1xŠlo by se svézt se strojvedoucím?

Od: odpovědí: 10 změna:

Dobrý den, myslíte že by šlo ňejak zprostředkovat svezení se strojvedoucím v kabině?Od malička jsem hrozný blázen do vlaku tak potom hrozně toužím a chtěl bych aby to byla aspoň ňejaká pořádná mašina.

10 odpovědí na otázku

 

 


0x

V rámci Praha technická je možno v motoráčku jet na zadním stanovišti, jela jsem tam v létě s Hurvínkem a bylo to super, prohlídku si lze ofiko koupit zde prahatechnicka.cz/...

Je to trasa po pražských nádražích, včetně zrušených, fotky z toho jsem dala sem, stojí to za to, ale to byl ten menší okruh, větší jede po Semeringu facebook.com/...

 


0x

Sakra,to by me taky zajimalo...muj sen je projet se v Taurusovi*srdce*...zatim jsem jel jen sukafonem{810},ale i to je lepsi nez nic...ale k otazce,na 99%to bude proti predpisum,cili to bude asi problem...

doplněno 26.10.12 22:12:

A jeste me napadla jedna vec-nebo spis dotaz.kdyz je masinka i vagony rakouske,nebude rakusak i fira?abych se zase nejak neztrapnil...

Je to super, fakt a všechny ty projekty Prahy technické jsou super. Byli jsme ve vodárně Podolí, v podzemních kolektorech i v depu metra, všechno stojí za to.

 


0x

NE, pokud není akce.

 


0x
avatar totak
Předpisy to zakazují a žádný strojvůdce se do toho moc nehrne protože to smrdí ztrátou zaměstnání. Kdo nemá známý ten se na mašinu dostane jen ztuha.

 


0x
avatar fatalwir

Chce to dobré příbuzné a známé. ;) My jsme, ale s kámošm byli už v dosti kabinách a strojovnách. Ovšem ne za jízdy. Třeba v Hradci Králové či v Praze na hlaváku když má nějaký spoj čekat, tak se zaťuká na dveře kabiny, a zeptá se. V 90% případů to prošlo. A ti hodnější fírové vše ukážou a vysvětlí.

 


0x
avatar babajaga

Mám stejného vnuka, lokomotiva, to je pro něj jak pro psa kus šunky.

Bohužel, toto je zakázané. Dnes se i strojvůdci bojí o práci a představte si - třeba na trati 212 /Čerčany - Světlá mad Sázavou/, kde jezdí jen motoráčky, prý občas čekají někde za keřem kontroly a fotí si vlak. Jestli je v kabině strojvůdce sám. Prý následuje vyhazov. Ta fotka je důkazem, že tam byl někdo, kdo tam být neměl.

Přesto se nám povedlo a to několikrát. Vnuk se svezl v parní lokomotivě 423 - Líze /Velký Bejček/ při mimořádné jízdě z Doudleb nad Orlicí do Letohradu. Ale dalo to přemlouvání. Na páře navíc může hrozit i úraz popálením, či opařením. .

Svezl se nádherně v lokomotivě 810 ze Zruče do Světlé, i celým Podhradským tunelem. Byl bez sebe nadšením. Ale bylo to na Nový rok a strojvedoucí nepředpokládal, že by v tento den bylo fotografováno. To byl zážitek.

Běžně se nechá svézt v Hurvínkovi. Ale tam je to velice jednoduché - strojvedoucí si přinese kuchyňskou židli a páky v tašce a jede se. A cestující mohou stát hned za ním, protože tudy se nastupuje do vagónu.

Já se kdysi s kamarádkou svezla v kabině pantografu z Kolína do Pardubic. Ale to nám bylo 18, dneska už by nám nikdo nezastavil. Ve velkých stanicích, kde koukali výpravčí, jsme se musely skrčit k podlaze.

Jinak, každý hodný strojvůdce vám při delším stání ukáže mašinu a pozve vás dovnitř. Takhle jsme okukovali Brejlovce, Hektora, Kocoura, Zamračenou a nakonec i Pendolino.

Je to krásné, cestovat v lokomotivě a koukat na koleje před sebe, ale musí mít člověk na paměti, že toho hodného fíru to může stát místo. Tak raději nenaléhat. Ale občas se povede! Tak ať se povede i Vám. Jaga.*palec*

 


0x

Mně se to povedlo dvakrát, v kabině Peršingu,nebo Esa, teď už si to nepamatuju možná v obou podruhé to bylo když jsem dělal závěrečnou absolventskou práci a potřeboval vědět jak se mašina chová "live in action";)Jinak dneska si to nikdo netroufne,*stop* jsou za to prémie dolů, a možná dočasně i dolů z mašiny. Zkus www.k-report.net. Snad ti místní mašinfífové poradí. Musel bys mít "Povolení"

Jakou barvu to Eso/Peršing mělo? Zelené jsou peršingy (162, 163) a modré jsou Esa (362, 363). Bohužel v dnešní době kdy se pomalu všechno začíná najbrtizovat (*blee*) se to už podle barvy nepozná. *plac*


Jo tak moc dííííky za všechny odpověďi.:)

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]