Proč 80% návrhů na rozvod podávají ženy?

Od: Datum: 06.11.12 09:48 odpovědí: 12 změna: 07.11.12 19:30

Odpověď je pro mě moc důležitá, ikdyž to tu nechci víc rozmazávat.

Můj názor je, že ženám vadí neklapající vztah, kdežto muž se dokáže relativně lehce smířit s tím, že " sice nemá vypráno, ale má aspoň navařeno", jestli mi rozumíte. Do tohoto modu se muži po svatbě jsou schopni velmi rychle dostat. Muž se dokáže lépe srovnat s tím, že už to zdaleka není takové jako roky po svatbě, ale ještě pořád "má jednou do měsíce něco jako sex" a to mu k životu stačí. Jakoby žena víc viděla příčiny k rozvodu a muž víc hledal důvody k setrvání v daném vztahu či stavu, byť se stal mizerným nebo pro ženu již více nesnesitelným, neúnosným. Žena se pro muže postupně stane majetkem, zdrojem jeho požitků, ne květinou, kterou je nutno do určité nezbytnosti opečovávat, jinak umře. Jak říká A.Einstein : Život, a to zejména ten manželský, má tendenci se ucpávat.

Jaký názor máte vy? Prosím spíše o názory žen, obávám se (ač rozhodně nejsem feministka), že muži by mohli v tomto tématu býti méně objektivní nebo dokonce by se tu mohly objevit odpovědi typu " Více se rozvádíte, protože jste slepice". Díky za snahu o objektivnost!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: myse®
Datum: 06.11.12 10:01
avatar

no, víš, ono to není tak jednoduché. Je to případ od případu. Obvykle jsou muži pohodlnější a nechce se jim nic měnit. Třeba si najdou milenku a vedou "dvojí" život - ale žádost o rozvod nepodají - žena to třeba dlouho snáší ale pak přijde poslední kapka a ten návrh podá. Dost často se totiž žena změní pouze na služku poskytující servis - ale radost a ocenění chybí.

Nemyslím si, že žena vidí důvody k rozvodu a muž k setrvání, spíš bych řekla, že to prostě neunese a má toho dost. Naopak se snaží vydržet co nejdéle, hlavně kvůli dětem na úkor svého "štěstí". Ono, málokdy má samotná žena s dětmi jednodušší život než samotný muž. Muž si najde novou partnerku, pošle (nebo nepošle) alimenty, bere (nebo nebere) si občas děti k sobě, ale moc ho nezajímá, že děti jsou nemocné, musí s nimi být někdo doma, potřebují tohle a tamto a nemůžete mu říci "nemám"... není to jednoduché. A věřte mi, že každá žena by byla raději šťastně vdaná, měla milého a starostlivého manžela a otce svých dětí.

Já osobně si myslím, že vinu na rozvodu mají vždycky oba dva. Že návrh k soudu dávají častěji ženy, je pravda, ale myslím že jsou k tomu přinuceny situací...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 06.11.12 10:23
S vaším názorem souhlasím.Je skoro totožný jako ten můj.Nyní za mě-Mnoho mužů hledá partnerky do života,nepotřebují nicotne fifleny které neumí udělat ani pořádnou pečínku.Odvíjí se to od vztahu mezi matkou a synem.Narodily jsme se od nuly ne od 18let,takže máme to z domova.Tak jak jsme to poznaly od rodičů.Matka která je třikrát rozvedená,smůla na partnery v životě celkově,moc dobrý obrázek dceři nedá a je dost pravděpodobné že ve stejných stopách půjde i dcera.Ženy nikdy nejsou spokojený s tím co mají.Chtějí víc.Zatímco muži-jim stačí málo i ten stereotyp.Nikdy se neshodnou a těžko hledají kompromis.Nejtěžším úkolem je být dobrá žena.Ne jeho kamarádka,jinak nemůže manželka počítat s tím že se ke mě bude patřičně chovat.Když se člověk zamiluje měla by být svatba až po několika letech vztahu.Nikdy ne dříve.Pak to vše končí u soudu,protože ještě před rokem jsme si mysleli,že se milujeme.Moc často se stává,že nastane běžný zabehnuty režim,který je pro ženu nudný.Další lomitko je kdy děti odrostou-20let,odejdou z domu,ženě je 40,najednou zůstane v tom velkým bytě-domě sama s myslenkou že jí už nikdo nepotřebuje.Najednou se nemá o koho starat,neustále pucuje špínu která tam ani není,nakupuje kvantum potravin-vaří kotle omáček pro nikoho.Pro svého manžela který večer dorazí domů a běžně poví jak se měl v práci a do hodiny spí.Pocit viny že něco zmeškanla hledá sama sebe.Začne něco podnikat,chodí často víc do společnosti.Začnou se měnit a tím chtějí změnit i dosavadní život.Tedy se odpoutaji od svého manžela a podávají návrh o rozvod.Pak je tady druhá skupinka žen,které investují city a veškerou energií do manželství,které není až tak stabilní jak je na pohled možné a tzv.se obětují,protože nic jiného neznají a bojí se zůstat sami.Třetí skupinka jsou ženy které jsou soběstačné a muže jako takového nepotřebují.Občas do kina,na večeři ale doma ho mít to ne.Kolikrát stačí mít jen tý děti.
doplněno 06.11.12 10:31: Hodně se říká že ženy mají jedinou dobrou vlastnost,kterou jim muži závidí a to za sebou pálit mosty.V překladu-rychle jednat bez emocí a morální možností.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 10:27
avatar

