Hloupost hmyzu

Od: Datum: 15.07.15 19:45 odpovědí: 14 změna: 17.07.15 08:06
Často mám doma otevřené okno na větračku a často ke mně zaletí nějaký hmyz-vosa, masařka apod.
Otázka zní? Proč jsou tito tvorové tak hloupí a pořád naráží do skla, místo aby vyletěli škvírou ven?
P.S. Neberte to jako otázku z nudy, fakt mě to zajímá+vkládám do volné diskuze.
Díky předem za Vaše podněty :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mot
Datum: 15.07.15 19:51
Umprimne? Myslim ze tahle otazka je o hlouposti, ale ne hmyzu...
Datum: 15.07.15 20:08

- nejdříve mne napadlo, co je to zase za blbost, ale vlastně - proč hmyz hned škvíru nenalezne? - podobně "zmatkují" i ptáci, když omylem vlétnou do místnosti...

doplněno 16.07.15 10:22:

rakytniko -

děkuju - i když jsem se neptala já

Od: xy
Datum: 15.07.15 20:21

Někdy si říkám, jak hloupí jsou chrousti, kteří před nějakým časem " zamořili " zahrádku. Jakmile večer vyletí, nedá se tam vydržet, jako by si schválně vybírali člověka za cíl, pořád nalétávají na hlavu, v celých skupinách, dokud mě nevyženou.

a večer u ohně, to jsou nálety, i za triko nám vlezou , do ohně popadají...

Od: rv
Datum: 15.07.15 20:37

Za ty miliony let co tu mouchy jsou se se sklem setkávají velmi krátce. Až vznikne spontánní mutace u mouchy, která se bude u skla chovat lépe, tak se namnoži a budete obdivovat jejich inteligenci.

Od: luha®
Datum: 15.07.15 20:40

To není o hlouposti či malé inteligenci. Sklo se v naší histori používá velmi krátkou dobu. Aby se tato informace zabudovala do genetické paměti živočichů bude to trvat mnoho, mnoho a velmi mnoho generací.

doplněno 15.07.15 20:49:

Zase na druhou stranu, kdo z nás umí pár minut po narození pefektně ovládat aviatiku a manévry ve vzduchu jako Bzučivka (masařka s modře kovovým odleskem karoserie).

Od: oioi
Datum: 15.07.15 20:48

ale do té doby už tam nebude sklo ale silové pole. a mouchy budou nahraný *haha*

Datum: 15.07.15 20:58

Dobrý den. Člověk je homo sapiens sapiens. Tedy člověk rozumný, moudrý. Přesto někteří zástupci tohoto živočného druhu lezou na dráty vysokého napětí v domnění, že se jim nic nestane. A vy chcete po mouše, aby vyletěla ven škvírou...

doplněno 16.07.15 09:46:

Babko, asi tak nějak...*smich*

Datum: 16.07.15 08:04

Eulálie, nejen na dráty, ale do stejných situací a ne a ne a ne se poučit. Znovu a znovu se vrací k tomu, tam a znovu a znovu a znovu pláče, jak je mu ubližováno. A není to úplně debilní jedinec. :-D

Datum: 15.07.15 23:21

Mně by spíš zajímalo, proč je tolik přitahuje rozsvícená žárovka, televize nebo obrazovka počítače? Pletou si to s potravou se samičkou nebo jim je zima, či co? A vůbec jim při tom nevadí, že lezou do spárů smrti !

doplněno 16.07.15 22:16:

rakytniko: To by mohlo být ! *palec*

Od: rakytniko
Datum: 16.07.15 09:54

Je dezorientovaná díky povaze svého zrakového vnímání. Dělá to jejich tzv. složené oko. V porovnání s člověkem,jsou silně krátkozraké a orientují se podle tzv. polarizovaného světla (toho lidský zrak není schopen).Okenní sklo paprsky různě láme odráží,takže tvor se složeným okem vlastně vůbec neví co se to najednou "stalo" s tím sluncem. :)

Datum: 16.07.15 18:24

hloupý/á je tazatel/ka, ne přímo kvůli otázce, ale že si na ní částečně nedokáže odpovědět sám/a, resp. že má tak mizerný pozorovací a vyhodnocovací talent, že srovnává, co do chování při hledání cesty z místnosti vosu s mouchou,
to jsou totiž opravdu nebe a dudy, vosa (teda ta naše) se mimochodem chová při hledání cesty ven i výrazně chytřeji než včela nebo sršeň (a asi i čmelák, ale toho je těžký zkoumat - za prvé jeho objev v místnosti je raritní, za druhý se nedá dlouho vydržet jeho bzučení (takže je osvobozenej podstaně dřív než jiný druhy blanokřídlích));
vosa přeci vysloveně pátrá po cestě ven - obletuje celou místnost, zkouší různá okna, když se nakonec skončí na jedný tabuli, tak jí celou proleze od zdola nahoru, než aby do ní pořád nalítávala, samozřejmě s některými zapeklitostmi si i ona těžko poradí - např. je katastrofa, když vlítne trychtýřovitě otevřenými tabulemi vnitřního a vnějšího okna do řady zavřenejch oken, to se zpátky logicky jen těžko (v nelogickym směru, na temnější stranu a jen do relativně maličký škvíry proti ostatnímu prostoru (ale nejhorší je ten jas - ona i zaletí zpátky do toho trychtýře, ale do tmavější místnosti letět nechce)) - ale i z takový pasti se někdy dokáže vosa dostat!

vaše větračka je prostě moc malá a váš pozorovací talent vysloveně chabej...
a vosa je pašák a hezkej, chytrej, prostě sympatickej hmyz :)

Datum: 16.07.15 18:43

hafhaf -

- souhlasím s vosami - mám je moc ráda a vůbec nechápu, proč se jich lidi tak bojí - pokud nemávám rukama a neblbnu, tak mi nic neudělají. U maminky na balkoně (na vesnici) si udělaly hnízdo v takové staré odložené polici - rády jsme je pozorovaly, často k nám létaly na návštěvu i do místnosti a je fakt, že zase docela snadno nacházely cestu ven.

A měli jsme tam ve střešním trámu i sršníky - ti už si Vás vůbec nevšímali, jenom kolem vás přelítli jako stihačky do hnízda a zase ven, na lov. No, teď už je všechno pryč, vosy, sršni i maminka.

doplněno 16.07.15 22:59:

- humbucker -

- chudák kámoš, ještěže to dobře dopadlo - 27 žihadel - brrr.. ! - no, ale, kdyby Vám někdo boural barák, taky byste jen tak nekoukal, to uznejte !

Datum: 16.07.15 22:27

Ahoj. Musím vám děvčata poněkud odporovat. Zrovna včera, s těch pruhovaných mršek kámoš zrovna nadšenej moc nebyl. Rozfoukl jim na louce bydlení v zemi křoviňákem. Dostal 27 žihadel. Musel jsem ho vézt k lékaři. Dostal dvě injekce a nějaké léky.

Datum: 17.07.15 08:06

Mouchy a jiný hmyz létající,,narážejí na sklo ,protože je průhlené a berou to jako volný prostor.I na žárovku to je to samé .Vidí světlo..Na to jsou přizpůsobení...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.