Koupit umělý vánoční stromeček?

Od: Datum: 07.11.12 13:22 odpovědí: 25 změna: 08.11.12 11:35

Zdravím, přemýšlím o tom, že tento rok si zakoupím umělý vánoční stromeček. Chtěla bych vědět, jaké zkušenosti s ním máte a nějaké tipy, kde bych ho případně mohla koupit.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 07.11.12 13:26

My kupovali v Polsku, je to nějakých 12 roků, možná víc. Chytli jsme takový zvláštní, že není poznat, že je umělý, a celé ty roky ho máme. Schováváme na půdu do pytle. Žádný brdel, žádné strachy, jestli mě nechytí hajnej a když jdu před vánocema kolem obchoďáku a vidím ty ceny, tak si dám zrovna panáka - drahýho, abych neoslepl*smich*

Datum: 07.11.12 13:28

V nějakém marketu, nevoní, časem se zapráší a každý rok je stejný :D

Od: xterryx*
Datum: 07.11.12 13:30

ale řekla bych, že s nimi není tolik práce, jako s živými

Datum: 07.11.12 13:29

Podle mě patří výběr živého stromku a jeho ogiginální zdobení s ohledem na to jak vypadá k Vánocům. Umělý stromek mi "nesmí přes práh" a naštěstí se v tom s manželkou shodneme.

U rodičů občas umělý byl, sice ty moderní nevypadají už jako "štětka na čištění flašek", ale prostě to není ono. Chybí ta vůně i ten pocit.

Datum: 07.11.12 13:34

shodneme se na tom, že živý je sice hezčí, ale je kolem něj hodně práce...já se dívala po internetu a třeba tento by se mi líbil a nepřijde mi jako "štětka na čištění flašek" http://www.mujstromecek.cz/mu…50-cm-umely-vanocni-stromecek ...nemáte někdo zkušenosti s touto stránkou?

Datum: 07.11.12 16:32

Pokud jde o uklízení tak stačí nekupovat smrček a dolévat mu vodu aby nevyschnul. ;)

Od: pb®
Datum: 07.11.12 15:05

Mně už také nesmí přes práh. Umělý jsem měla celé dětství. Je to fuj. To radši jen větve do vázy. Stromek jsem si ale nikdy nekoupila, vyhazovat tolik peněz za pár dní se mi nechce. Řeším to sebráním stromku z prořízky, nebo naposledy jsem měla větev z kleče. Přítel sestry to pěstuje na zahradě a je třeba jí občas ořezat a taková větev vypadá skoro jako stromek. Měsíc před Vánocemi jsou lesy plné pěkných pokácených stromků z prořízky. Nechápu, proč to lesníci za pár korun neprodají. Nemusím mít stromek výstavní. Okolo pravého stromku mi zas tak moc práce nepřijde, prostě zametu jehličí. Skladovat zaprášenou umělotinu by mi vadilo výrazně víc.

Datum: 07.11.12 13:50

Odmítla jsem vysávat spadané jehličí ještě na Velikonoce a víc jak 20 let mám stromek umělý. Druhý je nádherná jedle vysoká 1,80 je z Polska asi za 1200kč. Sestra každý rok kupuje živý stromek v kontejneru a je to minimálně 1000 vyhozená z okna. Mám troje ozdoby, stříbrné, červené a modré velké plastové koule za pár korun a tak je stromek každý rok jiný. Některý rok je nazdobený perníčky a zase je úplně jiný. Mé zkušenosti jsou jen dobré, po Vánocích stromek složím a dám do igelitu aby se na něj neprášilo.

Od: ladaadal*
Datum: 07.11.12 13:52

*hej**palec* Lidus, přesně jako my. ;)

Datum: 07.11.12 13:56

no tak to vidím na výlet do Polska pro stromeček :-D

Datum: 07.11.12 14:05

Když už v Polsku budete tak zakupte také umělé květiny, mám palmu za 500 co mi jí návštěvy závidí a mamka má v chodbě rozkvetlou kalinu co vrtá všem v hlavě jakto že stále kvete když tam nemá světlo. Jelikož mně přiváděla k šílenství vánoční hvězda tak i tu mám umělou z Polska a každá návštěva se ptá jak ji pěstuju, že je tak krásná.

