Z dnešní společnosti je mi zle

Od: Datum: 10.11.12 00:27 odpovědí: 83 změna: 14.11.12 16:29

Zdravím, jen bych se chtěl podělit a zároveň zeptat na váš názor, na toto téma. Vidíte to někdo stejně, nebo to jen tiše přehlížíte..

Začnu třeba tímhle, krásně si dneska vykračuji po chodníku, a najednou kolem mě projíždí auto. V něm seděli 2 mladí kluci ukazujíc mi fuck off. To by se dalo přehlédnout, ovšem dojdu do obchodního domu, v pohodě procházím, najednou je vedle mě banda cca 5 kluků. Provokativně na mě začali čučet, a slovo typu co čumíš p..., tak to mě dostalo. V pohodě jsem poté dorazil domů a v klidu usedl k novinám. Se špatnou náládou zase čtu, jak mladí grázlové zase terorizují určitou čtvrť města (loupení, přepádávání atd..). Opravdu někdy mám myšlenky, že bych nejraději do takové čtvrti přišel, a čekajíc bych se procházel. Určitě někdo našel, kdo by "něco" po mě chtěl. Já bych jen v klidu vytáhnul "spravedlnost" a vykonal své.. Takhle bych to dělal stále dokola.. Sranda je, že by ale zavřeli mě.. Přitom by se jednalo jen o sebeobranu. V Americe, tam by sis žil v klidu dál.. U nás tě zavřou na pěkných 5 - 10 let. To je ale spravedlnost. Přece jen jsme stále v krásné čr. Opravdu, nepříjde vám to trochu na hlavu?

Další situace, jak mladí před mým zrakem zkoušeli okrást stařenku.. Jak si namachrovanci dokazují svou velikost na bezbranných.. Jak lidé na zemi vidí zraněného, ale nepomůžou.. Projdou a jdou dál.. Fuj.

Další případ, jak zaměstnavatelé "domlouvají" svým zaměstnanům, nebo si najdou někoho jiného.. Opravdu makat na 120% kvůli 12 klackům brutto.. To je jen výsměch ne? Na druhou stranu si ale 99% lidí stěžuje, že nemají peníze, nemají co do pusy atd.. Ovšem proč každý druhý kouří, chlastá, atd.. Ano na to lidi mají.. Nejdřív by měl každý začít u sebe..

Miliardáři (nemluvím o malých procentech slušných), a hladovějící v Africe, Arabii atd.. Oni si hrabou jen pro sebe(a také s těmito penězi zemřou), druzí nemají co do pusy.. Proč? Proč nemají dost, když už jim to je k ničemu..

Opravdu mi chcete tvrdit, že jsme civilizovaná společnost? Čím se lišíme od zvířat.. Ono a tím už nemyslím jen tyto zločiny, avšak podlost, závist, nenávist, zákeřnost, pomlouvání, a co nejdůležitější jen lži.. Samé lži. Všichni jen lžou.. Chtěl bych vědět, kolik % lidí v dnešní době nelže. 0,000001 s nekonečnou přesností.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 10.11.12 02:10

Vítejte v kapitalistický společnosti vše co tu popisujete je posané již Kapitálu před 160lety V přírodě to není zvířata ve stadech pomahají slabším kdežto kapitalismu "jsi slabší "tak tahni na okraj společnisti.Vždit v Ceské republice je to příkladné nezaměstnaní jsou na tom huř ve společnosti než trestanci (povynnou službou,zbytečnímy komplikacemi)Pak se nedivte že všichny se se snaží být nejlepši z nejlepších a nejen zkušenostma a znalostma ale také někdy nasilím a lží

Datum: 10.11.12 16:34

Pletete se, zvířata nepomáhají slabším, spíš naopak.

Datum: 10.11.12 02:18

co na to rict, rezignoval jsem, pracuju na sebe z domu, prestehoval jsem se na vesnici, cikorku vidim jen, kdyz si v sobotu rano delam meltu k rohlikum s maslem, chleba nezplesnivi ani po 14 dnech (jen seschne), sunka je sunka, rajce je rajce... s tim ostatnim holt nic neudelam ani volbama, a tak jim kazdy rok posilam to co chteji, protoze jinak bych se byval nemel ani kam prestehovat... ale kde budou vyrustat me deti stale premyslim, dokud to lze nejak ovlivnit..

Datum: 10.11.12 05:31

Dnešní společnost je postavená na hlavu.Vymahatelnost práva je nulová,každý grázl ví,že si může dělat co chce,soudy jsou přetížené,skoro každý lump se odvolává,řízení se protahují.Pamatuju si,že tuším v 90-tých letech bylo zavedeno zkrácené soudní řízení,lump byl chycen,druhý den potrestán.Praktikuje se to ještě vůbec?

Dnes se píše,že věznice jsou přeplněné.Škoda,že se ve věznice nepřeměnila kasárna,odkud odešli vojáci.Vždyť stačilo jen přizvednout plot a mohly fungovat.

Na grázla platí jen rázné řešení,on by si zbytek tlupy rozmyslel další přepadávání,kdyby někdo v sebeobraně sejmul dva tři z bandy legálně drženou pistolí.Jenže jak píše tazatel,nejsme Amerika,tady je dobro potrestáno.

Nadřazené chování zaměstnavatelů,ponižování,urážky,psychický nátlak,to je jen přikládání do ohně pod tlakovým hrncem.Divím se,že zaměstnanec,který byl např.propuštěn nebo který se psychicky složí,to neřeší silou.Od zoufalství je jen krůček k násilí,případů z USA,kde zaměstnanec postřílí management firmy,je plno.

Proto si myslím,že jako lidstvo musíme být potrestáni za všechnu nenávist,za ty pokřivené charaktery,za zvrácené chování člověka k člověku.Buď nás sejme matka příroda nebo se tu snese někdo z vesmíru,ale takhle to dál nejde.Zlo musí být vymýceno,i když se přitom "svezou" i nevinní.

Od: asiasi*
Datum: 10.11.12 08:29

Počátkem těchto zvláštních jevů ve společnosti je nadbytek volného času. Dříve musel mít každý razítko v občance o zaměstnání. Říkalo se, že se v některých případech ne zcela dobře využívala pracovní doba. Možná ty peníze nebyly za opravdu vykonanou práci, ale dnes je stát vydá formou různých dávek a podpor v nezaměstnanosti. Ale hlavně všichni museli někam v určitou hodinu nastoupit do práce a v určitou hodinu zase práci ukončit - pohybovat se v nějakých mantilech. Rodinné přídavky dostali jen ti co měli odpracován určitý počet dnů atd. I ty co neměli schopnost na to se vyučit, vzdělávat se, bylo vidět při úklidových a jiných pomocných pracích, které dnes raději nedělá nikdo / vzhled ulic vzdálených od středu, bordel kolem tratí apod/. Upadla morálka a hodně hlavně mladých lidí nemá povinnost kamkoliv dorazit. Je to jen na nich co se svým časem udělají. Není snad ani možné to všechno uhlídat. Morálka, slušnost, čestné slovo, pravda - to vše se dnes nenosí. A funguje to tak bohužel i tam, odkud by to mělo být jaksi "organizováno", z nejvyšších pater naší společnosti. Takže když mohou oni, proč bychom nemohli my ...

Datum: 10.11.12 09:53

Já nevím, ale opravdu žijeme ve stejné zemi? *nevi*

Od: sorrow
Datum: 10.11.12 10:23

Těžko říct.. Ale souhlasím s tvou myšlenkou, někteří prostě chápat nechtějí. A v tomto směru je to pro ně jednudušší.

Ono je pravdou 100 lidí, 100 chutí a 100 názorů. Pokud mi tu ovšem další 4 lidé napíšou podobnou myšlenku, asi to od věci nebude viď?

