Také máte dojem, že arogantně urážím?

Od: Datum: 25.07.15 10:45 odpovědí: 40 změna: 26.07.15 01:37
avatar

Dobrý den, omlouvám se, že se ptám na soukromou věc, resp. věc, která se týká mé osoby.

Dnes jsem se zde dostal do jistého sporu a prý mám ve zvyku ve svých příspěvcích arogantně napadat názory druhých a také je prý urážím. Chtěl bych se z toho poučit a pro příště se takového jednání (snad) už nedopouštět. Prosím každého, koho jsem zde arogantně urazil, aby se ozval a vložil také odkaz na příspěvek, kde jsem tak učinil (bez vloženého odkazu nemohu přesně reagovat). Snad jen doplním, že stížnosti na nadhled či vtip v mé odpovědi (arogantně) nepřijímám . Jinak jsem připraven se za napsané a prokázané urážky omluvit - nemám s omluvou problém (jako třeba někdo jiný).

Děkuji Vám za pochopení (i dotazu) a doufám, že odpovědí (stížností) nebude mnoho. Zdravím!


avatar
hejkal uzavřel tuto otázku
Otázka uzavřena po dohodě s autorem
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.15 10:53
 
avatar

Vy Bene? V žádném případě, vy se tu chováte velmi slušně a vaše "Zdravím" mám moc ráda. Možná i my jsme měli někdy na věc odlišný názor ale o tom to přece je. No a pokud máte pocit, že jste pro některé na černé listině, klídek já jsem tam už dlouho. Hezký den. L.

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 11:08
 
avatar

Dobrý den, ano, názory můžeme mít různé. Já třeba vím, že nemáme šanci se dohodnout svorně v politických otázkách - ale, buď nereaguji nebo se pohádáme s grácií. Zdravím!

Datum: 25.07.15 10:57
 
avatar

NE, nevšiml jsem si že bys někoho urážel nebo s někým arogantně komunikoval. Jediné co mi vadí, jsou tvé váhající odpovědi, kdy si nejsi jistý a vlastně nevíš jak to ve skutečnosti je a přesto reaguješ. Toť vše.

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 11:11
 
avatar

Dobrý den, máte pravdu. Občas chci poradit, ale nechci prosazovat jen svou pravdu nebo (v technických otázkách) může být problém i jinde - tak si nejsem jistý odpovědí. No a když jsem s odpovědí zcela mimo, tak to dostanu pocítit. Zdravím!

doplněno 25.07.15 11:17:

ju - já bych nechtěl, abych zde byl chválen. Jenom nevím, jestli mám přidat nebo ubrat na té aroganci a urážkách .

Od: ju®
Datum: 25.07.15 11:04
 

Nemám.


doplněno 25.07.15 11:13:

Tak, tak jak píše jana níže - tady vás nikdo nepochválí musíte sám a před zrcadlem...

 
Od: lujs®
Datum: 25.07.15 11:09
 
avatar

Já si to nemyslím.

Naopak ste mně a určitě i hodně dalším tazatelům dostkrát pomohl. *palec**palec*

 
Datum: 25.07.15 11:11
 

Vaše odpovědi mám ráda poradíte vždy moc dobře a srozumitelně.

Ale založení toho to vlákna u osoby Vašeho formátu nechápu.Divím se že jste obvinění z arogance velkoryse nepřešel.

Nebo Vám ted bude dělat dobře jak budete chválen a hájen? Stojí Vám to za to?

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 11:15
 
avatar

Dobrý den, s vložením otázky jsem váhal. Rozhodně neočekávám jen kladné hodnocení, resp.

o to hodnocení nejde. Jen jsem chtěl vědět, zda opravdu působím arogantně a urážím. Protože já ten dojem nemám - a to právě může být (můj) problém a omyl. Zdravím!

Datum: 25.07.15 11:29
 

Člověk musí mít zdravé sebevědomí. Jenže pro někoho už toto může být arogance.

Já se s tím setkávám docela často. Když mám nějaký názor, tak si za ním stojím a vedu s ostatníma diskuzi. Jenže ne každý je toho schopen. Už se mi několikrát stalo, že méně odolný jedinec dostal cholerický záchvat, začal křičet a ruce si dal na uši, protože nedokázal argumentovat. Mě jako flegmatika to nechává chladným. A to ho ještě více rozpálí.

