Pomůže TABLET v rozvoji zdrav. postiž.dítěti?

Od: Datum: 31.10.12 21:35 odpovědí: 5 změna: 01.11.12 17:29

Dobrý den, máte někdo, prosím, zkušenost s použitím tabletu pro zdravotně postižené dítě? Někdo říká, že tím lze zlepšit např. logopedii, někdo zase, že to je k ničemu. Znáte nějaké programy na rozvoj? Nemusím se bát pořídit nejlevnější tablet, když ho nechci pro profesionální využití? K čemu lze tablet používat? Nevím totiž ani pořádně, co to tablet je. Pokud by byla odpověď dlouhá s případnými odkazy, můžete napsat i na pepan.n@centrum.cz . Jaký je mezi tablety rozdíl (myslím tím drahé značkové oproti levným neznačkovým)? Když už, tak nejraději bych samozřejmě pořídil co možná nejlevnější. Děkuji za případné odpovědi. P.


avatar
Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.10.12 22:00
 

Záleží na mnoha okolnostech. Jak staré je dítě a jak je postižené? Máte doma Wi-Fi síť?

 
Od: pepann
Datum: 31.10.12 22:28
 

Dítě má 7 let, do školy máme odklad. Opožděná ve vývoji - způsobené genetickou poruchou, navštěvuje denní stacionář pro zdravotně postižené v ÚSP (obdoba školky, ovšem se službami a péčí). Snažíme se společně popisovat činnosti osob a zvířat z obrázků. Čísla jsou problém. Pexeso nám jde. Jinak Wi-Fi síť teoreticky máme v rámci našeho modemu, zatím prakticky nevyužíváme. P

Datum: 01.11.12 01:47
 
avatar

Tablet pomoci může, ale také by mohl brzdit - v okamžiku, kdy by dítě dávalo přednost tabletu před vším ostatním. Doporučila poradit se ve stacionáři nebo v pedagogicko psychologické poradně (pro každé postižení se může hodit něco jiného).

doplněno 01.11.12 01:47:

Doporučila bych ...

 
Datum: 01.11.12 17:29
 

Já bych to zkusil a koupil nějaký tablet o velikosti displeje cca 10 palců. Stačí operační paměť 16 GB - cena kolem 5000,. Kč. Přece jen se ten mozeček zaměstná :))

 
Datum: 01.11.12 09:40
 
avatar

Zdravím,

malý si tablet celkem oblíbil /ted mu jsou 4/. Hraje na nem pexeso, vybarvuje omalovánky, zkouší hudební nástroje..

 

 

 

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.