Datum: 10.11.12 10:41

Míšo *palec**slunce*

Vy, "sorrow", máte asi nějakou podzimní depku. Sklenice není jen poloprázdná, ale taky poloplná. Vy si všímáte toho špatného a je mi Vás proto líto, stejně jako všech, kteří si dovedou jen stěžovat a nadávat, v jaké hrozné zemi žijeme. Chudáčkové, a to nemyslím jako urážku nebo nadávku, ne- to jsou opravdu lidé, kteří si zaslouží politování, protože okrádají jen a jen sami sebe o dobrou náladu. Vláda je hrozná, lidi jsou hrozní, všechno je hrozné...samozřejmě, že já za nic nemůžu, mám se hrozně kvůli těm nahoře, co kradou... a tak se mračím den co den a je mi stále hůř a mám horší a horší náladu... Lidi, probuďte se! To se nedovedete radovat z každého dne, z maličkostí? Já když koukám kolem sebe, vidím i dobré věci, vy ne? Vidím starý manželský pár, který se vede za ruce - i po padesáti letech se vodí za ruce. Vidím rodinu, která jde na procházku a cítím jejich pohodu. Vidím malé štěně voříška, které se viditelně raduje z toho, že na zemi je popadané listí :D Vidím novou kavárnu, kde mají dobré koláče :-P Vidím uznání a úsměv mého učitele, když mě chválí za dobrý referát. Vidím krásnou růži, kterou jsem předevčírem dostala od přítele. Vidím radost mého morčete, když dostane čerstvou trávu. Vidím X dalších krásných věcí a je mi na světě fajn a jsem spokojená! Koukejte kolem sebe lépe, lidi.

Datum: 10.11.12 10:57

Moc pěkně napsáno, a naprosto s tebou souhlasím. Ovšem i mince má dvě své strany. A pokud vidíš pouze jednu, jak bys mohla vidět i tu druhou.. Samozřejmě, na světě je toho mnoho krásného, ovšem tobě se fakt nezdá, že to jde nějak z kopce dolů.. Proč už nevidíš létat mnoho motýlů, tak jako dřív.. Proč už vidět pořádný les, je pouze vzácnost.. Depresí rozhodně netrpím, ovšem jsem realista.. Ano krásné stromy, růže, ptáky, jenže s takovou je zanedlouho neuvidíš.. A přece nebudu žít "zaslepen" dobrou náladou, když za dalších 5 generací už půjde všechno do pr... Přece jen by se mělo někdy myslet i na ostatní, a né jen na mou dobrou náladu.

Datum: 10.11.12 11:20

Co bude za pět generací, to je ve hvězdách. Když budeme jako délku generace brát 25 let, tak před pěti generacemi vládl císař pán a dokonce měl naživu i choť a syna. Svět vypadal úplně jinak než dnes - existovalo Britské impérium, Osmanská říše, atd. atp. V Evropě to začínalo poněkud bublat. Ve zkratce řečeno - od doby před pěti generacemi nás dělí dvě světové války, atomová bomba a světový rozmach totalitarismu. Největší vraždění v dějinách lidstva. Naprosté a opakované překreslování politické mapy světa. ALE taky úžasný společenský, vědecký a technický pokrok. Bezpečné krevní transfuze, vymýcení pravých neštovic, vznik střední třídy, film, "dobytí" Měsíce...bla bla bla, tisíc dalších věcí.

Takže tvrzení, že za pět generací půjde všechno do - kytek - je trochu moc teatrální. Nelze se zabývat tím, co bude příští století - ne při každodenním běžném životě (samozřejmě, že nějaké plány být musí... ale nás se netýkají). My se musíme zabývat tím, co bude zítra, pozítří a za deset, dvacet let. Nanejvýš za padesát let, až půjdou dnešní vysokoškoláci do důchodu. A každý musí začít od sebe, říct si, co dělám proto, abych se měl zítra lépe a aby se měli lépe mí blízcí (a všichni lidé kolem mě, chcete-li). Dovedete si na tu otázku uspokojivě odpovědět, nebo chcete raději jen nadávat na internetových diskuzích a čekat, až Vám všechno spadne do klína? (Nemyslím to jako útok na Vás.) Já si na tu otázku dovedu odpovědět tak, abych byla sama se sebou spokojená. A vo tom to je.

Datum: 10.11.12 10:43

A ještě doplním. Zrovna vy jste krásným příkladem, proč se z větší části nic nezmění.. Pokud si většina tohleto neuvědomí a nebude to chtít změnit, zůstane vše při starém.

Datum: 10.11.12 12:45

Ale já nic měnit nepotřebuji, nechci! Žiju spokojeným a šťastným životem. Proto tu budu jako na pranýři, protože zrovna Vy a čtyři další žijí životem nešťastným? Ještě jsem tady nečetla myšlenku, co VY s tím tady chcete (s tou "hroznou situací") dělat! Zatím si každý jenom stěžuje (až na výjimky) a brečí nad svým hrozným údělem!

Od: pt®
Datum: 10.11.12 10:17

Všechno je v lidech, jak byli vychováni, k čemu byli vedeni. Když nevidí nikoho v rodině pracovat a žijí z dávek, tak nemají úctu k práci druhého ani k jeho hodnotám. Když je někdo vychován, jak být vychytralý a ne moudrý, tak podle toho jedná. Pokud to trvá mnoho let, tak vyrostou generace, které takové jednání mají za přirozené, ale je to jen ke škodě celku. Viděla jsem v posledních letech spoustu takzvaných pánů podnikatelů, bez vzdělání s obrovským sebevědomím, bez znalostí a odborností, jen přišli lehce k penězům, založili firmu, nabrali lidi a pak si na nich honili triko. Byli k smíchu, jen o tom nevěděli. Já měla v práci štěstí na šéfovou, byli jsme, jako rodina a vůbec mi nedělalo potíže být v práci loajální. Neřekla bych "vítejte v kapitalismu", protože my žijeme v "prdelismu" /pardon, jiný výraz to nevystihuje/. Viděla jsem jiný kapitalismus, ale ten byl daleko za našimi hranicemi, kde je úcta k člověku vidět všude, u lékaře, v nemocnici, na úřadě, v sousedství i v rodině. Kde se nekrade, děti jsou o prázdninách, večer klidně venku, jezdí na kole, zajdou si do fritárny atp. Takový kapitalismus nikdy nedoženeme, protože tam je jiná výchova, jiný příklad dospělých a jiné vztahy v jejich společnosti, prostě je to v lidech. Tam se lidé vzdělávají v každém věku a mluvit čtyřmi jazyky a mít pak možnost číst světovou literaturu v originále a jezdit po světě je samozřejmostí. Kde je samozřejmostí pomoci druhému. To je těžko říkat, když to mnoho lidí nemá možnost vidět a zažít. Nevím sice, kde se u nás vzali během pár let miliardáři, jakou prací si peníze vydělali, ale doufám, že přispívají svými penězi na potřebné. Zvířata mohou být kolikrát lidem příkladem, jak se starají o svá mláďata, jak si pomáhají ve skupině a loví, jen když mají hlad, aby si zachránily holý život. Lidé hodně zpackali a je to jen na dalších generacích, zda vezmou rozum do hrsti a něco změní. Moc bych si to přála pro budoucnost dětí. - pt

Datum: 10.11.12 10:36

Naprostý souhlas, v 1. řadě výchova.. A i ta to většinou zpečetí. Uvedu příklad, kdy jsem pozoroval tátu a jeho malé syna. Táta měl ruce za zády, synek také. Otec si přeložil ruce přes sebe, a ejhle syn udělal totéž. Tohle vystihuje celý fakt.. A pokud táta řve na prodavačku, proč by si kluk nezařval na vychovatelku ve školce.. Takhle to pokračuje do budoucnosti a celý proces se opakuje. Neplatí to u všech, z většího procenta však ano. Výchova to následovně jen zpečetí. A pokud si nevychovaná rodina "pořídí" pět dětí, jaké budou?

Datum: 10.11.12 11:12

Všechno to jsou krásné úvahy...Ale... Žijeme teď a tady (tím myslím na této planetě). S tím nic neuděláme. Věř tomu, že já mám za sebou tolik životních trablů a pádů, že leckdy to bylo hodně těžké se tím prokousat a jít dál. A víš proč jsem šla dál? Vůbec ne kvůli politice v naší zemi. Ale kvůli těm stromům, ptákům, květinám. A v první řadě kvůli dceři a vnoučatům. To je můj malý svět, který se snažím chránit a opečovávat. A když si každý budeme tohodle svého pidisvětu vážit a pracovat na něm, tak to tady všude bude mnohem lepší.

