Čtenářský deník

Od: Datum: 10.02.13 21:13 odpovědí: 10 změna: 11.02.13 11:43

Zdravím, příští týden máme ve škole odevzdávat čtenářská deník s knihama které jsem přečetli a mě ještě 4 chybí, pochopitelně je týden nestihnu přečíst. Proto se tady ptám, neznáte někdo na internetu stránku, která by mi s tímto mohla pomoci? Nějaká, kde jsou popsány děje apod?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.02.13 21:25
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 21:26
avatar

Zadat do googlu "čtenářský deník", to je těžký co?

http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 21:34
avatar

Věděl jsem, že někde na netu čtěnářské deníky jsou, takže strýček google už jen napověděl:
http://www.cesky-jazyk.cz/ctenarsky-denik/

http://www.ctenarsky-denik.cz/

a je jich určitě ještě víc. Ale neodpustím si malé varování - kdysi dávno jsme čtenářský deník předkládali k maturitě a zkoušejícím z něj vybraná kniha byla jako maturitní otázka. Vše jsem přečetl, kromě jedné jediné - ten obsah jsem opsal od kamarádky. A tu jsem taky u maturity dostal*smich*. Dopadlo to dobře - maturita z čj byla za 2. Ale ten obsah si budu pamatovat do smrti (Jan Otčenášek: Když v ráji pršelo). Tak jen aby se to neopakovalo;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pest®
Datum: 10.02.13 22:07
avatar

To jsi to alespon opsal, ale mamce (učitelka ZŠ) jednou někdo odevzdal čtenářský deník komplet z netu, to by asi ještě zkousla, ale to, že to vytiskl z internetovýho prohlížeče, kde bylo i datum tisku a odkaz na stránky, vlastně celá ta stránka...to byla síla. Takže na to taky bacha. *smich*

Pro tazatele: Ppočítej s tím, že učitelé tyto internetové verze znají, takže přečti alespon tuto verzi, když nestíháš knihu a přepiš jí vlastními slovy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 23:05
avatar

Jen pro vysvětlení - v roce 1982, když jsem maturoval, žádný internet nebyl. Počítače zde byly pouze sálové. Existovaly sice kopírky, ale šlo o zařízení natolik drahá, že je měly jen velké podniky (většinou byl 1ks na celou fabriku).
V té době byl vrcholem techniky psací stroj a kopírku připomínal stroj, kterému se říkalo cyklostyl. Na něm se dalo kopírovat, ale potřebná text se nejdřív musel napsat (na psacím stroji) na speciální papír (říkalo se mu "blána"), ten se pak přidělal na válec cyklostylu, a pomocí lihového roztoku se text přenášel na normální papír.
Takže čtenářské deníky se psaly většinou pěkně ručně do sešitu.;)Teda kromě holek ze škol, kterým se říkalo Ekonomka (Střední ekonomická škola - dnes to jsou tuším školy, kterým se říká Obchodní akademie) - ty uměly na psacích strojích, tak si to mohly psát na nich.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 10.02.13 22:29

No a co je to za knihy? Některé jsou i zfilmované a pak už to ani není takový podvod a i kdyby člověk čtenářký denník opsal, aspoň ví o čem píše.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 00:16
avatar

Víte, proč se čtou knihy? Jedině čtením knih si člověk zažije gramatiku, takže potom už nemusí přemýšlet třeba jaká i/y napsat, nepotřebuje si opakovat pravidla, prostě to ví a napíše správně. Knihy taky mohou posunout myšlení člověka zase o kousek dál, to přečtení děje z netu nedokáže. Nabiflovaný obsah člověk zapomene, ale důležité myšlenky po přečtení knihy zůstanou v podvědomí a informace z knihy rozšíří rozhled mnohem více než tupé sledování televize nebo sledování nablblých příspěvků na FB nebo Twitteru.

Proto doporučuji pro příště neopisovat, ale knihy poctivě číst. Ten čas rozhodně není ztracený. A když už se rozhodnete podvádět a obsahy opisovat, podívejte se alespoň na filmové zpracování dané knihy, pokud existuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 09:09
avatar

Jistě vám učitelka nezadala ty knihy přečíst 1. února, ale měli jste na ně dostatečný čas. Co Ti stálo v cestě, že jsi nemohl číst? Nebo spíš nechtěl?

Chodila jsem do školy v době, kdy žádný internet nebyl. A četli jsme a četli. Měli jsme povinnou četbu, k tomu si mnozí čtenáři přibírali i další knihy. Vzpomínám: od mladších let : Malý Bobeš, Honzíkova cesta, O letadélku Káněti, Povídání o pejskovi a kočičce, Bruno, Timur a jeho parta, Lovci mamutů, Babička, Staré řecké báje a pověsti...:)

Ve starším věku na ZŠ a pak i na SŠ: Válka s mloky, RUR, F. L. Věk, Vlčí jáma, Kříž u potoka, knihy od Remarquea a Hemingwaye.

Čtení ještě nikoho nezkazilo. Rozšiřuje lidem rozhled, slovní zásobu, tříbí jejich vkus. A občas se i královsky pobavíš, třeba když čteš takové Zvonokosy nebo Osudy dobrého vojáka Švejka.

Vím, že teď už nestihneš, cos promarnil, ale příště začni číst opravdu sám. Můžeš z té knihy být vyvolaný a dopadneš jako sedláci u Chlumce. A nejen pro to, může se stát, že o té knize se někde bude hovořit, můžeš se pak klidně přidat do dikuze, protože jsi ji také četl a ne jen koukat jako tydýt. :(Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 11.02.13 10:24

vše je lenost , taky se s tím ( leností ) peru , už měsíc čtu BAbičku a jsem na 20. stránce *uf*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.02.13 11:43
avatar

Doporučuji si knihy přečíst aspoň letmo, někdy žasnu co je na netu za nesmysly a to zvláště ve čtenářských denících. Také filmové zpracování bývá mnohdy odlišné, pravda liší se v některých malých detajlech ale podle mého v podstatných dobrý pedagog rozpozná zda jde o film nebo o knihu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.