Protože muži jsou trpělivější, snášenlivější a ochotnější k rozumnému kompromisu.

Muži jsou geneticky lovci a bojovníci, proto jsou předurčeni ke spolupráci - lov i boj je kolektivní činnost, a k úspěchu je nutné, aby účastníci spolupracovali, i když se osobně třeba moc nemusejí. Naopak ženy jsou sběrači, což je činnost individuální, sběrač není ochoten se o naleziště dělit. Je to vidět i na pracovních kolektivech - muži jsou schopni táhnout za jeden provaz prakticky vždy, ale stmelit ryze ženský kolektiv je prakticky nemožné. Muž je ochoten udržovat i narušený vztah, třeba jen z praktických důvodů, žena ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 10:40

No, mně spíš přijde, že muži jsou ani ne tak trpělivější, snášenlivější a ochotnější k rozumnému kompromisu, jako spíš líní problémy řešit a nechávají je vyhnít nebo se tváří, že je nevidí. Aspoň tak bych tedy viděla moje manželství a tak mi to i připadalo v rozvedených manželstvích mých kamarádek. Ženy podávaly žádosti o rozvod až ve chvíli, kdy už manželem neřešené problémy vygradovaly do takových rozměrů, že ženy už měly pocit, že teď už je samy řešit dál nezvládají (nebo už k tomu nejsou ochotné) a i když to po rozvodu nebudou mít lehké, pořád to pro ně bude jednodušší, než toto manželství *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpovedhledajici
Datum: 06.11.12 13:18

Zajímavé odpovědi! Já si tedy myslím, že trpělivější jsou ženy (muž má přece jen víc testosteronu) a i obětavější. Kolik je mužů, co přijde domů a denně se věnuje domácím pracem. Nepletu se, že nějaký výzkum středoevropanů ukázal, že ženy celkově pracují o 15 hodin týdně více než muži - vím, že mě to číslo samotnou šokovalo, že to musí být nesmysl! Muži jsou zaměřeni především na práci a výkon, ženy na vztahy. O toho se pak také odvíjí třeba komunikace v hospodě. Muži si povídají o tom, co udělali a chystají se udělat, ženy o tom, co cítí. Prý nebýt žen, nebylo by vztahů, to ony mají potřebu komunikace a své muže k ní hycují.

Muž je ochoten udržovat i narušený vztah, třeba jen z praktických důvodů, žena ne. Jelikož muži podávají jen 20% návrhů k rozvodu, tak tohle musí být pravda! Ukazuje to také to, že muži mají jiné potřeby než ženy a že ženám se naplnění jejich potřeb nedostává. Proč by jinak odcházela? Z toho vyplývá, že muži jsou především líní. Domnívám se, že všechny rozvedené tenhle fakt také vidí.

Trošku mimo mísu: je zajímavé, že se ukazuje, že z rozvodu/rozchodu se obecně hůře vzpamatovávají muži. Je to překvapivý fakt vzhledem k tomu, že jsou neochotní rozvod/rozchod prevencí (neleností) preventovat. Mnoho mužů zřejmě nevěří, že by se ta jeho s ním rozvedla.

