Bojovka pro dospěláky

Od: Datum: 25.10.12 11:23 odpovědí: 20 změna: 26.10.12 17:52

Zdravím,

Chystám bojovku pro bandu dospěláků. Nějaké nápady jsou, ale jaké máte zkušenosti vy? Máte typy na úkoly, nějaké ozvláštění, něco co jste sami zažili nebo pro ostatní připravili? Předem díky za pomoc.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fino97*
Datum: 25.10.12 12:12

Kolik vas bude?jak budou zasoupena pohlavi?

Od: mowla*
Datum: 25.10.12 13:00

Fino97 - máš na mysli nějakou formu pohlavního "ozvláštnění"?

*haha*

Elody: Jestli jsem to dobře pochopil, chystáš nějakou formu ´teambuildingu´...

Je dobré ´vnořit´ úkol, který trochu ´pocuchá´ nervy účastníků (ale co buďto umíš a nebo na co seženeš odborného dozora) - adrenalinu není nikdy dost... *smich* Lanové centrum (stačí vědět jak ´natáhnout špagát´, lze umístit skoro kamkoli - pokud ale máš nějaké profi poblíž, lze využít s výhodou dozoru i vybavení), divokou vodu (klidně na kanále, s kompletním zajištěním), trasu podle GPS, rybolov s obědem z kořisti (na komerčních rybnících není problém)...

Datum: 25.10.12 13:09

Tuším kdesi v Afghánistánu se již nějaký rok odehrává hezká bojovka..

Adrenalin tam nepochybně je..

A dokonce je to prý placené.

Datum: 25.10.12 14:51

Ne,taxem to rozhodne nemyslel*smich*,pouze me napadlo,ze jiny ukol bude pro bandu holek ,a jiny pro rovnomerne pohlavne rozprostrenou(ano ja vim dost divna formulace)skupinu.tot vse...

Od: elody
Datum: 25.10.12 15:32

Tipla bych, že to bude tak 30 lidí, holky/ kluci, rozděleno na skupiny cca po pěti. Chtěla bych to pojmout jako takovou stopovačku jako jsme hrávali jako děti s úkoly a na čas.

Datum: 25.10.12 17:23

Vysaďte dospělé skupinky (smíšené!) na různých "opuštěných" místech, k dispozici jim dejte jenom kreslené plánky (ne mapu) plus kapesní nůž "rybičku". Podle vzdálenosti cíle stanovte časový limit. Účastníci u sebe nesmějí mít mobil ani peníze.

Cestu zpetřete různými úkoly, např.: - přinést do cíle co nejkurioznější předmět - koupit pohlednici se známkou - přitáhnout do cíle "staženého mamuta" (u nás jej suplovalo poleno, jež účastníci museli zbavit kůry) - ošetřit člověka stiženého sněžnou slepotou - odpovědi na otázky z oboru astronomie, geografie, historie, přírodopisu a biologie (lístky s cca 3 až 5 otázkami se smí otevřít po zdolání určitého počtu km)

Vše, co mají účastníci donést do cíle, musí být získáno legálně. Tzn., že např. peníze potřebné ke koupi pohlednice se známkou musí někdo odpracovat (vydělat) nebo vyžebrat, ...

U nás bylo jako nejkurióznější vyhodnoceno "kouzelné sluchátko", k němuž si účastníci vymysleli úžasnou legendu.

Datum: 25.10.12 18:26

To co vymyslel ivzez se mi sakra libi!

Datum: 25.10.12 20:33

mno to ale tak pro detsky tabor :) my zas shaneli magnety a nejstarsi vytisk novin...

Datum: 25.10.12 22:10

Možná byste se divil, jak to dospělé bavilo... Ale dneska by se místo sněžné slepoty spíše hodila záchrana někoho po požití metanolu...

Datum: 26.10.12 12:08

Moc děkuji za nápady, skutečně pěkné. Rozhodně něco využiji!

Od: ladaadal*
Datum: 25.10.12 19:21

To, co popsal Ivzez je super, něco podobného jsme hráli v bývalé práci, když šéf dělal prasátko na oslavu svých kulatin. Dal si s tím dost práci a po té tůře měl co dělat, aby stačil ořezávat a točit pivko, ale všem se to líbilo. (jeden z úkolů - přenést dopravit nejslabší článek skupiny, což byla vždy nejmenší kolegyně, přes říčku suchou nohou - super fotky *smich*). A lístky s úkolama zahrabával různě po lese, takže mapka na papíře vedla jen k prvnímu vzkazu, a pokud bysme ho nenašli, netrefili bychom dál.

Ale jinak mě v tomto vlákně nejvíce zaujala Finova: " rovnoměrně pohlavně rozprostřená skupina". *haha* řehtám se tady tomu už půl hodiny jak blbec*haha*

Datum: 26.10.12 13:12

Jsem rad,ze jsem pobavil*smich*,nicmene to byla prvni formulace,co me napadla,a jinou se mi vymyslet nechtelo...

