Zákus-posunutá čelist

Od: Datum: 02.07.15 23:29 odpovědí: 5 změna: 03.07.15 19:44

Ahoj, teď mi je 16 let a už odjakživa mám zákus a poslední dobou mě to začalo dosecla hodně trápit. Zuby nemám nějak vysunuté a ani křivé, ale když žvýkám tak mi čelist lupe, taky díky tomu mám docela povislý spodní ret a celkově je to docela otravné. Chtěl bych se zeptat jak se to dá vyřešit a případně jak dlouho by trvala léčba a jestli by mi operace pomohla i s tím povislým rtem.
Takhle nějak to vypadá.
Budu vděčný za každnou radu :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.15 23:41

Našla jsem toto. Ale to by s tebou měl řešit tvůj lékař...

Zákus

Při zákusu kouše obvykle jeden nebo více horních řezáků za dolní řezáky. Tento stav by se měl řešit co nejdříve, ideálně ještě v dětském věku. Výjimkou je tzv. pravá progenie, kdy jsou v zákusu všechny horní řezáky (často i špičáky, stav se nazývá obrácený skus) a toto postavení je dáno příliš velkou dolní čelistí. Jedním ze znaků progenie je velmi výrazná brada, která ruší estetiku obličeje a často se volí operační řešení, které je však možné až po ukončení růstu . Mona

Datum: 03.07.15 06:35

Co na to říká ortodont? Když pominu estetiku, pak by bylo dobře, kdyby si lékaři uvědomili, že čelistní kloub je jediný v těle, který se nedá nahradit. Měli by najít řešení, protože léty se kloub zdeformuje a opotřebuje a oni nenaleznou řešení. Navíc, ikdyž se člověk přes den hlídá, v noci ne. Právě proto, že já v noci skřípám zuby, jsem se tohle dozvěděla. To skřípání není jen o zvuku, ale o opotřebování zubů a blomb, které jdou nahradit. Největší problém je v opotřebování čelistního kloubu, chrupavky. ;) A jde to napravit, protože, omlouvám se, ale nevím, jak se píše, Celin Dijon, také spodní čelist zkracovali.

Od: pb®
Datum: 03.07.15 07:50
Dá se to operovat. Nic moc příjemneho, pár týdnů na tekuté stravě, ale je to asi jediné řešení. Dcera kolegyně na tom byla.
Datum: 03.07.15 19:23

Znala jsem jednu mladou dívku, která měla stejný problém jako Vy. Byla na operaci - ze spodní čelisti jí na obou stranách kousek odňali (např. v místě šestek), čelist sdrátovali a počkalo se, až to sroste. Najednou z ní byla krasavice.

Od: ergrgeg
Datum: 03.07.15 19:44

Zajdi na ortodoncii, tam ti udělají návrh léčby. Něco může jít řešit jen rovnátky, na něco bude potřeba operace a po ní pravděpodobně rovnátka.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.