Od: askmenow*
Datum: 06.11.12 14:52

Zajímavé téma k zamyšlení.

Mohu se nejprve zeptat, odkud čerpáte informaci, že o 80% rozvodů žádá žena?

Jinak když o tom přemýšlím, napadají mě tyto možné důvody:

- Někdy dochází k tomu, že se pár odloučí, bydlí samostatně, žijí si své životy, navazují nové vztahy... Myslím, že v této situaci začne ženě dříve než muži vadit to, že je oficiálně v jiném svazku, než reálně a proto podá žádost o rozvod ona, ať už byl původcem rozchodu a přechodu k odloučenému způsobu žití kdokoli z nich. (Když se nad tím zamyslím, znám vlastně mnohem více ženatých mužů, kteří žijí bez manželky a mají již jiný vztah, než vdaných žen. Je otázka, čím to je - Nedovede se žena od vztahu s manželem odprostit, dokud není bývalým naželem? Vadí mužům navázat vztah se ženou, která je ještě oficálně vdaná více, než ženám navázat vztah s mužem, který je ještě ženatý? Pohlíží společnost hůře na jednu variantu než na tu druhou? Nevím... možná kombinace více faktorů.)

- Nehrají v tom roli finance a zákony? Pokud se muž jen odstěhuje, je asi sporné, kolik by měl přispívat na děti, které statisticky častěji zůstávají u matek, a navíc to bude asi prakticky nevymahatelné. Rozvod dává možnost toto stanovit a větší páky peníze vymáhat.

- Myslím, že roli hraje i četnost a forma nevěr mezi partnery. nechci vůbec soudit, které pohlaví je nevěrné častěji, myslím ale, že ženy častěji podlehnou emocionální nevěře - prostě mají jinde skutečnou lásku, která je nutí k rozvodu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: odpovedhledajici
Datum: 06.11.12 15:21

Četla jsem ty procenta nedávno v nějakých (seriozních) novinách. Určitě i na internetu jde sehnat nějaké důvěryhodné zdroje. Už předtím jsem věděla, že návrhy na rozvod podávají ženy ve více jak 2/3.

Třeba tady je psáno až 85%, ale zda jde o důvěryhodný zdroj si posuďte sami http://www.tatove.info/jednotny-scenar-2.html

Od: odpovedhledajici
Datum: 06.11.12 15:34

No, tak až teď jsem si přečetla ten odkaz celý a je silně antiženský. Muži jsou prý okrádaní svatoušci, žádný ženu nebije nebo dokonce neznásilňuje. Každá ženská se rozvádí jen proto, že bude mít víc peněz- no kdo tohle vymyslel? Tohle přece absolutně NENÍ průměrný obrázek! Vždyť většina rozvedených žen se po rozvodu má finančně hůře! Co trochu víc objektivity?

Od: askmenow*
Datum: 06.11.12 15:41

To je to, proč se vždy ptám na zdroje ;)
Koukala jsem na oficiální stránky Českého statistického úřadu a tam jsem informaci o tom, které pohlaví častěji podává žádst o rozvod, nenašla. (Nechci úplně tvrdit, že tam není, ale prostě jsem ji nenašla...) Ale čtení je to zajímavé: http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/rozvodovost

doplněno 06.11.12 15:43:

http://www.demografie.info/?cz_rozvod_obecne= - dle tohoto webu to vypadá, že ČSÚ skutečně nezkoumá, kdo návrh podává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 17:17
avatar

Já si myslím, že je to proto, že muži uvažují úplně jinak a úplně o něčem jiném. Říká se, že domov muže je svět a svět ženy je domov. Muži přemýšlí o tom, jak ta Sparta zase prohrála, jak vyřešit to, aby něco nebo něco jiného. Zajdou na pivo, pokecají, řeší něco, co je nám na hony vzdálené. I u piva i v zaměstnání, na rybách, v dílně, na zahradě. Vždycky říkají. Já mám ledničku a ona mrazí nebo nemrazí, já mám pračku, já mám v bytě. Moje děcka. . . O rodině mluví málo. *frajer* Žena pořád myslí na byt, na děcka, na to, co je potřeba koupi a uvařit. Všecky její myšlenky se točí kolem světa, který je doma. Když se sejdou ženské, tak vaří, rodí, pletou, šijí. Říkají: my máme ledničku, my máme pračku, my máme v bytě. Naše děcka. . . O rodině mluví stále a pořád, vyprávějí lidem v čekárně, v tramvaji, v práci. :D Když se muži v domově, se ženou něco nelíbí, obejde to, překročí to, zajde častěji na pivo, na zahradu, vleze pod auto, najde si milenku, pustí si počítač. Žena, když se jí něco nelíbí, začne to řešit. Když má pocit, že to vyřešit nejde, začne jí to pít krev až tak, že se rozvede. ;) Tak si to myslím já.

