Moldavané se bouří, kdy my?

Od: Datum: 06.10.15 09:04 odpovědí: 16 změna: 07.10.15 12:35
Proběhla krátká zpráva, že se v zemičce směrem na východ, Moldavané bouří z těchto důvodů. - Vládnoucí šlechta zpronevěřila miliardu a proto tvrdě vyšli do ulic a chtějí demisi. Jaká menší neb většší částka by musela být odkloněna v Česku, aby čecháčkové dali najevo, že nejsou čistokrevné poslušné ovečky a jemně nejlépe bavlno-sametově trošku zavrčeli na šlechtu, alespoň bez klíčů.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.15 09:47

Bambulo, vy takhle často provokujete. Kdo by odpor měl zorganizovat? Nikdo není! Zorganizujte ho vy a já vám slibuji, že se přidám a se mnou celá moíje rodina a kamarádi. Zorganizujte to místo věčného nadávání a nenávistných řečí. *bum*

doplněno 06.10.15 10:14:

Buldo, co komu dozrává. Každý máme střechu nad hlavou, ledničku plnou jídla, teče nám teplá voda, máme lékaře i finance na léky, televize s desítkami programů, auta, plné skříně. Proč by někdo bojoval? Za co? Bojují ti, kteří nemají co ztratit. *bum*Jak dlouho to dozrávalo za komančů? Vtipy, pindy, samozdaty a prd prd, slavný soude. A to nám mnohdy teplá voda netekla, černobílá televize na 3 programy, lednička poloprázdná nebo s kouskem bůčku, neustálé vypínání proudu i vody, komunistický, nevzdělaný, napůl negramotný šéf. A co bylo? Pěkně mávátka, prapory, transparenty a do ulic: Proletáři spojte se. A to jmenuju ty, kdo měl štěstí, že si ho režim nevšimnul a nechal žít.

Datum: 06.10.15 09:53

- babkazov -

- však on někdo už ten odpor zorganizuje - vždycky se ve vypjatých situacích dříve či později nějaký "hitler, či stalin" najde ! - hlavně musí být správně "uzrálé " zázemí - a to nám pomalu dozrává, jestli se nemýlím.

doplněno 06.10.15 10:26:

babkazov -

za komančů by to dozrávalo klidně dál a furt pryč i s prázdnejma ledničkama a bez televize, kdyby nebylo idealisty Gorbačova ! ..

Od: ben®
Datum: 06.10.15 09:50

Dobrý den, já se jen divím, proč jste nezůstal v tom Rakousku. To Vás k nám někdo vyhodil? Zdravím!

doplněno 06.10.15 10:21:

Stačí se podívat na film Hoří, má panenko a tam na scénu s rozkradenou tombolou + ty následné řeči požárníků. Zhaslo se, tak se kradlo. Kdo byl přítomen, tak mohl krást. Kdo si nic neukradl, tak ať teď drží hubu. Je to tam vše.

doplněno 06.10.15 16:02:

bambula - děkuji Vám za odpověď. Víte, asi jedna věc, kterou nemáme tady rádi je, když nás někdo z ciziny poučuje. Vy máte zkušenosti s pobytem v Rakousku, srovnáváte stále Rakousko (Západ) s ČR a ono to vypadá, že si jen stěžujete a jste něčím překvapován. A nic pozitivního tu dle Vás není, tak člověka napadne, proč se takto trápit a nevrátit se do Rakouska. Máte výhodu - máte kam jít a být tam zase spokojený. Nevím, jestli Vám držení rakouského pasu pomohlo v sobě potlačit toho "čecháčka", ale brbláte stejně jako ostatní "čecháčci". Takže, asi to bude složitější a nebude to jen o místě pobytu.

doplněno 07.10.15 12:17:

bambula - za to Rakousko se není třeba omlouvat - vždyť máme společnou historii a kdo z nás může říci, že třeba také není kouskem Rakušák (možná Rakušan). K Vaší původní otázce - víte, já jsem nikdy u žádné korupce nebyl přítomen, tak vše znám pouze z médií a nářků lidí. kteří mají stejné informace jako já (tedy, také u ničeho nebyli). A myslím, že je značný nepoměr mezi korupcí oznámenou v médiích a jejím prokázáním nebo stíháním.

Pokud se provádí nějaký průzkum veřejného mínění, tak na prvním místě je nespokojenost s tím, jaká je u nás korupce a rozkrádání - jenže, to je z těch informací z médií, ale není to (většinou) zkušenost vlastní. A pokud jde o míru, tak Vám zde napíši svůj postřeh. V tramvaji jsem vyslechl hovor dvou žen o strašné korupci a rozkrádání, jak za vše mohou ti nahoře apod.

A potom se ta jedna paní zeptala té druhé, kam vlastně jede. A ona jí odpověděla: "Ale, jedu za panem doktorem do Motola. Bude tam později operovat manžela, tak mu tam "něco" vezu, aby to dobře dopadlo." Takže, u nás vadí pouze korupce velká, ale ta drobná je OK (aneb zametání vlastního prahu).

