Karta vydána v eurech, jakým kurzem se řídím?

Od: Datum: 18.05.13 20:41 odpovědí: 1 změna: 18.05.13 20:49

Dobrý večer,

vyhrál jsem dárkovou kartu od Tatra banky na 40 eur. Vzhleddem k tomu, že se z této karty mohou provádět pouze bezhotovostní transakce a zbývající částka lze ověřit pouze po zavolání na slovenskona linku banky (což vyjde draho), tak by mě zajímalo podle čeho já se vůbec mohu řídit, abych věděl - kolik mohu z karty vyčerpat..

Je mi jasné, že pro absolutní klid je to 1 000 Kč (25 kčx40 eur,) pokud bych chtěl ,ale kartu využít na maximum, tak by mě zajímalo jakým kurzem se vlastně mám řídit?

Když jdu třeba do hypermarketu, tak tam mají uvedeno 1 euro = 25,10 Kč...Tzn. že mohu využít 1 004 Kč po přepočtu v tomto obchodě? Co když ,ale platím v obchodě, kde není nic uvedeno?

Díky za vysvětlení


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 18.05.13 20:49

Kurz, uvedený v prodejně ("hypermarketu") se týká platby cizí měnou v hotovosti.

Pokud platíš kartou, určuje kurz banka, u níž je veden účet karty - a tento kurz je proměnlivý (obvykle jde o deviza prodej pro daný den).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.