Lze jít tuto trasu ve Vysokých Tatrách?

Od: Datum: 22.07.15 14:01 odpovědí: 2 změna: 22.07.15 16:02

Zdravím, dá se jít pěšky ve Vysokých Tatrách legálně ze Skalnatého plesa na Lomnické sedlo? V daném úseku není vyznačena turistická trasa, ale cesta tam vede. Pokud není možné jít touto trasou, jaký je důvod? Jedná se o ochranu živočichů nebo je to o náročném a neschůdném terénu? A nebo je cesta nepřístupná z důvodu provozovatelů lanovky, aby měli větší zisk? Díky za odpověď, docela mě to zajímá.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.07.15 14:16
avatar

Cesta tam vede..to ano, ale není značená.

Bývala tam dříve značená cesta, ale již není. Značená cesta byla i na Lomnický štít..

Nejsem si přesně jistý, ale na území Národního parku nelze chodit (až na vyjímky) mimo značené trasy, takže běžný turista by se do Lomnického sedla měl dostat legálně pouze lanovkou...placenou..

Jaký je přesný důvod (ten pravý) těžko říct (asi peníze pro provozovatele lanovky), ten "falešný" bude určitě ochrana přírody.

Ovšem ochrana přírody v Tatrách..Koukněte se co se dělalo s rozšířením sjezdovky na Skalnaté pleso..., byl jsem tam v době, kdy se po svazích prohánělo několik mnohatunových bagrů, co lámalo stovky metrů čtverečních kleče (prý pro ochranu přírody).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.15 16:02
avatar

http://goat.cz/VysokeTatry/ZakazVstupu/02-MapaBig.jpg

Legálně asi ne, protože turisti nesmí chodit mimo značené cesty.

Ale mrkněte se na link a na obrázek. Nevypadá to, že by se jednalo o striktně zakázanou zónu. Žlutá zóna je přístupná pouze s průvodcem, růžová je zakázaná úplně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.