Název audio konektoru

Od: Datum: 04.11.12 04:32 odpovědí: 16 změna: 11.11.12 08:38

Dobré ráno,

jak se nazývá 10 pin audio konektor, kterým se hojně připojují CD changery v autě? Mám na mysli ten černej desetipin: http://www.aunika.com/Prislus…AUX-vstup-pro-autoradia-BMW-3 potřeboval bych koupit jen ten konektor (klidně i s kablikama) a nikde ho nemůžu najít na internetu

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: luke237
Datum: 04.11.12 05:43

Na CD menice se pouziva ISO 10487, typ C3 (obrazek vsech ctyr konektoru), ale ten nevypada jako ten tvuj konektor.
Datum: 04.11.12 07:06

Co jsem tak jeste koukal po Internetu, tak to vypada, ze je to snad nejaky firemni nestandardni konektor od BMW. Rikaji tomu "BMW konektor pro pridavny vstup" (AUX input connector).

Podle toho, co pisi na BMW forech, tak to ma standardni rozestup 1/10" (desetinu palce, 2,54mm), takze na to lidi pouzivaji ruzne pocitacove konektory, jako napr. zkraceny (urizly, ustiply, ulomeny, ...) IDE konektor, nebo nekolik konektoru, kterymi se puvodne na motherboardu pripojovalo RESET tlacitko, baterie, beeper atd.

Datum: 04.11.12 13:51

děkuji luke, zkusím najít nějaaký ten IDE konektor a kousek uříznout :) supr práce ;)

Datum: 04.11.12 14:40

Nasel jsem jeste jednou ty prispevky do diskuzi, kde popisujou ten IDE konektor a ty konektory od PC beeperu *tanec*
Datum: 04.11.12 15:25

tak přesně tohle mám v plánu vyrobit :) jacka s kablikem už mám, uřízlej IDE taky, teď jen najít 3 drátky a naletovat je :) suprová práce, dík ;)

Datum: 04.11.12 15:30

Musim se priznat, ze jsem velkym priznivcem (starsich) BMW, ale kdyz jsem se zacetl do toho, jaky bordel delaji umyslne kolem jejich autoradii a jak schvalne nedodrzuji standardy, tak jsem byl dost zklaman. :(
Datum: 04.11.12 15:38

bordel v tom je více než solidní. 5 naprosto stejných rádií a tento konektor funguje jen na asi 2 typy podle seriového čísla, co jsem brouzdal na amerických serverech.

PS také jsem příznivce starší ligy BMW (e30 325i), ale momentálně jezdím v novějším a nemám co poslouchat v e39 540iA, tak to řeším tímhle bastlem. Chci to alespoň vyzkoušet - stojí mě to hodinu práce a za to nic nedám, když momentálně se flákám doma a nemám do čeho rejpnout.

Datum: 04.11.12 21:59

Máte v E39 HIFI radio a vepředu jen MID?

Datum: 05.11.12 16:26

vepředu je CD přehrávač + MID, vzadu je zesilovač bez changeru. chci udělat jack aux in - ten jde dobastlit ale jen na některé typy MID panelů.

Datum: 05.11.12 19:06

Jo, vím. Kdyby byla vepředu kazeta, je to jednodušší...

Datum: 07.11.12 04:16

ve skutečnosti prodávají za X tisíc (2.000kč - 6.000kč) takové "kouzelné" krabičky. probém je v tom, že nefunguje na všechny typy těchto MID panelů. Ale už jsem to zbastlil dle výše uvedeného návodu z PATA kabelu. zatím neozkoušeno - nedostal jsem se k montáži do auta ještě

Datum: 07.11.12 08:29

Jestli nekdo nechce kuchat stary PC, tak se ty konektory prodavaji samozrejme i nove. Napriklad GES ma ty "konektory od PC beeperu" v delce 1-16 kontaktu, takze pri obsazeni celeho BMW AUX konektoru budete potrebovat 2 konektory s 5 koliky, ale pro tu uvedenou redukci vam staci 1 konektor se dvema koliky a 1 konektor jen s jednim kolikem. Nezapomente koupit i vlastni kontakty ("koliky").

GES prodava i ten "urizly IDE konektor". Je to 2x5 koliku, takze to opet pokryje cely konektor. Roztec koliku je spravna, nevim ale jak je to s mistem okolo, jestli tam cely konektor pujde zastrcit. GES ma jen konektor na plochy kabel. Na normalni draty jsem u nich nenasel.

Datum: 07.11.12 08:34

jak je to s mistem okolo, jestli tam cely konektor pujde zastrcit
Pri blizsim pohledu na ten BMW konektor tam zrejme ten konektor pasovat nebude. Ten BMW ma nejake specialni drazky, takze jestli tam ten novy chcete dostat, tak asi budete muset upilovat z toho noveho konektoru vsechny vycnelky.
Datum: 09.11.12 19:06

BMW má vždy zvláštní konektory

Datum: 10.11.12 22:07

samotnej konektor v tom rádiu je vážně prapodivnej. nikde jinde jsem takový konektor neviděl. děkuji za všechny odkazy, zítra jedu do GESu

Datum: 11.11.12 08:38

Koukam jeste na nemecke weby a na jednom z nich nekdo odkazuje na detailni popis postupu [PDF] (nemecky) te same redukce. Co je ale nejzajimavejsi, autor doporucuje ten samy 2x5 konektor na plochy kabel, na ktery jsem poslal odkaz vyse.
  • obrazek doporuceneho konektoru (porovnej s tim "mym"). V pripade toho nemeckeho je zobrazena varianta 2x8, ktera zastupuje vsechny podobne konektory v nabidce
  • objednavka pres nemecky Conrad
  • na ceskem Conradu jsem to nehledal

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.