Nejste přihlášen/a.
Dobrý den, může jediná rodina v panelovém domě přejít na levnější silovou elektřinu od ČEZ? Nebo se tato nabídka vztahuje pouze na majitelecelé bytovky a majitele rodinných domů?
Pokud není zájem o přechod, stačí nic nedělat a zůstane v domě automaticky stávající ČEZ tarif? Díky.
Pokud je zakaznikem rodina (manzel nebo manzelka) tak muzou prejit k jinemu dodavateli, neni to povinne pro celou bytovku.
Pokud o prechod neni zajem, staci nic nedelat a zustane stavajici dodavatel.
Na jiný tarif (nebo produkt) může přejít ten, na koho "je napsaný" elektroměr (nájemce nebo vlastník bytu), tedy ten, kdo má uzavřenou smlouvu o dodávce elektřiny s jejím dodavatelem.
Levnější produkt zpravidla nabízí dodavatel za podmínky, že s ním uzavřete smlouvu na dobu určitou (nelze snadno vypovědět), pokud ponecháte stávající stav (smlouva na dobu neurčitou), "potrestá" Vás dodavatel mírně vyšší cenou služby.
To nevím, ale otázka je, jestli se přechod vůbec vyplatí. Ona největší položka je za distribuci a ta je všude stejná. Třeba my platíme ročně kolem 25 000Kč a přechodem k dodavateli, který má elektřinu levnější o 10%, bychom ušetřili ani ne 1000Kč za rok. Pokud bydlíte v paneláku máte určitě mnohem nižší spotřebu než my. Opravdu se Vám vyplatí kvůli úspoře řeknu 200Kč ročně přecházet? Takovou slevu ani nezaznamenáte.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.