Koho ze žijících českých osobností si vážíte?

Od: odpovědí: 14 změna:

Každý ví, koho rád nemá a nesnáší, ale od málokoho jsem slyšela, koho si ze současných českých osobností váží; to většinou zavládne rozpačité ticho. Lidi jsou schopni jmenovat osobnosti již zemřelé, ale k těm součastníkům se staví strašně kriticky. Jako by byla třeba milosrdné opony, aby se zapomnělo na chyby a vše zlé, co někdo vykonal, abychom si ho mohli vážit - to mi přijde jako strašná škoda. Proto se ptám:
Koho ze žijících českých osobností si vážíte?
Prosím, zdržte se hanlivých komentářů a napadání ostatních, pokud sem dají někoho, koho vy sami nemusíte. Pokud sem tedy vůbec někdo někoho dá.

14 odpovědí na otázku

0x

I z žijících osobností se jistě najde spousta lidí, kterých si vážím :

cs.wikipedia.org/...

cs.wikipedia.org/...

ale to jsou jen první ldé, jejichž jména mě napadly. Vážím si všech, kteří jsou význačnými odborníky a něco dokázali.

Pokud ovšem myslíte polittiky, tak to bude jednodušší - z těch se mi chce zvracet nějak tak bez ohledu, který stranický odznáček aktuálně nosí.

Já si moc vážím Václava Cílka, Marka Ebena, Zdeňa Svěráka, Táni Fischerové, Zdeňka Neubauera.

Já si především vážím svých rodičů. A jinak si myslím, že velká česká osobnost je Karel Gott.

Ano rodičů. Ale nezapomeňte na sebe,protože od toho se všechno odvíjí. Kdyby Vás nebylo,nebylo by ani Karla Gota. ;)

0x

Osobně si vážím pánů Svěráka a Smojlaka, i když druý už nežije, protože dali republice něco, co už po nich nikdo neobnoví - DJC. Beru to jako "národní poklad".

A taktéž si velmi vážím pana prof. Holého, který vynalezl lék na HIV.

doplněno 27.10.12 15:33:

Aha, to se omlouvám, nějak jsem nezaregistrovala.

Antonín Holý byl jistě úžasná osobnost, ale ten již taky zemřel, bohužel.

0x

Kromě všech už zmíněných - přidám Jarka Nohavicu. To je PAN umělec.

0x

Z mého pohledu 15letého kluka nejspíše Karel Gott a pan Holý,ale ten již bohužel není mezi námi.

0x

Z těch, co již nejsou mezi námi to byl Prof. PhDr. Zdeněk Matějček. Byl to světově uznávaný dětský psycholog, který se průkopnicky věnoval studiu podmínek vývoje dětí v ústavech - v prostředí psychického strádání neboli deprivace. Jednalo se o moderního reformátora péče o děti, který zdůrazňoval nezastupitelnou úlohu rodiny.

Z nynějších Marek Eben.

0x

Vladimíra Kováře *smich*

youtube.com/...

Bohužel, jako většina z předchozích jmenovaných, ani tento není ouplně sluníčkový a má za sebou pár kontroversních kroků...

0x

MIchael Londesborough

doplněno 27.10.12 20:14:

Pokud Vám tedy nevadí, že je původem Angličan.

0x
Já si vážím mnoha osob, ať už znamých či neznámých, myslím žijících. Z těch neznámých jsou to moje dvě kamaradky, kterých si vážím především za jejich upřímnost a trpělivost. Dále si dost vážim některých profesorů a profesorek, a to zejména profesorky češtiny, protože je to vskutku neobyčejná žena se zájmem o divadlo, kterým každého nakazí. Dále třídního učitele za to, že to se mnou vydrží, i když nemám moc zájem o dějepis a němčinu, kterou mě vyučuje.
A ze známých osobností, tedy pro mě známých, si vážím některých herců Městského divadla Brno, za to, že se nevykašlou na svou domovskou scénu a nejdou do Prahy za prachy. Jmenovitě si nejvíce važim Martina Havelky, za jeho vždy úžasné herecké výkony a za to, že byl, je a bude vždy svůj.
A abych nezapomněla, zde na poradně si važím mnoha rádců, zejména však Kartagince, protože jeho znalosti a trpělivost má málokdo.

0x

Fišerová Zeman Cílek

0x
Luděk Munzar,Ota Pavel a Bohumil Hrabal.
doplněno 27.10.12 21:49: I když vím že už Pavel a Hrabal nežijí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]