Ptačí hnízdo-mládě

Od: Datum: 05.07.15 12:45 odpovědí: 6 změna: 05.07.15 16:22

Zdravím, před naším panelákem jsme našli malé ptáče, leželo tam (neumělo létat). V okně máme hnízdo, tak jsme si řekli, že bychom ho tam mohli dát. Dali jsme ho tam a po chvíli přiletěli jiní ptáci, kterým hnízdo asi patří. Přišlo mi, že se jim to nelíbilo. Možná ho klovali. Tak jsem bouchla oknem, aby starší odletěli. Co teď? Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.07.15 13:21
Nic. Sahla jsi na nej = zabila jsi ho.
doplněno 05.07.15 15:47:

Nestraším, konstatuji. V přírodě jsem toho zažil dost a vím svoje. Z nějakého přehnaného ochranářství mě taky nikdo nemůže podezřívat. Patřím ke generaci, která ptáky na zahradě střílela a koťata topila.

Od: hm®
Datum: 05.07.15 13:34

Nedávno jsem viděl snad v TV, že ptákům prý dotyk nevadí, na to že jsou hákliví hlavně savci.

Jinak souhlasím s tím, že je hloupost odnášet objevená ptáčata (amatér je tím obvykle opravdu odsoudí k uhynutí). A další hloupost je plašit starostlivé ptačí rodiče při péči o mladé.

Od: pepr®
Datum: 05.07.15 13:37

Ladine, nestrašte. Vy jste zblbnutý z filmů let minulých, že na koloušky se nesahá, co?

Ptákům je to putna, ti nepoznávají mláďata po čichu.

Ovšem pokud paní/slečna odnesla mládě moc daleko, tak ho rodiče nemusí najít.

Některé druhy jsou po vylétnutí z hnízda málo vyvinutá a rodiče je dokrmují na zemi, případně rovnou na zemi hnízdí.

Takže pokud je v blízkosti nálezu keř, živý plot apod, dal bych ho tam. Rodiče si ho najdou. Pokud jste ho teda nalezla dneska.

doplněno 05.07.15 16:07:

Ladine, to vaše pouhé konstatování bez dalšího je nesmysl. Sáhnutí = smrt je blbost. To že ho odnesla je špatně. Ne že na něj šáhla.

Datum: 05.07.15 15:23

Ahoj. Ano, ihned vrátit ven. Snad nebude pozdě. Nikdy nebrat domů, nikdy nikam nestrkat do nějakých hnízd. Bývá to základní chyba.

Od: achj
Datum: 05.07.15 15:53

Blbost, šahat na něj se může, nicméně proč jste ho brala?!

Rehek dokrmuje na zemi, kos, ten dokrmuje na zemi a od kose mladata pouze první dni jenom chodí! poposkakují. Staří sháněji potravu a dohledají si ho, trávě, v křoví...strčit na blinc do hnízda, když ani nevíte zda je to jejich...proč?!

Omlouvám se, ale ta vaše blbost mě nadzvedla.

doplněno 05.07.15 16:05:

Jestli chcete opravdu pomoct , tak raději dejte někde do stínu misku s vodou , jestli už ji nemáte a ptáci se napijí a zbytek nechte příště na přírodě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.