Prošlé potraviny v obchodech

Od: Datum: 30.06.15 00:04 odpovědí: 20 změna: 01.07.15 11:45

Jestli je pravda, že prošlé potraviny kde je napsáno SPOTŘEBUJTE DO se nesmí prodávat , jakto že snad ve všech obchodech jsou prošlé jogurty , které jsou sice označené ale třeba ve vietnamských prodejnách to ani neoznačí, ale je to i v serióznějších větších obchodech, to nechodí žádné kontroly a majitelům obchodů nic nehrozí, když by to někdo nahlásil? Prošlé jogurty se přeci prodávat nesmí. A oni to v klidu prodávají dál a ještě třeba za celkem drahou cenum třeba sleví z 12,- na 7,- za prošlý jogurt.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.06.15 00:29

By mne zajímalo, kam chodíte nakupovat...

Já viděl naposled prošlý jogurt tak maximálně ve vlastní lednici...*smich*

Od: fdhgrth
Datum: 30.06.15 00:32

Asi tak, nepamatuju, kdy jsem naposledy viděla prošlou potravinu. Ale tuhle jsem koupila za 4 Kč v albertu pribináky, kterým končila trvanlivost ten den.

Od: pemik
Datum: 30.06.15 07:01

chcete adresu obchodu?

doplněno 30.06.15 07:25:

Jedná se např. o řetězec ENAPO

Od: alexandra99
Datum: 30.06.15 00:44

"jakto že snad ve všech obchodech jsou prošlé jogurty" *sok* taky by mě zajímalo kde to žijete?

Jestli je to pravda, tak choďte nakupovat jinam, nebo zavolejte čoiku.

Datum: 30.06.15 07:05

Ve tomto městě je to v samoobsluze a vietnamských večerkách běžná věc. Překvapuje mě že se tomu tak divíte. Pořídím klidně fotografie. Já to nekupuju kupuju normální které tam jsou v regálu takže nemusím jinam, ale vedle jsou skoro vždy prošlé ve slevě.

Datum: 30.06.15 00:48
Muze se prehlednout, ale jinak je to nesmysl.
Jeden cas se davaly poukazky 50,-Kc, kdyz zakaznik nasel prosle zbozi. Byli taci, ze si ty prosle jogurty nosili z domova.
Datum: 30.06.15 07:03

Nesmysl? :D kde žijete vy :D dnes jsem tam našel v košíku s nápisem Zboží po lhůtě trvanlivosti jogurt zn. Kostíci za 7.10 Kč, a datum spotřeby? 22.06.2014 !

Datum: 30.06.15 07:09
Máte na mysli formulaci "Spotrebujte do" nebo "Minimální trvanlivost do"
V tom je totiž rozdíl.
Datum: 30.06.15 07:22

Mléčné výrobky mají vždy formulaci Spotřebujte do. U jiného zboží je to samozřejmě o něčem jiném.

Datum: 30.06.15 07:15

Zbytečně se pošťuchujete. Existují regály s prošlým zbožím, ale neřekla bych, že je to běžné v klasických obchoďácích, tak se nedivte, že to někdo ještě neviděl. Musí to být řádně označeno - a pak nakupujte na vlastní nebezpečí...;) Když chcete vědět, jak je to možné (prošlé potraviny v prodeji), poptejte se přímo v onom obchodě, jistě vám to vysvětlí. Mona

Datum: 30.06.15 07:24

Spíš nechápu ty ceny když už si to dovolí prodávat tak to mají dát třeba za 3,- Kč ať to rychle zmizí ale 7 Kč za 8 dní prošlý jogurt je moc :D

Od: alexandra99
Datum: 01.07.15 00:02

Asi jdou ty prošlý jogurty na dračku když si je dovolí prodávat, a ještě za vyšší cenu. Já se vám divím, když prolejzáte v každým krámu regály s prošlým zbožím, tak co se divíte že tam najdete - prošlý zboží :-D Dokud budou lidi jako vy že kupujou prošlý věci hlavně že je to o kačku slevněný, tak to prodávat budou.

Dobrou chuť *blee*

Datum: 01.07.15 11:45

´Perníku, to není možné. Víš, jak by vypadal 1 rok prošlý jogurt? Vsadím uši, že rok 2014 tam zaručeně nebyl! ;) Jaga.

Datum: 30.06.15 07:24

Zboří označené "Spotřebujte do..." se nesmí prodávat po uvedeném datu.
Zboží označené "Minimální trvanlivost do.." se prodávat může, pokud je na to zákazník upozorněný a musí být odděleně od ostatního zboží.

Třeba Lidl prodává v označeném regále zboží se slevou, pokud je cca týden před datem minimální trvanlivosti (takže ješte s rezervou). Kromě toho znám obchod, který se na zboží s překročenou dobou mini mální trvanlivosti specializuje. Jakou na to obchod nasadí cenu, to je jeho věc.

