Fotograf - fb stránka

Od: Datum: 05.08.15 13:47 odpovědí: 8 změna: 06.08.15 08:06

Zdravím, vím že se jedná o poradnu, ale tak snad mě nesežerete, je tu víc rubrik a když fak se to smaže.

Jsem začínající fotograf a své fotky mám v plánu publikovat na svoji fb stránku. Budu rád když se mrknete, zanecháte případně "To se mi líbí" nebo ji budete sdílet.

https://www.facebook.com/dominikthenikola?fref=ts

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.15 14:08

Poradit nechcete..spíše se zviditelnit.

Ale zajímalo by mne jak dlouho že to fotografii studujete?

A co na tyto fotografie říká Váš učitel?

Osobně bych na Vašem místě raději ještě nějaký čas (delší čas) studoval, než bych fotky zveřejnil..

Od: dominiknikola
Datum: 05.08.15 14:16

Jsem začátečník a dělám to jako svůj koníček a rekreačně. Studovat budu od září.

Datum: 05.08.15 14:24

Tak několik rad zdarma:

- nejlepším přítelem fotografa je odpadkový koš

- nevystavujte vše co vyfotíte, ale jen ty opravdu nejlepší fotografie (což nyní zcela evidentně nečiníte)

- nastudujte si něco o kompozici, expozici, osvětlení

- zlatý řez..., rušivé prvky v obraze..doteky pozadí s popředím, okrajem fotografie..

Aneb "Budete mít štěstí, když vyfotografujete jednu, možná dvě dobré fotografie za rok". (Thomas Hoepker)

Od: dominiknikola
Datum: 05.08.15 14:33

Na svoji obranu hnedka u prvního bodu musím říct že jsem se slečnou včera nafotil nějakých 450 fotek, a jen těchto 88 jsem vybral.

Datum: 05.08.15 14:40

...No vidíte...a správně byste měl vybrat reálně tak 4 z těch 450...a i to by bylo možná moc

Bránit se nemusíte..já na Vás neútočím.

Ale k dobrým fotkám máte ještě dlouhou cestu..a k vynikajícím ještě delší.

Portrét a fotografování lidí není jednoduchá disciplína.., čtěte...dívejte se jak to dělají ti, kteří to umí..a ptejte se sám sebe, proč Vaše fotky takové nejsou..

Datum: 05.08.15 15:31

Nebojte se, opravdu Vás tu nikdo nesežere *smich* . Zcela souhlasím s odpovědí "Martinčakla", jen doplním (a neberte to jako buzeraci, ale jako radu, která Vám možná trochu pomůže): Ono se říká, že "méně mnohdy znamená více". Soustřeďte se na to, co na snímku být má a co je tam jaksi navíc a čeho si v zápalu pro krásný objekt v popředí nevšimnete. Kdysi nám v jedné fotografické škole říkali, že rozdíl mezi fotografem a malířem je ten, že malíř určitě omylem nenamaluje za modelkou bagr, kdežto začínajícím fotografům se to stává často. Bagr ve Vašem případě zastupuje například část hlavně děla vlevo dole, či kus opěradla židle vpravo, či cedulka ukazující cestu na WC v pozadí (pokud tam jsou tyto předměty úmyslně, mělo by to vypadat jinak). Co se týká světla, jen pár Vašich fotek je použitelných. Takhle ostré přechody světla a stínu na obličeji jsou nepřijatelné. Zapoměňte na to, že fotíte krásnou a asi milovanou osobu a soustřeďte se na to, aby byla krásná ta fotka (bez ohledu na krásu fotografované). A co se týká množství fotek na výběr? Já tvrdím, že digitální foťáky odnaučily lidi při focení přemýšlet. Nasekat stovky fotek a doufat, že z nich možná, snad, třeba něco vyberu... Když jsem měl k dispozici 36 snímků (drahého) kinofilmu bez možnosti nepovedené fotky mazat, móóóc dobře jsem si rozmyslel, než jsem tu spoušť stisknul. Pořiďte si pár knížek o základech fotografování, třeba i hodně starých, základy jsou v podstatě stále stejné, i když u barevných fotek se zrovna to světlo trochu liší (napadá mě třeba výborná "Nová škola fotografie" (i když ta teda zrovna moc nová už není :-D ), od Hanze Widische (?) )

Od: nutt®
Datum: 06.08.15 02:33
Zdravim,
k úspěšným fotografiím je dlouhá cesta a jste na jejím úplném začátku. V první řadě byste měl umět ovládat bezchybně svůj fotoaparát a vědět co jak a kde bleskově nastavit. V druhé řadě si přečtěte něco o kompozici. A v neposlední řadě také něco o postprocesu.
.
Z focení portrétů mám většinou kolem 500 fotek a finálních které si dovolím poslat modelce je tak 10 (záleží na typu focení, zkušenosti modelky apod). Na internet dávám jen ty fotky o kterých vím že jsou ty nejlepší. Aby Vám k něčemu byla stránka na FB musíte napřed fotit fotky natolik dobré a zajímavé aby Vás ostatní vyhledávali a chtěli vidět další Vaši tvorbu. V této fázi zatím bohužel nejste a máte k ní dlouhou cestu ale nevzdávejte to, učte se a foťte. Fotky nahrávejte spíše na weby o fotografování kde Vám ostatní poradí a poví co je špatně. Sledujte ostatní zkušené fotografy a u fotek které Vás zaujmou si přečtěte exif ať máte představu jak danou fotku fotograf vyfotil, jaký použil čas, clonu, iso atd.
.
Z fotek které máte na FB je lepší asi jen jedna která kdyby se hodně upravila tak by se dala použít. Nevím jaký editor používáte ale naučte se ho perfektně ovládat, dnes už k práci fotografa nepatří jen koukat do hledáčku ale také hodiny u pc.
.
Hezký den NutT
Od: jofa®
Datum: 06.08.15 08:06

Kdo to umí, nemusí nasekat 500 fotek na modelku a vybrat jen pár. Záleží zkušenosti a kumšt fotografa .

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.