Jak udělat skalku na malém prostoru

Od: Datum: 04.07.15 13:41 odpovědí: 3 změna: 04.07.15 16:46

Dobrý den, mám na zahrádce přímo proti vchodu z chatky menší prostor-3.5x2m.Chtěl bych si tam vybudovat rovnou skalku.Poradí mi někdo z čtenářů jak a čím tento prostor osadit?Děkuji za rady ,Josef.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 14:01
avatar

Základem jsou samozřejmě kameny. Ideální jsou naprosto obyčejné, které se vyskytují ve vašem okolí. Chcete rovnou, ale to nebude mít ten šmrnc. Nemusí to být svah, ale nerovnosti tvoří miniaturní krajinu a zákoutí a to bývá na skalkách to nejhezčí. Ale je to na vás. Rostlin je opravdu spousta: skalníků, heucher (dlužichy), dřišťálů, trávniček, pryšců, hořců ,delosperm, hvozdíků... Skvělé jsou zakrslé kultivary dřevin: bříza, borovice, modřín, jilm apod. Vše lze dobře upravovat. Mona

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 16:38

Josefe.Skalku tam neuděláš. Osázej ten záhon tak, aby neustále kvetl. To znamená od jarních květin (většinou cibulovin), až po podzimní. Neudělej z toho záhon "pro komedianty" - prostě hrozně moc různých druhů. Skoro vždy vysad větší množství stejných rostlin k sobě (aspoň plocha 30 x 30 cm). Mezi to přidej trávy a rostliny ozdobné listem.

Ty jarní rostliny můžeš umístit skoro po celé ploše, až odkvetou, tak na jejich místě poroste už něco jiného.

Dej si do vyhledavače osázení záhonu a najdeš plno inspirací. Nebo teď koukej přes plot k sousedům, uvidíš plno krásných nápadů. Vyfoť to a zrealizuj doma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 16:46
avatar

Asi od věci, ale jako inspirace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.