Neber na svoje bedra problémy celého světa. Ty nejsi schopen nijak změnit. Změň jen to, co máš ve svém dosahu. Odděl od sebe tyhle sice velké ale "pouze" filosofické otázky a hledání jejich odpovědí. Jediný výsledek bude, že zjistíš, že "S TÍMHLE" nic neuděláš. A nezbude Ti síla, ani čas, ani nálada na to, udělat si pořádek "POUZE A JEN" ve svém okolí.

Jinak sáhni do starých knihoven a vytáhni knížky učených starých pánů, kteří bědovali nad stavem společnosti - před sto, dvěstě, třista...lety zpátky.

Datum: 10.11.12 15:20

Nedá mi to nevzpomenout jednoho výroku: "Běda, běda, je den ze dne hůře." Autorem je Petronius (*27 až +66 n.l.). A to byl velmi moudrý muž.

Datum: 10.11.12 11:31

Dobrý den, podle mého názoru jste se až moc nechal ovlivnit pár zprávami z černé kroniky, hnusným počasím a několika puberťákama...K té sebeobraně- kdyby na vás někdo zaútočil, byla by to nutná sebeobrana a na tu máte dle zákona plné právo...takže bych to až tak černě neviděla ;) (samozřejmě pokud by vás někdo chtěl okrást, tak už to nutná sebeobrana není...ale vážně si myslíte, že je správné kvůli něčemu takovému zabíjet?) Lišíme se od zvířat právě tím, že o tomhle dokážeme přemýšlet...Jste člověk přesně proto, že se ptáte- Je to správně? Mohlo by to být lepší? Proč to tak je? atd. Ne všichni lidé jsou podlí, nenávistní, závistiví...vy jste nepoznal dobré lidi? Já je potkávám denně na každém kroku :)

Datum: 10.11.12 12:07

"klera", to máte tak, každý sem napíše každý svůj pohled na život, podle toho, co zažil, v jakém prostředí, či lokalitě žije, s kým se stýká a tak. Také jde o to, jestli něco napíše člověk mladý, plný elánu, zdravý, se spoustou koníčků a možnosti zábavy, či jiného vyžití. Pak sem napíše člověk, třeba postižený nebo, který už je starší, třeba v důchodu, kamarádi okolo pomalu umírají, nebo jsou nemocní, špatně chodí, nemohou se tolik navštěvovat, prostě každý starý člověk internet nemá, nebo s ním neumí. Starý člověk je více bezbranný, neuteče tak rychle, ani nemá sílu na nějakou obranu. Stejně záleží, zda žije někdo sám a rodinu neměl nebo je spokojený v kruhu široké rodiny. Pán sem dnes napsal pod tíhou dnešních zážitků, které ho potkaly, když šel nakoupit, věřte, že to někdy veme náladu a změní pohled na svět, i když svítí sluníčko. Přeji sluníčkový den *slunce* všem, u nás opravdu svítí. - pt

Datum: 10.11.12 12:28

Já vím, že ne každý má štěstí na spokojený život, slunečný den nebo už má zkrátka svá nejlepší léta za sebou...ale copak to je důvod k tomu kazit si náladu? :) Člověk by měl na všem hledat jenom to pozitivní nebo se z toho za chvíli zblázní...Pan přispěvatel psal ve smyslu, že by rád vzal spravedlnost do vlastních rukou, ale, že bohužel nemůže, protože by ho za to zavřeli (až tak bezbranný zřejmě nebude ;))

Od: hm®
Datum: 10.11.12 18:03

Vy se máte, že potkáváte denně na každém kroku dobré lidi. Já potkávám lhostejné.

K zabití při pokusu o okradení: měl bych určitě lepší pocit, kdybych toho, kdo mě chce okrást, zabil. Bohužel, jak se znám, neudělal bych nic (protože to neumím a nejsem na to připraven), takže bych byl okraden, možná potlučen a nechci si to ani představovat.

Od: buss®
Datum: 10.11.12 12:15

Nečíst černou kronïku, pitomá média, nedívat se na TV, ty žijí z neštěstí, to lidi zajímá. Jít se podívat do toho lesa, na louku, k potoku, zazpívat si a dlabat na špatný svět, ... lidi. Nebo ho vychovávát? Odstěhovat se do pustiny? Stěžování nepomůže.

Od: miro®
Datum: 10.11.12 12:31

Provokuje mně tvrzení a názor některých z vás, že za vše může člověk se svými charakterovými vlastnostmi. Jistě je to pravdivé. Nyní už je jen otázkou,kdo tyto charakterové a jak ovlivňuje _ jak vychovává člověka? Názor, že na formování těchto vlastností má rozhodující podíl rodina, případně škola. Snad ano, a to když prvým špatným výchovným počinem rodiče je když varuje svého potomka při hře na pískovišti, aby tu koloběžku nikomu nepůjčoval, nebo mu ji rozbijí, nedej přírodo - ukradnou.

V souvislosti s těmito názory si kladu otázku : Jaký a rozhodující podíl na výchově člověka má rodina , škola a společnost (prostředí ve kterém člověk žije, v jakém se realizuje, v jakém prostředí si musí počínat aby uspokojil své potřeby, aby žil a přežil )?

Pokusme se nad tím zamyslet. Často slýchávám rčení, že člověk je takový, jak mu to poměry dovoluji. Nebylo by tedy účinnější, měnit a změnit poměry ve společnosti tak, aby člověk přizpůsobující se panujícím poměrům, měl více pozitivních motivací, vzorů než naopak a nebyl vystavován neomezeným možnostem a pokušení. Spoléhání-se na nějaké samovolné _ charakterové prozření člověka, není asi příliš účinné.

Přeji hezký den miro

Datum: 10.11.12 12:50

"miro", nelze začít od konce, ale od začátku. Základem každé společnosti je rodina. Rozklad rodiny, znamená také rozklad společnosti. Takto se rozpadly všechny světové velmoci, myslím že doba Říma je jako příklad, nejblíže k pochopení.

Už lékař a dětský psycholog Zdeněk Matějček vyzdvihl důležitost rodiny pro dítě.

Prof.PhDr.Zdeněk Matějček,CSc.(16. srpen1922,Chlumec nad Cidlinou-26. říjen2004,Praha) byl světově uznávaný dětskýpsycholog, který se průkopnicky věnoval studiu podmínek vývoje dětí v ústavech - v prostředí psychického strádání nebolideprivace. Jednalo se o moderního reformátora péče oděti, který zdůrazňoval nezastupitelnou úlohu rodiny.

Až bude kvalitní základ, bude kvalitní i společnost. Tolik světově uznávaný psycholog ve svých dílech.

Měla jsem možnost, jednou se s ním setkat a povídat si s ním. Vyzařoval z něj naprostý klid, který silně a dobře působil na okolí. - pt

Datum: 10.11.12 15:39

Je to asi složitější. Je to obdobné jako odpověď na otázku: Co bylo dříve, vejce a nebo slepice? Co bylo dříve životní prostředí a podmínky, které formovaly a formují rodinu _ člověka, a nebo rodina - člověk, který si vytvořil podmínky prostředí k obrazu svému?

Ano základ je v rodině , ale kde je základ rodiny? Proč rodina asi vznikla, v čem jsou příčiny? Nebylo to potřebné a nutné, vzhledem k působení nových životních, společenských podmínek a poměrů?

Já jsem názoru, že prvotní je vliv prostředí, chcete-li pol.režimu. Až na vyjímky, kteří jen stěží nacházejí ve společnosti uplatnění. Cestu vidím v úsilí ( i rodiny) nejprve změnít podmínky. V tom je rodina zřejmě také základ a její nezastupitelnost .

