Pomeranče patří vždy na pravou stranu

Od: Datum: 03.07.15 09:17 odpovědí: 17 změna: 14.07.15 22:29

...trochu to připomíná název knížky, ale není tomu tak.To jsem se dočetla v návodu na používání nosiče na kolo. Po informacích, kolik má nosnost, co k němu jde připevnit a jak vyvažovat náklad tam byla tato krásná větička. Pomeranče patří vždy na pravou stranu. Chechtala jsem se hodně dlouho a pak se doma rozvedla docela pěkná diskuze, proč vlastně. Tochu to svádí k porovnávání s písničkou od Nightworku ...tepláková souprava, gule dej si doprava... *smich* Ale prosím, jestli je to vážné, zkuste mi to vysvětlit. Co se stane, když je dám vlevo? (ty pomeranče myslím:-P) Mona

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.15 09:25
No,vzhledem k tomu,kde to většině mužů v trenyrkach visí,bych ty pomeranče vpravo bral jako stabilizační faktor :)
Datum: 03.07.15 10:07

*smich*Ale vyvolá to další otázky. Proč pomeranče? A můžu dát jablka na levou stranu? Asi se budu muset zeptat přímo v prodejně :-D

Od: ben®
Datum: 03.07.15 10:08

Dobrý den, asi záleží na množství a váze pomerančů. Ale, když je dáte vpravo, tak vpravo se také jezdí - bude Vás to táhnout vpravo a ne do protisměru. V případě, že se pomeranče rozsypou, tak budou asi v příkopu a ne uprostřed silnice. Toť mé vysvětlení. Zdravím!

P.S. Snad je to myšleno vpravo ve směru jízdy.

doplněno 03.07.15 10:20:

Sakra, ženská - nebourejte moji teorii . Ale, ten nosič může být exportován také do jiných zemí a angličtina se užívá v návodech jako univerzální jazyk. A Angličan si pak natluče hubu.

Datum: 03.07.15 10:14

Noo, stejná větička byla i v anglické verzi. A v Anglii se jezdí...?

Datum: 03.07.15 10:29

No právě: Nosič vyrobili někde v Číně, Číňan napsal right side, ale nemyslel pravou, ale správnou stranu. A která je ta správná? No to se pozná až při dopadu. Dle mého lépe padat pomerančem navrch. Jednak zbyde aspoň ten pomeranč, jednak pomerančová šťáva do odřenin nic moc. S jablky tenhle problém není, proto je řeč jen o pomerančích.

doplněno 03.07.15 11:55:

@72mona3: Vy možná padáte jako slušná žena. Já rozhodně ne (ani jako slušný muž). Už jsem viděl různé věci, např. vlastní kolo stát na předním (letěl jsem rychleji, než padalo) nebo vlastní zadní kolo jak mě předjíždí po silnici (logicky následovala jízda po zadeli). A správný návod k obsluze musí počítat se všemi eventualitami (i s blbcem jako já) *smich*

Datum: 03.07.15 11:28

Tak večer mrknu na návod ještě jednou, zkusím vyčíst, kde to bylo vyrobeno. Trochu naivně doufám, že Author je český, ale teď se hodně slovíčkaří a česká značka neznamená totéž co český výrobce. Ale to je jedno. Ty pomeranče jsou i tak záhadou. A po pravdě, @ampere, pokud už sletím, rozhodně to nebude směrem vzad - na pomeranče, banány, manga nebo psa *plac*. Tak přemýšlejte, jinak se fakt půjdu zeptat odborného prodejce... *frajer* Mona

doplněno 03.07.15 12:02:

Slušná žena možná, pokud to znamená nohy zamotané do kola tak, že jsem se nemohla vymotatat a páteř ohnutou jak cirkusový akrobat. Nově seřízené přední brzdy jo, to je paráda *smich* Tak přes řidítka jsem jednou letěla a podruhé se snášela, zadek kola vždy zůstal zadněji, než můj *frajer* Mona

Datum: 03.07.15 14:24

no vysvetleni bude mnohem jednodussi, orange = jak barva tak i pomeranc, nejaky chytrak to prelozil pitome ;)

Od: pepr®
Datum: 03.07.15 15:35

@joudic: Taky mě napadlo, že to bude špatný překlad. Chtělo by to sem dát tu originální větu.

@72mona3: Pokud má @joudic pravdu, je na tom nosiči někde oranžová barva?

doplněno 04.07.15 17:30:

No právě proto se ptám na tu oranžovou, protože všechny nosiče od Authoru co jsem našel jsou černé z červenýma odrazkama vzadu.

