Předmět v jídle

Od: Datum: 30.06.15 11:30 odpovědí: 10 změna: 02.07.15 08:37

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, dnes jsem jedl oběd koupený a našel jsem v tom vypadalo to jako drátek, tak jsem si říkal, že se zeptám, co by to mohlo být. Obrázek v příloze. Dostal jsem strach jestli jem třeba kus nesnědl nebo tak.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: radd
Datum: 30.06.15 11:34

Mě se zdá, že to vypadá jako drátek kterým se např. svazují zamotané kabely když si koupíte třeba klávesnici atp. Pokud jste to snědl, tak to zase vy****e.

Datum: 30.06.15 11:41

to je kus dratenky na nadobi ;)

doplněno 30.06.15 11:51:

@babkazov to by zajiste poznal navic zavazovaci dratky maji buzirku a nebo uz jsou cele z plastu, zde jse podle fotky videt, ze je to malinky a placaty kus kovu = dratenka, pokud se jednalo o teple jidlo a nebo o produkt z vyroby, kde je treba umyvat nejake nadoby ci plechy

doplněno 30.06.15 12:03:

no pokud nehltate jak pes bez kousani, tak byste si driv vystipl zub nebo rozrizl jazyk nebo lico :)

Od: fdhbdhb
Datum: 30.06.15 12:00

Zdravím

Jednalo se o oběd koinkrétně tatranský plátek s brambory a právě si nejsem jist jestli jsem kousek nesnedl a obávám se , aby se mi to nezapíchlo někde ve střevech.

Datum: 01.07.15 00:36

Jestli on to není náhodou ten tatranský plátek. :-D

Od: gfjsgjh
Datum: 01.07.15 06:32

Aha, a proč myslíte, e by to byl ten tatranský plátek toto e tam dává? co máte na fotce? Já jsem ten kousek zkoušel jestli vodí pomocí zkoušečky a vodí, tak to musí být drátek

Datum: 01.07.15 06:35

kolega si delal legraci :)

Datum: 30.06.15 11:42

Je to buď kovový nebo umělhmotný předmět, kterým se zavazují sáčky s jídlem, chlebem, knedlíkem atd. Nahrazují provázek. To je dobře, že jste našel a vyhodil. Přežijete!

Datum: 30.06.15 12:53

Přece jenom jídlo v puse párkrát převalíte. To byste cítil něco tvrdého, nebo kovovou pachuť. Malý kousek můžou trávicí šťávy rozpustit a něco může i projít obalené potravou do střívek. Já bych se toho nebála.

Ve dvou letech jsem si strčila do pusy sponku - menší perko do vlasů a spolkla jsem ji. Jeli jsme do nemocnice, ležela jsem tam týden, kontrola nočníku, nic se nenašlo. A jsem stále tu. Kam se sponka poděla nevíme, RTG se nedělal *bzum*. Ale můžu říci, že si turo příhodu velmi dobře pamatuji, jak nemocnici, tak můj řev, kdy jsem se držela jednou rukou mámy a za druhou mě sestra tahala od ní. Po skončení pobytu jsme šli do hračkárny a já si mohla vybrat hračku. Postýlka, na ní panenka a u zadní pelesti byl čudlík, ten když se zmáčkl, tak z pod postýlky vyjel nočník a panenka se na něj z pod peřiny usadila. Dnes již retro.

Až bude něco bolet, píchat v břiše, něco nestandartního, tak rychle k doktorovi, ale věřím, že nic nebude.

Od: pepr®
Datum: 01.07.15 00:25

Jak píšou kolegové, něco podobného byste v puse poznal.

Mimochodem i kdybyste spolkl drátek, tak na zapíchnutí do jícnu vypadá dost měkký a přes žaludek se nedostane. Žaludeční šťávy rozpustí i kov.

Datum: 02.07.15 08:37

Připadá mi to opravdu jako kousek drátěnky, či ten "zavazovací" drátek třeba u sáčku k krájeným chlebem. Nepřemýšlet, vyndat, baštit dál. Na tatranský plátek to nevypadá, je to opravdu malé. I když Slováci si také moc vyskakovat nemohou /jako my/, každopádně si tatranský plátek představuji kapánek větší! :-D

Víte, co mým zažívacím traktem všechno prošlo? Když mi bylo 9, tak OKO Z MEDVĚDA. Tedy skleněné, z velké plyšové hračky. Nevyšlo. Dodnes nevím, kde skončilo.

Když jsem pracovala v masokombinátu, občas přišla poštou stížnost. Lidé psali, že v uzenině našli kousek kovu. Bylo to z těch klipsů, kterými se dnes oddělují špekáčky a salámy, místo dřívějších provázků. Občas kousek i poslali, aby výrobce viděl. A chytil se za nos.

V takovém případě jsem nafasovala krabici kvalitních uzenin a jela se omlouvat, kát a uklidňovat. Bývala jsem přijata ochotně, občas mě pozvali i dál a uvařili kafe či nalili sodovku. :) To víte, za kus masa.

Jen mě občas napadlo, zda toho někdo nezneužil. Na to, jak bývala velká kontrola výrobků, bylo těch klipsů v salámech docela dost. Kdo ví...:-D

Proto tatranský plátek reklamujte. Pokud je výrobce solidní, měl byste dostat omluvu a klidně třeba i 3 obědy zdarma. Pokud mu záleží na pověsti u zákazníků. Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.