Jak jsem odhalil zloděje

Od: Datum: 02.07.15 12:30 odpovědí: 24 změna: 02.07.15 23:27
avatar

Dobrý den, situace - večer, v TV běží soc. detektivní seriál, horko, otevřené okno, slyším z venku podivné zvuky, poslouchám a dívám se z okna, zvuky slyším ze zahrady souseda a vím, že dům není obývaný (soused tam pouze občas dojíždí). Nic nevidím (lidi), protože ten výhled znemožňuje sousedova olistěná a mohutná třešeň. Slyším jasně zvuk manipulace s plechem (jako (skřípání), nějaké (asi) údery a lámání (asi dřeva). Slyším (odhadem) tři mladé hlasy: "Je ta asi klička, tak to neotevřeš." nebo "Podej tu trubku." Od prvního zvuku uběhlo asi 30 minut. No, zavolal jsem policii. Přijela hlídka a na té zahradě našla tři (asi) 14ti leté kluky. Prý si kopali s míčem na ulici a míč překopli přes dům až na zahradu, tak ho tam šli hledat (tedy, přelezli vrata na cizí pozemek). Tři kluci v tričkách, kraťasech a s míčem (žádné nářadí nebo zavazadlo). Soused má na zahradě trochu skladiště (asi tři auto vraky) a je to tam dost zarostlé, tak tam najít míč bylo asi obtížné (prý byl pod jedním tím autem). Hlídka si zapsala nějaké údaje (tedy, hlavně moje), kluky poučila, že už to takto nemají dělat, propustila "delikventy", věc prý budou evidovat a pokud by soused našel nějaké škody, tak se má obrátit na policii. Souseda jsem pak volal telefonem, vše mu popsal - on děkoval. No, a já mám nyní trochu výčitky, jestli jsem nevyrobil z toho komára velblouda, resp. že jsem na kluky poslal policajty. Určitě budu spát dobře, ale měl jsem "právo" se domnívat, že tam řádí parta výrostků nebo zlodějů? Nebo jsem to měl vše přehlédnout a neudělat nic?

Tak, omlouvám se za delší příběh (je pravdivý) a děkuji Vám za případné reakce. Zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.15 12:44
avatar

Ale jo. Akceschopnejch lidí tady moc není. Osobně jsem rád za každého občana, který není lhostejný k problémům druhých. Sám vím, že to není jednoduché někoho, nebo něčeho se zastat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 12:57
avatar

Dobrý den, no, ze strany policistů jsem žádnou výtku nepozoroval (za zbytečný výjezd nebo unáhlení se). Možná jsem mohl pouze z okna zakřičet. Jenže, mohla tam být třeba parta feťáků, bezdomovci či skuteční zloději. Ti kluci by asi utekli, já bych nevěděl o co šlo a soused by dostal pouze informaci, že tam měl "hosty". Ale, zase si říkám, že to třeba ty kluky naučí, že lézt přes plot na cizí pozemek se nemá.

Zdravím!

Od: ju®
Datum: 02.07.15 12:52

Zachoval jste se uplně normálně, škoda že nejste myslivec, chtělo to tam nasypat trochu broků, jste soused a kdo jiný než soused - pokud tedy ví že se něco děje zasáhnout. Je plno lidí kteří by zavřeli okno a dělali mrtvý brouky...nemohl jste tušit že tam budou mladíci dělat bordel...mimochodem že hledali míč jim nevěřím ani trochu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 13:06
avatar

Dobrý den, v tom domě nikdo trvale nebydlí, je (určitě) uzamčený a je tam také garáž, která má dřevěná vrata (to vidím, když ten strom na podzim opadá). A ten zvuk "páčení" šel od té garáže. Ovšem, ti kluci u sebe nic neměli - jenom ten míč. Také tomu moc nevěřím. Už jenom to, že míčem překopli rodinný dům by jim asi dalo dost práce. No, nevím, třeba je to pravda nebo jsou kluci již "otrkaní" a ten míč byla záminka. Zdravím!

Datum: 02.07.15 12:58
avatar

Udělal jste správně.Toto úterý jsem také chtěla volat policii.Čekala jsem v autě a kolem prošel pán ,který za sebou táhl nákupní tašku na kolečkách.Po chvilce jsem si všimla ,že ta taška stojí zaparkovaná u jednoho domu zrovna u hl.uz. plynu.Ovlivněná zahraniční detektivkou jsem začala pozorovat tu tašku .Pán nikde a taška tam pořád stála.Přemýšlela jsem zda nemám upozornit městskou polici .Ale protože mám tak nějak k policii respekt,tak jsem jenom seděla a čekala zda nepřijde výbuch a doufala ,že ne.Naštěstí se ten pán objevil a tašku si odvezl.Šla jsem za ním a zjistila jsem ,že roznáší letáky a aby se s tím nemusel tahat nechá tašku na kraji ulice a jde je házet do schránek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 13:13
avatar

Dobrý den, no, já jsem se právě díval na tu socialistickou detektivku. A potom jsem si říkal, že jsem možná také jen podlehl pocitům. Ale, ti kluci tam neměli lézt (a ještě za šera). Zdravím!