Ale tvrzení "ve všech obchodech jsou prošlé jogurty" mi také připadá mimo realitu.

Datum: 30.06.15 07:27

Tak ve všech asi ne, ale tady na malém městě je pár samoobsluh a pár vietnamských večerek, a v těch večerkách je to naprosto běžná věc a v těch 2 větších samoobsluhách se skoro vždy v tom oddělení Zboží po lhůtě nějaký jogurt nebo něco takového nachází, proto jsem napsal ve všech , v marketech jako Peny atd to asi není.

Datum: 30.06.15 08:05

Každý si dovolí, kolik je mu povoleno. Když si to obchodník může dovolit, udělá to, co se nám, zákazníkům, vůbec nelíbí, když mu to přinese zisk. ;) Třeba vy. Udělal jste kravál v obchodě nebo jste tiše odešel? Kdo mlčí, souhlasí. Nebo se jen rozčilujete na poradte.cz?

Datum: 30.06.15 09:05
Je to jednoduché rákosníckém brlohům se vyhýbat
Datum: 30.06.15 10:56

Ve městě,kam jezdím nakupovat je PENNY, TESCO A BILLA. Ve všech těchto obchodech mají oddělený regál, kde je zboží s docházející spotřebou. Není nikdy prošlé, ale končí ten den, kdy se ještě prodává. Případně druhý den. Sleva bývá většinou slušná. 50%, někdy i 70%. Jen Penny se drží na 30%.

Pokud takovéto zboží koupím a nespotřebuju jej hnedka ten samý den, je to už jen můj problém. Ale opravdu zboží, které je byť třeba den prošlé, jsem v těchto slevách nikdy neviděla.

Globus má nastaveno, že když zákazník najde prošlé zboží, dostane poukázku na zboží. Nevím teď, zda je to na 40 nebo 50 Kč. V mé bývalé práci se jedna vyčurankyně chlubila, že tam zajde, prohlédne balené tlačenky a tu, která je třeba nejdřív spotřebovat, zastrčí až dozadu. Prodavačky to asi až tak bedlivě nekontrolují. Dotyčná pak přišla, sáhla s jistotou dozadu a už to nesla na informace. Vycházelo jí to docela dlouho. Už s ní nedělám, tak nevím, jak a čím se živí dnes! :-D Ano, občas se najde prošlé. Ale napomáhat tomu, to mi připadá značně nefér.

Takže za sebe tvrdím, že skutečně PROŠLÉ zboží tam nemáte. Spíš jen "docházející". A to se nechá za nižší peníz v pohodě zužitkovat. Má to jednu nevýhodu. Nemůže toho člověk nabrat kartóny, ale opravdu jen 1 - 2 kousky, o kterých vím, že je včas spotřebuju. Žádná sleva mi nestojí za průjem. Nehledě na to, že za ENDIARON dáte okolo 120 Kč. A tím se sleva parádně prodraží. Jaga.

doplněno 30.06.15 10:58:

Vyloženě prošlé nabízejí jen Vietnamci a zlevňují velice, velice neradi. Navíc jsem si všimla, že to prošlé dokáží naúčtovat za původní cenu. Proto si od té doby beru brýle a všechno čtu jako ohař. Při placení vyžaduji účtenku. On ji ten rákosník běžně nedává, jen na přání.

Datum: 30.06.15 15:08

Byla jsem dnes v TESCO express a měli tam zvlášť v regálu ve slevě mandle a jiné ořechy, ale nikde nebylo vyloženě uvedeno, že se jedná o zboží s prošlou spotřební dobou. Podívala jsem se na datum spotřeby a bylo tam 4/2015, takže 2 měsíce prošlé.

Datum: 30.06.15 21:19

V Brně do Enapa nechodím ani nevím, zda tam vůbec je. Na chalupě je pouze Enapo, je to malá vesnice a musím vám dát za pravdu, stojí v obchodě téměř u pokladny velký regál s nápisem"zboží s prošlou minimální trvanlivostí" a ke koupi je tu toho mnoho. také mě překvapilo, že např. čokoláda s původní cenou 36,- je po slevě za 28,- a prošlá, koření co stálo cca 18,- je za 10,-, i já si myslím, že by toto zboží mělo být podstatně levnější a to i když ho nekupuji. Pouze jsem koupila kapsičky kočkám, původní cena za 12 kapsiček 130,- po slevě 90,- v Brně koupím tytéž v akci za tu slevněnou cenu a vydržely by rok kdyby je kočky nesežraly. Jogurt a mléko v plastové lahvi to tu nikdy projít nemůže jelikož věčně nemají.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.