Každý jsme nějaký. A zaplať pánbůh za to. Jinak by na tom světě byla hrozná nuda.

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 11:37
 
avatar

Dobrý den, souhlasím. Jenže to popisujete reálný život. Zde není moc prostoru k urážkám a také pro diskuzi je vyhražena pouze jedna rubrika - tam se lze realizovat. Ovšem, v jiných otázkách by se asi moc diskutovat (mimo problém) nemělo. Zdravím!

Datum: 25.07.15 12:22
 

Zdraví, Bene.

Za prvé, odpověď na Vaši otázku: Ne, nemám ten dojem, že máte ve zvyku někoho urážet a už vůbec ne arogantně.

Za druhé: Vaše příspěvky jsou kultivované, psané pěknou, srozumitelnou češtinou a poněvadž jsem tak dosud neučinil (nebo je to už dlouho), tak Vám za ně chci poděkovat.

Za třetí: Pokud jednou za čas, podlehnete pokušení někoho popíchnout, činíte tak s grácií. Netvrdím, že Váš příspěvek, který vyústil v obvinění Vaší osoby byl z prvních míst hitparády (tím chci říct, že zvládáte stejné situace řešit i lépe), ale jak jinak zarazit tu one women show, která byla úplně mimo mísu?!

Zkrátka: To, co děláte zde na poradně, děláte dobře. Nenechte si zkazit den.

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 12:39
 
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za kladné hodnocení. To, ale, není nyní to podstatné - jen jsem si chtěl ujasnit, jestli to, o té aroganci a urážkách, je názor všeobecný nebo jen jednotlivce. A vidím, že jste informovaný dobře, resp. že máte o dění na poradně přehled . Zdravím!

Datum: 25.07.15 12:32
 
avatar
@ben
Prece si nezacnete na zaklade komentaru ocividne nemocne osoby myslet, ze jste arogantni a urazite lidi!
Nejste, aspon jsem si nevsimla.
Me se vase odpovedi libi a diky za ne ;)
 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 12:41
 
avatar

Dobrý den, já vím, že Vy víte - nikdo jiný nemá lepší informace o tomto problému .

Tak děkuji. Zdravím!

Datum: 25.07.15 12:41
 

Bene, tenhle dotaz byl zbytečný *vtip*

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 12:52
 
avatar

Dobrý den, no, zbytečný? Já jsem s jeho položením váhal a hned v úvodu jsem se omluvil, že tím poradnu zatěžuji. Ono, když někdo napíše, že neumím diskutovat a argumentovat, ale jen urážet a být arogantní, tak to vede k zamyšlení. Tedy, zvláště, když už jsem zde činný více jak dva roky. Ovšem, já si nestěžuji a nechci pochvalu ani politování či pofoukání bolístky - jenom pohlazení . Zdravím!

Datum: 25.07.15 17:28
 
avatar

*mala*pro Vás Bene, za Vaši neutuchající slušnost a dobré způsoby.

 
Datum: 25.07.15 12:55
 
avatar

Ptáš se, tak odpovím. Jenom můj názor, moje poznatky, osobně se tvými příspěvky necítím uražen, ani jinak postižen.

Ano, občas se neudržíš a z tvého příspěvku je ta arogance nebo snaha urazit, případně se vysmívat, cítit. Tvé příspěvky jsou dlouhé, s mnoha doplněními, takže se tam tahle případná arogance docela dobře schová.

Za další, protože jsou dlouhé, dávají tazateli často najevo, kolik svého času a svých znalostí mu vlastně věnuješ. Tohle ti tu získalo celou řadu příznivců, ale jsou tu i tací, kteří už tvé příspěvky nečtou nebo se jimi k tomu podstatnému pracně prokousávají. Těm pak tvé příspěvky připadají jako nudné, zbytečné. Taková odpověď za každou cenu.

Nemyslíš, že by anketa byla objektivnější?

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 13:17
 
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za názor i kritiku. Dlouhé příspěvky a doplnění? No, někdy mám problém vyjádřit se stručně a když se to povede, tak se tazatel opět zeptá, jak to bylo myšleno, že tomu třeba nerozumí a požaduje doplnění. Ale, zase takový grafoman snad nejsem - našlo by se více a delších příspěvků od jiných rádců. Ovšem, obdivuji, když někdo umí odpovědět správně, urazit a vyjádřit svůj názor jedním slovem. A i to se zde najde. Pokud je v některém mém příspěvku arogance schovaná, tak ji nikdo nenajde . Tak, díky za názor. Zdravím!

