Řidička z povolání x smysl pro orientaci

Od: Datum: 14.07.15 20:10 odpovědí: 6 změna: 15.07.15 15:28

Ahoj všem, ráda bych pracovala jako řidička z povolání, ale ne u nějakých PPL, pošty a podobně, to je prý dost o nervy za mizerné prachy. A jinak jsou v mém okolí nabídky na "béčko" jen na ježdění po celé EU, nic co by bylo jen v rámci ČR. S řízením problém nemám, zvládám v pohodě i dodávku, ale kámen úrazu je můj nulový smysl pro orientaci :-/ Hrozně mě na téhle práci děsí že třeba budu muset projíždět městy jako Paříž, a.t.d. , když jsem schopná na 4 hodiny zabloudit i v blbé Ostravě :( Sice předpokládám že bych měla k dispozici kvalitní navigaci, jenže i tak.

Jsem prostě schopná zabloudit úplně všude a bojím se že kvůli tomuhle by pro mě taková práce vůbec nebyla. Jenže dělám teď už osmým rokem v hnusné fabrice a prostě už to tam fakt nedávám, to už bych raději zahynula jako řidička někde na cestě než tohleto, mám kvůli téhle práci už rok depky jak kráva a fyzicky mě to už taky začíná oddělávat, přitom zaplatím nájem a z výplaty mi zbyde prd. A nic jineho se bohužel v okolí najít nedá, mám na výběr prostě buď ve fabrice, nebo jezdit jako řidička, takže proto mi tolik jde zrovna o tuhle práci, k tomu řidím moc ráda. V supermarketu za kasou jsem už byla a bylo to ještě horší a jinam se bez známosti nedostanu.

Takže tolik můj dotaz, můžete mi prosím napsat nějaké názory? Nejvíc bych vítala odpovědi samotných řidičů mezistátní dopravy. Dík a mějte se hezky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.15 20:51

by mě zajímalo která společnost jezdí jen s "Bčkem" zahraniční trasy...

Nic Vám ale nebrání si to zkusit na pár měsíců a uvidíte jak se zase ráda vrátíte do fabriky.

-

Není to jen ježdění, ale také údržba vozu, nakládání/skládání zboží, komunikace s partnery, obrovské kolony, tlak na rychlost přepravy, a mnohem více...

Od: ctenar
Datum: 15.07.15 04:40

Dneska uz asi vsichni jezdi podle navigace :( Presto by to smysl pro zemepis a pro orientaci chtelo. Nekdy zakaznik doda informace s popisem mista nakladky/vykladky (zahnout doprava, pak 3 krizovatky rovne, za mostem vlevo a je to hned za tou velkou plechovou halou - tohle do navigace proste nezadas). Nekde se ale jezdi mezi peknymi misty s poradnymi adresami, ktere se jen natukaji do navigace a pak jen jedes podle sipek.

Mimochodem ty jizdy do zahranici na B by me tedy take zajimali. Jeste bych chapal C1.

Nejaka videa na povzbuzeni zde a nebo rovnou od nas toto:

Datum: 15.07.15 10:49

Nič v zlom,no bez orientačného zmyslu na túto prácu zabudnite,ochránite sa od zbytočných stresov a komplikácii.Kto jazdí len podža navigácie tak je len turista za volantom v cudzom meste a nie profesionál.Ja keď som začínal,tak boli len mapy a dostali sme sa všade.

Od: mot
Datum: 15.07.15 11:10
Takze profesional musi jezdit bez navigace? A nemusi znat hvezdnou mapu a jezdit na koni? Ve stredoveku mapy nemeli a taky se dostali vsude
Pokud budete jezdit jen podle navigace, caste lokality se nenaucite a kdyz vam navigace vypadne,budete v...
Datum: 15.07.15 14:56

Znám profesionála co s kamionem skončil v uzké uličce podle navigace a byl doslova v pytli. I já zabloudím všude, proto bych si na takovou práci vůbec netroufla. Nehodila bych se ani na rozvážení pošty na sídlištích.*smich*Jinak řidičák B a zahraniční cesty s čím?

Nebo to blbě chápu, že nic neumí a chce místo, na které nemá?*ee*.To dělá hodně lidí a zaměstnavatelé jejich omyly, chyby a vysoké sebevědomí stojí peníze a ne vždycky blbost a neschopnost zaměstnanců zaplatí pojištovna.;)

Datum: 15.07.15 15:28
Jo, švagra s kamionem navedla navigace pro náklaďáky na sjezdovku *smich* navigaci vzal a letěla do lesa

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.