Přeji, životní úspěchy - miro

Datum: 10.11.12 17:38

"miro", pokud jste odpovídal mně, tak mně mrzí, že jste mně neoslovil ani nickem, jako když jsem vzduch. Ano, bylo by to na debatu, snad tazatel promine.

Jistě, příroda byla dříve a člověk se musel přizpůsobit, ale také mohl přírodu tvořit, tvořit krásné zahrady, parky, sady, využívat její nabídky. Krásné lesy, všechno ovoce, moře, pláže, zlato, drahé kameny a nerostné bohatství. Příroda je s člověkem v souladu, v harmonii. Jenže člověk tuto zemi, tento domov ničí, ze sobeckosti, z chamtivosti.

Ano, rodina je základ společnosti. To znamená, že ji tvoří zpočátku dva jedinci, kteří svým příkladem učí své potomky. A tak, každý jedinec musí začít sám u sebe, lze měnit pouze sebe, ne druhé, druhého nezměníme. A pokud nebude chtít každý sám sebe změnit k lepšímu, tak mu to do hlavy nenalejeme. Myslím, že berete osobně, rodinu, jako samozřejmost, tak Vám trochu uniká její podstata a důležitost. Pro mně je rodina základ a vidím, že to je správně, jak již mnozí odborníci v oboru psychologie rodiny potvrdili. Jenže svou pravdu prosadí jen ten, kdo má moc a pak to má dopad na všechny. Lidé mají odlišné priority a někdy už lidstvu uniká, co je prvořadé a co ne. Také mám jen svůj pohled na život, podle svých zkušeností a prožitků, který nemusí sdílet druhý. Jde o to, aby třecí plochy mezi odlišným, byly co nejpřijatelnější a nebolestivé pro všechny. - pt

Datum: 11.11.12 09:38

P."pt" to,že jsem Vás neoslovil byl můj záměr.Moje reakce byla sice na Váš předchozí příspěvek, ale můj úmysl byl odpovědět obecněji pro všechny, kteří mají obdobné názory a jsou ochotni si to přečíst.

Ano Vaše zdůvodňování úlohy člověka beru, ALE:

Mohl by vše toto člověk vytvářet, Vašimi slovy - ( tvořit krásné zahrady, parky, sady, využívat její nabídky. Krásné lesy, všechno ovoce, moře, pláže, zlato, drahé kameny a nerostné bohatství ), kdyby nejprve neexistovaly a neměl k dispozici vhodné podmínky, vhodné materiální a společenské prostředí? V tomto já vidím úlohu podmínek, prostředí a chcete-li, pol.režimu

Zřejmě hovoříme každý o jiném problému. Ano člověk jako takový - rodina je tvůrcem hodnot. Budoucnost má šanci ovlivnit jen tak, zda rozvine a uplatní nabídnuté možnosti, nebo je nevyužije, nebo odmítne a tím rozvoj brzdí. Nejhorší je , že se tak častokrát děje i záměrně a cílevědomě, s cílem nějakého prospěchu pro někoho.

Mé přesvědčení,že např. korupce není přirozenou vlastností člověka, ale že ji uplatní, stane se i jeho vlastností až teprve tehdy pokud k tomu jsou vhodné podmínky (nejsou patřičné zákony,příkladně se korupce netrestá, peníze ve společnosti hrají stále nejvýznamnější roli , když je příležitost atd. ).Hodláme li tyto a podobné neduhy společnosti řešit, nestačí odstranit jen aktéry, člověka páchajícího tyto nekalosti, on se jen přizpůsobil panujícím podmínkám. Jen snad vynímečný člověk by se choval korektně , vždy ale "ke své škodě". Je prvořadé vždy změnit podmínky, prostředí , společenské klima apod. , aby člověk měl motivaci pro svém chování v jinak nastaveném prostředí. Čekat a spoléhat se na to, že bez jakéhokoliv vnějšího vlivu (mám na mysli prostředí) pochopí. Ano pochopí až mu poteče do bot, ale ke svému chování bude potřebovat nějaké jiné možnosti, nějakou nabídku možností, které si asi sám nemá šanci vytvořit. Hezkou neděli - miro

Datum: 11.11.12 13:01

"miro", vemu to trochu ze široka. Člověk žije na planetě Zemi, která nabízí úžasný domov pro lidstvo. Krásné zelené koberce trávy, krásné obrazy a výhledy, plný stůl jídla, ovoce, zeleniny a spousty pochoutek. Životodárnou vodu, k osvěžení, k uhašení žízně, ke koupání, plavání. Spoustu nádherných kamenů na šperky, zlato, diamanty, zvířata pro naše potěšení, pro práci i na jídlo. Naše Země nám nabízí zdarma vše, co potřebujeme k životu. A co s tím udělali lidé? Lidé zemi ničí, drancují, kácí deštné pralesy. Všichni tito lidé žijí v nějaké společnosti, v nějakém uspořádání, v nějakém režimu a takto se k zemi, k životu, chovají.

Svět je rozdělen kontinenty a hranicemi států i my žijeme v naší republice a jsme součástí všeho lidstva. Proč nikde na světě žádný režim nedokáže změnit jednání lidí, kteří mají možnost rozhodovat o druhých, o jejich směru života o budoucnosti národa? Protože je to o člověku, o jeho výchově v rodině, ve škole, ve společnosti. Je potřeba náprava morálky, ale tu nelze očekávat od těch, kteří již byli u moci a zklamali. Společnost může svými zákony a důsledným dodržování zákonů nastolit nějaké normy pro životy lidí, ale to nezmění člověka, změnit se musí každý sám, pokud sám chce a dát příklad svým dětem.

Ještě Vám řeknu, myslím si, že toho lidstvo není schopno, jako celek. Ale při dobré vůli a snaze lze žít radostný a smysluplný život a spousta jednotlivců tak žije. - pt

Datum: 11.11.12 16:11

Ano, ano p. "pt" . Vaše argumentace je realistická , pochopitelná i pravdivá, proti tomu vůbec nic nemám. Jen si myslím,že je bezmezně optimistická, idealistická. Stále mně chybí odpověď na otázku proč se lidé ve společnosti chovají právě tak jak se chovají? Nejsem ochoten přistoupit na názor, že je to především v lidech samotných a jejich výchově.Byl by člověk takový, kdyby se nesetkal a nebo nežil v současných a podobných podmínkách? Třeba by ani nebyly možnosti k uplatnění negativních sklonů. Kdyby nepotřeboval člověk peníze, čím dál víc, na stále zvyšující se životní náklady a také aby nasytil možnosti, které mnohdy nejsou životně důležité a jsou mu usilovně nabízeny - vnucovány.

Zde bych pro své tvrzení použil s dovolením Vaše slova , zejména tu poslední citovanou větu: Naše Země nám nabízí zdarma vše, co potřebujeme k životu. A co s tím udělali lidé? Lidé zemi ničí, drancují, kácí deštné pralesy. Všichni tito lidé žijí v nějaké společnosti, v nějakém uspořádání, v nějakém režimu a takto se k zemi, k životu, chovají . Doplňuji: Lidé jsou tací, jak jim to podmínky umožňují. Právě uspořádání společnosti o kterém hovoříte (režim) navozuje podmínky a nabízí možnosti, které zpravidla člověk využije a podle toho se skutečné chová. Zde právě vidím šanci a příležitost ke zlepšování, Ne tím, že to tak bylo vždy a že se s tím nedá nic dělat. Názorně to ukazuje Sametka v r. 1989. Dalo se s tím něco dělat a také se udělalo. miro

