Kde jste byli na dovolené?

Od: Datum: 06.08.15 17:12 odpovědí: 45 změna: 28.08.15 09:05
avatar

Ptám se, kde jste byli na dovolené, ne proto, abych vám lezla do soukromí, ale proto, že čím jsem starší, tím méně a belestivěji jsem pohyblivá. Líbí se mi cestopisy mnohem více, než když jsem sama mohla cestovat. Uvědomuji si čím dál víc, jak je svět veliký a pestrý. :) Podělte se, prosím, o to, co jste viděli, ochutnali a zažili. Ve světě i u nás v republice. Fotografie jsou velmi vítány.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.08.15 17:43

Letos jsem byla od dubna do minulé soboty na maltě ...ale jsem ráda ,že to skončilo . Všeho moc škodí.*smich*Příroda trpí a my s ní .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 17:56
avatar

Letos nic,nejen kvůli těhotenství,ale partner je v práci(v létě údržba maká nejvíce,když tam nikdo nezavazí)máme rádi sportovní dovolené,proto vadí to těhotenství,ale tak jako vloni už se těšíme na příští rok-Rakousko na kolech,jen s baťohy a stanem.Denně 8hod.na kole,jídlo na patníku u supermarketu,voda z pítek podél cesty a spánek buď v kempu nebo podel cyklostezky...takhle to milujem.Někde u bazenu nebo na pláži bysme umřeli nudou.

Až se mi věkem zhorší artroza v kyčli,tak to vidíme na elektrokola někde u termálů.

doplněno 06.08.15 19:54:

V loni jsme zvládli dunajskou cyklostezku za 3dnyale byly to galeje,tak pevně doufáme,že děti budou zlaté*andel*a vydrží v budoucnu s babičkou a nechají nám aspoň ty tři dny pro sebe.Jinak jsme v Rakouských kempech viděli celé rodiny,kde i ti malí měli svoje baťohy na kolech a jeli tak jako rodiče...tak snad jim vypěstujeme pozitivní vztah ke kolu a kempování a třeba to někdy půjde.Ovšem to je ve hvězdách

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 18:02
avatar

A Lucie, jak to budete s těmi budoucími dvojčaty zvládat na tom kole? Spaní podél cyklostezky asi nebude pro ně pravé ořechové. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 22:52
avatar
V Rakousku je to v pohodě. To zvládnou i s trojcaty Včera jsem jel z Devina přes nový cyklomost do Schlobhof a přes Rakousko směr Raintal a Hodonín. Přes celé Rakousko me předjelo asi dvacet aut, v žádné dědině jsem nepotkal ani nohu, AZ jsem se bál samoty, takže tam se dá kempovat i na náměstí u kašny
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 14:20

Mě by docela zajímalo, jak budete ty děti kojit, když budete příští rok v Rakousku a děti budou u babičky...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 17:25
avatar

kojit?to je nutné?u dvojčat je výhra když se kojí do 4měsíců...a hlavně je to pro matku nepovinné(taky nejde říct předem,že kojit půjde) a řeči o imunitě adt.jsou stejně sporné jako používání látkových plen a jiná "kontroverzní "témata,což tady nebudem rozebírat.I kdybych je kojit chtěla a mohla, tak se mlíko zamrazuje tudíž není problém.*jasne*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: agaxy
Datum: 27.08.15 17:40

"řeči o imunitě" že jsou sporné? prosímtě Lucko to nepodceňuj, na kolo se určitě ještě dostaneš...ale nebuď proto krkavčí mámou, neubližuj vlastnímu miminku

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 18:04
avatar

Nejdříve po ČR se stanem, SSSR, Bulharsko, Finsko super zájezdy s JZD, těsně po válce Chorvatsko-první rok bylo v obrovském kempu 8 stanů (naše skupina) nad mořem létal americký vrtulník, kemp hlídali vojáci se samopaly, minohledačkama hledali miny, mušlí si dcera dovezla 3 krabice, harpunou jsme chytali pražmy a mořské jehly, ještě i druhý a třetí rok to bylo podobné a pak se lidi přestali bát a začalo tu být těsno a draho. Řecko-Kréta, Džerba, Sharm dobré ale pohodička jako první roky v Chorvatsku to nebyla. Všude kravál a spousta lidí.

