Ma cenu oprava pracky

Od: Datum: 14.10.12 11:07 odpovědí: 11 změna: 14.10.12 18:35

Muze me nekdo poradit jestli se vyplati oprava pracky Zanussi.Kdyz ji zapnu do zasuvky vyhodi chranic.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.10.12 11:15

To Vám tady nikdo nepoví.Je to moc zeširoka.Může to být cokoliv od banality až po totálku na motoru.

Datum: 14.10.12 11:38

Buď je to topné tělísko, nebo zatekla voda někam kam neměla. V prvním, a pravděpodobnějším případě se oprava vyplatí.

Od: marus*
Datum: 14.10.12 12:01

Kdyz jsem mela vyplou pracku vypinacem a nastavovala program problikavalo oranzove svetylko

Od: buss®
Datum: 14.10.12 11:46

To vám ale řekne jen servisman, co by oprava stála. Já měl vadný odrušovací kond, protože ty vydrží kdeco, tak mne to ani nenapadlo, jinak bych ho nevolal. Vyhodil a dal tam nic.

Datum: 14.10.12 11:51

A řekne Vám to za 2 minuty a naúčtuje si cca 500,.- Kč :))

Od: buss®
Datum: 14.10.12 11:56

Možná, a VY máte jiný návrh?

Od: olaf71*
Datum: 14.10.12 12:24

+ cestu, pokud přijede za pračkou

Datum: 14.10.12 13:30

Bohužel to vám na 100pro takle nikdo nenapíše..Důvodu tam může být hned několik...;)

Pokud nejste schopna(ý) si poradit ze závadou sama,pak nejlepší cestou bude rada někoho bližšího,třebas z přátel nebo rodiny...popř.si zavolat servisáka na pračky a zaplatit si službu...;)

Datum: 14.10.12 14:04

Když se mi loni před Vánoci porouchala pračka, skoro to se mnou seklo. Měla jsem ji teprve 6 let.

Přijel opravář a pronesl nad pračkou pohřební řeč. Ano, oprava by prý možná byla, ale stálo by to nejméně 3 tisíce a nikdo nezaručí, že by to pak dělalo dobrotu. Takže raději konec.

Kromě toho mě poučil, že jsem pračku neměla TEPRVE 6 let, ale UŽ 6 let. Dnes se prý podobné spotřebiče vyrábějí tak, aby fungovaly okolo 5 let. Tak ta moje chudinka ještě rok přesluhovala. *smich*

Opraváři budiž ke cti, že si nepočítal nic, přestože pračku rozmontoval a vynesl konečný verdikt. Požádal jenom o peníze za benzín /*cesta/. Jaga.

Datum: 14.10.12 17:52

Záleží na tom, jak je Vaše pračka stará. Dříve vydržely pračky i 2O let (měla jsem Gorenje, a dodnes s láskou na ní vzpomínám*plac*), protože dnešní pračky jsou sice "chytřejší", nicméně, jak píše Jaga, mají mnohem kratší životnost. Dnes už dobrou pračku koupíte za 6OOO Kč, a máte na ni nejméně 2 roky záruku (já jsem ještě měla možnost si při koupi další 2 roky záruky "připlatit" za cca 2OO Kč). Takže to musíte uvážit sama, zda se Vám tu starou vyplatí dát opravit , či si raději pořídíte novou - a budete několik let bez starosti. Nemluvě o tom, že pokud máte nějakou starší pračku, tak díky nové ušetříte za elektřinu, protože bude mít určitě lepší energetickou třídu.

Datum: 14.10.12 18:35

té elektřiny se při praní moc ušetřit novou pračkou nedá, na ohřátí vody a otáčení bubnu to bude vždycky +- stejně :) tady se dá elektřina ušetřit s kvalitním práškem a prát při nízkých teplotách ;)

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.