Datum: 06.10.15 15:12
Mister ben, mám zde pracovní povinnosti a řeším pro svého stárnoucího příbuzného souboj s úřady, za některé výtvory by v Rakousku úředník letěl a již by ouřad neviděl i když je tam také pochybení. A pokud mne nevyhostí tak se vrátím zpět, mám tam své solidní zázemí. Jinak četl jsem listy Národní, Práva lidu, České slovo a další, za tatíčka Masaryka se kradlo, loupilo, podvádělo, podnikavci s lupem prchali neznámo kam, a poté novináři a spol, mohou za to rakušáci za porobu 300 let. Po Velkém sametu občas od spodu nahoru mohou za to komunisti za porobu 40 let. Pokud se případně změní něco k lepšímu místo českého kapitalismu, budou pravděpodobně výkřiky, mohou za to Havlovci, Klausovci, Bakalovci, koblih vůdci a.p., čecháček si vždy najde výmluvu. Jinak věřím trojkolce, jeden z jejich vůdců pravil, - imigranti zvýší populaci a já věřím, že Česko toto může zachránit. Na př. od roku 1975 do sametu se v totalitním, vykořisťováným, bez řádného výběru zboží, a dalšího kvalitního přepychu se v Česku narodilo 3850000 dětí, v demokratickém Česku zbavené lží a nenávisti, rovnosti, nepřeberných možností se od sametu za 25 let narodilo 2560000 dětí, tudíž jedinná zachrana jako u madam Angelky.
Datum: 07.10.15 11:46
Mister ben, máte pravdu,omlouvám se jsem napůl rakušák, ovšem otázka zněla úplně směrem na jinou odpověď, měl jsem zájem vyloudit z poradců co by s českým národem pohnulo, zda zpronevěra na př. 100 tisíc, 100 milionů, neb 100 miliard tvrdých českých příp. výše, nebo je českému národu šuma-fuk jak se hospodaří. Jako, že jste jeden z nejlepších odborníků na tomto vláknu, jsem čekal alespoň od Vás nějakou cifru.
Datum: 07.10.15 12:04

- bambula -

- pokud jste svou otázku myslel takhle a pokud by Vás snad zajímal i názor obyčejného neodborníka, tak myslím, že s národem od velkého sametu už nepohne sebevětší cifra, protože jsme už docela dobře "vytrénovaní" a třebaže nám to rozhodně "šumafuk" není, je nám to prd platný, protože to změnit zatím nelze - alespoň rozhodně ne volbami.

Možná, že jste to už během svého pobytu zde poznal i sám - pokud si myslíte něco jiného - napište co - docela by mne Váš pohled taky z druhé strany hranice zajímal. A třeba nejen mne. Zdravím.

Datum: 07.10.15 12:25

bene -

nezlobte se, ale z Vašeho příspěvku získávám tak trochu dojem, že i kauzy např. pánů Ratha a Grosse (atd.) byly jen mediálně vykonstruovanou záležitostí, protože jsme u nich nikdo z nás osobně nebyl - ale, možná máte i pravdu, kdo dnes ví? ...

doplněno 07.10.15 12:47:

ben -

děkuju za odpověď

Od: ben®
Datum: 07.10.15 12:35

Dobrý den, ne, to jste špatně pochopila nebo jsem se špatně vyjádřil. Jen jsem tím chtěl říci, že těch informací o možné (předpokládané) korupci je více, než těch informací o té korupci prokázané. Takže, někdo může být očerněn a prohlášen za zkorumpovaného, ale není to ještě doložené, vyšetřené a potrestané. Zdravím!

Datum: 06.10.15 14:29

Naši si nechaj líbit všechno.

Datum: 06.10.15 14:54

jasně, oni... a o tom to je. Oni tohle, oni tamto... ne já nebo my...

Datum: 06.10.15 14:32

Čechové nechali Babiše hlídat státní pokladnu ;) ...

Datum: 06.10.15 15:54

Nikdy ba nebyla sametová revoluce, kdyby ji nezorganizovali KSČa STB s posvědcením USA. Pokud si myslíte, že to bylo jinak, jste na omylu.

Od: lujs®
Datum: 06.10.15 16:15

Liduško máte svatou pravdu.

Velkej sametovej podvod byl připravenej několik let dopředu a byla za jeho protagonisty vybraná tzv. inteligentní elita z řad poslušnejch (bez rudý knížky) ku straně a několik jedinců kteří nikdy nebyli komunisti a ani poslušní vůči straně jako Havel se k tomu připletli jenom díky aktivitám herců a umělců. A těm poslušnejm jako Klaus se jakoby ztratili veškerý dokumenty který na ně STB měla.

Todle ale přímo nesouvisí s otázkou.

doplněno 06.10.15 17:05:

Liduško já to taky tak pochopil.*pivo*

Datum: 06.10.15 16:20

Lujsi, já tím jen chtěla říct, že být to na "obyčejných" lidech, nestalo se dodnes nic a jen by se potichu nadávalo u piva.

Od: ctenar
Datum: 07.10.15 07:39
Od: pt®
Datum: 07.10.15 12:32

Jen taková filozofická úvaha - Eckhart Tolle: Válka je stav mysli - http://www.seberizeni.cz/eckh…rt-tolle-valka-je-stav-mysli/

To, čemu se bráníte, přetrvává.

V současné době často slýcháme "válka proti něčemu" nebo "boj proti něčemu". Kdykoliv je zaslechnu, vím, že jsou předem odsouzeny k nezdaru. Existuje boj proti drogám, zločinu nebo terorismu, boj s rakovinou, chudobou atd. V posledních pětadvaceti letech například dramaticky vzrostl počet trestných činů a přestupků v souvislosti s drogami, a to i navzdory tvrdému potírání zločinu a četným protidrogovým opatřením.

citát: "Nikdy nepůjdu na pochod proti válce. Až uspořádáte pochod za mír, pak mně pozvěte." ~ Matka Tereza

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.