Jelikož stárnu a můžu čím dál méně, trávíme léto na chalupě, krásný a čistý rybník (tisíce žab), koupaliště 8km, hospoda se zahrádkou 10 domů, cesty bez provozu a tak já na vozíku a vnučky na kole a odrážedle,večer špekáčky nebo gril, luxusní alkoholické, míchané nápoje. Kohout Lojzík se chodí pohladit, kvočna bude mít každým dnem kuřata, cizí kočka nám povila koťata, dík zalévání manžela a starší vnučky mi uhnil netřesk, vlaštovky vyletěly (napočítala jsem 19 mladých), špačci sklidili třešně... a tak si tady žijem celé léto. Odjíždíme na výlety-ZOO, Buchlovice, Luhačovice, Velehrad, Hodonín a v neděli pouť v blízské vesnici.

Manžel, dcera a starší vnučka byli sjíždět Baťův kanál a ještě by letos chtěli na Vltavu. Já se svoji sestrou hlídala mladší vnučku a konstatovala, že každá činnost je lepší než hlídat tu čertici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 22:54
avatar
Liduš a co vás zaujalo v Hodoníne?
doplněno 08.08.15 23:44: Tak do zoo to mám asi trista metrů vzdušnou čarou a uz jsem tam nebyl nejmíň 20 let, to je ostuda :( Dřív medvědi v noci řvali, tak je bylo slyšet, teď vůbec nic, tak ani nevím, jestli je ještě mají. Ale na papoušky se půjdu podívat určitě. Kamarád t tam pracuje, tak nebude problém. Jinak to ostatní co popisujete mám projete křížem krážem, týden co týden na kole. Dřív pracovně autem. Akorát teda bez te kaceny, ti bych si dal Ještě me napadá- Lednice, Mikulov, Valtice - tam se nechystate? Pro me teda nic zajímavého, ale kdyz jsem to viděl poprvé, tak zajímavé a hezké. Jen v tom vedru je fakt lépe u vody nebo vylézat AZ v noci.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.15 17:21
avatar

Mě kostel sv. Vavřince, vnučky ZOO a motokáry zapůjčené do parku (na štěstí 30 minut stačilo), hlavně máme ve Velké nad Veličkou rodinu a pekli nám k večeři domácí husu. Do zahraničí už si netroufám a tak od loňska objíždíme ZOO a různé atrakce v ČR (max. do 200km od bydliště) a sbíráme turistické známky. Cestou Buchlov, Buchlovice - pouze nádvoří a zahrada, přehrada Smraďavka. Mrzí mě, že jsme nejspíš letos dojezdili, v těch vedrech je lepší koupaliště.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 22:07
avatar

Medvědům se upravuje bydlení a tak jsou u opic, ara papoušci jsou krásní, tygřice má 3 koťata, dva chudáci žraloci mají špinavé akvárko (asi to tak má být, prý čistí řasy) trochu mi vadilo, že tu byl otevřený jeden bufet a nic v něm. Jinak super malá zoo co je na rovině ale potřebovala by finanční injekci. V Lednici a Valticích jsme byli ale to máme blíž z Brna. Už se těším na září, jsem už dost unavená.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 12:05
avatar
Já myslím, že financí by bylo dost, ale chtělo by to vyměnit starostku a zeptat se ředitele, kolik stálo to jeho nové sídlo, vila, na kterou si vydělal za dva, ani ne, roky ve funkci. Prostě funguje to naopak, nakonec vláda tomu jde příkladem. I proto tam nechodím a radej treba směr Lešná. Škoda mluvit, a je smutné, ze si toho běžný návštěvník všimne. Návštěvnost není vysoká, lidi tam chodí spíše kvůli dětem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 17:28
avatar
Liduš, klobouk dolů.
Jak ty to vše stihneš?
Když pomyslím na ty stesky těch mladých a zdravých...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 21:58
avatar