doplněno 06.11.12 17:21:

Také žena nemá koníčky. A když jde do důchodu, tak až uklidí a vymaluje a dospí se, je ve vakuu. Mužský se v životě zajímal o tolik věcí, že pro něj není problém pokračovat v tom, co ho bavilo vždycky. A ti mužští, kteří to tak nemají, koukají jako bubáci a kontrolují ženu, jak krájí cibuli.*hej*Proto, mladé ženy, mějte i jiné zájmy a záliby než to, co dělá domov domovem. Občas říkejte JÁ!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.11.12 23:55
avatar

Ja myslim, ze objektivni budu, kdyz bych shrnul typicke negativni projevy chlapu do takove konstrukce... tak chlap zlenivi, naroste mu pupek, zvykne si na obskakovani, nic neresi, nic nedela, stereotyp, nuda, vecere, tv/film, sex, do prace, tv, pc, vecere sex, casto ani ten sex viz poradte.cz :)
No a ted bych si presne tipnul, ze teto fazi odpadnou i ty posledni z 80% zen, a zbylych 20% navrhu na rozvod od chlapu by mohla byt nevera manzelky, vesmes ze stejnych duvodu :D
Delam si trochu srandu :) ale podle me jsem blizko :)
Procento podle me sedi, zeny obecne vice resi vsechno mozne, ruzne faze vztahu, placam, atd atd, doplnte si, a muz se holt spokoji s malem, zadny problem nevidi ani v krachujicim vztahu..., hlavne, ze je navareno a neni zadne drama (prehanim)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.11.12 19:30

Dobrý den,

jsem muž a budu se snažit být objektivní, jak jen to bude možné.

Vyjádřil bych se k tomu "antiženskému" článku. Je to naprostá kravina. Jak může někdo něco takového napsat? Je mi líto, že muži často z žen dělají pouze bytosti ženoucí se za penězmi. Rozvedená žena je na tom málokdy finančně dobře. Tahle představa vznikla a vžila se nedorozuměním. Muži mívají (ale ne vždy) větší tendenci peníze šetřit. Ale to že žena více utrácí, neznámená, že jde jenom po penězích. Ale nad tím už se nikdo nepozastavuje.

Podle mě podávají žádosti o rozvod častěji ženy, protože chtějí něco víc. Proč chce žena něco víc a muž ne? Žena jde do práce, doma navaří, uklidí, postará se o děti a když se muž vrátí z práce čeká od něj pozornost. Čeká, že se oni bude zajímat, chce vidět, že mu na ni záleží. A co udělá muž? Nají se, lehne si k televizi, jde na fotbal nebo do hospody... Proč to udělá? To mu na ženě vůbec nezáleží? Tak to není. Muž nechápe, že je něco špatně. Muž nevyžaduje žádnou zvláštní pozornost (ale ne každý). On má svoje záliby. A když to po něm vyžaduje žena připadá mu to jako blbost. A žena není šťastná.

Hodně jsem to zjednodušil, ale lidé se rozvádějí proto, že muž a žena jsou úplně jiní. Nikdo není lepší. A základ je komunikace. Snažit se tomu druhému říct, co mi vadí dřív než vybuchnu, protože to v sobě dusím. A ten druhý nesmí myslet jen na sebe a musí se toho druhého snažit pochopit a najít kompromis. Možná jsem trochu odbočil, ale tohle je základ. Ženy prostě podávají častěji žádost o rozvod, protože jsou jinak založené. Muž kolíkrát ani neví nebo nechce vědět, že je něco špatně. Tak proč by se rozváděl?

Pokud bych ještě mohl něco dodat, tak až na vyjimečné případy podle mě rozvody nikam nevedou. Když se žena rozvede s mužem koho si vezme? Zase muže. A není důvod, aby to časem nebylo zase stejné.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.