Klíčová slova při telefonování

Od: Datum: 10.02.13 11:42 odpovědí: 9 změna: 10.02.13 20:28

Zdravím,

myslíte, ze existuje software, který se spustí při vyřknutí nějakého klíčového slova? Jde mi o to, jestli si myslíte, ze nás někdo, na zaklade oněch klíčových slov do telefonu, muže odposlouchávat.

Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 10.02.13 11:53

Ano... ;)

Veškeré komunikace jsou sledované a existují ´klíčová´ slova, která spouští různé akce - obvykle další sledování a analýzu chování daného člověka (skupiny)... Přečti si něco o např. nyní už odtajněném programu Echelon...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 11:55
avatar

Věřil bych tomu, že to třeba v Číně není neobvyklé a že to v US Patriot Act taky umožňuje. Tedy označení hovoru za "zajímavý", aby ho posléze ze záznamu někdo ručně zkontroloval.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 10.02.13 12:08

V dnešní době není problééém! Na počátku bylo možno odposlouchávat běžně mobil byl-li přijímač na tu frekvenci. policii aj.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 15:39
avatar

Přidám se s podobnou otázkou:

Mám úplně obyčejný, naprosto tupý mobil, u kterého mám zablokované veškeré aktivity, týkající se Internetu. Stává se, že pokud leží blízko reprobedýnek PC ozve se z nich typický zvuk, jako těsně před přijmutým hovorem. Nenásleduje ale vůbec nic. Mobil nezazvoní, ani se nerozsvítí dysplej. Totéž se stává, když volám z pevné linky a mobil je v blízkosti přístroje. Mobil zřejmě občasně samovolně cosi vysílá. Co a proč?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 10.02.13 16:26
avatar

Přinejmenším ten mobil udržuje spojení se základnovou stanicí sítě operátora, aby se vědělo, kde se pro Vás má vysílat případné příchozí volání, tzn. kde právě teď jste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 20:19

To jen BTS stanice "ověřuje" signál... mobil se furt nějak hlásí stanici, že je v provozu a je schopný příjmout hovor...

Datum: 10.02.13 16:38
avatar

Neřekl bych, že nás někdo odposloucává prostřednictvím klíčových slov. Nejdřív musí býd odpposlouchánvání, nebo přesněji (automatické) sledování, a ten software vyhodnocuje případná klíčová slova a na jejich základě, jak tu někdo píše, může například aktivovat další akce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.02.13 20:18

Mě by třeba zajímalo, jaká klíčová slova to jsou... a kolikrát je musím opakovat, aby se něco stalo... :-D

Od: mowla*
Datum: 10.02.13 20:28

Pokud chceš třeba vízum do USA, nepoužívej při telefonování či mailování slova vázaná na terorismus, výbušniny - a podobné fťákoviny... Jednou za čas to asi nezaškodí - ale znáš to, vízový nebo imigrační úředník (úřad) není povinen sdělovat důvody zamítnutí.

:-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.