Milý Hejkálku, ráno vstanu, vlastně jinak,ráno mě kolem 7 vzbudí vnučky a ta roční volá, babí kokoko a musím vylézt z postelle, popadnout berle a jít pustit kvočnu s kuřaty. Děda s dcerou zatím udělají snídani, vajíčka jsou prý nezdravá ale naše holky míchaná, na měkko, volské oko se slaninou prostě milují. Pak spustí ta starší, babííí kam dnes pojedeme na výlet a co si vezmeme na svačinu (před chvílí jsem vyndala koláče z trouby), zítra totiž jedeme do Buchlovic tam bude nějaké divadlo pro děti a na Buchlov. Večer padám na hubu únavou a ta pětiletá příjde a řekne babííí dnes sis semnou ještě nezahrála nějakou hru, řeknu že už nemůžu a ona řekne, neboj to zvládneš. Jak já se těším na konec prázdnin a hlavně na zimu kdyv Brně nemusím nic dělat. Na druhou stranu říká děda, že nebýt holek tak jen gepím na vozíku a nechám se vozit. Dnešek byl ale super, jelikož ta roční byla s maminkou u mé sestry a ta starší nahazovala a líčila s dědou slepicím bydlení. Než šla spát zdělila mi, že asi bude zedník jelikož si vydělala 100 kč. Já teď polknu hrst léků a jdu spát, snad se zítra probudím a nebude mě nic až tak bolet.

Také nerozumím těm mladým co příjdou s otázkou "co mám dělat, nudím se" nebo "mám deprese a chci se zabít".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 18:08
avatar
Ja se tejden válel v kempu Keramika na Hracholuské přehradě u Plzně daly sme vejlet lodí a rybařili tejden sem baštil ryby na grilu takhle zdravě sem ještě nebaštil co sem živej :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 18:14
avatar
Na maltě a někdy i na betonu:(, :( .žel dovča jen v zimě, přes vánoce a Nový rok!Přes leto je dovolená totiž sprosté slovo!
doplněno 06.08.15 19:15:

Žel z dalekého... ne,jen přes kousek města,ten betona a malta uvnitř,zvenku silikonová fasádní pastovitá omítka.jen pro ukázku mé činnosti na "maltě"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 19:59

diesel u nás to bylo podobně ten pobyt na maltě ...*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 06.08.15 21:43

Letos sem nevyrail na maltu,ale na zlate pisky. Hec!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bukfurdo
Datum: 21.08.15 14:16

Nádhera, parádní . Tak toto už máme za sebou, svépomocně. Kdyby mi tehdy někdo řekl co to všechno obnáší, tak už bych do toho nešla, ale je to za náma, takže už jenom užíváme.

Máte nádherný dům. Užívejte si ho!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 19:05
avatar

Týýýjooo, já jsem čekala fotky odněkud z dalekého, širokého a bystrozrakého světa! :-D

doplněno 06.08.15 19:31:

Diesel, tož to vy jste nesmírně šikovný chlap! Veliké uznání! *palec*

Datum: 06.08.15 19:33
avatar

Letos zatím sedím doma (momentálně mám auto bez motoru :(), ale snad to vyjde a podívám se ještě o prázdninách na pár dní do Orlických hor. Koncem září se pak chystám do Andaluzie. Vloni jsem byl na polopoznávacím zájezdu ve Francii. Jestli máte zájem, tady je odkaz na video (tedy na část, kterou jsem "stihnul" za těch 3/4 roku zpracovat *smich* ). Ale nejde to spustit přímo, musíte si to stáhnout do PC.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.15 22:45
avatar

Byla jsem před několika lety na Kanárských ostrovech a byla jsem velmi zklamaná. Tehdy nás pro 3 lidi stála dovča 100tis.a přijeli jsme tam a zjistili, že je to pouze měsíční krajina.. Místo středisku hotelů super, luxus, ale širší okolí děs, chudoba a jak říkám měsíční krajina. Už nikdy více.. Co máme s manželem malé děti, rodinku, koupený starší domek, tak jsme stihli jen jednou Chorvatsko, které milujeme, ale letos jen opravujeme, renovujeme dum, takže dovolená pracovní..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 18:24