P.S. O anketě jsem ani neuvažoval - snad někdy příště.

Datum: 25.07.15 13:25
 
Posledni dobou je tu vice uzivatelu od kterych bych to necekal hodne podrazdenych.
 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 13:32
 
avatar

Dobrý den, no, podráždění jsme asi všichni - snad to podráždění ubrzdit a mít větší smysl pro humor (pokud to situace dovolí). A nelpět na posledním slově v diskuzi. Zdravím!

Datum: 25.07.15 14:01
 

Když jsem si přečetl dotaz, tak jsem si říkal, to tady ještě chybělo. Pak jsem si podle jedné z Vašich odpovědí našel čeho se to konkrétně týkalo. Byl jste zbytečně vstřícný a slušný.

doplněno 25.07.15 19:31:

Po Vaší odpovědi pro usku. Ano jste arogantní a souhlasím s ní.

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 14:32
 
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď - ano, našel jste ten správný dotaz (vlákno). To byl ten impuls k mému dotazu. Zdravím!

Od: uska®
Datum: 25.07.15 14:48
 

Ne, nemám ten pocit. Ale když se ptáte, odpovím na vše.

Nemám ráda dlouhé příspěvky, vaše čtu ob řádek. Nesnáším, když vaši odpověď třeba 4 x doplníte místo abyste odpověděl novou odpovědí. Ale to by se promítlo ve vašem hodnocení a to asi nechcete. 4x doplněná jakákoliv odpověď dělá vlákno nepřehledné.

Jak tu zaznělo - některé neurčité odpovědi mi přijdou jako, že potřebujete odpovědět za každou cenu i když třeba o problému víte prd. Nemyslím to ve zlém. Ptal jste se, odpověděla jsem.

Souhlasím, tento dotaz byl zcela zbytečný, každý víme své a lidi nepředěláte.

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 15:04
 
avatar

Dobrý den, děkuji Vám za názor. Nechci, aby to vyznělo arogantně, ale odpovídáte nad rámec mého dotazu. Budiž. Doplnit se mohu v příspěvku pouze 3x (možnost 5x byla již zrušena). To dělají i ostatní a s přehledností si dokáže snad poradit každý. Ale, jinak je to snad každého věc, jestli volí doplnění nebo zase nový příspěvek. Já bych si zase mohl myslet, že si někdo novým příspěvkem říká (eventuálně) o další obodování (což při doplnění nehrozí). O tom prdu budu přemýšlet a také si více všímat, jestli to nedělají i ostatní . Tak, díky. Zdravím!

Od: pt®
Datum: 25.07.15 15:24
 
avatar

Ne, Bene, nemám ten dojem ani v nejmenším, zdravím. - pt

 
Datum: 25.07.15 15:50
 

Vy Bene? Mi jste velice ochotně a velice obětavě pomáhal já vám děkuji...

 
Datum: 25.07.15 16:16
 
avatar

Vůbec si to nemyslím. Naopak se mi líbí, jak u každého příspěvku necháváte prostor k diskuzi. Jako pootevřené dveře ke vstupu diskuze. Žádný diktát, žádné hrubosti, žádné konečné vyjádření. ;) Někdo o mně napsal, že se s ničím nemažu. Zamyslela jsem se a nejsem si úplně jistá. Možné to ovšem je. Ale tohle ani zdaleka neplatí pro vaše rady a vaše příspěvky. Ty vždycky mají otevřený konec. A vždycky jsou solidní. Bez urážek, bez výsměchu, bez hrubostí.

doplněno 25.07.15 18:36:

Sebod, jedna sporná odpověď na víc jak 7.500? To myslíte vážně?

Zwiki, musím vám oponovat. S Benem se scházíme téměř denně, po dobu 3 let. Myslím si, že to už je kapku jako přátelství a takové jedy si nezaslouží.

 
Datum: 25.07.15 16:25
 

Dobrý den.

Tak po této "anketě" se Vám už bude dobře spát.

 
Datum: 25.07.15 17:22
 

Bene, nechtěla jsem do tohoto vlákna více přispívat, ale když jsem si přečetla Tvoji odpověď pro "uska", tak tam najdeš právě ten náznak arogance. Možná to tak nemyslíš...ale vyzní to tak.