Datum: 07.11.12 14:18

no vánoční hvězda u nás nesmí chybět a není vůbec špatný nápad ji koupit taky umělou...děkuji za tip

Datum: 07.11.12 23:27

Hmm, skoro se mi chce říct že by to chtělo ještě vánoční cukroví z PVC, člověk pak ušetří spoustu času s pečením a navíc nehrozí že se po tom tloustne. :-P

Datum: 07.11.12 17:57

Liduško, já pořídil živý stromek jenom jednou. A když jsem si tahal z nohou jehličí ještě v červenci, tak jsem si řekl už víckrát ne. O cenách raději pomlčím. Ozdoby máme pořád stejné, většina je víc než 50 let stará.

Datum: 07.11.12 14:17

Jedině umělý. Když si představím, že pokácím strom, který rostl nějakou dobu, jen abych ho měla čtrnáct dní vystavený v obýváku, tak je mi smutno. Raději umělý, který poslouží x let do baráku a větvičky pravého jehličnanu do vázy. Alespoň mám pocit, že kvůli nějaké pseudotradici nezabiju strom. A kupovat? Za ty ceny? Díky, ale ne.

Datum: 07.11.12 18:07

pestuji je i jen kvuli tomu, jsou na to skolky, kdyz je nebude nikdo kupovat, zoraji to a nasadi repku, slunecnici, repu... jen k tomu dogma, ze bez rezani na Vanoce bude stromeckum v lese lip. nb prorezavky.
Datum: 07.11.12 17:12

Před několika lety jsem přivezla umělý z Polska, z Kudowy Zdroje. Vypadá jako pravý, zvlášť, když se nazdobí.

Ale: za tu dobu jsme jej použili jenom jednou. Přece jen ten pravý voní a je okolo toho adrenalin. Nechodím na ně do lesa, ale na takovou velkou louku, kde vyrostla z náletů spousta boroviček. Už dlouhou dobu se mluví o tom, že se tam bude rozšiřovat silnice a ta louka i ty stromky budou muset ustoupit. Zatím se to ale nestalo. Přesto si říkám - stejně tady dlouho nebudou - tak trochu omlouvám svůj čin. Ve dne vyberu, navečer jdu na věc. Děda doma trne a nadává mi před akcí i po ní. Ale tak nějak to k těm Vánocům patří. V lese bych ho ale neuřízla. Jaga. :)

Od: jarm®
Datum: 07.11.12 19:53

Nevím, nevím - umělý stromeček. Když jsem pracovala na jedné škole, koupili jsme umělý. Po vánocích školník vzal stromeček i s ozdobami a dal do sklepa. Druhý rok před vánocemi je uklízečky ofoukali vysavačem a dali na stejné místo. Rok co rok a mě se to přestalo líbit a řekla jsem si, že umělý nikdy.

Když chodíváme do lesa na procházku, tak si z lesa vyrýpneme semenáčky - někde u cesty, prostě tam, kde nebudou k ničemu. Asi tak 10ti centimetrové. Zasadíme buď na zahrádku nebo do květináče na terasu a necháváme roky vyrůst. Na vánoce vybereme a dáme zase do květináče a máme vánoční stromeček. Po vánocích jej dáváme opatrně - napřed do chladné předsíně a potom ven. Máme osázenou zahrádku vánočními stromky. Když jich bylo některý rok víc, tak jsme je i s balem odnesli vyrostlé zpět do lesa. Tak to děláme roky a roky. Není nic hezčího než vůně živého stromečku, každý rok jiná výzdoba. V kalendáři mám dokonce i napsané v jaké barvě a s jakými ozdobami byl před rokem, abych jej nezdobila stejně.

