Můžu s potničkama k moři?

Od: Datum: 15.07.15 16:32 odpovědí: 5 změna: 16.07.15 07:57

Dobrý den,

dostala jsem potničky mám je na břiše a za 2týdny jedu na dovolenou do chorvatska můžu s něma k moři nebo ne?

Děkuju :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.15 16:35

potničky nejsou nemoc - ty se ti ztratí za pár dní - chce to pravidelně se mýt a nosit prodyšné oblečení

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 15.07.15 16:38
avatar
Ahoj.
Naopak,musíš.Potničky vyžadují koupání,čerstvý vzduch,volné oblečení.
Na postižená místa přikládat pravidelně jedlou sodu,babský funkční receptík
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.15 16:40
avatar

Měla bys s mamkou a lékárnicí prodiskutovat možnost nákupu nějaké mastičky, pro případ, že se ti projeví na kůži slaná voda a sluníčko. Měli byste se na tuhle možnost připravit. Kdysi jsem se osypala na hrudi a bylo to nesmírně nepříjemné a bolestivé. I ve vodě i na slunci i pod tričkem. Obkládala jsem to kapsníkem namočeným v čaji, jako později dcera v podpaždí. *hej*Raději doplňte lékárničku.

doplněno 16.07.15 07:34:

hroznovýolej, má vámi propagovaný, olej nějaký filtr? Nebojíte se se škodlivého záření přes zesláblou vrstvu ozonu?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hroznovyolej
Datum: 15.07.15 17:03

Obyčejný čistý hroznový olej je na regeneraci pokožky a i v podstatě po opalování. Já ho používám i na opalování, ne jenom po a je vynikající, jediná nevýhoda je častější natírání, ale oproti chemii v opalovákách je jednička. Pravdou je, že potniečky s mají vysušit, ale olej bych si sebou přibalila do Chorvatska. Jinak na potničky je dobrý Imazol.

Mimo jiné hroznový olej je i hlavní složka některých kvalitnějších opalovacích krémů.

doplněno 15.07.15 17:08:

Oprava-potničky se mají vysušit, na to je dobrý Imazol, k dostání v lékarnách, volně prodejný. Je bílý a hodně barví, ale zabírá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hroznovyolej
Datum: 16.07.15 07:57

Osobně odzkoušeno, je doporučován po opalování, nicméně s klidem ho používám místo opalováku. A to se opaluji hodně. Jestli má filtr nevím. Používám ho proto, že jsem si něco zjistila o chemii v opalovácích, stačí hodit do googlu a hledala jinou variantu. Nakonec je i hlavní složkou některých opalovacích krémů. Ty opalovací kémy, taky nejsou zárukou zdravé kůže po opalování, je to jenom reklamní tah. Vše je o zdravém rozumu, ležet několik hodin u moře , v tropech na slunci, tak Vám nepomůže ani opalovák, ani hroznový.

Manžel , jak bylo to vedro , tak dělal venku kolem baráku. Bála jsem se, že ho raní a byl na slunci v tílku a v trenclích))tak jsem ho natírala hroznovým olejem a nespálil se. Já ho používám taky na opalování a v pohodě , i po opalování. Nevýhoda je, že nevydrží moc ve vodě, takže se natírá častěji, když jste u vody a koupete se.

Ale to je jenom můj osobní názor, nevnucuji, prostě mně osobne pouze nesedí ty opalovací krémy s tím koktejlem chemie a na slunce...Nebojím se používat hroznový olej na slunce i po. Na plet používám už leta letoucí argánový na řasy cca rok lněný a na tělo v zimě rýžový a různě to měním. Přeji hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.