Datum: 11.11.12 19:16

"miro", moc se snažím, abyste mi rozuměl. Lidé se chovají ve společnosti různě, jen podle toho, jací jsou sami, jak jsou morální, jak jsou charakterní, jak byli vychovaní. Negativní sklony, člověk buď v sobě potlačí, nebo jim dá průchod. To podle toho, jaký měl příklad v rodině, ve škole, ve společnosti, jak byl vychován. Zemi nedrancují všichni lidé, ale jen ti, které k tomu vede sobectví, touha po věcech, touha po penězích. Nemají jiné hodnoty, nikdo jim je nevštípil při výchově. Lidé jsou takoví, či makoví a nejsou to podmínky, které jim to umožňují. Přece máme zákony, ale jsou lidé, kteří jdou nad rámec zákona, krade se, vraždí se, znásilňuje se atd. Jak tomu může nějaká společnost zabránit? Jedině silou, tresty smrti a stejně se to nevymýtí. Vy věříte, že to dokáže změnit režim, ale já vím, že ne. Záleží na každém jednotlivci, nakolik si uvědomí, být lepší a dát osobní příklad. Jsou země, kde lidé ctí více duchovní hodnoty /jistě ne všichni/, ale už ta atmosféra je tam jiná, přátelská. Lidé se k sobě chovají lépe, dávají osobní příklad. Myslím, že u nás se hodně kladl důraz, spíše na hmotné uspokojování potřeb, což je jistě důležité, musí se jíst, pít, spát a někde bydlet, ale člověk není zvířátko, potřebuje víc. Potřebuje se učit k úctě k druhým, k jejich práci, k jejich nemoci, k jejich stáří, k jejich sousedům, k jejich spolužákům, k jejich kolegům. Jak už jsem napsala, myslím, že toho lidstvo není, jako celek schopno, ale jsou jedinci, kteří jdou příkladem, učí to své děti i ostatní a jsou tastni. Někdo s tím začít musí. Nařídit to nejde v žádném systému, nejde to nikomu nalét do hlavy. Člověk může změnit pouze sebe, nikdy ne druhého, může dát osobní příklad. Já se také učím celý život, pozoruji, přemýšlím a musím se měnit, přesto, že jsem důchodce, protože chci. - pt

doplněno 11.11.12 19:20:

oprava: ... učí to své děti i ostatní a jsou šťastni.

Od: bmbx®
Datum: 11.11.12 19:57

pt:

snad zrovna vy by jste mohla dobře vědět, že jsou země kde se lidé chovají lépe a jsou "hodnější", ohleduplnější a určitě to není primárně způsobeno výchovou v rodině, ale především celou společností - jak jsou nastveny mantinely, co si lidé mohou beztrestně dovolit. Až pak se to začne odrážet ve výchově dalších generací.

Datum: 11.11.12 20:07

Ale "bmbx", já dobře vím, že je to výchovou a příkladem rodičů a pak se to odrazí ve společnosti těchto lidí. Opravdu tam rodiče neříkají: "Toho vola nezdrav, nikomu koloběžku nepůjčuj, ten učitel je ale..." a tak dále a tak dále. Tam jdou rodiče a pozdraví...

Už nevím, jak to říci. Teď si jdu lehnout, není mi dobře, dobrou noc. - pt

Datum: 11.11.12 20:16

Ale ten začátek, ten je ve společnosti, až pak se to odrazí v rodině a v dalších generacích

To je totiž jediné vysvětlení proč u nás je takových rodin méně a někde více ;)

doplněno 11.11.12 23:15:

Já to zjednoduším a připodobním jen k tomu zdravení - budu eskymák a v rodině budu důsledně vychovávat děti, že se zdraví vzájemným třením nosů tak je okolní společnost nebude považovat jako slušně vychované, a přitom je vychovávám dle svého nejlepšího vědomí a svědomí a tak je to vlastně se vším ;)

Datum: 12.11.12 10:38

"bmbx", já už jsem všechno napsala, musíte lépe číst a vnímat, co píšu. Vidím, že je to, jako když hrách na stěnu hází a tím pádem je to pro mně ztráta času. Mějte se. - pt

Datum: 12.11.12 15:28

Ten dojem mám taky, ale ohledně vás a ne jen na tomto vláknu :D

Datum: 12.11.12 16:34

"bmbx", tak myslím, že už jdete nad hranici a spadáte do osobní roviny. - pt

Datum: 12.11.12 16:45

Opět jste mne nepřekvapila, netykavka které se nejednou dotknul nevinný smajlík, s neschopností diskutovat, byť se jedná o rubriku "volná diskuze". O házení hrachu a ztrátě času zde píšete vy, jakmile zareaguji já, jdu nad hranici a spadám...

Při nejmenším úsměvné :D

Datum: 12.11.12 16:50

"bmbx", jen si poslužte, když Vám to udělá dobře. - pt

Datum: 12.11.12 16:57

Mě to nedělá dobře ani špatně, to je jen váš problém, že se vás hned všechno dotkne. Už včera jste psala, že čtu nepozorně a pro vás je to ztráta času, tak jej neztrácejte ;).

Datum: 12.11.12 17:06

"bmbx", vidíte, dělám Vám tady společnost a nemám na Vaše chování žádný vliv, jednáte jen tak, jak jste byl vychován. Je jen na Vás, jestli se chcete změnit, a teď už Vás vynechám a čas budu věnovat jiným otázkám. Na hádky si najděte někoho Vám podobného. Mějte se. - pt

Datum: 12.11.12 17:11

Nejednám tak jak jsem byl vychován, taď jsem ovlivněn tím jak na mne působí okolí, přesněji řečeno vy *haha*

Datum: 12.11.12 10:17

Jelikož jsem byl osloven dovolím si v souvislosti s diskutovaným problémem se pozastavit - tázat se. Proč asi a co mělo a mají za význam uskutečněné změny ve společenském, ekonomickém i politickém fungování společnosti - Prvobytně pospolná společnost , Rodové zřízení , Feudalizmus , Kapitalizmus , Socializmus a zcela jistě přijdou i další. Co se tím řeší? Nebyly to změny prostředí, které měli za cíl řešit a požadovat po lidech nový jiný přístup-jiné nové chování? Nepochybně tyto změny významně ovlivňovaly a stále ovlivňují chování člověka v tom kterém prostředí. A tato funkce životního prostředí má na chování člověka rozhodující význam ať chceme, či nikoliv. Opačný názor je názorem idealistickým , právě v tom, že se spoléhá jen na ušlechtilé vlastnosti člověka i celé společnosti. Kdyby to tak bylo a mohlo to tak být, to by asi musel vládnout komunizmus, jehož cílem bylo a je dostatek všech hmotných i nehmotných statků, podle potřeb každého jednotlivce.Každý by mohl a měl by vše, co by potřeboval. Poté by člověk neměl důvod krást, tunelovat, ale také nenávidět atd. Z toho vyvozuji závěr, že to takto bude až všichni budou mít uspokojeny všechny potřeby bez rozdílu. Ale to jsem již zašel hodně daleko, to je pro naše současné myšlení zatím utopie.. Hodně zdaru do nového týdně - miro

Datum: 12.11.12 10:36

"miro", ale Vy mi nerozumíte. Samozřejmě, že prostředí člověka ovlivní, ALE NEZMĚNÍ HO. Každý může měnit jen sám sebe. - pt

Datum: 12.11.12 13:23

I toto "pt" chápu praktičtěji - realističtěji. Ono ani tak nezáleží jestli člověka mění prostředí a nebo ne, ale jak se zachová když jsou tzv. možnosti - příležitosti.A to je ukazatelem jeho změny. Pokud člověk může měnit jen sám sebe, tak proč jej vychováme, cílevědomě na něho působíme v rodině , škole ale také prostřednictvím různých idejí , náboženství i náboženských sekt skrátka celý život. Když je mu předložena lákavá nabídka ve které se nedokáže zcela orientovat, tak je pravdou, že ve většině případů ON SÁM USILUJE SE ZMĚNIT A TAKÉ SE ZMĚŇÍ v duchu nabízených možností. Toť vše. Zdravím - miro .

