Volby v USA

Od: ® odpovědí: 10 změna:
avatar majo78

Ahoj kdyby jste byli Američani koho a proč by jste volili při dnešních prezidentských volbách?

10 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar magdon

Možná trochu špatná odpovď, ale já nejsem Američan a proto je mi celkem fuk, koho si tam zvolí za presidenta. Stejně to nijak neovlivním. A ta kampaň, co se sem dere každou půlhodinu přes média už mě docela... (vadí). Myslím, že by úplně stačilo řekněme jednou týdně informovat, jak se situace vyvíjí. To nemáme dost svých starostí?

2 000 000 000 dolarů za předvolební kampaň mluví za vše ...

 


0x

Nevolil bych nikoho. Upřímně řečeno nedokážu pochopit, jak si někdo může zvolit mezi jedním troubou a druhým ještě větším.

Protože vzešli z primárek ...

Barack Obama

To pochopíte, že bude přímá prezidentská volba u nás...:)

 


0x

Je to úplně jedno. Ani jeden z nich nemá moc cokoliv změnit.

Ta moc kterou "nemají" je pořád rozhodně větší než u nás, nechápu proč je u nás přímá volba prezidenta. Volby kolem parlamentu by se měli pořádně změnit, jinak je to všechno úplně k ničemu.

V USA existuje prezidentský systém vlády. Prezident má rozsáhlé pravomoci. Sám rozhoduje o složení vlády; jednotlivé ministry jmenuje a odvolává a sám je současně předsedou vlády. Americký prezident je neodvolatelný. A může toho hodně změnit ať už k lepšímu nebo k horšímu.

 


0x

No, hlavně ale v USA je celý proces volby tak nějak nelogický, protože občané nevolí prezidenta přímo, ale tím, jak volí, tak v každé zemi někdo vyhraje. Poté z každé země volí volitelé, kteří dávají hlasy, podle toho, kdo v dané zemi vyhrál. Proto se snaží oba kandidáti na poslední chvíli zvítezit v co nejvíce zemích, aby poté dostali hlas od volitelů z každé země.

doplněno 06.11.12 17:13:

Jinak fandím spíše Mittu Romneyu, v noci plánuju sledovat speciál ČT 24.

Barack Obama

Taky jsem to sledoval, přehazoval jsem mezi ČT 24, CNN, Fox News, NBC a dalšími stanicemi ze satelitu. Je to opravdu podívaná i pro voliče... Ale doufám, že se něco takového nebude odehrávat u nás...*smich*

Já zase fandil spíš Obamovi, svým chováním mi byl nějak bližší.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]