Marodění důchodců

Od: Datum: 17.07.15 13:24 odpovědí: 3 změna: 18.07.15 22:47

Ahoj. Právě jsem měl rozhovor se sousedkou. Je chvíli po operaci kyčle. Je PRDUCH - pracující důchodce. A právě má mít dovolenou. Říkal jsem jí, že se tím jejím maroděním- proděláním operace, ta dovolená ruší. Ale, prý ti zaměstnaní důchodci můžou marodit pouze 75 dní a pak to mají jen neplacené. Platí to? Platí to i v případě prodělání nějaké operace? Jestli se jí ta napsaná dovolená zrušila, může si ji případně dobrat na závěr rekonvalescence? Třeba na lázně a tak? Dík za info. Ahoj.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.15 15:19
avatar

Ano je to pravda, upřesním: Poživatelé starobního důchodu a invalidního důchodu 3. stupně mají omezenou podpůrčí dobu (dobu, po kterou se vyplácejí nemocenské dávky, tj. od 15. kalendářního dne nemoci). Není to 75 dní, jen 70 kalendářních, a sečítá se to v kalendářním roce. Když mají krátkodobé (do 14 dní) nemoci, nevadí, tam správa soc. zabezpečení nic nevyplácí. Nemocenská dávka slouží pro eliminaci chybějícího příjmu, a tito důchodci mají příjem zabezpečen důchodem. Samozřejmě to platí i v případě operace nebo jakkoli závažné a dlouhé nemoci. Nemoc má před dovolenou přednost, takže nemocí se skutečně dovolená ruší. Aby si mohla vybrat dovolenou např. na rekonvalescenci, musí splnit dvě podmínky - mít ukončenou neschopenku a mít souhlas zaměstnavatele (dovolenou určuje zaměstnavatel).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.15 22:11

Ahoj Inžinýrko. Děkuji za to tvé upřesnění. Teď bude jen otázka, jak starou paní dostat do lázní.

Datum: 18.07.15 22:47
avatar

Není zač, ráda páchám osvětu, protože tyhle věci se týkají spousty lidí, kteří o tom nemají ponětí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.