Nedokážu se vyzvracet?

Od: Datum: 15.07.15 13:21 odpovědí: 6 změna: 15.07.15 17:21
Ahoj, už od včerejšího večera je mi špatně, nevím, asi jsem snědla něco, co mi nesedlo, každopádně je mi zle úplně jinak, než mi normálně bývá. Měla jsem podivný tlak kolem žaludku a v podbřišku, měla jsem zkrátka pocit strašné těžkosti v této oblasti a motala se mi hlava, tak jsem si dala švédské kapky, které mi vždycky zaberou, ale tentokrát mi po nich bylo snad jeste hůř. Ale šla jsem si lehnout, kolem půlnoci, musela jsem ležet jenom na zádech, protože když jsem se otočila na bok, bylo to, jako by mi v břiše něco vybouchlo a udělalo se mi strašně špatně, tak jsem se musela vrátit na záda. Nemohla jsem usnout až do tří, no pak se mi udělalo tak špatně, úplně se mi třepaly ruce a jektaly mi zuby, udělala jsem si heřmánkový čaj, který také vůbec nepomohl a jindy mi pomáhá. Pak jsem si šla znovu lehnout, ale cítila jsem se ještě hůř než předtím, pořád jsem si nemohla lehnout na bok a pořád jsem myslela na to, že takhle špatně mi ještě nikdy nebylo. No pak jsem jako nějakým zázrakem asi v pět usnula trhaným spánkem a vzbudil mě asi v sedm pocit v žaludku jako na horské dráze, musela jsem vstát a jít na záchod a normálně jsem se vyčurala a měla i normální stolici, pořád mi ale bylo strašně zle a špatně se mi dýchalo, měla jsem pocit jako kdybych se nemohla nadechnout skrz břicho. A pořád mě to tam bublalo a vrzalo. Šla jsem si znovu lehnout, ale asi hodinu jsem zase nemohla zabrat, ale pak jsem aspoň usnula od osmi do devíti. Vzbudila jsem se a říkala si, že už je mi trochu lépe, pořád jsem ale měla pocit jako na horské dráze, nemphla jsem se přetočit na bok, špatně se mi dýchalo a třepaly se mi ruce. Rozhodla jsem se ale, že vstanu a uvařila jsem si mátový čaj. Opět nezabral. Polehávala jsem, ale už jsem neusnula. Začalo mi pomalu být čím dál hůř, musela jsem vstát a chodit po bytě a celá jsem se klepala a pak přišla moje černá minutka, opravdu beze srandy jsem se v životě hůř necítila, začala jsem si odbrkávat a zatmělo se mi před očima, musela jsem se opřít a najednou to přišlo, úplně jsem cítila, jak se mi převrátil žaludek a cítila jsem, jak mi ta žaludeční šťáva putuje až do krku a prostě začala jsem se dávit, že to chci vyzvracet, ale jako by se to v jednom bodě zastavilo a už to dál nešlo, snažila jsem se to vychrchlat, ale vyšly ze mě jenom sliny, přitom jsem už cítila, že to jde ven, a pak asi po dvou vteřinách to přišlo znovu, ale zase jen sliny, ale pak to po dalších pár sekundách přišlo ještě jednou, snažila jsem se to ze se sebe ze všech sil dostat, ale opět jen sliny, no a pak se jako zázrakem můj žaludek uklidnil a mě se udělalo trochu líp, což je divné, protože jsem se nevyzvracela, už od toho uběhla asi hodina a pořád cítím ty zvratky v krku, i když jsem vypila dvě sklenice vody a vyčistila si zuby, pořád se klepu a bolí mě břicho, ale je mi lépe. Asi si všichni říkáte, proč tolik řeším "obyčejné zvracení", nebo si myslíte, že jsem hipochondr, no u mě to bylo se zvracením vždycky jinak, naposledy jsem zvracela, když mi bylo 11, teď je mi 17. Od té doby, co si vzpomenu, pro mě bylo zvracení vždy nejhorším zážitkem, bývala jsem hodně nemocná, když jsem byla menší, měla jsem strašné problémy se záněty v uších a močového měchýře, byla jsem i na mnoha operacích, dostala se do autonehody, měla jsem zlomeniny, trpím skoliózou a astmatem, ale i přes tohle přese všechno bylo pro mě zvracení nejhorším zážitkem, nikdy mi to nešlo hladce, vždy mě to bolelo a strašně jsem se u toho dávila, vždycky jsem se ale nakonec nějakým způsobem vyzvracela...kromě dneška. Nevím, jestli za to může fakt, že už je to tak dlouho, co jsem nezvracela (i když mi mezitím bylo několikrát špatně, nikdy to nedošlo až do stadia, kdy jsem to cítila až v krku) nebo, tedy nevím, jestli to s tím nějak souvisí, ale vždycky jsem měla problém polykat prášky, sice jsem se naučila polykat maličkou Cezeru, ale třeba takový Panadol si musím už půlit. Nevím, jsem z toho celá špatná, vždycky jsem si myslela, že zvracení je základní lidský reflex a že nejde potlačit, tak proč to u mě tak nefunguje? Je možné, že teď už nebudu zvracet a strávím to? Mohla bych něco sníst? Pokud ano, co? Slyšela jsem, že pomáhá doušek Kofoly, je to pravda? Zítra odjíždíme na dovolenou a já tam opravdu chci jet, co mám dělat, aby se mi nepřitížilo? Předem díky za vaše rady a za váš čas.
Mandy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 15.07.15 13:25

Jít k lékaři !

Datum: 15.07.15 14:02

wamp *palec*

Datum: 15.07.15 14:40

Týýýýýha, kolik se toho dá napsat o jednom vyblinkání... *smich*.

Od: wamp®
Datum: 15.07.15 16:22
Sebodko,Ty jsi taky číslo *smich*
Jj,je to pravda,hotový román *haha*
Datum: 15.07.15 16:15

Taky bys mohla být v jiném stavu... a mohla bys se stejnou epickou šíří popsat, jak jsi se do něj dostala...

Datum: 15.07.15 17:21

Dávivý reflex máme všichni, ale ne každý může jen tak na povel zvracet. Znám člověka, který když je mu špatně na zvracení, tak omdlí. Je to nebezpečné, protože ty zvratky už jsou na cestě, ale ven nejdou. Pak se může i udusit. Ten doktor je dobrý nápad. Nejspíš ti doporučí něco konkrétního na zklidnění žaludku. Když ne doktor, tak v lékárně. Babskou radou je opravdu ta kola nebo kofola. Vybublinkovat a zchladit a "upíjet" po lžičkách. S jídlem bych nespěchala. Mona

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.