Datum: 02.07.15 13:04
avatar

Zachoval jste se naprosto správně. Ona ta míra kriminality v současné době je mimo jiné způsobena právě nevšímavostí okolí. Zloděj se dneska může téměř 100% spolehnout, že i když ho někdo uvidí, nic se nestane. Ale těm lhostejným se zas až tak moc nedivím. Když jsem před časem zavolal policajty kvůli vykradenému sousedově bytu, byl jsem to následně já, kdo kolem toho měl problémy. Takže věřím, že by to každý druhý příště neudělal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 13:21
avatar

Dobrý den, uvidím, až si soused přijede prohlédnout dům a zahradu, jestli tam budou škody nebo nebudou. Každopádně, mé údaje má policie snad podrobné a kompletní .

Datum: 02.07.15 13:13
avatar

Je dobře, že jste všímavý. Podobného souseda bych potřebovala, až pojedeme na dovolenou. Tady si každý hledí svého až moc, kvůli sousedovi zadek nezvedne a tak mám docela strach.

Ještě mě ale napadlo - nebyl ten zakopnutý míč jenom výmluva? Oni 14 letí kluci, zvláště, pokud by to měli být ti opálení, dovedou všechno náramně dobře okecat. Tak jestli nechtěli doopravdy krást a tohle nebyla výmluva.

Ale jinak, každopádně, je dobře, že si všímáte. Ten soused by Vám měl donést na večer k televizi aspoň nanukový dort. V tom vedru by se Vám jistě hodil. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 13:23
avatar

Dobrý den, a víte, že máte (zase) pravdu? Nechtěl jsem to uvádět, ale bílou pleť neměl z těch chlapců ani jeden. Ale, zase bych nechtěl podléhat předsudkům. Zdravím!

Datum: 02.07.15 13:20

Jednou mi řekla policistka, že jsou také rádi, stejně jako hasiči, když je to jen planý poplach.Takový soused jako vy se hodí. Každopádně minimálně ti 3 kluci vědí,že je dům hlídaný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 13:26
avatar

Dobrý den, jo, ti policisté byli v klidu, resp. asi to pro ně nebyl planý výjezd. Ostatně, "pachatelé" na místě činu byli zadrženi. Zdravím!

Datum: 02.07.15 13:30
avatar

- ben -

- naprosto normální reakce - ale řekla bych, že nikoliv pod vlivem "socialistických" detektivek - tam se vyskytují hlavně šmelináři, narušitelé hranic, nepřátelé režimu, imperialističtí špioni .. ... dnes je to "jiná káva" !

doplněno 02.07.15 13:56:

bene - a to já zase koukám rovnou na horory !

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 13:39
avatar

Dobrý den, no, včera v té TV šlo o "vykrádačky" - a teď nevím, jak to dopadlo, protože jsem "honil" zloděje v reálu. Jinak, z té "jiné kávy" jsem měl také obavu - zakřičím z okna a místo odpovědi bude třeba výstřel. A to už ani na americké detektivky moc nekoukám . Zdravím!

Datum: 02.07.15 13:59
avatar

Jak píšete-nářadí u sebe neměli,ale jistě bylo nějaké na pozemku toho souseda.Ostatně,zaslechl jste "podej tu trubku".Tak jak situaci popisujete,já jim prostě nevěřím.Ale podle mě,jste udělal dobře,že jste zavolal policii.U nás vykradli souseda-tedy on už nežil a jeho dcera bydlela jinde,tak to bylo asi půl roku opuštěné.Ale před naším domem zastavilo auto a z něj vystoupili 2 tmavší.Já si toho nevšiml,ale máma ano,protože bydlí v přízemí a zastavilo to pod jejím oknem asi kolem půlnoci.Viděla jak jdou k jeho domu,ale on má vchod za rohem a tam už není vidět.Tak zavolala policii a drapli je při činu.Už stačili ale vypáčit dveře.Je to ale už 5 let.Hezký den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 14:19
avatar

Dobrý den, ty zvuky mohly pocházet z toho, že pokud kluci našli míč pod tím autem (vrakem), tak měli snahu ho nějak dostat ven. Ale, jinak máte pravdu - soused tam má jistě spoustu věcí a nářadí v kůlně nebo v té garáži (musí tam mít i el. sekačku na trávu). No, a k tomu neobydlený barák, ale jistě nebude vyklizený. Zdravím!

