Pravda o uprchlících-běžencích

Od: Datum: 07.09.15 20:56 odpovědí: 58 změna: 07.10.15 13:01
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: radkapod*
Datum: 07.09.15 22:37

A prognoza analytika a publicisty Štěpána Kotrby...stojí za to přečíst až do konce :(

http://www.parlamentnilisty.c…-na-nase-uzemi-Co-kdyz-398220

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.09.15 22:44

Moc dlouhé na můj vkus, ale mě zaujal tento článek:

"Odhodené jedlo

Pre Slováka nastáva šok, keď vidí, ako migranti odhadzujú na zem darované ešte nerozbalené jedlo. "No a čo, veď o chvíľu aj tak dostaneme nové," reaguje jeden z nich na môj spýtavý pohľad. Podobné je to aj s hračkami pre deti či s ošatením. Po ceste sa váľajú odhodené igelitky plné nového šatstva, ešte s cenovkami. Nič sa deje – dobrosrdeční Európania im ho ponúkajú na každom kroku.

Prekvapenie neskrývajú ani migranti, keď sa ich spýtate, ako dlho chcú zostať na návšteve v Európe a kedy sa plánujú vrátiť domov. "Domov? Mojím domovom je predsa Nemecko. A privediem sem celú svoju rodinu," hovorí hrdo Anas Maleš zo sýrskeho mestečka Idlep. On aj spolu s partiou kamarátov pokračoval včera ďalej do Nemecka, ktoré dnes očakáva nával tisícok migrantov."

http://hn.hnonline.sk/svet-12…u-domov-sa-uz-nevratim-902519

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.15 10:28

Co se týče reportérky, neznám ji a není zmíněno pro kterou televizi pracovala nebo pro jaký tisk. Je to snad nezávislá reportérka, pro koho pracuje? Jaké má reference? Mohla by to klidně být někým nastrčená propaganda.

Vyjádřím se zatím k části článku:

"nie každý utečenec, ktorý hovorí, že je zo Sýrie, naozaj zo Sýrie je. Európa nechce hovoriť o utečencoch z krajín"

Tak tomu bych se ani nedivil, to je vysoce pravděpodobné, protože Syřané mají přednost. Nicméně lhaní úřadům se nevyplácí, mohlo by to vést k zamítnutí žádosti o azyl.

"pohŕdajú ženami, ktoré im rozdávajú humanitárnu pomoc"

Stačilo napsat "pohŕdajú ženami" to totiž není nic nového, že muslimové pohrdají ženami, ty jsou často považovány jen za vychovatelky dětí a pečovatelky v domácnosti (podřadná činnost). Tito muži bývají ješitní, dokládá to i to video jak odhazovali nabízenou balenou vodu do kolejiště (Možná chtěli pivo!).

"o 5 rokov bude podľa nich Európa vyzerať celkom inak"

To jistě, budeme zaplaveni imigrantama a odpadkama a všeobecným nepořádkem co po nich zbude... Oni pracovat nebudou, ale naši to budou uklízet.

"Namiesto kostolov tu budú stáť minarety."

Ano, to je logické vyústění následků imigrace, ale pouze v zemích kde jsou uprchlící vítáni, v ČR asi těžko. Budou tu stát mešity, přece byste se nechtěli dívat na modlící se muslimy na ulici.

"TÍTO sa na novom mieste považujú za pánov, pohŕdajú miestnymi obyvateľmi, ktorí im pomáhajú, a žiadajú pre seba stále nové a nové výhody."

Z toho co jsem zatím viděl, tak jo, ale je těžké získat objektivní stanovisko protože mi připadá, že novináři se o to málo zajímají, nemluví s uprchlíky samotnými osobně, jsou sice v táborech, ale někdo by s nimi měl začít navazovat dialog, ať už politici nebo novináři a reportéři, jak se máme dozvědět co jsou zač, když jsou zavřeni v těch "klecích".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.09.15 10:37

h4ever. není problém, jak jsem tady už jednou napsala. sednout do auta a jet se podívat třeba do Madarska. Pokud možno vem sebou blonďaté dítě (jedno jestli holku nebo kluka) ve věku cca 10 let. A jdi mezi běžence. Uvidíš, co se bude dít. A garantuji Ti, že pocit, který z toho budeš mít, v Tobě přetrvá hodně moc dlouho. To je jen reakce na to Tvé, že reaguješ pouze na základě medií. Opravdu lidičky, nenechte se masírovat televizí atd.. Jeďte a okuste aspoň trošku na vlastní kůži. A pak se vraťte sem do diskuze.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 20:40