Datum: 12.11.12 14:12

Miro vaše idea se da příjmou jen z časti .Dám příklad stojíte u hormady chleba a v kapse vítr .Pokud výte že váš potomek si doma hraje spokojení a nakrmení tak si tí hromady ani nevšiměte ,ale když bude plakat hladový budete se snažit vzít si bochník za každou cenu i když by jste to nikdy neudělal.Proto ON SE ZMĚNÍ I KDYŽ O TO NEUSILOVAL Protože člověk z větší část ovlivněn prostředím

Datum: 12.11.12 16:44

"miro", právě jste si sám odpověděl. Zmiňujete zde náboženství, tak na tom extrémním příkladu se Vám to pokusím vysvětlit. Pokud je dítě VYCHOVÁNO ve fanatickém náboženství, tak i kdyby se takto vychovaný člověk odstěhoval na druhý konec světa, mezi například evropskou SPOLEČNOST, tak se bude chovat tak, jak byl vychován, to znamená fanaticky. Já říkám, ne jen rodinná výchova náboženská, ale i politická nebo materiální /myslím kladení majetku a peněz na první místo/, ovlivní dítě a následně jeho chování v životě. Chápu, že máte svoji pravdu a já mám zase svůj klid. Mějte se. - pt

Od: zabu
Datum: 10.11.12 13:22

Tak jsem to dočetl až do konce. A rád bych se zeptal těch spokojených, nechápajících dotaz? Četli jste knihu George Orwella, 1984? Pokud ne, tak ji vřele doporučuji, Teď nedávno jsem někde viděl i CD s namluvenou knihou. To pro ty, které nebaví číst. A po přečtení(poslechu) si odpovězte, upřimně, sami sobě: "Opravdu nevidím žádnou paralelu s dnešní společností"? Pokud si odpovíte ano, jste na nejlepší cestě do takové společnosti jakou popisuje. Copak z Vás asi bude? Člen strany nebo prolét?

Datum: 10.11.12 13:37

Ano, četla jsem tu knížku. Víte, ona byla především reakcí na tehdejší totalitní režimy, než aby její autor skutečně čekal, že by se taková společnost skutečně mohla vyvinout...Jde o velkou nadsázku ;) Nemůžu tvrdit, že bych tam neviděla absolutně žádnou paralelu...to ne, pokud jde o ovlivňování názoru společnosti, manipulace atd. Ale to tady bylo, je a bude a brát to jako znak dnešní doby je trochu naivní...

Od: zabu
Datum: 11.11.12 00:20

Myslíte, že to byla reakce na tehdejší totalitní režimy? On to i přiznává. Ale na které? Knihu psal někdy v r. 1947-48. Kde vzal námět? Jaké režimy popisoval. Uvědomte si, že byl socialista. A těžko tedy mohl kritizovat něco, co kromě ruska ještě neexistovalo. Tedy se musel inspirovat "na té druhé straně".

A že dnes dochází k manipulaci s názory lidí dnes a denně vidí každý, kdo se tím chce zabývat. Každý kdo sundá svoje růžové brýle. A musím se přiznat, že Váš smířlivý postoj(to tady bylo, je a bude) mě docela děsí. Ta smířenost s osudem. Že to jinak nejde. Proto jsem odkazoval na toho Orwella. Tam je totiž toto v čisté knižní podobě.

Myslím si totiž, že právě odmítání tohoto postoje, je cesta ven z depky tazatele. Začít se aktivně zajímat o to, co se kolem mě děje a proč. Číst a studovat teorii. Pochopit příčiny a souvislosti. Žít v pravdě a ne v bludu TV keců a lží.

Datum: 11.11.12 10:07

Možná byl socialista, ale rozhodně neuznával projevy nedemokratických (totalitních) režimů, ať už jejich nositeli byli socialisté nebo ne...Třeba u nás v ČSR ještě oficiálně komunisté nezvítězili, ale i tak nabývali od minimálně dvacátých let rychle na moci a už tehdy se v jejich řadách začaly projevovat totalitní znaky- kdo nejde s námi, jde proti nám atd. On samotný rok 1948 v podstatě nebyl až tak významný, protože se k jejich prosazení celou dobu schylovalo, především od konce 2. sv. války. Navíc pokud si dobře vzpomínám měl Orwell zkušenosti z války ve Španělsku a to ho určitě také ovlivnilo. Minimálně mohla být jeho knížka taky reakcí na 3. říši. No a konkrétně stav v Rusku se mu určitě taky příliš nezamlouval...

Já rozhodně nejsem se vším smířená...Jsem smířená s tím, že lidé jsou manipulativní...A to se prostě nezmění- je to naše přirozenost, že se rádi necháváme zmanipulovat, neradi neseme zodpovědnost...Proto to- "bylo, je a bude"

Ano, s tím, že by měl tazatel pochopit souvislosti a přestat žít v bludu zpráv ala Nova rozhodně souhlasím (v mém případě to znamená- pochopit, že svět není tak špatný, jak se na první pohled zdá...;))

Datum: 10.11.12 13:52

Je online na internetu, jen po částech: http://ld.johanesville.net/orwell-12-1984?page=1

Datum: 10.11.12 16:53

Nekňourejte nad naší dobou, každá měla své klady a zápory a časem se i o této bude říkat, že byla "zlatá". Žijte tak, aby vám ji další generace záviděly, stejně jako vy závidíte ty doby minulé...

Datum: 10.11.12 18:29

tesyk vaše nazory mě děsí ještě horší era než tato to se máme na co se těšit

Datum: 10.11.12 18:44

Pacourek, Vám lze doporučit nějakou literaturu... najmě třeba Souostroví Gulag... nebo cokoli o Hitlerově éře... nebo cokoli o časech hospodářské krize ve třicátých letech minulého století... nebo cokoli o jakékoliv válce v dějinách. Kdybyste se narodil kolem r. 1900, pak byste teprve zkusil, co to znamená těžká doba - a hned několikrát. Vy buďte rád, že žijete právě dnes.

Datum: 10.11.12 19:14

Claire.Doporučovanou literaturu mám plnou knihovnu tak o teto obdobý mám něco nastudováného a proto se horšího obdobý děsím .Dnes se nemám zrovna nejlíp marně hledám praci (neumím lhat a nemám plnopřímluvcu)a to je ještě dobrá doba.Vhorším obdobý já nevím jak bych žil

Datum: 10.11.12 19:22

Rozhodně Vám doporučuji víc číst, ať se lépe naučíte pravopis. Ne, nerýpu do Vás. Jen konstatuji, že pokud napíšete životopis nebo motivační dopis s takovými hrubkami, jaké máte tady, tak se nedivte, že nemáte štěstí při hledání práce.

A mimochodem - nějak si odporujete. V jednom příspěvku naznačujete, že horší doba, než je dnes, je pomalu synonymem apokalypsy a následně nepřímo uvádíte, že máte nastudovány dějiny 20. století. To nejde dohromady.

Datum: 10.11.12 19:42

Ale já myslel né hospodářsky ale společensky Nebo si myslíte že v historii při hledáný práce člověk musel lhat vytahovat se že je nejlepší z nejpších a nebo mít hodně přátel a známých.To nikdy nebívalo.

Datum: 10.11.12 19:57

Vždycky platilo, že práci sežene lépe člověk, který má více přátel a známých. Kamarádíčkování je staré jako lidstvo samo. A zaměstnavatelé samozřejmě chtějí ty nejlepší zaměstnance, aby se mohli spolehnout na nejlépe odvedenou práci. Za to Vás pak platí. To je přeci logické. Vy musíte potencionálnímu zaměstnavateli dát najevo, že budete práci vykonávat odpovědně, svědomitě, bezchybně, s nasazením, že budete slušně jednat s kolegy, příp. klienty a zákazníky (podle toho, co hledáte za práci) a že budete chodit včas a řádně atd. Tohle chtějí zaměstnavatelé slyšet a Vy takhle musíte pracovat. Tudíž nebudete lhát, když jim tohle slíbíte. Ale pokud nejste schopen tohle slíbit, tak opravdu máte smůlu. Nelze si myslet, že budete dělat práci jen nějak napůl. Takových, co mají ručičky dozadu, je plný ÚP (nebo spíš sociálka).