Datum: 25.10.12 20:31

supr hra ve skupine je obdoba rybare nebo vodnika nebo jak se to jmenovalo v detstvi...

vyhlidne se nejaky osamocenejsi strom v lese, kde se postavi clovek se zavazanyma ocima, stanovi se radius (ne moc velky) a ostatni maji za ukol se dostat nepovsimnuti az ke stromu a dotknout se "hlidace"

hlidac, kdyz uslysi nejaky zvuk, ukaze tim smerem, pokud se trefi na toho, kdo zvuk zpusobil, ten se musi vratit zase ke startovni pozici, hra konci, kdyz se 1. nejtissi, nejsikovnejsi clovek dotkne hlidace u stromu

je to fajn stealth hra do lesa

Od: lego®
Datum: 25.10.12 22:01

Dej kazdy skupine jehlu a at zkousej menit a menit a menit a ... .
Schvalne co kdo prinese.

Od: zabu
Datum: 25.10.12 22:12

Jedna z možností je VÝSADEK. Vysadíš skupinky v noci na neznámém místě. Se slepou mapou, úkol může být třeba jen dojít do cíle, nebo projít několika (1-X) kontrolami s úkolem, příp. s možností zíkat další postupný cíl. Záleží na tom, na jak dlouho to má být. Jak dlouho je chcete potom hledat, :). Hezký zpestření je, když se jim hned na začátku ztratí, jakoby náhodou, něco na co hodně spoléhali apod.

Od: lego®
Datum: 25.10.12 22:24

Jojo, treba ze jsou uplne jinde nez meli bejt.

Datum: 26.10.12 07:34

S tím měněním to bylo fajn. Na táboře dostal každý oddíl 1 čokoládovou minci. A měnili a měnili. Zvítězili ti, kteří nejrůznějšími transakcemi dosáhli nejlepší výměny. Byli to nejstarší kluci, kteří do tábora přivedli s velkou slávou pořádného vietnamského kance v kšírech. /večer jej ovšem museli vrátit/.

Při hře dospělých jsme složili v jedné restauraci určitou částku. Hráči o tom nevěděli, neměli peníze a měli za úkol se občerstvit zdarma. Jak to udělají, jejich věc. Vrchní měl peníze od nás, tak byl vysmátý a pěkně je šponoval.

2 opraváři, elektrikáři lezli po sloupu a opravovali. Dole jim stála Avie. Soutěžící měl za úkol počůrat jim u auta kolo, aniž by si toho opraváři všimli. Jenže nevěděl, že v autě je ještě řidič. Sotva začal, řidič zařadil, rozjel se a soutěžící tam zůstal s...A opraváři všechno viděli!*smich*

Dohodli jsme se s výpravčím ve stanici /byl to náš známý/, že u něj na nádraží schováme "poklad". To bylo něco. Soutěžící mu zpřeházeli kancelář, sotva zachránil červenou čepici.

Po vesnici se ptát domorodců na různé otázky. Ty zapsat, dát podepsat.

Třeba: Kde ve vsi mají pruhované peřiny: Např. Novákovi, č. 27 - a podpis.

Kde mají nejstarší auto: Horákovi č. 30 - podpis. Š 1000 MB z r. 1969.

Srandiček se najde jistě dost a dost. To ptaní se po vesnici je ale vhodnější spíš pro děti. Těm odpoví každý. O dospělých by si ale mohl myslet, že si z něj tropí legraci a vyhnat je. Záleží, jak to kdo přijme. Jaga.

Datum: 26.10.12 09:25

jestli to chcete zpestrit siframa, juknete na stranku http://www.tmou.cz/

Datum: 26.10.12 12:09

MOOOC všem děkuji za nápady. Ačkoli tu zazněl názor, že je to spíše pro děti na dětský tábor, asi to má něco do sebe. Myslím, že tohle dospěláci určitě ocení a rádi si připomenou ty hry z táborů a rozhodně se u toho pobaví...

Datum: 26.10.12 17:52

Když už jsme u těch táborů, dělala jsem vedoucí 10 let. A k žádné nezávadné lumpárně jsem neměla daleko.

Jednou jsem chystala oddíl na bojovku a začala takovým dutým hlasem vyprávět, co je všechno čeká, jak půjdou přes hory i přes bažiny a budou je strašně bolet nohy. Ale já na to znám lék: nedaleko roste kouzelná rostlinka /pryšec chvojka, bylo jich tam plno/, která roní bílé mléko a to je KOUZELNÉ. Stačí, když si jím každý potře podrážky bot a nohy přestanou bolet.

Za táborem měli chalupu starší manželé - důchodci. Ani jsem si v tom líčení nevšimla, že mě děda poslouchal za plotem. A druhý den mě zastavil a povídá: Co jste to těm dětem vykládala za blbosti o kouzelném pomazání? Já si tím pomazal kolena, babka taky a nohy nás bolí pořád stejně.*sok*

Protože mám úctu ke stáří, zatnula jsem zuby, abych nevyprskla smíchy. A pak vážně povídám: Vy jste asi dobře neposlouchal. Ono to působí jen u lidí do 15 let! Ten jeho pohled nezapomenu do smrti.

Ale byla sranda a o tom to je. Moji táborníci mi psali a vzpomínali na různé kulišárny ještě hodně roků. Jaga.

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.