(Video, ČT1) Muži v Brusselských ulicích obtěžují ženy, Brussel zavedl pokutu ve výši 6000 Kč aby situaci řešil

http://www.facebook.com/jajse…/919440214802308/?pnref=story

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 10:30
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 12:44

Ježkovi voči, to mě zase po přečtení těch příspěvků vylétl tlak nad 200. To je hrozné, stále nemůžu pochopit paní Merklovou, že všechny migranty vítá s otevřenou náručí. Jedině mě napadá, že má milence mohamedána, jinak si to nedokážu srovnat v hlavě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 13:23

Markelová je úplně slepá. Prokázalo se to už při jednání s Putinem, když se snažila vyjednat mírovou dohodu pro Ukrajinu, a teď se to ukazuje znovu, že není schopna vůbec vidět reálný stav věcí. Je to smutné, ale nechápu jak někdo mohl tuhle ženskou vůbec zvolit do tak vysoké funkce! Běda Německu. Myslím že za svoji otevřenou náruč draze zaplatí, opravdu draze. Být na jejich místě tak bych těm žadatelům o azyl aspoň odebral to vysoké kapesné, aby přestali cestovat do Německa.

Tomio Okamura byl v uprchlickém táboře ve Frýdku Místku a podal zprávu jak to tam vypadá:


Je to vážné.

doplněno 09.09.15 13:26:

oprava: u Frýdku Místku

doplněno 09.09.15 16:55:

Babiš to řekl za mě:

http://zpravy.idnes.cz/babis-vyzyva-sefa-nato-ke-hlidani-hranic-turecka-a-potapeni-lodi-psv-/domaci.aspx?c=A150909_152804_domaci_kop

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 09.09.15 14:46

Jistě jste viděli ti známou fotku z novin...Madarsko, žena s dítětem na kolejích, policisté se jí snaží sbírat. Tak se podívejte jak to vlastně celé bylo:


Obyvatelé Lesbosu:

"Bojíme se, nemůžeme jít do práce, děti nemůžou do školy. Jsou už všude a ošklivě smrdí." "Házejí po sobě kameny, házejí je na náš dům.


*zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: otazka*
Datum: 09.09.15 15:44
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 16:03
avatar

Pozor při psaní příspěvků na tato témata!Pokud někdo prohlásí,že příspěvek někoho uráží,je na to paregraf až na dva roky.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaroslaw
Datum: 09.09.15 17:34

To žijeme v hezkém.režimu, když ani nemůžeme napsat, co si myslíme že?

A když námi volení zástupci dělají to co 90 procent jejich voličů nechce...

To je hnus.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pihrt
Datum: 09.09.15 18:29

Vy jste asi ještě neslyšel o civilních policistech, že ne?

citát ze hry Járy Cimrmana-Lijavec

:-D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 19:06

Právě jsem poslouchal Interview na ČT24 s Kalouskem, který mluví o tom že jsme "sebevědomý národ", který si může dovolit poskytnout azyl uprchlíkům. V souvislosti byla řeč o tom, že prý Klaus, Babiš, apod. šíří atmosféru strachu. Nemohu s ním souhlasit, protože jak ukazují statistiky anket (u článků na idnes.cz - http://zpravy.idnes.cz/juncke…A150909_094558_zahranicni_ert) Zhruba 90-92% respondentů odmítá Junckerův plán na rozdělení uprchlíků a zavedení legálních migračních koridorů do evropy. Kalousek a jemu podobní odmítají pochopit, že většina společnosti tady prostě uprchlíky nechce, protože do Evropy přišli z čisté vypočítavosti, neumí se chovat a jsou agresivní a nepřátelští vůči svému okolí. Kalousek mluvil i o dodržování zákonů, to je třeba prosadit, ovšem mně se nelíbí to, že bychom měli čekat na to až se naši občané nakazí infekčními nemocemi těch uprchlíků co už byli propuštěni z detenčních zařízení/táborů, až jimi budou okradeni nebo napadeni. Plus ty náklady. Mělo by se tedy hlavně prosadit do těch zákonů to jak se mají chovat. Nakrklo mě jak jsem viděl na videu jak uprchlíci házeli balenou vodu na koleje a tím ohrožovali provoz... Ale naprosto nepochopitlené chování, což by mělo být trestáno, přinejmenším, aby jim takové chování znemožnilo získat azyl. Kdo bude pohrdat pomocí a vstřícností humanitárních, zdravotních či policejních pracovníků a kdo se odmítne podrobit lékařskému vyšetření případně léčbě infekčních nemocí, by MĚL DEFINITIVNĚ ZTRATIT NÁROK NA AZYL. Jenže zatím se jen kecá a nic konkrétního se nedělá.

