Sci-fi román - pro opravdové pamětníky

Od: Datum: 29.10.12 18:42 odpovědí: 3 změna: 30.10.12 00:45

Vážení rádcové,

zadávám něco opradvu těžkého, případná správná odpověď bude malý zázrak.

Někdy na přelomu 50. as 60. let vysílal Český rozhlas na pokračování četbu z nějakého sci-fi románu. Astronauti na cizí planetě, velké nebezpečí, něco červeného (ne, nemyslím Cimrmanova Vizionáře :)). Už nevím, jestli to červené bylo hodné nebo zlé, ale nějak to pulsovalo.

Vrací se mi stále ty podvečerní chvíle a ráda bych si knihu přečetla. Kterého z autorů sci-fi tak mohl v té době rozhlas vysílat? Zúžila jsem výběr na Stanislava Lema a bratry Strugacké. Ale i tak je těch románů mnoho.

Mohla bych pomocí meziknihovní výpůjční služby číst jednu knihu za druhou, ale času moc nemám. A přestože v tomto žánru hledám, nepatří k mým oblíbeným.

Zde se ptám proto, že by zde teoreticky mohl být někdo o něco starší než já, kdo četbu na pokračování tehdy poslouchal s větším zaujetím a cíleně. Nebo zde může být milovník sci-fi a bude vědět, kdy a jak se který román k českým čtenářům a posluchačům dostal. Za dobrý tip předem děkuji.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.10.12 21:40

Pokud mě neklame pamět,tak jsem v té době tento sci-fi román velmi rád a pravidelně poslouchal.

Měl by to být - Ivan Jefremov - Mlhovina v Andromédě.

Bohužel v dnešní době už působí trochu naivně a nudně.

Datum: 30.10.12 00:45

Děkuji!

Od: sdfd
Datum: 29.10.12 21:42

Isaac Asimov

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.