Kréta - turistika, výlety

Od: Datum: 04.07.15 08:31 odpovědí: 5 změna: 06.07.15 16:02
avatar

Můžete mi prosím poradit nějaké zajímavé cíle pro poznávání a turistiku na Krétě, na východ od Heraklionu? Tam to ještě vůbec neznám a chtěl bych se tam podívat, až mě přestane bavit válet se na pláži

:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.07.15 08:55
avatar

Zkus Spinalongu, ale klidu si tam neužiješ, provoz je tam jak na Václaváku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mate59
Datum: 04.07.15 09:45

Nejblíž Heraklionu lze navštívit archeol. vykopávky a palác Knossos,pak po severním pobřeží stále na východ v Malii Minojský palác / je až na konci Malie mimo obec/,vesnička Sisi, malebná rybářská vesnička Agios Nikolaos, leprový ostrov Spinalonga.Dále pak na východ město Sitia a krásnou palmovou pláž Vai.Krásná je pláň Lasithi s větrnými mlýny.Podél celého pobřeží jsou malé krásne prázdné pláže, kde se dá zastavit , vykoupat a pokračovat v ceste, v připadě, že toto absolvujete autem.V Malii do paláce byl vstup myslím 4-5 eur s řeckým výkladem, za nemčinu či angličtinu se muselo připlácet.Celé vykopávky jsou oplocené a zastrešené,ale dá se to obejít a ušetrit na vstupu, protože je to rozlehlé a ploty poničené.Vstup na pláž Vai je zdarma.Po cestě v Toplou je zajímavý klášter dá se jít dovnitř.Východní okruh Krétou se dá absolvovat i s místními cestovkami,ale kvalita služeb a hlavne výklad je u nich velice rozdílný a slabší úrovně,mnohokrát provázejí prúvodkyne se slabými znalosti historie a reálií a k tomu ještě jsou to často cizinky.Cena takého celodenního výletu je okolo 40-50 eur za osobu bez stravy.Jestli se s nekým spojíte a pronajmete si auto,je to víc v klidu a výlet si líp vychutnáte.Benzín 1,6eur /lt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.15 12:55

z Heraklionu přes Stalidu do staré Malie tam je v uličkách překrásná kavárnička s posezením pod snad největší bougenvileou co jsem viděla a dělají tam úžasné frapé a nabídnou domácí sladkost...dál určitě městečko Elounda je tam krásný přístav a pak vzhůru do hor...vesničky jsou úžasné domorodci vstřícní kavárničky při silnici, kde se občerstvíte a zas pofrčíte dál cestou je spousta malých příjemných plážiček ,ale v sezoně i ty jsou dost plné... Knossos za to stojí a Feistos také celá nížina přilehlá je krásná... , také klášter Kalivianis je moc pěkný- my dojeli až dolů do Mataly .taky se vydejte na krásnou plošinu Lassithi je to velmi úrodná oblast .

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ctenar*
Datum: 05.07.15 04:16

Odkud je ten horni obrazek? Zaujala me ta kamenna zed uprostred obrazku z ruzne velkych kamenu. Chtel bych si precist, jak je sesazovali dohromady a cim je spojovali.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.15 16:02
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.