 
Datum: 25.07.15 18:34
 

sebod-to není arogance,ale spíš povýšenost,že všechno ví a zná.Tak proto.

 
Datum: 25.07.15 19:10
 

Ahoj Sebod, to co cítím z Benova příspěvku bych rovněž nenazýval arogancí. Kdybych to měl definovat, řekl bych, že Ben, vědom si své inteligence, jí trochu dělá reklamu. Ať už vědomě, či nevědomě. Pokud tohle někdo definuje jako arogantní jednání, doporučil bych mu zkusit si pár dní zaměstnání v naší firmě. Co člověk potká v obchodním styku za individua...

 
Od: ben®
Datum: 25.07.15 20:00
 
avatar

Dobrý den, byl jsem vzdálen, tak už nyní pouze hromadně poděkuji za další příspěvky, názory i tu kritiku. Musím si nalézt přesný význam slova arogance, jestli se v té definici najdu. Já jsem si dosud myslel, že by nemusel být takový problém rozpoznat aroganci od nadhledu, humoru či ironie (a bez vloženého smajlíku). Ale, on to asi problém je - a zřejmě hlavně můj. Lidé zde hledají radu, tak se pokusím více radit a méně poučovat. Ono i poučování nebo moralizování může vypadat jako arogance a povýšenost.

Diskuze je tu volná, tak došlo k odchylce od smyslu otázky. ale s tím jsem mohl počítat. Ale, stejně si myslím, že to nebyla otázka zbytečná. Žádný přesný příklad (viz původní dotaz) s odkazem nebyl zatím vložen, tak šlo snad pouze o názor jednotlivce. Jednotlivce, kterého jsem nejmenoval, ale s kterým nemám problém pouze já. Tak, díky a zdravím!

Od: dobry
Datum: 25.07.15 22:39
 
Jestli jste arog. nevím, ale že jste nenormální je jasné, normální člověk neodpovídá na to co nezna a nevi, a počet odpovědí také o něčem svědčí.
 
Od: bmbx®
Datum: 25.07.15 22:54
 

Ano, ben odpovídá za každou cenu a pořád doplňuje, typický sběratel bodů *haha*

ben:

tuhle otázku si pokládat nemusel, asi to všechno moc prožíváš...

 
Datum: 26.07.15 01:37
 
avatar
Ben celkem 7665/ohodnocených 2260 odpovědí
Rýpeš jinde i do milancukrar...
Za jeho 19427/2867 odpovědí
V kydání špíny jsi Rambo...
...nejsi ani dobrý...
Nestydíš se se svými 26/1, na které ses zmohl za půl roku?
Pro Nick dobrý
 

 

Datum: 25.07.15 22:45
 

Ahoj. Ano BENe, máš takový zvláštní styl psaní svých názorů a vyjádření. Tak to prostě je. Možná by nám některým dost pomohlo, začít více používat ,,uvozovky,, když smajlíci nepomáhají. Někteří lidé tu jsou citliví, možná i na některé věci hákliví. Někteří zásadně nemají rádi, když se z tématu uhne jinam. Že USKO. BEN je docela pracovitej a tak ho beru. Zanechme hrocení a pojďme radit. Ahoj.

 
Datum: 25.07.15 23:58
 
avatar

Možná by si tu měl každý založit stejnou otázku. To bychom se na sebe dozvěděli věcí...že? ;) I na které se neptáme. @bene, máte odvahu se zeptat a chcete to řešit. Arogantní člověk by to nechal být a myslel si cosi o místě, kam slunce nesvítí. Nesleduji všechny vaše odpovědi, takže klidně mi mohlo něco zásadního (arogantního a urážlivého) uniknout. Nebo taky ne *nevi* A přiznejme si to, všichni přece pořád nemáme své happy dny. Mona

 
Od: mp*
Datum: 25.07.15 23:58
 

Milý Bene, nic si z toho nedělejte. Ono je to tak, někteří z nás se snaží z vlastní hlavy dát dohromady nějakou myšlenku, jdou takzvaně s kůží na trh, možná i poradit. Ale stejně se pak vyrojí zase někdo, kdo to znevažuje, či zpochybňuje, takový je život. Ale my jsme vždy napřed.

 
Od: ben®
Datum: 26.07.15 01:11
 
avatar

Dobrý den, děkuji všem za názory a ještě více děkuji těm, kteří pochopili, proč byl dotaz položen.

Otázku považuji za ukončenou. Zdravím!

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.