Jak snášíte tady tyhle vedra?

Od: Datum: 18.07.15 16:58 odpovědí: 27 změna: 25.07.15 13:27

Bohužel, já špatně a příští týden taky nic moc, má být okolo 30 stupňů. Už by konečně mohlo být 15 stupňů a pořádně se ochladit aspoň na 2 týdny. Přece nebude celé léto horko, to fakt nechci. A nejhorší je, když musíte ve vedrech chodit do práce. :(

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.07.15 17:07

ahoj, ale 15 je snad trochu málo na léto, ne? - příjemné letní teploty jsou kol. 25, aspoň pro mne...

Datum: 18.07.15 17:07
V lete bude horko bohuzel , stejne jak v zime je zima. Pokud to snasite spatne tak budte ve stinu , mejte vetrak a studenou sprchu. Mate li penize kupte si klimatizaci. V jiznich statech je to standart.
Datum: 18.07.15 17:13

Mám ráda léto a teplo,ale tohle už je na mě moc.Ráno brzy otevřu všechny okna i dveře a dokud je venku míň než doma,větráme.Pak zabedníme,zatáhneme tlusté závěsy a pustíme větrák,tak se to dá vydržet.Do práce v tomto parnu,je očistec,ikdyž... byla jsem po obědě v bille a prodavačky tam měli krásný chládek...no jo ale ta klimatizace taky nic moc...*uf* ústecko venku ve stínu teď zrovna 32 u nás doma 25.

Datum: 18.07.15 19:15

Já tohle počasí miluju. Jsem letní člověk. V zimě zalézám do nory a čekám na jaro.

Od: mate59
Datum: 18.07.15 19:30

Toto počasí miluji.U vody, vyslunit, vykoupat se, zaplavat, vyslunit, teplo mi nedělá zle.

Datum: 18.07.15 19:43

Žádná sláva .Jsem jarní člověk takže 20 je pro mě nejlepší.A když občas sprchne tak se vůbec nezlobím.

Datum: 18.07.15 19:59

Horko? Tropické hice? Fuj, fuj, fuj... Nesnáším to.

Datum: 18.07.15 20:07

Úplně normální léto a teploty jaké mají být.Až bude pršet a ochladí se, tak zas budete "brečet"a fňukat že je zima.

Datum: 18.07.15 20:26

No, když to jinak nejde, tak si aspoň doma namočím froté župan, nebo osušku. Plácnu to na sebe a je mi dobře.

Datum: 18.07.15 20:38

No dneska u nás bylo 35 stupňů, je to už pomalu jak v Egyptě a navíc ideální teploty k vodě jsou 28 stupňů, pokud je víc, je už horko. Ti lidi, kteří jezdí přes léto k moři nejsou normální, teploty okolo 40 stupňů. Před dvěma rokami jsem byl na dovolené v Chorvatsku a víte kdy? Druhý týden v září a byl jsem v Istrii, teploty celý týden okolo 25 stupňů, takže úplná pohoda a hlavně tam nebylo plno, což se o červenci a srpnu říct nedá ty měsíce je tam narváno.Ti zkušení většinou tam jezdí až v září nebo v červnu, ale v červnu je ještě asi chladné moře, takže ideální do Chorvatska je to až v září. V té době je moře stejně vyhřáté, takže 25 stupňů bohatě stačilo.

Datum: 18.07.15 21:22

A v září v Chorvatsku zase hrozí časté deště.

Datum: 18.07.15 21:33

No to si já nemyslím, byl jsem tam v té Istrii druhý týden v září a pršelo jen jeden den. :-P A hlavně bylo příjemně a ne horko. :-P

Od: mp
Datum: 18.07.15 23:17

Jak který rok, poslední léta tam trávím na začátku září obyčejně 14 dní a je to každý rok jinak. procentuálně 50 % nad 30 st. 25% kolem 25 st. 5% déšť a zataženo. A ani jednou neklesla teplota pod 20 st. Za ty léta 2 x průtrž mračen taková, že se nedalo jet, a v Dubrovníku jsem si jednou myslel, že se asi utopíme.

Od: komata
Datum: 23.07.15 06:25

Nemám pocit, že bych byla nenormální,jen proto že jezdíme v létě k moři...To samé mohu já říci o těch co chtějí v létě 15 C. Léto je prostě léto a horka k tomu patří.Někdo radši zimu, a jiný zase léto no ...

Já pracuji v lesnictví a teď při těch vedrech je to úmorné. Do práce vstávám ve čtyři, zaměstnanci mají zkrácenou pracovní dobu, protože v poledne,kdy je venku 40 na slunku už se pracovat moc nedá.Jsem sice dříve doma, ale vstát musím každý den. ALE miluju to. Teplo,vodu,sluníčko, jsem teplomil a pobyt u moře v 40 vedrech mi problém nedělá...

Chce to dodržovat pitný režim, zůstávat ve stínu, sem tam do pusy kosku ledu, chodit na boso, oblečení co nejlehčí a nejvzdušnější, jíst lehce, a na noc hodně větrat...když se chce přežít se dá vše...

