Prodej vstupenek

Od: Datum: 17.10.12 20:51 odpovědí: 2 změna: 17.10.12 22:20

Dobrý den,

na začátek vzorový příklad: Ve vesnici Horní Dolní se koná vesnická tancovačka, jako vstupenku prodává místní SDH např. papírek s obrázkem sluníčka (samozřejmě k tomu nemá patřičné živnostenské oprávnění, jak je to obvyklé...ale to je teď jedno). Cizí osoba si stoupne před budovu, kde se tancovačka koná, a bude prodávat zcela stejné ,,vstupenky" - např. za polovičku. Na rozdíl od SDH je schopna prodávat za osobu (např. formou DPP), která k tomu má živnostenské oprávnění.

Teď k otázkám:

1) Dopouští se osoba, která prodává ,,falešné" vstupenky, něčeho, co je v rozporu se zákonem?
2) Co s sebou musí taková osoba mít, aby např. po příjezdu policie měla vše potřebné (kopie ŽL, pracovní smlouva - DPP, ...?)

3) Mohu splnit svoji občanskou povinnost a nahlásit neoprávněný (prodejce nemá ŽL, neplatí daně, ...) prodej vstupenek PČR?

Neberte to prosím jako žádnou provokaci apod. Nevyjadřujte se prosím k obsahu, je mi jasné, jaká různá jména dostanu... Díky za odpovědi na OTÁZKY.

Pěkný zbytek večera.

doplněno 17.10.12 20:53:

Ještě doplním, že daná osoba nebude prodávat vstupenky, ale např. upomínkový předmět k ,,vteřině Slunce".


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.10.12 21:22
avatar

ŽL se už několik let nepoužívá, nyní se podnikat na základě živnostenského oprávnění. Pořadatel vesnické tancovačky nepotřebuje k uspořádání tancovačky ani k prodeji vstupenek živnostenské oprávnění.

Uzavře-li "cizí osoba" DPP na prodej čehokoliv na jakémkoliv místě DPP, nedopustí ničeho protizákonného. Její zaměstnavatel by však měl mít prodej na zmíněném místě vyřešen s obecním úřadem nebo s majitelem pozemku.

Bude-li však "cizí osoba" prodávat na určitém místě na základě živnostenského oprávnění, měla by si povolení k prodeji na zmíněném místě vyřídit sama.

doplněno 17.10.12 21:23:

DPP nijak nesouvisí se živnostenským oprávněním.

doplněno 17.10.12 23:11:

Pro jednorázovou tancovačku není živnostenské oprávnění nutné. To by bylo v případě, že by pořadetel opakovaně pořádal tancovačky pro různá sdružení, obce, ... prostě v případě, že by se někdo pořádáním tancovaček živil.

Podobně třeba střední školy nepotřebují žádné živnostenské oprávnění k uspořádání maturitního plesu.

Občerstvení vč. alkoholu bude na tancovačce pravděpodobně prodávat někdo, kdo k tomu má oprávnění (pochybuji, že by si to pořadetl neohlídal).

__ Co je, a co není živnost, zjistíte v živnostenském zákoně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tesi05*
Datum: 17.10.12 22:20

Podle jakého právního předpisu usuzujete, že k pořádání tancovačky (dokonce soušástí je i prodej alkoholu) nepotřebuje živn. opr.? Měl jsem zato, že potřebuji obor 73. (Provozování kulturních, kulturně-vzdělávacích a zábavních zařízení, pořádání kulturních produkcí, zábav, výstav, veletrhů, přehlídek, prodejních a obdobných akcÍ) živnosti volné.


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.