Stačí přece pod živý stromeček (když je koberec) buď pytlovinu nebo bílé prostěradlo hezky zkoucené a omotané lýkem, aby se tam jehličí chytilo. Když se potom odstrojuje, tak zahradnickými nůžkami větve ostříhat do látky na zemi. Když je plovoucí podlaha, stačí přece jen vysavač nebo zamést.

Tak máme všechno umělé - umělá sladidla, umělé tuky, umělinu v oblečení, samé plasty kolem sebe - tak proč ještě umělý stromeček? Raději opravdu místo stromečku větve do velké vázy a pěkně naaranžovat. To je můj názor.

Datum: 08.11.12 10:27

Toto je dobrý nápad, ale musí na to být prostor, který nemáme :(

Datum: 07.11.12 20:59

Když jsem byla malá, žádné umělé stromečky neexistovaly. Měli jsme voňavý smrček v ložnici, kde vydržel hodně dlouho a vůbec neopadával. Ale! V ložnici se netopilo, spali jsme pod obrovskými duchnami a jediný zdroj tepla byl náš dech. Mráz kreslil na okenní tabulky své podivuhodné květinové obrazce, které jsem milovala. To už je dávno pryč. Dnes žijeme v jiné době. Máme všude teplo. "Živý" stromek schne. Tak jsem si také koupila umělý smrček. Ale nelitovala jsem peněz a vybrala opravdu kvalitní. Je k nerozeznání od opravdového. Žel, nevoní. Ale také neopadává. Mám ho už dvacet let. Tenkrát jsem žila v cizině, aby někdo neříkal, že v té době tady umělé stromky ještě nebyli. Já nevím od které doby se zde prodávají. Ale doporučovala bych koupit opravdu kvalitní, ne nějakou tu děsnou, levnou "štětku". Chybí mi samozřejmě ta vůně, ale nemám jinou možnost. Nebudu mít přece stromeček na zahradě, chci se z něho těšit a doma topím. Takže ano, klidně si kupte hezký umělý smrček. Ale nelitujte peněz. Bude Vám sloužit hodně dlouho. :)

doplněno 07.11.12 21:04:

*hi* Nebyly, jsem to trdlo...

Od: krkovicka*
Datum: 07.11.12 21:59

Umělý jsem měla když jsem byla dítě.Nyní máme vždy živý.Nebylo by to ono.Jako se živou kytkou a umělou.Dokonce znám starší lidi,kteří aspoň ty větvičky dají do vázy ale živé.Všichni se pozastavujete nad cenou-ano i já minulé Vánoce dala za stromek 650kč a po Vánocích až do třetího jsme doma nebyly,takže potěšil jen na Štědrý den.Posléze jsem se dozvěděla o akci v Ikee(je to tip ne reklama).Letos to zkusím tam http://www.nejletaky.cz/ikea/…ni-vanocniho-stromku-z-ikea-x
doplněno 07.11.12 22:15: Prý to bývá každý rok.Peníze na zpět sice nedostanete jen poukaz ale určitě se to stále vyplatí.Poukaz můžete někomu i darovat;)

Od: jarm®
Datum: 07.11.12 22:12

Tak to je nápad! Přeji si, aby měli akci i tento rok. Taková akce má smysl.

Datum: 08.11.12 10:29

Souhlasím...více takových firem

Datum: 08.11.12 11:35

Když si spočítáš "náklady na Vánoce" tak pár stokorun za stromeček je jen zlomek celé sumy. Tím neříkám že stromky nejsou předražené, ale zase je krásný výběr oproti těm pár pometlům co pamatuju jako malej. My poslední dobou stromky kupujeme v Hornbachu - mají tam fakt velký výběr a ceny jsou velmi rozumné.

.

Ohledně likvidace stromků - pokud nejde o peníze ale o to aby "byly užitečné" tak se dá dovézt do ZOO.

Datum: 08.11.12 00:05

Živý jsme měli naposled hoooodně dávno. Co si pamatuju, tak celkově možná tak 4x? Byl z něj akorát bordel. Jinak vždycky umělý, posledních pár let z něj berem jen horní půlku (tj tak 90cm), která se místo na zem postaví na skříň :) A je to.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.