Datum: 10.11.12 20:33

Dobře vše co jste napsal je samořejmě pravda ale ja nejsem nejlepši předemnoujsou mnohem lepší a vyberou mnohem horší ne já

Datum: 10.11.12 20:43

A jak víte, že ti vybraní jsou horší, než Vy? Třeba umí víc jazyků, mají delší praxi nebo lepší vzdělání, rekvalifikační kurzy a nebo prostě mají lepší jazykový projev. Jak už jsem psala výše, každý musí začít od sebe. Bez práce nejsou koláče. Nemůžete čekat, že Vám vše spadne do klína. Musíte se snažit, učit se, makat na sobě a ne si jen stěžovat a děsit se nad Tesykovými názory.

doplněno 10.11.12 21:26:

Skutečně? Vidíte podobnost s historií Německa v letech 1925-1945? A v čem, prosím pěkně?

doplněno 10.11.12 21:49:

Od roku 1933 Německo rozhodně nemuselo mít strach z levice, počet pracovních míst se za války zvýšil a na menšiny se útočilo vždycky. Zvýšení popularity ultrapravicových (to jste myslel, ne?) stran dnes nepozoruji (ne tak, aby reálně hrozilo překonání hranice 5% hlasů ve volbách) a snížení odbytu v masovém měřítku také nepozoruji (podívejte se do jakéhokoliv obchodního domu, hospody, kavárny). Srovnávat krizi třicátých let s dnešní "krizí" je nemístné.

Datum: 10.11.12 21:16

To byl případ v prodejně se zahrakařskými potřebami,já jsem šel 2.měsíce po výběru a ta osoba nedokazala ani poradit a ni říct přibližně a na mě koukala jak čerstvě vyoraná myš.A jestli znate historii je tu jistá podobnost s historii Německa mezi roky 1925-1945a to mně děsí.Děkuji ze inpiraci Reaguji na claire

doplněno 10.11.12 21:33:

Strach z levice ,nedostatek volných pracovních míst, zvýšení popularity ultra politickych stran, snižení odbytu vyrobků a utoky na menšiny

Datum: 11.11.12 13:09

"pacourek", zřejmě Vás velice mrzí, že nemáte práci i když nabízíte svoji postivost a pracovitost. Myslím, že proto jste nyní bez nálady, ale buďte vytrvalý, věřte, že časem práci mít budete. Myslím, že Vám zde rádcové nechtěli svými radami ublížit, ale jen motivovat. Seberte v sobě odvahu a choďte dál a ptejte se u firem na místo, klidně si řekněte denně na ÚP o doporučenku na prac. místo. To, že neumíte gramatiku mně osobně u Vás nevadí, vadí mi to trochu u těch, co tvrdí, že mají VŠ a píší chyby. Já zase neumím zpívat ani malovat, a nenaučím se to, kdybych chodila do školy zpěvu a malování do dneška. Tak hlavu vzhůru, zítra je pondělí, vyražte své budoucnosti naproti a hledejte si práci. Moc držím palečky. - pt

Datum: 11.11.12 15:07

Děkuji moc

Od: askmenow*
Datum: 10.11.12 21:34

Pomíjíte dvě důležité věci:

1. Na to, jak je interpretované dění pozorováno ma značný vliv sám pozorovatel.

2. Změna začíná od malých věcí.

Co z toho plyne?

1. Pokud budete chtít svět vidět zlý a rýpat se vlastních rankách, zvládnete to vždy. POkud si budete chtít zlepšit náladu, najít světlé stránky není až tak težké. Výběr je na vaší libosti, dobrou chuť.

2. Třeba od vás, co jste pro zlepšení této, dle vás hrozné, situace udělal dnes VY?

A malá poznámka pod čarou: Váš argument s Amerikou je sice velice populární, zdaleka však ne přesný a pravdivý.

Datum: 11.11.12 08:04

Za jeden den jste potkal desítky, stovky lidí. Na ně si vůbec nepamatujete. Třeba se z nich na vás někdo usmál, ustoupil vám, pomohl vám. Vy jste to vůbec nezaregistroval a nepamatujete si ani na jednoho z nich. Zůstalo vám v hlavě jen pár hajzlíků. ;) je to nějak zákonité, že vždycky vzpomínáme, řešíme negativa. Hodných lidí je ale víc než těch hajzlíků. Hodné lidi bereme jako samozřejmost. Nevšímáme si jich, ale ty zlé si pamatujeme. :D

Datum: 11.11.12 10:05

Zde bych zcela nesouhlasil s tím, věnovat zvýšenou , ne-li veškerou pozornost jen na pozitiva a především z těch se radovat a podle nich hodnotit svoji kvalitu života. Můj názor je, že právě nespokojenost je hlavní síla dalšího vývoje. Víte pokud by byl člověk tenkrát spokojen s tím,že chodí bos, to bychom asi ještě dnes chodili bosi. K podobným výsledkům jistě slouží i loajalita požadovaná třeba v pracovním procesu. Buďme radí, že aspoň tak, ono to nějak dopadne , je nepřijatelné.

Až vulgárně zde zaznívá kritika na gramatiku diskutérů a je jimi opovrhováno. Já naopak znám vysoce študované, kteří neumějí vzít do ruky lopatu a neumí si ani pořádně prakticky v životě počínat. To už je prostor pro otázku: Co je lepší, umět a nebo jen vědět jak? Kdo má větší šanci na přežití? miro

Datum: 11.11.12 10:48

Píšu něco o tom, že máme hodnotit svůj život jen podle pozitiv? Nebo že je dobré chodit bos? *stop*Miro, proč musíte oponovat za každou cenu? Zvláště tam, kde je velice malý prostor k diskuzi. Každý z nás máme nějakou zkušenost ověřenou životem. Já vím to, co jsem napsala, vy zase víte, že je dobré dát těm hajzlíků po držce. Nezměníme nic. Ani vy, ani já. *placni* Jen si zbytečně zvedneme tlak a zkazíme dobrou náladu, zvláště, když je tak krásný podzimní den. ;) Ale jestli najdete nějaký recept ke svému tvrzení, dejte vědět, přijedu a budu se vám snažit pomoci k nápravě světa. *pusa*

Datum: 11.11.12 16:23

Recept nemám,ale jsem přesvědčen,že skutečně nějaký recept existuje. Inspiraci k tomuto tvrzení mně davají minulé událostim jako například Rozpad RakouskoUherska , Vznik ČSR, světové války, únor 1948, listopad 1989 , zánik ČSSR a mnoho dalších nástrojů až po vojenské zákroky ve světe.. miro

Datum: 11.11.12 16:32

Miro, i nástup Hitlera, Lenina, Stalina, bylo ve svých počátcích jako dobrá myšlenka. Nastupovali tam, kde se nedařilo a chtěli to napravit. Jak to skončilo, víme.*hej* A z naprosto jiného konce: Jak to myslel Václav Havel? A kdo mu dnes tleská? Pravda zvítězí!? Buďte hooodně opatrný při organizování převratů, nápravy světa.;)

Datum: 11.11.12 16:38

A opravdu to tak Václav Havel myslel? Byli jiní, kteří to mysleli opravdu upřímně a těch se velice rychle zbavil.

Datum: 11.11.12 17:03

P."babkazov" ano souhlasím . Já jsem uvedené příklady použil, a Vy doplňujete další , jen pro zdůvodnění, že jsou možnosti jak ovlivnit vývoj, především za podpory veřejnosti . Minulost to dokládá, .Ne že se nedá nic dělat, že to tak bylo a bude navždy , jak v této diskusi několikráte zaznívá - Zdraví - miro

Datum: 11.11.12 12:10

Kazdy Cech ma umet cesky, at uz ma 5 vysokych skol rndr csc nebo jen zakladku, nejen od toho je povinna skolni dochazka, kde se to ma naucit, aby nebyl v dospelosti za hotentota... jinak celou tuhle diskusi jsem moc necet, chytl jsem se jen na to, ze se divite, ze jsou lidi, ktere sere, kdyz nekdo jiny przni CJ *cteni*

Datum: 11.11.12 10:40

No tak koukám, že se tu někteří pěkně rozepsali. Já vám teda děkuji za všechny příspěvky, i když jsem se popravdě téměř nic nového nedozvěděl. Ohledně těch knih.. Podívejte 1000 autorů, 1000 názorů.. A že některým sedne zrovna určitá kniha, nemusí znamenat, že bude vhodná i pro všechny.. A takové názory, že já se budu mít fajn.. Ano, avšak pokud toto budu přehlížet.. Ale co ti ostatní? To je přesně ono, já se budu mít fajn, ale ostatní mě nezajímají.. A pak že jsme stále tam kde jsme.. Jinak takové to nejde, nic se nezmění.. SLOVO NEJDE BY NEMĚLO BÝT VE SLOVNÍKU! A u mě ani není.. Pokud člověk opravdu chce, dá do toho 101% procent ze sebe, dosáhne čehokoliv..

