Vztah se starším

Od: Datum: 23.07.15 22:24 odpovědí: 9 změna: 25.07.15 12:52
Ahoj všichni:) chodím se starším klukem.Je mi 16 a mému příteli bude letos 24:) Je tedy o 8 let starší.Rozumíme si úplně skvěle,všechno klape,máme společné zájmy jednoduše je všechno perfektní.S tím co bude za pár let ještě neřešíme,oba jsme mladí a pokud nám to pár pěkných let ještě vydrží tak to později samozřejmě probereme:) víceméně moje otázka spíše zní-Co si myslíte o vztahu se staršími? (Ženy či muži) a jaká je u vás věková hranice?Máte s tím zkušenosti?Děkuji za všechny odpovědi
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.15 22:31
avatar

Dobrý den. Je rozdíl 24letý mladý muž a 80letý stařec... Záleží na psychické a fyzické kondici muže, ženy, to hlavně v pozdějším věku. Na někoho přijde demence už po sedmdesátce, ne-li dříve, a to pak věkový rozdíl je pro zlost. Zatímco jeden z partnerů má problém si vybavit, jak se jmenuje ten člověk, co s ním žije, tak ten druhý z páru by ještě rád něco ze života užil. U vás toto ještě nehrozí, ale mládí na problémy stáří tak rádo zapomíná. Je-li vše perfektní, tak asi nemá cenu vám tady cokoliv dalšího psát.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.15 00:21
avatar

Co tvému "vztahu"

říkají tví rodiče?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: perieele
Datum: 24.07.15 13:21
Moji rodiče na můj vztah neříkají nic:) ze začátku se jim to moc nezdálo,ale po delší době se s přítelem více poznali a berou ho:) víceméně kdyby byl jejich názor negativní u mě by to nic na rozhodnutí neměnilo:)
Datum: 24.07.15 13:39
avatar

Není to tak velký rozdíl. Pokud si rozumíte, já, jako rodiči by mě to nevadilo. Ale pokud Vy jste neměla žádného partnera, žádnou lásku před tím, tady bych se bála v budoucnu problému spíše od Vás. Nemáte zkušenosti, srovnání, můžete mu vyčítat a mít za zlé, že Vás v brzkém mládí utrhl a nenechal porozhlédnout ve světě.

Jdete od rodičů, přímo do druhého závislejšího vztahu. Ještě jste se sama nenadechla, nepoznala, jaký je svět, co vlastně chcete, nebyla jste svobodná, nepodnikla svoje svobodná rozhodnutí.

Tím Vás nenabádám, abyste se rozešli, protože nikdy nevíte, jestli byste takového přítele opět našla. Kromě toho, jestli si opravdu rozumíte, tak v případě rozchodu budete stále srovnávat, ale o tom to je, výběr partnera, který u Vás možná neproběhl.

Ale užijte si to, ve vašem věku, nic lepšího nemůže být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: perieele
Datum: 24.07.15 14:22
Děkuji za názor,opravdu je to můj první vážnější vztah,před ním jsem měla jen jeden vztah,který trval 3 měsíce pro změnu s o dva roky mladším klukem.Měla jsem ho ráda,ale opravdu to nebylo nic pro mě.S mým nynějším jsem šťastná a doufám,že to tak ještě potrvá:)
Datum: 24.07.15 14:34
avatar

No vida, tak srovnání máte, držím palce, ať jste spokojeni.

Dříve v 16ti - 17ti vztah, v 18ti svatba a v 19ti první mimčo. Ve většině případů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.15 17:30
avatar

Muž starší o 8 let mi vůbec nepřijde starý. Měla jsem to také tak, manžela jsem poznala v 16, v 18 si ho vzala ale bohužel velice mladý zemřel. Vychovala jsem dvě naše děti a celý život jsem byla štastná že jsem ho potkala.

doplněno 24.07.15 17:30:

Působí snad na Vás jako starý?

doplněno 25.07.15 12:46:

Zapomněla jsem dopsat že byl starší právě o těch 8 let. Proto je mi divné že ho pokládáte snad za starého. Překvapilo mě to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: perieele
Datum: 24.07.15 19:14
Staře na mě rozhodně nepůsobí:)
Datum: 25.07.15 12:52
avatar

Jste ještě hodně mladá a tak nevíte ještě, že jsou 20letí starci a 50letí mladíci. A že kdysi dokonce si dívky cca 21 let - nebot plnoletost byla až ve věku 21 let, si za manžele braly muže kolem 50 - 60 let a sice z toho důvodu že je mohli i s dětmi zabezpečit, měli postavení a často byli i pod penzí. Ted nám to může přijít směšné, ale viděla nebo jste četla třeba"Snatky z rozumu"? Tím chci říci že Váš přítel by byl v té době matinkami posuzován ještě co by nehotový a nezodpovědný mladík, který se ani nemůže oženit protože své budoucí paní nemá co nabídnout.

Takže se mladá brala jen chudina.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.