Stres a obavy z budoucnosti

Od: Datum: 30.06.15 09:08 odpovědí: 9 změna: 01.07.15 23:31

Po skole (VOS) sem pracovala jen skoro dva roky, nez sem otehotnela neplanovane a neprodlouzili mi smlouvu. Mam strach (asi opravneny) ze po 3 letech na materske uz nenajdu praci ve svem oboru a skoncim zde v tovarne na vyrobu zdravotnickych potreb, ktera tu zamestnava snad vetsinu naseho maleho mesta. Dobu uz tam pracuje partnberka meho ex pritele, ktera me bytostne nesnasi a mam strach, ze mi tam bude delat peklo. Mam dojem ze moje vyhlidky na cas po materske sou tragicka ale dalsi dite uz si vazne delat nebudu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 30.06.15 09:59
avatar

Dobrý den, máte strach z budoucnosti? To má snad každý uvažující člověk, resp. nemá žádnou jistotu, že budoucnost bude jen růžová. Co Vás drží v malém městečku, kde není práce? Jste na vše sama nebo máte partnera, který Vám pomůže situaci řešit a obavu zmírnit? Myslíte, že není jiná práce i mimo Váš obor? Samo se to nevyřeší, tak musíte být aktivní.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 11:56
avatar

Je takový jeden židovský midraš, kdy zlý král si nechal zavolat rabína, a nařídil mu, že musí naučit jeho opici mluvit, jinak ho popraví. I rabín nehnul ani brvou, jen si nechal dát termín pět roků.
Když se vrátil do štetlu, jeho žáci zpanikařili, proboha rabi, co budeš dělat?
A rabín říká, coby, pět roků je pět roků. Třeba do té doby král umře. Třeba umře ta opice. Možná, že umřu já. A koneckonců, když Bůh dá, třeba tu opici naučím mluvit...

Tím chci říct, že dělat si stres z toho, co bude za několik let, je úplně zbytečné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 30.06.15 15:15

Už jsem trochu upadal do deprese, ale Jethro mě zvednul náladu (alespoň na chvíli). Bodík.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 30.06.15 16:35

Zřejmě máte malé děcko a práce od-do v nějaké výrobě, nebo klidné firmě má své výhody - pravidelná pracovní doba, pravidelný výdělek, v případě ošetřování člena rodiny, což se u malých dětí stává často, prostě zůstanente na ošetřovačce, z práce chodíte s čistou hlavou, nemáte nervy z dodržování termínů, smluv, platební schopnosti nebo neschopnosti zákazníka apod, jako mají podnikatelky, nebo ženy zaměstnané v nějakém hektickém pracovním prostředí. Hlavně si užívejte děti, rodinu a práci v zaměstnání berte jako doplněk, kde uplatníte své další přednosti, nejen to, co jste se učila na vošce.

Ze začátku má každý nový zaměstnanec v jakémkoliv zaměstnání hodně práce zapadnout do pracovního kolotoče, pochopit vazby, kdo je kdo, povinnosti i možnosti atd. Každý začínal a jistě vám vedoucí nebo spolupracovnice a spolupracovníci pomohou a poradí, vždyť je to důležité pro celý pracovní kolektiv.

Postupně se můžete rozkoukávat po okolí, sbírat informace a zkušenosti od jiných a pak si najít jinou vhodnější práci, která by vám, vašemu vzdělání a zájmu byla bližší. Hlavně klid a žádné strachy. Děti potřebují veselou maminku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 18:39
avatar

Nestahujte kalhoty, když brod je ještě daleko. Moc dobře to vystihuje historka Jethra.

V budoucnu se může stát tolik věcí, že je opravdu zbytečné kazit si takovými myšlenkami těhotenství a mateřství. Užijte si léto, než Vám nastane každodenní kolotoč s miminkem.

Kdoví, kam Vás, nebo dotyčnou osobu zavane vítr života.

Za ty roky se může ve Vašem kraji postavit nějaká továrna, ochod, sklady, kanceláře, kde najdete novou práci. Nebo budete mít i druhé děcko, to nikdy nevíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.06.15 19:38
avatar

Znáte citát - Čeho jsem se nejvíc bál, to se stalo? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.15 11:32
avatar

Nevím, kde žijete,ale stejné je to i u nás. Firma MPH Medical Devices, s.r. o. vyrábí zdravotnický materiál a zaměstnává snad většinu žen blízkého malého města. Ale mladých, paní okolo padesátky už tam nemá šanci.

Pracuje zde moje snacha i její sestra a jsou spokojené.Pokud jsou šikovné. Práci mají totiž úkolem.

A právě to znamená, že budete makat a makat a makat, abyste si vydělala, stejně tak i Vaše nepřítelkyně a nebude čas na nějaké rozmíšky. V práci jste obě proto, abyste pracovaly, vydělaly si. Proto nemějte žádné obavy. A navíc, když ona žije s Vaším ex, jistě o něj už zájem nemáte, je to tzv. "zahraná partie". Tak by měla držet pusu, na co dělat bouři ve sklenici vody? Obě budete lepit hadičky, až se z Vás bude kouřit, na dělání pekla čas nezbyde. Nakonec, třeba budete každá v jiné hale a během práce spolu vůbec nepřijdete do styku.

Uvědomte si, že peníze budou potřeba. Nevím, jak dalece vás s mimčem zabezpečí manžel, ale i Váš plat jistě bude vítaný. Tak nepřemýšlejte o hloupostech, klidně tam nastupte. Pokud budete dělat a hledět si svého, určitě si vyděláte.

Jinak se může i stát, že se na Vás usměje štěstí a najdete i jinou lepší práci. Ale nemá cenu si vybírat, vzít, co je momentálně k mání, neohrnovat nos, odejít můžete přece vždycky. Jaga.

Po 3 letech Vaší mateřské může být Vaše nepřítelkyně kdoví kde. Nakonec i firma už může být kdoví kde. Vaše obavy jsou předčasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mohajkova*
Datum: 01.07.15 14:37

nemusíte upadat do deprese, strach z budoucnosti má každý člověk , ale nikdo neví co bude zítra. Za několik let si můžete najit novou práci, studovát něco, přestěhovat se...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.07.15 23:31
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.