Já Kanáry miluju,,záleží na kterém ostrově jste byla..Není tam hnusné vedro a je na co se podívat ,,ta krajina není všude měsíční,ale je to zase jiné než tady u nás..každopádně něco zajímavého.

doplněno 22.08.15 18:26:

Mne stály Kanáry 15 000kč..Na 8 nocí s polopenzí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 00:35
avatar
Letos jsem první dovolenou strávil týden v Římě, kdy se mi podařilo jeden den navštívit i Neapol a Vesuv. Hlavně Vesuv se mi hodně líbil.
Jinak v září plánuju skoro měsíční dovolenou do ČR (momentálně žiju mimo naši zem), takže se už těším.
A snad vyjde i něco v zimě, zatím je naplánován Madrid, ale to se může ještě změnit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 07.08.15 01:27
avatar
Zdravim,
tak my jako většina zde jsme byly taky na maltě :-D ale jelikož rádi cestujeme tak jsme za dva poslední roky aspoň pár chvil a peněz našli a byly jsme v Itálii, Benátkách, Alpách, Amsterdamu a po pár místech v ČR. V rychlosti jsem koukl do archivu a pár fotek Vám jsem připnu. Přestavbu podkroví nyní dokončujeme tak snad příští rok zvládneme alespoň mnou milované Vieste v Itálii a pár prodloužených víkendů po Evropě. :)
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 07.08.15 01:28
avatar
Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 07.08.15 01:29
avatar
.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 07.08.15 08:59
avatar

Cyklodovolená v Písku a ještě pojedem na Šumavu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 10:31
avatar

Děkuji, děkuji všem.*pusa* Mám u sebe malého, jedou v noci na Hvar. Mají trasu už naježděnou po několik let. Kluci spí a mladí se střídají u volantu. :-D Předloni jsem malého poprosila, ať ode mě pozdravuje moře. Mladí vyprávěli, že se malý foftem posvlíkal a po kolínka vběhnul do moře a řval jak tygr: "Moře, moře, babička tě pozdravuje."

Datum: 07.08.15 19:49

Před pár lety jsme koupili obytný přívěs a na první letní dovolené jsme s ním byli na 3 týdny v Německu v Ückeritzu. Bylo to parádní, zavzpomínali jsme nostalgicky na tam trávenou dovolenou pod stanem v dětství. Počasí se vydařilo, že se ani věřit nechtělo. Bylo podobné jako nyní, jen v noci kolem 15°C, takže si člověk v noci krásně odpočinul. Moře je sice studenější, ale v tom vedru aspoň osvěží. Jsou tam udržované cyklostezky a dá je jet například na výlet až do Polska. Další rok jsme byli v Chorvatsku, také pěkné. Cestou zpět jsme se stavili v kempu Pasohlávky. Tam už bych nejela, na můj vkus je moc velký a tudíž je tam moc lidí. Nicméně někdo to má rád. A letos jsme se vrátili do Německa a tam se nám zatím líbí nejvíc. Občas vyrazíme k nějakému rybníku na prodloužený víkend.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 07.08.15 21:30

Dnes ráno jsem dorazil s přítelkyni domů.Určitě podle fotek poznáte kde jsme byli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.15 21:46

