Jak si vytvořit nové zážitky o prázdninách

Od: Datum: 02.07.15 17:06 odpovědí: 6 změna: 03.07.15 11:18

Každý léto se mi stává to samý, bydlím na malý dědině, kde není moc lidí mýho věku s kterejma bych si mohl pokecat nebo jít ven. Takže to většinou končí tak, že celej den si jen čtu nebo se dívám na seroše v ájině nebo prostě surfuju po netu. Tyhle prázdniny bych chtěl ale změnit. Sice budu chodit na brigádu, ale to je asi tak jediný, co mě čeká. Konečně si chci přestat vymýšlet zážitky ve škole a říct, co se mi fakt stalo. Máte nějaký tipy nebo jenom vzpomínky na vaše největší zážitky o prázdninách? :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.15 23:44
avatar

Zážitky se nevytvářejí, zážitky získáš tím, že něco prožiješ, uděláš, zorganizuješ, ...

Na brigádě se seznámíš s novými lidmi, můžeš zkusit něco podniknout s nimi...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.15 06:53
avatar

Už odmala jsem jezdívala na tábory, tehdy se říkalo "pionýrské". Zážitkem byla noční stezka odvahy či třeba 2. místo v běhu na olympiádě. Dostala jsem na krk fidorku na provázku a byla jsem na ni tak hrdá, že bych s ní snad šla i do sprchy.

Rodiče Tě nevezmou na žádnou dovolenou? Proč? My jezdívali kdysi na podnikové zotavovny. Do Špindlu, nebo k řece Chrudimce. I ostatní otcovi spolupracovníci s sebou měli potomstvo a tak se snadno uzavírala velká prázdninová kamarádství. Vzpomínám na večerní táboráky, na koupání na jezu. Dokonce i na to, jak jsem se v chodbě zamkla na záchodě a pak jsem to nemohla odemknout. Kuchař si přinesl žebřík a lezl za mnou do 1. patra oknem. Naštěstí to nebylo to malé klasické záchodové okno, ale dost velké. Silou odemkl a pustil mě ven. Kráčela jsem špalírem zvědavců jako záchodová celebrita. :-D

Co jet k babičce a dědovi? I když to bude také třeba jen vesnička, už to tam bude jiné. Jistě se zkamarádíš s "domorodci". Já se pokaždé hrozně těšila na prázdniny, že zase přijedou k babičkám Ivana z Brna, Lidka z Kolína, Dana z Nového Boru a Eva ze Sokolova. A další.

Nakonec i o té brigádě mohou nastat zážitky. Ty přijdou, když to nejmíň čekáš.

Když jsme s bratrancem jezdili ve stodole rourami senometu, bylo to fajn. Když jsem si o nějaký šroubek roztrhla kalhoty odvrchu až dolů a mamka to pak objevila - jó, to už byl zážitek! :-D

Určitě něco pěkného prožiješ. A budeš na to rád vzpomínat. Jaga.

Ještě pouč starou babičku, co to vlastně děláš, když se díváš NA SEROŠE V ÁJINĚ. Ten seroš, není to sprosté slovo? Mně ale spíš připomíná houby, něco jako CHOROŠ. Co to tedy je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zztop*
Datum: 03.07.15 07:10

Dívá se na seriály v angličtině

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 03.07.15 09:02

Nekecej, že tam nemáte děcka a není co dělat. Jen to chce nesedět u počítače, ale zapojit hlavu. Bydlím taky na vesnici. Od dětství jsme velká parta. Kluci i holky. Od prcků až po starší děcka. Nepamatuji si, že by někdo znás jel na nějaký tábor, vždy jsme si vystačili. Určitě tam máte les, kde se dá dělat spousta věcí. Třeba vybudovat něco jako pravěkou osadu. Všechno z větví. Udělat si pravěké nářadí atd. Vymýšlet různé hry, aby se zapojily i mrnousové. Pod lesem ohniště, vařit guláše, polévky, nachytané ryby. Spát společně pod stanem ( dá se udělat ze staré celty). Hrát různé hry. Koupat se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vilik
Datum: 03.07.15 09:39

Jestli je to u nich jako u nás, tak se venku pohybují jen děti naší menšiny, protože ostatní vstanou od pc jen pod pohrůžkou násilí. Vidím to doma i v okolí. A když už ojedinělí rodiče děti vyženou, bloudí nebožátka opuštěná a neví, co dělat. Viděl bych to na individuální turistiku k vodě, na kole...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 03.07.15 11:18

A právě ty nudící se ubožátka, jak píšeš, je potřeba oslovit. Každé děcko se rádo zapojí do nějaké akce, aby se nenudilo. Domluvit se s rodiči, aby věděli o co se jedná a nemuseli se bát, kde děti jsou, kdo je hlídá. Zapojit i holky. Včera holky uvařily guláš a kluci řešili dříví a menší děti pomáhaly, kde bylo potřeba. Cítily se důležitě, když mohly zapíchnout vlastnoručně vyrobenou naší pravěkou vlajku. Pak se hrály hry, večer buřty. Spát se šlo hodně pozdě.

Zítra odjíždím s přítelkyni na měsíc na brigádu. Ale ostatní se budou dál scházet a užívat si prázdnin v našem středověku. Někdo jede na dovolenou s rodiči, ale nikdy neodjedou všichni.

doplněno 03.07.15 12:40:

oprava: a užívat si prázdnin v našem pravěku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.