Datum: 02.07.15 14:05
avatar

Zachoval jste se nejlip jak to jen slo.Ti kluci tam nemeli co delat a neomlouva je zadny duvod i presto, ze pochopitelny, ale v dnesnim svete uz clovek nevi a ja sama jsem byla vzdy naivni, kazdemu verila, ze to mysli dobre a pak jsem casto zjistila, ze ten clovek je pekna sv...ne, takze uz prilis nicemu a nikomu neverim a obzvlast nejakym klukum na cizi zahrade.. Jak se rika, duveruj, ale proveruj..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 14:24
avatar

Dobrý den, jo jo, k tomu prověření právě došlo. Tedy, prověřen jsem byl já a jestli ti kluci na sebe dali policistům správný kontakt nebo své pravé údaje, tak to nevím. OP ještě asi u nich nelze požadovat vzhledem k jejich věku. Zdravím!

Od: asd1
Datum: 02.07.15 14:31

Naprosto správná reakce, žádný komár z velblouta. Vlezli na cizí pozemek = volat policii aby minimálně zjistila kdo to je.

Podle popisu byli vysláni obhlídnout co tam je k ukradení. Míč byl záminka - pro míč by šel jen jeden a během dvou minut by byl zpátky s míčem. "Asi klička, podej trubku" že otvírali vrata. A jestli to byli čmoudi tak na 99% to byla obhlídka před vykradením, něco menšího by rovnou odnesli.

Díky vědomí že objekt je hlídaný + záznamu na policii kdo se tam motal k vykradení nejspíš nedojde, ale i tak doporučuju zvýšit ostražitost. = fotit každé auto které poblíž zaparkuje, pokud se někdo motá kolem a okukuje, hledá majitele, prosí o něco do šrotu - vždy vyfotit, pak se dá dohledat - popis co si pamatujete sedí na tisíc lidí, fotka je výrazně přesnější. Policie ovšem většinou odkládá, pokud chytí tak ukradené věci jsou pryč atd. = zásadní je krádeži zabránit minimálně tak aby lup nestihli odvézt...

Že to bylo hledání zakopnutého míče je hodně malá pravděpodobnost...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 14:45
avatar

Dobrý den, musím doufat, že už to další průběh nebude mít. Zase si říkám, že když kluci najdou na pozemku tři vraky, tak je třeba napadne je otevřít - to mohla být ta zmínka o kličce. Ta cizí zahrada je plná "dobrodružství" (pro děcka). Ale, máte pravdu, že dobrý pocit, z toho ještě možného, nemám. Hoši se mně mohou třeba pomstít. Zdravím!

 

Datum: 02.07.15 16:43
avatar

Dobrý den, vsimavy soused není k zahozeni. Nemohl jste vědět, co tam kdo krade. Ti kluci asi z toho mít nic nebudou, maximálně si zapamatuji , že na cizí pozemky se nechodi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 18:03
avatar

Dobrý den, také si říkám, že to snad bylo dobré rozhodnutí. Pro ty kluky snad i poučné a třeba i výstraha, že "prostor je monitorován". Zdravím!

Datum: 02.07.15 23:03

Ahoj. Tak všímavost sousedů a jakýchkoliv lidí je na místě a hodí se. Mě volal soused, že mu volala přítelkyně, že mi kolem domu v jiné obci chodí cikáni a nakládají něco do auta. Tak jsem tam vyrazil a potkal jsem se tam se stáťákama. Ty zas pozval starosta na upozornění nějaké paní, co je viděla z autobusu co v něm jela okolo. Věci jsem našel v nejblížší zběrně. Ti smradi musí vědět, že jsou pořád pod kontrolou. Nesmí se nechat ani rozhlížet. A hnát je už i z chodníku. Né jen od plotu. Mladí v Teplicích je ženou i od kontejnérů a popelnic. Ze čtvrti vůbec. Co ale budou dělat s Arabákama, to poněkud nevím?

doplněno 03.07.15 12:47:

Bene, já je prostě nemám rád a tak se už naučili chodit o ulici vedle. Oni vědí proč. A to ženu dál i takový ty týpky, co je na nich dobře vidět, že něco požili, vyčudili a případně i dali jiným způsobem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.15 23:27
avatar

Dobrý den, no, vyhánět z chodníku nikoho nemohu. Mohu být jen pozorný až ostražitý. Zdravím!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.