Docela chápu, neb nám také přibývají léta a zrovna se zotavuji z něčeho, o čem bych nikdy nepředpokládal, že mě dostihne a bohužel to má velký dopad na pohyblivost. Ale stihli jsme ještě pobyt v Peci pod Sněžkou i s výstupem a touláním se po okolí, za 4 dny cca 80 km a nyní nás čeká naše trapská osada. Osobně preferuji Česko a především horské oblasti. Vloni jsme s partnerkou a psem absolvovali týden v Českém Švýcarsku, kam jsem jezdíval jako tramp a stále se tam velmi rád vracím. Před čtyřmi léty to zase bylo putování kolem republiky a po kempech (Hřensko, Český Ráj, Severní Morava a Moravský kras, Vysočina. Ale zažil jsem Rumunský Banát na kole či Rakouské Alpy a čím je člověk starší, tím lépe si dokáže zvolit a naplánovat dovolenou dle vlastních tužeb a představ. A že jich ještě mám. Takže...Zdraví zdar.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.08.15 14:46
avatar
Jak uz jsem tu psala,stravia jsem tyden na chate blizko Lanškrouna.Bez vody a elektriky.A super.az na to pocasi.Chytili jsme posledni tyden v cervenci kdy bylo max 15stupnu,v noci 6-7C.
Pak jsme jeli do Jeseníků.Do meho rodiště Krnov a na Praded.To byly uz ty 38C tak vzdy ráno a odpo k vode.Večer grilovacka pod pergolou s pivkem :)
Uhodnete nekdo odkud je tahle fotka?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mil®
Datum: 21.08.15 13:55
avatar

Slezská Harta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bukfurdo
Datum: 21.08.15 14:13

Zdravím,

Letos Madarsko, konkrétně lázně Buk, neboli Bukfurdo. Opět paráda, bylo to začátkem června a chystáme se tm ještě na podzim. Ráda bych jela na podzim do Hevízu, ale mám obavy, páč jsem nejista z těch užovek, co jsem četla na netu že tam prý jsou ve vodě. Vím, že nekoušou, ale jak se mi něco otře o nohu))tak klesnu ke dnu v panice...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 18:18
avatar

Teď jsme se vrátili z úžasného týdne ve Vysokých Tatrách. Minulý pátek večer jsme se rozhodli a vyrazili, a byla to jako vždy paráda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 20:30
avatar

Letos v Tatrách a můžu říct, že jsem si moc odpočinul.Sice utahaný z hor,ale hlava čistá. moc se mi na Slovesku líbí a v tatrách obzvlášť. Měli jsme štěstí na ubytování, které bylo v souromí a v klidu. Počasí nám vyšlo na 200%. Příští rok chceme zase. Ašli jsme jednu supr hospůdku ve Staré Lesné. Moc dobře tam vaří.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 20:56
avatar

Chjo... na vodopádu jsme byli včera... Tatry, to je moje láska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.08.15 23:24
avatar

Nebyla, jen jednotlivé výlety. Teď naposledy: Prosička u Jimramova na Žďársku. Počasí se vydařilo, výhled nezapomenutelný...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.08.15 07:29
avatar

Děkuji, děkuji vám. Ale že ten svět je krásný! *slunce*

Datum: 22.08.15 15:10

Nebyli jsme daleko, jen na naší trampské osadě, ale ta rána, kdy vás tahá sluníčko za nohu ze spacáku za to stojí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 22.08.15 18:08
avatar

Týýý jooo, to je jaklo nějaká kulisa. Jestli je tohle ve skutečnosti, pak je to opravdová paráda!

Datum: 27.08.15 15:24

Kdepak kulisa. Jsme tak trošku zastrčení v lese a dopoledne stačí odkrýt plachty a kouř od ohně už vykreslí sluneční paprsky do výsledné podoby. Bez elektřiny, plynu, vodovodu, Tv či rádia.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.08.15 09:05

Tak tedy já bych tohle nemuselaChci si odpočinout,ale ne tímto způsobem.Každý odpočívá jinak..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.08.15 17:22

První prázdniny v Jugoslávii-rok 1967-výměna školy-měsíc.V roce 1968 měsíc v NDR také výměna.První rodinné auto-neděle po vlastech českých.Pak dovolená mateřská.Od roku 1979 pod stanem v jižních čechách u Jindřichova Hradce-25 let-14 dní bezva!Pak tamtéž do chatek 7 dní.Ted si užívám důchodcovskou dovolenou a zatím bezva! Jo a aby manžel viděl moře alespoň jednou za život,tak dvakrát v Chorvatsku,protože tam má švagr domek.Už tam nepojede protože je tam horko.Tak jak to vypadá budu jezdit sama.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.