Datum: 03.07.15 22:48

Bylo by skvělé, vyřešit tuto záhadu a tak jednoduchým vysvětlením. Bohužel vás musím zklamat. Je celý černý. Mrkněte na něj sami: AUTHOR Nosič ACR-20N-Alu . Ve slovenském a myslím polském překladu tuto záhadnou poznámku o pomerančích vynechali. Také jsem nikde nenašla zemi výroby. Pouze větičku, že do EU dodává Universe Agency. Mona

Od: ben®
Datum: 04.07.15 09:20

Dobrý den, máte pravdu - je celý černý. Namontovat ho obráceně by dalo hodně práce, tak montážní instrukce to nebude. Zda jde o barvu či pomeranče už bych neřešil. Pomeranče tam třeba ani vozit nebudete nebo si to zkusíte a uvidíte (tedy, že je jim jedno, kde se v nosiči nacházejí). Možná byl autor návodu vtipálek nebo přehnaně úzkostný. Poučení - návod číst pouze v případě nouze a když selže vlastní rozum či technické myšlení. Zdravím!

doplněno 04.07.15 13:51:

Jo jo, návod se používá až v sebeobraně . Potom nám napište, jakou teorii bude mít o tom problému prodejce. Přijeďte tam na kole a s kilem pomerančů - ať se chlapec předvede.

Datum: 04.07.15 13:44

Dobrý den a děkuji za kontrolu ;) @ben . Návod jsem si pročetla až po montáži (jako pravý chlap jsem si na něj pouze rozložila součástky*smich*) a spíš jen ze zvědavosti, aby mi náhodou něco neuniklo. Neuniklo. Začínám onu větu považovat za skvělý reklamní tah, protože ani nespočítám, kolikrát jsem za těch pár dnů zabloudila na oficiální stránky Author. A o to tu asi jde. Ale i tak se rozhodně půjdu zeptat pana prodejce, až se v úterý zase podívám do města, ať to nemá tak jednoduché. Mona

doplněno 07.07.15 23:20:

Tak jsem tam byla...a...nic. Nakráčela jsem si do prodejny s vědomím, že se konečně dozvím pravdu a ...vědí prdlajs! *plac* Přestože je již nějakou dobu prodávají, nikdy si nikdo z nich (a bylo jich tam 5!) nevšiml, co se tam píše. Jó, paní, tyhle návody nikdo nečte, když ví, jak to namontovat...řekl jeden. A co citrony? řekl druhý. To abyste držela balanc, podotkl třetí. A mám to. Tak.

Datum: 07.07.15 23:31

a co jste cekala u prodejce, na tohle by vam mohli maximalne odpovedet vyrobce, a to kdovi jestli :)

Datum: 07.07.15 23:41

Čekala jsem zázrak? *frajer* Výrobce neznámý a na dovozce se rozhodně obrátím. Někdo to vymyslel, tak ať dobereme pravdy.

Datum: 14.07.15 21:47

Dobrý večer všem. Jak jsem slíbila, tak jsem udělala a dnes mi přišla odpověď. Zde je:

Dobrý den,.

při tvorbě návodu k použití, který musí být dle norem vymyšlených EU, jsem byl otráven nesmyslnými popisy, tak jsem v závěru, kde norma udává: ... jestliže výrobce považuje za důležitou nějakou informaci pro uživatele může ji zde napsat..., napsal nesmysl: ...pomeranče patří vždy na pravou stranu..., jako vyjádření nesouhlasu s tímto návodem a zároveň tak zjistím kolik uživatelů si ho opravdu přečte.

Dle mých zkušeností je nejlepší svěřit montáž prodejci. I když to vypadá jednoduše je třeba vybrat správný typ nosiče vzhledem k typu a provedení kola, i samotná montáž a nastavení je poměrně složitá. I sebelepší návod nezabrání špatné montáži a následným problémům.

Tento návod jsem dělal v roce 2012, jste druhá kdo se ptá proč to tam je.

S pozdravem a omluvou,

Radek Pospíšil

Od: pepr®
Datum: 14.07.15 21:50

Tak troufám si tvrdit, že tohle vysvětlení nikdo nečekal *smich*

Datum: 14.07.15 22:08

Škoda, být první nechala bych si tuto blbost zarámovat a i být druhá od r. 2012 je velký úspěch. To rámování bych zvážila.

Datum: 14.07.15 22:29

Možná jsem se měla i poptat, jestli něco nevyhrávám (nebo vyhrává až třetí? ;)). Ale jsem ráda, že konečně máme jasno. A pomeranče si s klidným svědomím přehodím vlevo. Aspoň je zde vidět, jak nás úředníci v Bruselu dokáží vyburcovat k netušené kreativitě. :-D Díky všem za reakce. Mona

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.