Druhá věc co jsem k tomu Kalouskovy chtěl říct, to se týká toho "sebevědomého národa", já bych navrhoval, aby se zcela zrušila jakákoliv azylová pomoc placená státem a aby se vytvořil dobrovolnický fond, do kterého budou přispívat tito sebevědomí lidé na pomoc uprchlíkům. Mohli by například tito "bohatí" lidé, o kterých kalousek mluvil a jistě tím myslel sebe a ne lidi s minimálním příjmem, měsíčně přispívat na konkrétní uprchlickou rodinu. Pak to bude opravdu spravedlivé a uvidí se jak bohatý a velkorysý jsme národ. Toto kdyby se zavedlo v celé Evropské unii, tak by bylo po problému. Přispívat z fondu EU konkrétní čáskou na každého uprchlíka je nespravedlivé, protože to jde z peněz všech občanů i těch co tu ty (především ekonomické) migranty nechtěj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lugel
Datum: 09.09.15 19:57

Nechci nic říkat, ale sereme si na hlavu sami. Nadáváte, jak je situace hrozná, ale nic s tím neděláte, protože "to vlastně ve vašich silách není." Budete jen čekat, ostatně jako vždycky, a lézt doprdele, jak se bude hodit. Proto aspoň organizuju každý rok dobrolovný výcvik mladistvých zadarmo, činnosti k přežití a méně náročný fyzický výcvik, sebeobrana a zacházení s různými zbraněmi, kterými se dá ubránit. Aspoň, že ti to berou jako já. A fakt, že je jich vždy požehnaně.

(OMLOUVÁM SE ZA VULGARITU)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 21:38

Překvapivě bych si těch vulgárních výrazů nevšiml, kdybys nás na to neupozornil :) V pohodě

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 20:12
avatar

Evropa padla. Ať se Vám to líbí nebo né, byla prodána. Lidé nic nedělají, protože jich se to prozatím netýká. Dokud se nebudou cítit bezpečně ve svém městě, tak to řešit nebudou. Ale pak stejně se o jejich problému nikdo nedozví, protože média jej nepředají a ti další lidé prostě řeknou, no a co, mě se to netýká.
Evropská kultura zanikne a vznikne nová. Bude ale jiná a bude ji předcházet krveprolití.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.09.15 21:40

Jediné co můžeme dělat je zvolit jiné politiky, ale volební období ještě nenastalo. Tak se zatím můžeme domluvit koho příště budeme volit. Tak co kdo z vás bude volit Tomio Okamuru? Ten je pro nulovou toleranci vůči běžencům.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lugel
Datum: 09.09.15 22:03

Ať zvolíte kohokoliv, ať volby vyhraje kdokoliv, i KSČM nebo Okamura, kterého uznávám, nikdy se to tady nezmění, to by musel přijít člověk nebo vláda, která by se radikálně odpojila od závislosti na EU či USA, která by nebyla pod nadvládou Rockefellerů a peněz, ale začla by dělat něco pro lid. Volby jsou jeden z "přesvědčujících" triků, jak oblbnout ovečky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 16:12

Tak by to chtělo v první řadě oficiální statistiky a pak případné referendum o řešeních uprchlické krize, o obnovení ostranhy hranic a vystavění plotu, o zrušení kapesného pro žadatele o azyl, o odtržení od EU, atp. Aby rozhodoval lid a ne politici.