Datum: 18.07.15 21:18

Pokud můžu být kdekoli uvnitř nějaké budovy a nevyvíjet moc nějakou fyzickou aktivitu, snáším to celkem dobře, je mi to celkem jedno - pořád lepší teplo než zima (jsem zmrzlík).
Ale jinak pro běžné aktivity (myslím tím pracovní) venku mám nejraději teploty okolo 18 - 20°C, pod mrakem a když neprší. Pokud by tak bylo celý rok (v létě i v zimě), byl bych maximálně spokojený člověk. Přece jen dělat v současném počasí nějakou fyzickou aktivitu ( a hlavně pracovat) venku na slunci není nic moc.

Datum: 18.07.15 22:10

Velice dobře. Ale jen do té doby než ve městě potkám nějakého chlupatého pantátu bez horního oděvu *slunce*Mona

Od: osel59
Datum: 18.07.15 23:20

Já tohle miluju, kéž by bylo léto pořád. Jasně, taky chodím do práce, musím to vydržet. Ale po práci je spousta možností si to užít. To v zimě trpím už jak vylezu z domu a odpoledne jsem rád, že už nikam nemusím. Je to smutný stereotyp, ale v létě doma jen přespávám, jinak zahrada, kolo, rybník, výlety - každý den jinak. I ta práce mi jde líp, už to sluníčko ráno je ohromný zdroj energie. A teď píšu na zahradě.

Datum: 19.07.15 09:12
Jojo tez tak , venku slunicko co nabiji energii , hned je jina nalada , dopoledne a podvecer fajne ven a je vzdy co delat. Kdyz tyden prsi a je 10stupnu , studeny vitr a ocelove nebe (anglicke pocasi) tak je spatna nalada a jste jak v nore doma. A vzime kdy mrzne tak chvilku bobovacka s deckama a rychle do tepla. Proto je skoda sedet v tomto pocasi doma. Ano pres poledne ma byt jak v jiznich statech siesta , ale k veceru je fajne.
Datum: 19.07.15 16:35

U vody-paráda, v autě s klimou-paráda, v hospodě u piva-paráda, chalupa-paráda (konečně nemusíme topit). Doufám, že to tak ještě dlouho zůstane a pak by se mohlo celoročně ochladit na 25C. Dnes je to úplně nejsuprovější, vedro, děda s vnučkama na koupališti a já si užívám klidu, že by se mohlo ochladit mě dost děsí. To víte my důchodci do práce nemusíme, my si to užíváme. Pokud bych zůstala vě městě, v paneláku s okny na západ, budu prosit o kapku deště.

doplněno 22.07.15 20:03:

Dnešek byl super, koupaliště Morkovice-Sližany vřele doporučuji, teplpta vody 29C, voda krásně čistá, málo lidí, trampolína a pinec zdarma. Škoda,že se má ochladit.

Datum: 19.07.15 18:16
Taky chodim do práce.Jezdim v MHD v poledne takže do práce přijdu už jak Nanuk.V práci žádná klima. Ve volné chvilce,si dávám studenou mokrou plénu za krk.Vedou tam tepny a je to první pomoc k přehřátí
Od: martin68*
Datum: 19.07.15 21:09
Zdravim! Berte to takhle, lepsi umirat vedrem nez zimou jako napriklad ja s anorexii! Nevim co mam udelat pro to, sby mi nebyla zima, ani prime slunko nepomaha :/
Datum: 20.07.15 18:41

Musíte brát slunce jako kámoše, nechce ti to ublížit. Můžeš se chránit - blbej slamák, nebo mokrý tričko...fakt složité?

Datum: 20.07.15 21:26

Teploty nad 30 stupňů mi nejsou příjemné, protože jsem spíše aktivní člověk a v těchto teplotách mi není příjemné jezdit na výlety či sportovat. Mám 3letého syna, takže jsem se těšila na výlety s ním, ale v těchto teplotách to opravdu nelze. Snažím se nebýt na přímém slunci, doplňovat tekutiny. Pro mne je optimální teplota 20 stupňů

Od: buss®
Datum: 22.07.15 21:59

No je to sice hodně, dnes to bylo asi nejvíce, ale raději než zimu, až přijde, budeme nadávat. A nemusíme na léto jezdit na jih! Ono počasí nikomu nevyhoví, tak nad čím bádat, kdo nechce, ať jede na sever. V práci nohy do kýblu, na sebe mokrý ručník, neotvírat okna k slunku. Na balkon liji večer vodu. Jáá chci řádné lééto!

Datum: 23.07.15 09:15

Já osobně: 1. bazén 2. sklep s tabletem :D 3. větrák a pití s ledem (hodně ledu :D)

Datum: 25.07.15 13:15

Když si pustíte na zápěstí - tam jak máte žíly - studenou vodu, je Vám za chvíli zima.

Když se někdo trápí vedrem až omdlívá, obalit mu zápěstí ledovým hadrem vytaženým z mrazáku nebo ledovou vodou, na zápěstí to zkrátka má největší dopad.. Pozor na šok ale u osob oslabených, nemocných na srdce a maličkých dětí, at ta voda není moc ledová..

Datum: 25.07.15 13:27

Tak zrovna dnes je tu nějakých 28C, už 4x pršelo, slunce v nedohlednu, všichni už jsme nervozní jelikož děti nemohou ven.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.