Datum: 11.11.12 11:00

Tady nejde o to- já se mám fajn a ostatní mě nezajímají. Jde o to- mám mizernej život, ale přesto se v tom nebudu šťourat a litovat se, budu hledat pozitiva, protože se chci cítit fajn...o to, že sice na světě jsou špatný věci, ale já si v nich nebudu libovat, když je stejně nemůžu změnit...

Datum: 11.11.12 11:25

No počkej, a proč si myslíš, že mám úplně mizernej život. Ano není zrovna růžový, ovšem takový ho nemá nikdo.. Pokud bys správně četla, pochopila bys, že mi jde spíše o ostatní. Samozřejmě jsem byl toho účastníkem já, tak jsem psal příklady konkrétně se mnou.. Ovšem to nemění nic na faktu, že se tohle stává mnoho a mnoho lidem.. Proto už bych nejraději udělal v tomto přítrž..

A pokud si všichni řeknou, že nic nemůžou změnit, co se změní?

Datum: 11.11.12 11:40

Ne, tady nejde o tebe...Psal jsi- "Ano, avšak pokud toto budu přehlížet.. Ale co ti ostatní? To je přesně ono, já se budu mít fajn, ale ostatní mě nezajímají.." Já to myslela tak, že nejde o to jestli máš (má někdo) pohodlnej život nebo ne, ale že jde o to, z jaký strany se na to díváš...a je rozhodně lepší podívat se na věc z tý pozitivní stránky...Když něco změnit prostě nelze, třeba že jsou miliardáři a na druhý straně chudí Afričané- proč se tim zabývat? Já i když se mám dobře, ráda pomáhám lidem- měním to, co změnit můžu...takže rozhodně nejsem lhostejná, ale řešit neřešitelné je podle mě zbytečné.

Datum: 11.11.12 12:13

Ano, určitě bych v některých tvých názorech souhlasil. Nikdo neříká, že se situace miliardáři vs. chudí Afričané změní za 10, 20, 50, 100 let. Určitě bych ale netvrdil, že to nejde. Pokud nikdo "nezačne", zůstane vše při starém.. A to stejné platí i u nás. Ať už je to politika, problémy v zákonících atd..

Ano já se mám také celkem fajn, ale vždy je co zlepšovat.. A je mnoho lidí, kteří jsou na tom daleko hůř.. Avšak pokud všichni zůstanou jen u slovíčkaření, zůstane vše při starém..

A jak jsem tu četl názory, že bych měl být někdo, kdo už má "všechno za sebou", kdo se lituje atd.. Opak je pravdou :)..

Datum: 11.11.12 12:26

Já si to myslela :) Nepřišel jsi mi jako nemohoucí stařík :D Jo, možná je tvůj přístup správnější než můj...Ale stejně si myslím, že takové věci jako miliardáři a chudí Afričané se nikdy nezmění...příště to třeba budou miliardáři a chudí Evropané, ale rozdíly tady budou vždy...Ale politika a špatné zákony...nebo třeba přístup české společnosti ke korupci atd. Pro to by se určitě něco udělat dalo...:) No a proto tady máme tebe, abys to změnil :D

Datum: 11.11.12 12:49

Njn, možná budu mladší i než ty no.. :D Ale to furt nemění nic na tom, že by si i mladá společnost měla uvědomovat, co je správné a co ne.. Změnit.. Změnit lze vše. Jde jen o to, kdo si to uvědomí, a kdo dá do toho vše. Téměř nic nepříjde samo. Když budu operátorem výroby, a bude mi to jedno, zůstanu jim. Pokud ovšem budu chtít být např. managerem.. proč by ne, udělám si kurzy, dodělám školu.. Meze se nekladou, jde o to jen chtít.

Na to tady máte mě, aha :D.. Kdyby chtěli všichni, už by dávno byly ti "nahoře" ve vězení :).

Datum: 11.11.12 13:13

Co treba sere me docela dost, je to, ze se nemeri stejnym metrem, nebo je to postavene uplne na hlavu...
Pro zacatek.. Dr. Rath me sral od te doby, co jsem ho poprve videl v TV..sere me dosud :)
Ale jak je mozne, ze sedi pulroku ve vazbe, a zmrd ktery nekoho znasilni, poboda, zmlati (takovi ani nikdy lepsi nebudou) a podobne je vysetrovany na svobode? Tak kde to jsme...

Datum: 12.11.12 18:24

no přece v české republice... podle mě se tady staví zákony ve prospěch kriminálníkům a slušné lidi naopak ničí... je to tu všechno naopak... kdo nemá prachy je nula a nic nezmůže... pak už zbyva jen pozitivni myšlení.. :D...

Datum: 12.11.12 19:12

Dobrý den,

víte, co se mi opravdu líbí? Ta vaše chuť něco změnit. Máte pravdu. Společnost na tom nění moc dobře. A také si jako jeden z mála lidí uvědomujete, že my všichni jsme za to zodpovědní (ať více či méně). A už jen proto si vás vážím.

Proč tolik Čechů nadává na Českou republiku? Kolik lidí si váží vlastní země? Ano, stav naší země není moc dobrý, ale MY JSME STÁT. Záleží na každém z nás, jaké to tady bude. Proč například maji v naši zemi "monopol" pořád "dvě" stejné strany, když se to nehýbe z místa? Lidi, proč nevolíte někoho jiného? Proč se tolik vracíme ke komunismu? Proč to všechno nezkusit znova a lépe? Jenom na naší politické scéně je vidět NAŠE LHOSTEJNOST.

Chtěl bych se táké vyjádřit ke všem, kteří vám radili, ať jste optimistický a radujete se ze života. Oni to nemyslí špatně a nehledal bych za jejich úmyslem lhostejnost. Optimismus a lhostejnost jsou dvě naprosto rozdílné věci.

Nemohu říct, že bych z vašeho dotazu pochopil, co vlastně chcete poradit, ale pokud bych něco mohl poradit:

Nevzdávejte se! Bojujte za lepší budoucnost, já to také dělám. A nenechte se odradit neúspěchy, protože jich bude spousta. Nedoufejte ale, že celou společnost změníte sám a nečinte se zodpovědným, za její chyby, když proti těmto chybám bojujete. Buďte optimistický, protože bez naděje v lepší budoucnost toho moc nezměníte. A hledejte skutečné hodnoty, protože jen pro ty, se hodí žít a umírat a když těch se bude společnost držet bude vše jiné. A prosím, nezapomeňte, že násilí nemění svět k lepšímu.

Vy to zvládnete!

Noviny.

Datum: 13.11.12 09:06

Plný souhlas vyjadřuji. Jen poměrně závažné Vaše tvrzení, Váš omyl - MY JSME STÁT. Nejsme všichni stát, jsme jen jeho příslušníky. Nás-lidí je podíl na Státu - vládnutí, prakticky jen cestou voleb , referend, případně různými formami souhlasu a nebo protestu. Stát řečeno laicky, jsou jen ti, kteří rozhodují a vládnou. Jestli hovoříme o zadlužení státu, tak já na jeho vytvoření prakticky nemám podíl. Snad jen ten, že jsem volil své zastupitele, kteří neumějí hospodařit. miro

Datum: 14.11.12 16:29

Vypadá to, že nejste sám. Začalo to na Islandu:

a už to pokračuje v Evropě na západ od nás:

http://www.novinky.cz/ekonomika/284728-evropa-stavkuje-proti-uspornym-opatrenim.html

doplněno 14.11.12 16:51:

pro "sorrow", autora dotazu

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.