doplněno 10.09.15 23:03:

Ještě kdyby se nám tak povedlo politiky přimět to referendum uspořádat. To bychom museli všichni vyjít do ulic a protestovat jak na 17. listopadu, jenže náš národ je takový že se nám moc nechce takové věci podnikat, vždyť kolik sil nás stojí jenom přijít k volbám...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pihrt
Datum: 10.09.15 16:51

Taky , at chceme, nebo ne, je to historická věc co se děje. Z toho důvodu referendum, zda chceme kvoty, nebo jestli neuděláme referendum ted, tak naši potomci se mohou pak už jenom dohadovat , zda toto celé odsouhlasila většina. Později do referenda totiž přibudou i nové volební hlasy, na to mají právo a to už nikdo nikdy zpět nezjistí jak to bylo doopravdy, zda si to přála většina občanů Evropy v té době.. Na toto mandát nestačí, s tím mandát nepočítal, proto referendum.

doplněno 10.09.15 16:56:

Referendum je demokratické vyjádření názoru. Myslím, že máme na to v téhle situace právo?

doplněno 10.09.15 17:00:

Chtěla bych ho hlavně aby se v budoucnu vědělo a zbytečně nemanipulovalo s dějinami pro informaci našim dětem a dětem jejich dětí...Třeba v referendu zvítězí nazor, že ano, nebo ne, to už je jedno,ale aby měla budoucnost v dějinách jasno. Tak proto.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domova
Datum: 09.09.15 22:25

Ano.Myslím,že většině lidí to nedochází.Je konec. Ty sebestředné Araby to ale smete také.Těm to nedochází už vůbec. jsem zvědavý,co budou dělat ti migranti až přijde do Evropy zima.Přál bych si,aby přišla tuhá a pěkně je skřípla.

http://je-to-inak.livejournal.com/63445.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.09.15 22:37

Co bude? Postaráme se o ně přece! Nelze je nechat ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domova
Datum: 09.09.15 22:49

Nebudeme to zvládat.Pokud jich bude příliš,nebude šance.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.09.15 23:01

To řekněte vládě, poslancům, Sobotkovi..., co jsme si zvolili...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: domova
Datum: 09.09.15 23:03

Na ně kašlu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.09.15 23:06

Jetitoprdplatnééé!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 23:04

No co, EU nám nařídí, že každý občan který má volný byt si k sobě musí vzít minimálně jednoho uprchlíka Kdo má volný pokoj, může ubytovat klidně i tři až 4 uprchlíky

Ohodnoceno: 0x
 
Od: egret*
Datum: 12.09.15 14:59

Obávám se, že máte krutou pravdu. Kdyby tomu tak nebylo, nechovali by se politici tak, jak se chovají - nelogicky. Všichni vidíme, co se děje, nikdo není tak hloupý, aby to nechápal, tím méně ti, kteří Evropu vedou, a přesto nevykazují žádné záklaní obranné reakce...Obávám se, že z našeho postu se s tím nedá nic dělat. Kéž se mýlím!

doplněno 12.09.15 15:01:

Pro zelený ďábel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 09.09.15 20:40

Názor je víte k čemu, pokud se neprojevíte..., půjdete na barikádu, budete Husem?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.09.15 07:14
avatar

buss *hej* *palec* *palec* *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 16:02

Aktuálně:

"Na hranici se Srbskem jsou lidé s klacky a kovovými trubkami, kteří házejí předměty po policistech a snaží se dostat na maďarské území. Agresivní skupina ilegálních migrantů se snaží dostat do Maďarska," citovala agentura Reuters mluvčího maďarské vlády.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/uprchl…A150916_154503_zahranicni_ert

Ještě jsem četl nějakou zprávo o tom že Fico mluvil o ohrožení bezpečnosti Slovenska je to ale na základě toho že Britské média informovali, že IS poslal do Evropy 4000 islamistů. Nevím jak moc jsou tyto zprávy důvěryhodné, ale Fico mluví o tom že nejde o paranoiu, ale nutnou obezřetnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.09.15 20:40
avatar

