Proč lidé týrají zvířata?

Od: Datum: 13.11.12 19:29 odpovědí: 12 změna: 28.12.12 21:22
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.12 19:32

Možná si tím léčí své mindráky- je to trestuhodné a ubohé ,kdo tohle dokáže...

Od: susenka*
Datum: 13.11.12 19:36

Protože jsou ubozí a velký "chudáci", který nikdy v životě nic nedokázali.

doplněno 13.11.12 19:38:

Který si uměj akorát vybíjet zlost na bezbranných zvířatech. Za mríže s nimi a kdyspozici jen studenou kamenou zem a znečištěnou vodu.

Datum: 13.11.12 19:38

Kompenzují si vlastní nedostatky. A hlavně jsou to slaboši, kteří mají strach z autorit, takže si troufnou jen na slabší, a bezbranné. To je stejné jako když rodiče týrají vlastní děti. Pro mne naprosto nepochopitelná záležitost. Ale v nemocném mozku se zrodí cokoliv...

Od: wamp®
Datum: 13.11.12 19:46

Já bych to řekla i jinak:"Proč lidé týrají lidi?!"

doplněno 13.11.12 20:07:

A proč děti?A proč muži ženy?Na to je stejná odpověď jako s těmi zvířaty!

doplněno 13.11.12 20:07:

A proč děti?A proč muži ženy?Na to je stejná odpověď jako s těmi zvířaty!

Datum: 13.11.12 19:56

Z prospěchářství, z nedbalosti nebo z hlouposti.

Týrání zvířat je trestný čin podle §302 trestního zákoníku, takže když se o něm dozvíš, máš zákonnou povinnost ho oznámit.

Od: martinxx1
Datum: 13.11.12 19:57

nekteri lide jsou holt debilove*cert*

Datum: 13.11.12 20:01

Přináší jim to zřejmě jakýsi druh uspokojení. Potřebují ovládat a vidět bezbrannost. Svůj komplex méněcennosti si vybíjí agresivně na nevinných zvířatech. Potřebují svým jednáním ponižovat... Jsou to zbabělci, kteří využívají té slabosti, že zvíře je člověku oddané, je na jeho péči závislé, nemůže se bránit proti týrání atd. Je člověku vydáno na milost a nemilost a toho člověčí neřád dokáže zneužít někdy opravdu hrozným způsobem...*bum*

Od: olaf71*
Datum: 13.11.12 20:15

někdy mám pocit, že zvířata týrají mě :-D

Od: pt®
Datum: 13.11.12 20:35

Co to je týrání zvířat? Je to patalogický jev. Já říkám, že je to hnus fialovej.

Je to : "společensky neakceptované chování, které úmyslně způsobuje zbytečnou bolest, utrpení nebo strádání, které může vést až k smrti" .

"týraná domácí zvířata jsou pravděpodobným indikátorem ostatních forem domácího násilí"

Zkušenosti dětí s týráním zvířat - má vzájemnou souvislosti s jinými patologickými činy a možnými negativními důsledky

Negativní důsledky týrání zvířat - Působení krutého jednání vůči menším, slabším tvorům může vést k ignorování pocitů ostatních živých bytostí - ať už lidí nebo zvířat. Týrání zvířat může výrazně překážet ve zdravém vývoji empatického chování vůči ostatním lidem, což může vyústit v násilné jednání a agresivitu

Týrání zvířat je předstupeň násilí vůči lidem

na rozdíl od jiných forem násilí, výzkum týkající se týrání zvířat je motivován téměř výhradně jeho asociací s násilím vůči lidem.

http://humanimal.cz/texty_sou…iny-pachane-na-zviratech.html

Od: askmenow*
Datum: 13.11.12 20:57

Z nejrůznějších důvodů. Většinou se jedná o lidi, kteří nejsou sami srovnaní se sebou, a týrání zvířete jim dává pocit síly, moci a nadvlády. Často tak ventilují problémy, které neumí jinak řešit, něco si dokazují - právě to, že mají moc.

Někdy samozřejmě může jít o deviantní chování v tom smyslu, že se osoba vyloženě vyžívá v pozorování bolesti, umírání apod.

A samozřejmě je i týrání z nedbalosti/ze snahy vydělat atd.

Od: ani123*
Datum: 10.12.12 14:36

Protože nemají rádi zvířata a patři na psichiatrii *cert*

doplněno 10.12.12 14:37:

Pozor! Sedí vedle mě moje kočka! Ať nevidí, že se bavíme o týrání *plac*

Od: jarmulina
Datum: 28.12.12 21:22

VELKÉ opravdu VELKÉ SLABOCHŠSTVÍ,na to,že vlastníme všichni mozek a rozumové smýšlení je to prapodivné jednání a ubohost prostě neomluvitelné!*sok*Zvíře neni věc! Nejlepším trestem by asi bylo pro týrajícího člověka, který má tyto vzláštní nápady- udělat mu přesně to jak se zvířátkem naložil sám.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.