Zboží posílané na dobírku

Od: Datum: 21.07.15 09:10 odpovědí: 7 změna: 21.07.15 12:11
Můj příbuzný má menší obchod a posílá též zboží na dobírku z deseti odeslaných jeden někdy dva se vrátí z důvodů adresát nepřijal. Je to národní sport Čecháčků, nemožnost ovládat své koupě-pudy , zlomyslnost, neb jiný důvod. Na toto téma jsem diskutoval s obchodníkem v Rakousku a ten to nebyl schopen pochopit z důvodů, proč by to kupující dělal přece zboží potřebuje, pro to není důvod nepřijmout, možná kdyby byl samotář a zemřel, ale jinak si to nedovede vysvětlit, máte asi jinou kulturu a.p.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.15 09:15
Pouze konstatujes to, co tu bylo uz mnohokrat diskutovano.
Od: buss®
Datum: 21.07.15 09:33

Ale nic jim nebrání, nezakazuje to udělat. Máme na to právo, tak proč nad tím bádat.. Do ešopu se též přece vrací zboží, a nic nezdůvodňuji, že? A pro něj to neplatí? A je to ze zákona. Žádal úplatu? A někteří ochodníci to umožňují i v běžném obchodě. Žádný sport bych v tom neviděl ( a nedělají to přece všichni, že!). Ať se ptá, ptejte se, těch lidí, co odmítli přijmout. Pak se ptejme, proč lidi kradou a j...
Vy jste ještě nic nevrátil? Bojíte se? V esterajchu jsou tak uvědomělí, nebo b.bí, nebo je u nich zakázáno zboží neodebrat?

doplněno 21.07.15 10:41:

mote, já se ptal tazatele a vy nic neřešíte, jen byste nadával na hajzla. Co zakazuje nepřevzít zboží? Budete volat policii?

Od: mot
Datum: 21.07.15 09:55
Ale je rozdil,jestli si nekdo zbozi prevezme a vrati nebo ho vubec neprevezme. Porusuje smlouvu, kterou uzavrel s obchodnikem vytvorenim objednavky. Stejne jako kdyz si objednate rekonstrukci koupelny, vezmete si v praci volno, vsechno nachystate a remeslnik proste neprijde... Taky budete nadavat jaky je to hajzl. Stejne takovy hajzl je zakaznik, ktery zbozi neprevezme. Pokud si to rozmysli, je obvykle cas se domluvit s obchodem aby zbozi vubec neposilal.
doplněno 21.07.15 11:06: Samozrejme ze vas nic nedonuti zbozi prevzit. Ale porusujete tim smlouvu kterou jste uzavrel s eshopem, tj on doda zbozi, vy zaplatite. Pokud neprevezmete objednane zbozi, vedome zpusobujete druhe strane skodu. Tam uz zalezi na kazdem cloveku, jak je na tom moralne...
Datum: 21.07.15 11:00

Řešením je nastavit dopravné na dobírku tak, aby v něm byly zakalkulované i tyto vícenáklady.

Osobně při nákupu v e-shopech vždycky platím předem, v dobírce nevidím pro zákazníka žádnou výhodu.

Od: vklus
Datum: 21.07.15 11:09

Já teda zase nakupuju a platím vždy dobírkou. Z několika důvodů. Jeden z nich je například ten, že pokud nakuju z eshopu, který neznám tak nevím jestli mi vůbec pak něco pošlou.

Od: mot
Datum: 21.07.15 11:49
A kdyz ti prijde cihla na dobirku?
Od: vklus
Datum: 21.07.15 12:11

Tak budu mít aspň tu cihlu :-D

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.