Tak vše jde podle plánu. Už začíná zásobování běženců :(

http://aeronet.cz/news/recko-…ul-milionu-americkych-naboju/

Datum: 16.09.15 21:01

Slyšel jsem tu zprávu ale odmítal jsem tomu věřit, je ten zdroj důvěryhodný? Jaktože to není v TV zprávách?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 19:25

Dneska ve zprávách otázka kolik stála cesta do Evropy, někdo zaplatil 20 tisíc korun, jiný 50 tisíc. Jedna bohatší (pěkná bílá blondýnka) zaplatila 13.000 euro (351.000), to jako letěla letadlem? Nějak moc ne? Někteří jezdí taxikem z Maďarských hranic na Chorvatskou hranici 200km 7.000 kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.09.15 21:25
avatar

Německý starosta popisuje soužití s islámem bez obalu. OMG

http://www.parlamentnilisty.c…aby-proti-nam-bojovali-398650

Datum: 18.09.15 02:07

"Vše obvykle skončí pro útočníky z řad přistěhovalců osvobozujícím rozsudkem a policista si může zhluboka oddychnout, že se naopak nestal terčem dalšího trestního stíhání on sám."

Stačí se podívat do Palestiny co jsou mulimové zač, historie vypovídá o všem. Myslíte, že konflikty v Izraeli se něčím liší? Ne, rozdíl je jen v tom že v Izraeli si tohle Palestinci dovolit nemůžou. Ale pak to vypadá že Izrael je ten zlý a rasista. V Něměcku je to teda to samé. Ale to už je zbytečné se k tomu vyjadřovat, Francie, Německo to je jedno a to samé. Nepoučitelní. Vždyď se stačí dívat jak se chovaj a jak žijou v těch zemích odkud pochází. Doplatí na svoji blbost. Nakonec buďme rádi, že nejsme tam kde jsou oni. ČR taky měla své přistěhovalce, ale zajimavé, že žádné konflikty tu s nimi nebyly. Možná je to tím že to byli Kosovští Albánci a imigranti z Bosny.

Ještě mě ale udivuje že Kosovské Albánce (nové uprchlíky) ubytovávaj dodnes ačkoliv v Kosovu už přece válka není, ti přicházej z ekonomických důvodů -> mluví se pořád o válce v Sýrii, ale toto jsou migranti z Kosova a není jich málo:

"Prištinský deník Koha Ditore v únoru napsal, že úprk z Kosova dosahuje měsíčně hranice 20 000 lidí. I pokud nejde o přesný údaj, je trend podle pozorovatelů znepokojivý, neboť Kosovo má jen 1,8 milionu obyvatel."

Proto je třeba se zamyslet nad tím jestli hostit takové množství mignratů je z ekonomického hlediska pro zemi původu správné. Vždyť je to ekonomicky položí. To se pak jako všichni Albánci přesunou do Evropy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 02:29

Řešením (pro Německo a Francii) by bylo je deportovat jak za starých časů, ale to by bylo nehumánní, co? Odvést je vlakem odkud přišli. Možná by se ze Sýrie mohl udělat jeden velký uprchlický tábor pro nepřizpůsobivé jedince. Zavést přísný zákon postihující takové jednání a potom je deportovat. Ale to se nestane, to by tam museli vládnou nacisti, třetí světovou taky nikdo nechce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.09.15 08:59

Já nemusím číst žádné odkazy. Moje vnučka žije ve Francii. Je jí 14 let, krásná blonďatá holka. Radost? Nikoliv. Strašné obavy z toho, zda sa každý den vrátí v pořádku ze školy. Zda se vůbec vrátí. Rodiče jí málokdy pustí na ulici samotnou. Před půl rokem zvažovali, že se vrátí kvůli tomu zpět do Čech. Nyní už o Evropě ani nepřemýšlí... Všechny "sluníčkáře" bych do podobných oblastí přestěhovala.Ono by je to hodně rychle přešlo. Je mi hanba za mě samotnou, za lidi kolem sebe, že tohle vše dopustíme. Že čekáme, až s tím NĚKDO něco udělá. Nikdo s tím nic neudělá, už si to uvědomte. Je to vše moc dobře naplánované a organizované. Utečenci nejsou problém posledního půl roku. Dvacet let jim tady všude byla připravovaná "půda". Ti nahoře to všichni věděli a mlčky to tolerovali. Už jsem tady jednou psala, že před cca 10ti lety jsme při cestě z Francie do Anglie měli na návěsu běžence. Řidič o nich nevěděl. Nepřejte si vidět to, co v Anglii následovalo. Zadržení řidiče, zabavení kamionu. Byli jsme tenkrát první firma v Evropě, která celý proces vyhrála. Pravda je, že se to řešilo na těch nejvyšších místech. Děs a běs... Jinak když zadrželi řidiče, tak ho vytáhli z auta jen v kraťasech, nedali mu doklady peníze, jídlo nic. Bylo to v listopadu, takže zima. A běženci? IHNED po slezení z kamionu byli pozvání do restaurace, tam nasyceni a v teploučku čekali na příjezd "humanitárních" pracovníků. Vztyčený ukazovák byl ten nejslušnější posunek, který řidiči ukázali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.09.15 18:46

