Zimní výbava navíc

Od: Datum: 26.10.12 17:08 odpovědí: 8 změna: 26.10.12 17:41

Zdravím všechny rádce,

měl bych dotaz, vozíte v zimním období v autě trochu písku nebo řetězy plně postačují? Dotaz je spíše pro ty, co nemají čtyřkolky a nemohou uzavírat diferenciál.

Předem díky za názory a odpovědi na tuto problematiku ;)

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 26.10.12 17:16

Vozím písek a lopatu v osobáku i ve čtyřkolce (v té i sekeru)...

:-D

Řetězy jsem zatím nazouval jen cvičně (vždycky s novým autem jsem pořídil i nové řetězy a vyzkoušel jsem si je), písek a lopatu už jsem potřeboval mockrát - pravda - po Praze nééé... :-D

Od: hm®
Datum: 26.10.12 17:18

Doporučím ještě menší kovovou lopatu (ne ten umělý krám, co prodávají ve "skladech" jako zimní lopatu do auta). Hodí se při odházení zapadaného auta. Kovová proto, abyste mohl urazit/odloupnout ledové námrazy před/za koly po parkování apod.

doplněno 26.10.12 17:28:

pro gumidek: Nevím, jakou mají v armyshopu, ale když víte, na co ji chcete, určitě vyberete vyhovující.

Datum: 26.10.12 17:19

Takovou tu s army shopu s kopátkem?

doplněno 26.10.12 17:32:

No chtěl bych vybrat nějakou multifunkčí, aby sekala i led když to tak čtu, ale nechci narazit na nějaký ver, který se mi zlomí v ruce, takže plastovou ne a doufám, že army nesklame. Každopádně díky :D.

Myslel jsem, jestli někdo nemá s některou lopatkou dlouholeté skušenosti. Případně bych vzal takovou prověřenou konkrétní, proto jsem se ptal ;)

Datum: 26.10.12 17:21

polní lopatka je podle mě ideál :) malá, kvalitní, pevná, ostrá.

Datum: 26.10.12 17:20

Dokud jsem jezdil se zadohrabem (F125P/1300) tak jsem vozil pytel písku cca 40kg i když nepoužil.U předohrabů nevozím,ono vlastně jezdím jen kolem "věže" (a řetězy ovšem vozím) a navíc u posledních dvou aut je ručka na předek takže funguje jako uzávěrka diferáku.

Datum: 26.10.12 17:24

To je dobrý nápad. Dá se ten diferenciál částečně uzavírat i provozní brzdou?

doplněno 26.10.12 17:35:

mowla: No nebyl jsem si jistý, protože na zadní nápravu mám dva omezovače brzdného účinku. Nemám kombíka nebo pick-upa, aby tam byl zátěžový regulátor. Budu to muset pak za sněhu vyskoušet. Zavírat diferák brzdou jsem zaslechl poprvé a ta myšlenka mě láká ;)

Od: mowla*
Datum: 26.10.12 17:27

Pokud ti brzdí i zadek (předek u ´zadokolek´), pak sice přibržděním provozní brzdou ´přivřeš´ diferák, ale nárůst brzdné síly na nepoháněné nápravě tě zase o výhodu připraví - takže ne...

doplněno 26.10.12 17:37:

Dokud jsem jezdil zadokolkou (klasická škodule), používal jsem tak ručku dost často...

doplněno 26.10.12 17:45:

Gumídku - to tady vědí všichni - ´milované Fá´... :-D Právě proto jsem psal, že přibržďovat provozní brzdou pro lepší rozjezdy/výjezdy u tebe fungovat nebude a ručku máš na zadní...

;)

Datum: 26.10.12 17:41

Mám přední náhon *hi*

doplněno 26.10.12 17:52:

Tak škoda, budu se spoléhat na lopatku a písek :)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.