Neumím chlastat

Od: Datum: 03.07.15 09:28 odpovědí: 14 změna: 03.07.15 21:11

Zdravím, mám takový problém a ten spočívá v tom, že neumím chlastat. Vždycky když vyjdu s kamarády na nějakou akci, tak jde na mně hodně poznat, že jsem opilý. Nejsem agresivní, nikoho neurážím, ale melu strašné blbosti, jsem hrozně hyperaktivní, valím pořád vtipy a chci být pořád středem pozornosti a mít slovo. Jsem dost milý a stává se, že třeba kámoše chytnu za rameno, mu to asi nevadí když je taky připitý, ale jak se na to dívám střízlivýma očima, tak mi to přijde dost trapné. Nechci být notorik, ale chtěl bych si párkrát do roka někam zajít a neztrapňovat se. Jak to dělat, abych měl nad sebou větší kontrolu? Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.15 09:30

Nechlastat

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 10:10
avatar

to se asi dá jedině "cvikem" :{> tento problém jsem taky měl, když začínal na "pivní schůze" chodit. Záleží na tom, co pijete. Pivo by se mělo pít po větších doušcích (klidně i několikanásobných) - když ho budete pít po malých, opijete se snadněji a rychleji (na mé první "pivní schůzi" mi k opití taky stačilo jedno malý a právě se mi kluci smáli, že ho piju "jak čaj"). Neměly by se kombinovat různé alkoholické nápoje, a když už, tak začít tím "tvrdším" (výjimkou je kombinace piva a vína, u ní by se mělo začít vínem).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: klenot
Datum: 03.07.15 10:38

Když pijete, tak si pořád uvědomujte, že chcete vědět, co děláte. Když jste opilý, tak ještě uvažovat jde, teda aspoň mi, a uvažuju rozumně a dělám vše jak chci i při větší opilosti *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 11:28
avatar

Sebekontrola a kázeň. Pokud víš, že čtyři piva jsou tvůj limit, tak si to pátý prostě nedáš. Nebo dáš, ale až po delší přestávce vyplněné třeba nějakým jídlem, abys tam neseděl úplně nasucho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 11:43

Nechodit chlastat, ale chodit se bavit s tím, že si u toho dám něco k pití, to je rozdíl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 12:46
avatar

Cvikem, zkusenosti to vypilujesVe 20 jsem nemela klapku, pit neumela a stacilo malo a uz jsem byla opila.Taky me to vzdy stvalo. Po 30.roku uz vim co snesu, kdy a z ceho je mi zle, vim co muzu od sebe cekat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 12:57
avatar

Omlouvám se, že odpovídám dotazem,

" to si stěžujete, nebo se vytahujete?"

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 13:01
avatar

toz pij min a nebo se predtim poradne najez neceho mastneho, vypecky apod

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jofa®
Datum: 03.07.15 15:43

Tenhle typ ožralců je pro mne nejhorší. Neublíží, ale otravujou a otravujou a za každou cenu být vtipný. Agresivnímu se jedna flákne a je klid, ale tihle, to je hotový neštěstí. Jinak nepít, když to neumím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 15:39
avatar

Já si myslím, že pít umím. Podle mého umění pít je v tom, že vím co, kolik, s kým a kde. Nalít do hlavy cokoliv a pak být za poblitého trapáka, to umí každý blbec. To není umění! Ale znát své hranice, fungující blikací světýlko vzadu v hlavě, jakože dej chvíli pauzu, bav se, to je, myslím si, umění. Nepiju proto, abych se ožrala, ale proto že se mi ten lehký stav líbí, bavím se.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 18:38
avatar

ahoj, tady je rada těžká - je mi jasné, že v té euforii, jakou popisuješ, je nějaká sebekontrola téměř nemožná... přesto, to jediné ti pomůže - pít pomalu, dělat pauzy mezi jednotlivými napitími a drinky, nebo si dát mezi tím kafe, něco k jídlu, tyčinky apod. - zkrátka, mít to pod kontrolou a pít míň než ostatní, když víš, že málo sneseš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 18:44

když to neumíš nechlastej*cert*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 20:22
avatar

Dobrý den, no když tedy máte potřebu pít alkohol, tak ho nepijte nalačno, ale najezte se. Nějaké tu tučné jídélko a možná, že nebudete hned namol a vydržíte držet krok trošku déle. Jinak, nelíbí-li se vám vaše chování v opilosti, pak jediná cesta je nepít vůbec. Anebo na akci nelít do sebe alkohol po litrech, ale šetřit si ho. Někdo vystačí se sklenkou vína celý večer... před jiným musejí alkohol schovávat, aby zůstal i na ostatní.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 21:11
avatar

Já to dělám tak:

1. Piju jen jeden druh alkoholu. Nikdy nemíchám víc druhů dohromady. To platí i pro víno. Jeden druh, Ale nemyslím jenom bíle, nebo červené. Když začnu například s v Rulandkým šedým, tak jiné už nepiju.

2. Když piju tvrdý alkohol, míchám ho minimálně 1:4 s nealko nápojem, nebo hodně zapíjím a taky zajídám.

Má to spoustu výhod. Hlavně dlouho vydržím, neopiju se a není mi z toho 3 dny špatně ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.