Jeden vzkaz pro vládu:

POSTAVTE PLOTY A NEMUSÍTE ŘEŠIT KVÓTY.

Proč EU pořád řeší kvóty? Stačí postavit ploty a bude konec uprchlické krize. Uprchlíci přece nejsou problémem těch co je odmítají ale těch co je vítají. V Řecku a Itálii přece uprchlíci zůstat nechtěj. To že se to tam hromadí je vina Německa, že je zvali, ale stačí důkladně uzavřít severní hranice Itálie a Řecka a uprchlická krize je vyřešena. Uprchlíci nemaj důvod směřovat do Řecka nebo Itálie, když neprojdou.

doplněno 19.09.15 20:46:

Evropané sem ty lidi vozí dobrovolně, čtěte - 4500 uprchlíků zachráněno jen během soboty. Jediné co je třeba udělat je aby země, které sousedí s Itálií a Řeckem postavily pořádný plot na jižní hranici, a aby Itálie a Řecko přestaly pro ty lidi jezdit a vytahovat je z vody. Není to absurdní, že Řecko, akoliv má tolik bezdomovců a nezaměstanných, ještě zachraňuje tyhle?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 19:10

Dneska bylo ve zprávách: Mladí muži (tzv. uprchlíci), kteří utíkají před válkou, utíkají ze Sýrie, aby nemuseli narukovat na vojnu. Jedná se teda o dezertéry, ne o uprchlíky. Představte si kdyby takto jednali státy Evropy, kdyby v případě napadení se mladí muži vyhnuli narukování tím, že se z nich stanou uprchlíci třeba do sousední země... Nemělo by to být z pohledu té země trestné? Je přece jednoduché zbaběle utéct, místo aby jim zodpovědnost velila bránit svou vlast... Asi žádnou zodpovědnost nemají a právě proto by to měl být trestný čin.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.09.15 19:48
avatar

Myslím, že moje poselství zde na poradně začíná nabírat na obrátkách

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radkapod*
Datum: 20.09.15 21:30

Viděli jste tohle? 19.9.2015 Erfurt, Německo *sok* :


Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 16:48

Vypadá to na fotbalové výtržníky, určitě ne na migranty. Ale nevím kdo to vlastně je, takže netřeba předčasně soudit. V evropě takových máme dost (nemuslimů).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 07:25
avatar

Vadí mi hodně, že celá Evropa řeší uprchlíky a nikdo se ani nesnaží řešit ty vlády, které se takhle chovají ke svým lidem. Dodnes jsem nepochopila, proč naši vojáci jsou já nevím kde všude. Problematické země nikdo ani slovem neodsoudil, nepoukázal na ně, ne tak, aby celý svět se začal zajímat o důvod, proč tomu tak je. Ani jeden sdělovací prostředek. Všichni řeší jen důsledky. Já vím, že to asi nebude snadné, ale nikde není ani věta o tom, kdo za tenhle stav může. Dokonce se to nikdo nikdy nepokusil vysvětlit. Stále jen řeší počty a stavy zoufalých nebo agresívních lidí. *plac*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 16:45

Tak třeba Sýrie se řešila v roce 2011. Teď Asasa není třeba řešit protože je ho třeba, aby koalice mohla légálně zasahovat proti jednotkám IS v Sýrii.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.09.15 19:16
avatar

Nechci se už moc vyjadřovat, protože si myslím, že to stejně neovlivníme.

