Co s rychlovarnou konvicí

Od: Datum: 02.11.15 07:02 odpovědí: 12 změna: 02.11.15 12:55

necháváte jí stále na podstavci? já jo ale ted jsem byl na ubytovně a tam jsem byl upozorněn že po uvaření vody jí mám z podstavce sundat že by prý mohla např.hořet kdyby na ní byla techn.závada,tak mě zajímá jak to dělají ostatní

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.11.15 07:16

Před pár lety přišel kolega pozdě do práce a omlouval to tím, že musel hasit hořící kuchyňskou linku právě od konvice, odložené na stojanu. Já osobně jsem byl u toho, když se konvice, stojící na podstavci, samovolně zapnula. A nebyl to žádný laciný šunt. Kdyby v ní nebyly voda, byl by problém. Dcera mi takhle jednu konvici zničila. Taky mě považovala za paranoika a prázdnou konvici i přes varování nechala na stojanu (k požáru naštěstí nedošlo). Takže pokud si nechcete způsobit problémy, respektujte nařízení ubytovatele.

Od: buss®
Datum: 02.11.15 09:04

Nebádejte nad tím jak to dělají ostatní, je to jejich bezpečnostní opatření, tak se jím řiďte. Ano, voda se vyvaří a konvice nemusí vypnout.

Od: ria®
Datum: 02.11.15 09:25

My necháváme na stojanu, ale vše je s dalšími spotřebiči zapojené tak, že fungují jen když je rozvícené světlo v kuchyni, když se světlo vypne, vše se vypne, přesně proto, že se už stalo, že v noci konvice vařila bez vody, naštěstí se na to přišlo včas..

doplněno 02.11.15 10:03:

Dopuručila bych toto

Datum: 02.11.15 09:47
Leta mi kamarád od hasičú varoval at konvici nenechávam v zásuvce a až poté co mi před očima jedna shořela na kuchynský lince sem dal na jeho radu
Od: asd1
Datum: 02.11.15 10:16

Správně je odpojit od sítě (vytáhnout ze zásuvky nebo zásuvka s vypínačem). Samotné sundání nesttačí, občas zahoří nejen konvice, ale i ten samotný podstavec.

Datum: 02.11.15 10:48

Správné je i vytahovat televizi ze zásuvky, vypínat vodu na pračce po vyprání, myčce taktéž...

Ale kdo to tak dělá? Stát se může všechno a kdykoliv.

Datum: 02.11.15 11:02

no právě - z bezpeč.hlediska by se toho měla dělat spousta, ale kdo to dělá? já všechno vypínám ze zásuvek jenom když odjíždím na delší dobu, jinak to neřeším... *nevi*

Od: asd1
Datum: 02.11.15 11:08

jj. Akorát těch konvic hoří poměrně dost, takže nechávat jí pod napětím bez dozoru je už trošku dráždění kobry bosou nohou... Stejně jak hořící svíčka - když jdu pryč tak sfouknout.

Od: bmbx®
Datum: 02.11.15 12:45

Dle statistik mají rychlovarné konvice největší podíl na požárech domácností, ale asi hodně záleží na vyrobci, správně má být konvice vybavena dvojím termostatickým vypínáním, jedno když se voda vaří a jedno když teplota tělesa přesáhne nějakou teplotu hodně nad 100º C. Mohlo by se zdát, že dvakrát jistit by stačilo, ale stačí aby nebyla v konvici voda a ten první termostat nezafunguje neboť je ofukován vodní párou, pak už stačí aby selhal ten druhý termostat a neštěstí je hotové.

Datum: 02.11.15 12:53

Jednoznačně a to na základě protipožárních předpoisů, se musí rychlovarná konvice sundat z podstavce, nebo v opačném případě, vytáhnout ze zásuvky. Sundání z podstavce však úplně stačí.. Je to vždy předmětem kontroly..

Datum: 02.11.15 12:54

Jednoznačně a to na základě protipožárních předpisů, se musí rychlovarná konvice sundat z podstavce, nebo v opačném případě, vytáhnout kakabel ze zásuvky. Sundání z podstavce však úplně stačí.. Je to vždy předmětem kontroly..

Od: luha®
Datum: 02.11.15 12:55

O topnou spirálu se opírá tavná tyčinka, která drží sepnuté kontakty. Při přehřátí spirály se roztaví a kontakty se navždy rozpojí. U plotýnkového tělesa by to mělo být uděláno podobně (ovšem některý výrobce to může vynechat).

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.