Výprask gumovou hadicí

Od: Datum: 04.08.15 08:33 odpovědí: 13 změna: 05.08.15 11:59

omlouvám se za otázku, ale je vedro už od rána, takže nemůžu ven a napadají mne "blbosti"

Ale - často v různých psychologických filmech, či rozpravách atd. slýchám, jaká je to zhůvěřilost vyplácet dítě, či mlátit někoho gumovou hadicí - a divím se, proč?

Nevyznám se v typech hadic, ale pokud použiju měkkou, netvrzenou, čistě jen pryžovou hadici (třeba ke stáčení vína, moštu apod..) - tak přece nemůže ublížit tak jako vařečka, klacek, hůl apod. - a svůj účel dokonale splní !

Nás maminka vyplácela právě takovou hadičkou, když jsme zlobili, anebo se s bráchou rvali - a zatímco brácha jí to dodnes nemůže odpustit, já to stále považuju za bezva nápad - a jak účinnej !

Jaký máte na toto názor - nemyslím samozřejmě názory v tom smyslu, že se nikdo, natož dítě! fyzicky trestat nemá - na to se neptám. Pokud někdo odpoví, děkuju za ochotu. Zdravím, Čulda.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 04.08.15 08:46

No, je velký rozdíl mezi hadicí a hadičkou. Myslím, že to kur... bolí a nechává to pěkná jelita.

Datum: 04.08.15 08:54

Marcelko, fakt na tebe to krásné počasí působí nějak zvláštně. :-D

Já si představím klasickou černou zahradní hadici, upravenou na tu správnou délku a dokážu si představit, že to může být velmi účinné. Má dostatečnou váhu, aby vyvinula značnou sílu. Je pružná, takže přilne k tělu maximální délkou a současně její pružnost omezí povrchové poškození kůže a prakticky vyloučí poškození vnitřních orgánů a kostí.

doplněno 04.08.15 09:01:

A hadička na víno (u nás šlauček) je sice lehčí, ale také tenčí. Rány jsou tedy menší, ale zato ostřejší.

Od: bmbx®
Datum: 04.08.15 09:04

culdabulda1:

pro představu - bič je taky krásně měkký ;)

Datum: 04.08.15 09:08

Můžete doma provést porovnávací test. Ať Vám manžel postupně zkusí vyplatit hadicí, vařečkou, klackem a holí a pak nám můžete dát vědět.. Třeba pak přijdete na jiné myšlenky :-D

Datum: 04.08.15 09:27

- coklit -

- krásná odpověď - ale, pokud bych už partnera vyprovokovala k výprasku, tak by se rozhodně nezdržoval použitím jakéhokoliv jiného nástroje, nežli své pěsti ! - takže ho raději zbytečně nedráždím !

Datum: 04.08.15 09:34

Ale kdepak, neprovokovat. Domluvit se na uskutečnění testu. On ti jistě rád vyhoví. Ovšem počítej s tím, že pak budeš muset u PC klečet. :-D

doplněno 04.08.15 09:55:

Milane, živě si představuji, jak jsi u toho vyl. :-D

Datum: 04.08.15 09:50

ladin -

to máš pravdu - s chutí by mi vyhověl - možná by dokonce vymyslel i nějaký "řevoměr", jak ho tak znám. Ale "šlauch" mám s úspěchem otestovaný už z dětství, jak jsem vzpomínala, takže dalších testů netřeba.

Ale bič, zmiňovaný "bmbx" mne taky zaujal - zdá se být dokonce lepší, jenom bych se v tomto případě bála poranění oka , což u hadičky nehrozí ! Tak ahoj.

Datum: 04.08.15 09:53

Paní kolegyně, přeji krásný den.

Vyrustal jsem v hospodě, kde byl starý smaltovaný dvoudřez na mytí nádobí. Jelikož se často ucpával odpad, byla nad kohoutky gumová hadice, která se navlékla na kohoutek a protlačil se odpad. Jelikož ta hadice byla stále na blízku a v pohotovosti, byl jsme trestat právě touto hadicí.

Jsem hodný, páč jsem vyl vychováván hadicí..

Datum: 04.08.15 12:11
Tak na hadici jsem byl také odchovaný, z dětství mi ve vzpomínkách ulpěly hlavně ty nekonečné výprasky, kdy jsem se plazil po zemi či zdech a řval jako tygr.
Od: takyodpovim
Datum: 04.08.15 22:46

Milane, zdá se, že použitý nástroj, ovlivňovalo otcovo zaměstnání. Můj táta byl sedlář, a výprask(za celé mládí tři) realizoval řemenem. Ale měli jsme ho radši, než nekonečné rodičovské lamentování a domlouvání. Tak nějak to "vyčistilo" vzduch.

Od: gita65
Datum: 05.08.15 08:21

Když jsem byla malá,tak nás trestali proutkem.Ale pak maminka koupila žehličku(nejdříve jsme měli žehličku,která se ohřívala na plotně) kde byla pogumovaná šnůra potažená látkou.No a tou jsme pak jako děti dostávaly od maminky,tatík zůstal u proutku.Řekla bych,že tou šnůrou to bolelo nejvíce.

Od: gita65
Datum: 05.08.15 09:45

Chtěla bych jen doplnit,že maminka bez nějakých řečí,vysvětlování, nás mlčky přehla přes koleno a našupala.Nechtěla vědět,kdo to provedl,kdo má větší vinu.Dostal každý stejně.Někdy jsem to považovala za nespravedlnost.Ale tím to končilo.Žádné další výčitky,lamentování nebylo.Pokračovalo se dál,jakoby se nechumelilo.Tatík,ten chtěl vědět hlavního iniciátora a vyplácel podle toho.Největší rebel byl nejstarší bratr.Jednou po výprasku od maminky,prohlásil,že uteče z domu.Maminka jen mlčky otevřela dveře a vystrčila bratra ven.Pak mu dala do utěrky chleba a dala mu to za dveře.Maminka věděla,že po tmě se nikam nevydá,ale půjde do stodoly na seno.Ale bratr v noci přišel domů.A ráno maminka jakoby nic.Já jsem již takovou metodu nepoužívala,ale na zadek také děti dostaly.

Od: lujs®
Datum: 05.08.15 11:59

Vidíte, zažili sme to všichni a nemyslíme si že nám to uškodilo ale dneska se stačí na děcko jenom špatně podívat a už vám vyhrožuje Linkou Bezpečí. No běs. *zed**zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.