Co považuji za nejdůležitější ,,vždyť budou vykořenění, budou v cizí zemi, není to jejich vlast, domov,,.

A ti ubozí z nejubožejších zůstávají na místě, nebo uprchlických táborech a nemají nejen peníze, ale ani sílu někam dojít a požádat o pomoc a azyl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 06:57
avatar

Schválně, koukněte se http://www.poradte.cz/volna-d…jste-na-tom-nekdo-stejne.html

a vyrolujte si na 6.8.2010 na odpověď pt©. Jak je svět jiný! Stačilo jen 5 let!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.09.15 16:20

Radši se podívejte na včerejší Události komentáře:

http://www.ceskatelevize.cz/p…ti-komentare/215411000370921/

klikněte na 10:00 čas odvisílání cca 22:10! Ke kvótám stručně:

"Jedna z těch otázek, kterou jsme směřovali právě se týká úpravy, která je v Evropském právu, mají ji všechny členské státy ve svém vnitrostátním právu transponovánu a to je právní úprava z roku 2001, která se týká dočasné ochrany - což je systém, který EU přijala právě pro případy nekontrolovaných velkých migračních vlna toků a ta spočívá v podstatě v poskytnutí dočasné ochrany velkým skupinám migrantů, se kterými není možné vzhledem k časových důvodů vést jednotliv= azylové řízení a teprve v okamžiku té dočasné ochrany, která je poskytnuta určitým skupinám se následně podle časových kapacit vedou jednotlivá azylová řízení."

Moderátor přerušuje: "Promiňte, vy mi chcete říct, že Evropa má pravidla na přijímání silných uprchlických vln a půl roku se tady hádá co se silnou uprchlickou vlnou bude dělat?"

"A to mi kradete otázku, kterou mi klademe, Evropské komisy a ptáme se proč systém, který je v Evropském právu od roku 2001, nebyl nikdy aktivován, proč podle něj EU nechtěla řešit některé základní body nebo základní fáze této migrační krize. Na to jsme odpověď nedostali, vyjádřili jsme to dnes také v jedné z těch otázek evropské komisi a snad na to odpověď dostaneme. Ale na toto jsme upozorňovali dlouhodobě."

Moderátor (dotaz směřuje na jinou osobu ... Pospíšil): "Teď tady tedy zjišťujeme, že pravidla existují a nikdo je nepoužívá, můžete mi na to odpovědět proč to tak je?" "Já jsem klad stejné dotazy jako pan náměstek, opravdu existuje z trku 2001 směrnice o dočasném azylu a asi ten fígl bude v tom ... nebo problém proč Evropa nechce tuto směrnici je to, že tam právě je na rozhodnutí toho poškozeného - uprchlíka do jaké zěmě půjde a není možné podle té směrnice ho přidělit někam jinam. Tak si to interpretuji já, proč tento právní titul, tato směrnice nebyla užita. A ptáte-li se co se s tím dneska dá dělat, tak z pozice uprchlíků by bylo nejlepší, kdyby mohli jít do země kam chtějí - tzn. do Německa a do Švédska. A Německo a Švédsko, když si je sem do určité míry také pozvalo se o ně postaralo - to by bylo fér. Německo může samo v azylovém řízení říci, komu azyl udělí nebo neudělí. Ale to přesouvání uprchlíků po Evropě je hlavně proti uprchlíkům samotným. Takže řešení je tady anstole... stejně nakonec tak dopadne... ... A ještě jeden příběh, který také pan náměstek uvádí, a to je příběh Malty před šesti lety, která také čelila upchlické krizi a tehdy se také bavili evropské státy o tom, že přerozdělí severoafrické uprchlíky z Malty po celé Evropě. Většina z nich, téměř všichni odmítli jít do střední a východní Evropy. To bylo pouze několik jedinců, kteří sem přišli. ... ... "

Moderátor: "Takže to znamená když přeložím vaše slova: Němci a Švédi, nechtějí aby všichni uprchlíci šli k nim, tak v Brusselu blokují spuštění zavedeného nebo existujícího mechanismu."

