Pro muže - váš názor

Od: Datum: 04.08.15 18:18 odpovědí: 13 změna: 04.08.15 22:53

Ahoj,

je mi 19 a mám vadu řeči (problém s R). Bojím se, že mě nikdo nebude chtít. Chtěla jsem se zeptat kluků/mužů, jestli by s takovou holkou chodili. Upřímně. Chtěla bych vědět váš názor, ať vím, na čem jsem. Myslím si, že by se můj budoucí partner styděl, kdyby někoho takovýho měl nebo si ze mě dělal trošku srandu. Mám kvůli tomu pocit méněcennosti a taky, že vztah je něco, co si nemůžu dovolit. Mám z toho panickou hrůzu. Není to žádná sebelítost, jen to popisuji tak, jak to vidím a jak se cítím. Samozřejmě s tím něco dělám. Našla jsem si logopedku a pravidelně doma trénuji.

Co si o tom myslíte? Děkuji za každý názor, cením si toho. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jmlc®
Datum: 04.08.15 18:21
avatar

Za mlada jsem chodil s několika holkama... nějaké "ER" mi bylo u ...

Myslím, že většina mužů toto neřeší. Pokud někdo řeší, je to pitomec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 18:35

Především to neberte jako méněcennost. Jak víte, i úspěšní politici "ráčkovali". Pro mně musí mít žena jiné kvality, než krásnou řeč.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 04.08.15 18:45
avatar

Dobrý den, chcete upřímnost? Srandu bych si dělal, ale jenom jako škádlení. Nemělo by to ubližovat a také být vnímáno moc přecitlivěle. Ovšem, jinak to považuji za maličkost (až roztomilou). Takže, mindrák máte, ale vztahu to nebrání. Udělejte z toho svou přednost, protože to každá takto nemá. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 19:12
avatar

Někde tady v archivu je několik otázek na logopeda pro dospělé. Co vám brání zajít na několi lekcí a doma natrénovat? ;)Asi dva měsíce před maturitou na střední pedagogické škole, někomu došlo, že jedna studentka ráčkuje a to je pro práci s dětmi, které se učí napodobováním, naprosto nepřípustné. Ačkoliv ta studentka dojížděla, bydlela na internátě, a ve městě, kde byla škola, logoped nebyl, přesto se za měsíc krásné čisté r naučila. ;) Když ona, pak proč ne vy, když vás to mrzí a máte pocit, že váís to omezuje?!

doplněno 04.08.15 19:27:

Hahanaj, fakt. Jsem ale fakt trubka! *zed*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 19:13

ale slečna přeci píše že má logopedku a cvičí*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 19:30
avatar

Nejsem sice muž,ale to samé může trápit i kluky.Jeden můj nadřízený se ženil ve Vašem věku a také ráčkoval.A bral si hezkou holku! Takže nezoufejte na ocet nezůstanete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pikasdu
Datum: 04.08.15 19:32

Naprosto žádný problém v tom nevidím.

Podstatnější je, CO budete říkat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 20:46
avatar

Přesně

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 20:08

Ještě postřeh navíc. Na úřadě jsem mluvil na přepážce s jednou zaměstnankyní, která měla dokonce blokádu řeči (koktala). Přesto šlo o nejmilejší úřednici, co jsem kdy potkal.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 20:23
avatar

Větší problém Vám v budoucím vztahu způsobí spíš ten mindrák, který z ráčkování máte.

V jedné třídě na ZŠ, kde jsem učila, byly asi 3 holky s příšernými vadami řeči. Šišlání, nesprávné L a R, Ř, katastrofická výslovnost sykavek, jedné z nich bylo velmi špatně rozumět, také z důvodu, že v dětství trpěla silnou breptavostí. No ale kukadla má holka jako dvě hvězdičky a ve svých patnácti má za sebou frontu nápadníků. Prostě si z toho nic nedělá.

Jo a nakonec... i kdyby to některému klukovi vadilo, tak to přece znamená jen to, že to není ten pravý. Ten pravý na výslovnost nekouká *pusa*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 04.08.15 22:03

Prďˇ na to, nemysli na blbiny a užívej si života, jsi mladá, jsou jiné hodnoty, které se cení! Bav se, komunikuj. Takže chodil. Co hluší, němí a jinak postižení a jiné vady? Nestresuj se!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 22:14
avatar

Přiznám se, že ráčkování mi rve uši, ale bylo by to poslední, co by mně u dívky vadilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.08.15 22:53

Ahoj Chico. Hlavní je, že jsi s tím začala něco dělat. Jsi mladá a ještě se to ,,vyplatí,, . Možná by to chtělo víc přidat. Ale, to ti asi nejlíp poradí ta logopedka. Fakt je důležitější, co říkáš, než jak to vyslovuješ. Držím palce. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.