Oslava narozenin - nápoje

Od: Datum: 23.07.15 14:44 odpovědí: 7 změna: 24.07.15 22:31

DObrý den, za týden mám oslavu narozenin. Pozvala jsem dost lidí a tak bych potřebovala poradit s pitím. Nejsem plnoletá, takže s alkoholem radit nepotřebuji :) :P

Potřebovala bych spíše, jestli víte jak se občas prodávají takové velké krabice s džsem a ty mají dole takovou tu páčku, tu odděláte a je to něco jako pípa a takto se točí nápoje do sklenic, jestli mě chápete... K

A moje otázka, o jakých druzích nápojů prosím víte, že se takto dají koupit ... :)?

Děkuji.

Ráda bych to již objednala, proto se ptám takkhle dříve

doplněno 23.07.15 17:17: a rady a tipy na nejake Dobre nealko napoje:)?:3 děkuji moc

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.07.15 15:07

Dobrý den. Ve větším balení mají tyto české džusy/mošty to, co chcete. Takovou tu pípu dole. Akorát jsou trošku dražší.

Od: cuca®
Datum: 23.07.15 15:08

Dobrý den, já vím pouze o jablecnem moštu. Jinak v obchodě potkávám ruzné 100% šťávy z ovoce v 1 litrovych skleněných lahvích.

Datum: 23.07.15 19:37

My dospělí si mícháme modré curacao, bílý rum, ananasový a kokosový džus, ozfdobíme limetkou a hodně nadrceného ledu. Jelikož děti chtějí též, mají namíchaný modrý energetický sirup s nějakým džusem, led a limetku, nebo se v Tescu dá koupit modrý sirup, nápoje vypadají úžasně.

Datum: 23.07.15 22:40

Tedy nevím, jestli se trefím do vkusu, ale my jsme měli před nedávnem rodinnou sešlost a tam měl veliký úspěch doma vyrobený "pomerančový džus". Není vůbec složité ho vyrobit, i finančně je velmi nenáročný a chlazený je fakt velmi dobrý. Z jedné várky ho bylo asi 8 litrů. Připojuji recept.

POTŘEBNÉ PŘÍSADY
4 pomeranče, 1 citron, 2 dkg kyseliny citronové, 40 dkg cukru, ¼ kg mrkve, voda
POSTUP PŘÍPRAVY
Nejprve pomeranče a citron řádně omyjeme, protože 2 pomeranče z celkového počtu budeme krájet i s kůrou. Ostatní oloupeme a snažíme se zbavit i bílé dužiny pod slupkou. Všechno nakrájíme na kostičky, dáme do hrnce, přidáme kyselinu citronovou a 2 l vody. Necháme 48 hod. odstát.
Po dvou dnech přidáme pokrájenou mrkev, dáme vařit (cca 20 min). Mezitím si svaříme 6 l vody s 40 dkg cukru. Rozvařené pomeranče s citronem rozmixujeme a vlijeme do svařené vody. Po vychladnutí přecedíme, abychom se zbavily zbytečné dužiny, a nalijeme do lahví. Získáte 8 l skvělého džusu.

Ať si kdo chce co chce říká, nám i hostům to chutnalo převelice. Další várku jsem ani nenechávala odstát, byla hotová v cuku letu a na chuti to nebylo znát. Pokud dobře rozmixujete, přecedíte a nebude vám vadit trocha dužiny (dá se to i stočit, nebo nepromíchávat), vychlazený džus je fakt moc dobrý. My jsme ještě měli domácí limonádu z květů černého bezu, ta chutnala taky výborně. Musela jsem ji dokonce dát s sebou dětem v lahvích domů. Na tu už je ale pozdě, ale údajně se dá připravit i z různého ovoce.

Jo, a předem gratuluju k narozeninám a přeju hodně štěstí nejen při přípravě oslavy, ale hlavně do života! Zmatenka.

Datum: 24.07.15 13:47

Dobrý den, vellmi vám děkuji za tento recept, vypadá opravdu ohromě lákavě, určitě vyzkouším :) Bezový je úžasný, děláme jej ob rok :)

A moc děkuji za gratulaci, velmi mě to potěšilo :))

Datum: 24.07.15 13:58

Viděla jsem je na farmářských trzích a v Globusu v oddělení ovo-zelenině-

Bylo určitě více druhů.

Jenom připomínám tu naředěnou a ochucenou rajčatovou šťávu.

Dobrá věc je melounová bowle s broskvemi /dětská/.

Také gratulace, hodně štěstí.

Datum: 24.07.15 22:31
Děkuji moc za recept i gratulaci,štěstí by uz bylo potreba,ale co uz nak bylo,nak bude:D:))

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.