Odpověď: "Já jsem o tom hluboce přesvědčen. Podle mě to je primární odpovědnost Německa, Švédsko jsem zmínil jako další zemi, kam uprchlíci chtějí jít, ale Švédsko nemá takovou pozici v evropské politice, ale primárně je to Německo a ostatní bohaté západní země, které zkrátka chtějí problém uprchlictví ... ... tak chce tento problém rozprostřít mezi ostatní státy a je úplně zjevné, že to nebude fungovat. ... ... většina z těch lidí, kteří k nám nedobrovolně příjdou tak do dvou let budou mimo území ČR a jedině obnovení hranic, tzn. zrušení Šengenu, ... ... tomu může nezabránit, ale může ten ilegální odchod uprchlíků z ČR omezit."

Trochu jsem to zkrátil bo mluvil strašně zdlouhavě. Jména si najděte sami, nechce se mi to dohledávat.

doplněno 22.09.15 16:28:

A chyb si taky opravte sami, zpětně to nejde opravit. FP

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 13:14

O tom znásilňování žen i dětí v Německu jste už slyšeli?

http://www.gatestoneinstitute…/migrants-rape-germany?anid=7

Německá policie to prý všechno tají, aby nenahráli kritikům migrace. Prý se to děje v blízskosti uprchlických táborů, ale Německá média o tom mlčí. Ženy v uprchlických táborech prý dostávají plat 10 euro za sex s uprchlíky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 14:55
avatar

Ano slyšel jsem, a je o mnoho víc hrůznějších věcí, co ještě tají. :( A nejhorší je, že ten, kdo by se pokusil mluvit, tak je nemilosrdně odstraněn. Zabit, čistě, takové vraždy dějící se snad denně se tutlají v médiích a nebo se tam vůbec nedostanou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 11:16

Ještě že nežiju v Německu. Tam už ani rodilí Němci nemají jistotu bydlení kvůli uprchlíkům. Vypovídají smlouvy Němcům a říkají jim, že se mají přesťěhovat aby tam mohli nastěhovat uprchlíky. V tom taky není žádná logika.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.09.15 15:17
avatar

Povězte, jak si vybíráte čemu věřit a čemu ne? Je v tom nějaká logika?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.09.15 11:23

Připomenu vám co všechno není logické.

EU se nechová logicky, když přehlíží již zavedené opatření nebo směrnici z roku 2001, která se měla použít při řešení uprchlické krize. Logické je, že bohaté státy EU v čele s Německem dělají vše pro to, aby prosadili své řešení, které má vyhovovat jim. I když nezavedení ochrany hranic Šengenu, to je to nejméně logičtější jednání co by člověk očekával. Pozval do Německa uprchlíky či do EU bez ohledu na názor ostatních a pak je přerozdělovat těm zemím které je nechtěj to taky není logické. Zrušení Lysabonského dodatku českými europoslanci, abychom nemohli obhájit svou suverenitu a svůj názor proti přehlasování většinovým hlasováním to taky bylo nelogické.

doplněno 26.09.15 23:21:

pár oprav:

Nelogické je, že bohaté státy EU v čele s Německem ...

Pozvat do Německa uprchlíky ...

Zrušení Lisabonského dodatku

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: lujs®
Datum: 26.09.15 13:09
avatar

U nás to sice platí desekrát tolik než ve světě ale POLITIKA NEMÁ LOGIKU !.!.!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.09.15 15:06

Bravo Františku http://www.novinky.cz/krimi/3…vyzval-papez-bohate-zeme.html

doplněno 26.09.15 15:17:

Viděli jste foto, které běží intem? Až budeš velká, Angelo, zničíš celou €vropu. Říká strýček Áda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.15 00:04
avatar

http://www.krajskelisty.cz/st…ropy-a-jeji-destabilizace.htm

Evropo Evropo začíná to smrdět válkou!

Datum: 07.10.15 13:01

Přijde mi to až moc zaujaté, málo faktů a příliš moc emocí. Jako fakt akceptuju to že u 1/3 imigrantů se nepovedlo zjistit totožnost.

Zajímavější a důvěruhodnější mi příjde dnešní článek o vraždách páchaných uprchlíky v Sasku:

http://zpravy.idnes.cz/nasili…A151006_152909_zahranicni_mlb

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.