Heslo na email

Od: Datum: 13.10.12 19:55 odpovědí: 6 změna: 14.10.12 12:26

Dobrý den, může někdo cizi zjistit heslo na můj email?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: stribrnak*
Datum: 13.10.12 19:59

ano jde

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 19:59

Ano, může... několika různými způsoby: prozradíte ho; zná jiné Vaše heslo a Vy používáte stále stejné; máte jednoduché heslo a on ho uhodne; zadáte heslo na veřejně přístupný počítač a necháte prohlížeč aby si ho zapamatoval, nebo se neodhlásíte; použije software na zjišťování hesel, hackne Vám počítač.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kop252
Datum: 13.10.12 20:05

takze jedna z moznosti je takova..že ackoliv jsem si heslo jiz změnil on můze neustále se přihlašovat tím předešlím?..

..program na zjištování hesel...? ale to by ten program asi měl mit nainstaování v mým počítači ne?

Od: pepr®
Datum: 13.10.12 20:09
avatar

Pokus si heslo změníte, tak staré je nefunkční. Vždy je jen jedno heslo.

doplněno 13.10.12 20:09:

Opr: Pokud...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.10.12 21:33
avatar

Ne, (a pochybuji, že by do Vašeho PC něco instaloval) stačí mu na flashce. Nejčastější chybou bývá používání stejných hesel pro různé služby nebo používání snadno uhádnutelných hesel.

Většina útoků na soukromé e-maily a účty v internetových službách je podle z řad známých nebo příbuzných. Takový útočník vyzkouší jména sourozenců, rodičů, domácích mazlíčků, data narození ... a často uspěje.

S výjimkou internetového bankovnictví také používám jedno heslo (vícepísmenné německé slovo). Někdy střídám velká a malá písmena, jinde kombinuji s různými číslicemi. U služeb, kde o nic nejde, kombinace nepoužívám.

Přestože jsem si vědoma určitého rizika, nebudu zatím nic měnit. Mám děravou paměť, takže tohle je pro mne jedna z mála možností, jak si hesla zapamatovat, aniž bych si je musela někam psát (to považuji za větší riziko). Přestože moje heslo přes 15 let nikdo neprolomil (což je spíše náhoda), nedoporučuji na můj postup spoléhat. Nemuselo by se to vyplatit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.10.12 12:26
avatar

Lidi byli naučeni si sestavit jedno neprolomitelné heslo typu QW12er34_-#$ a pak ho používat všude.

Což je ovšem brutálně špatně, někdo prolomí jednu službu a pak nezkouší kombinace uživatel aaa, aab, aac a heslo aaa, aab, aac, ale konkrétně zkouší jméno Franta, heslo QW12er34_-#$. Když zcizí tisíce záznamů a začne je zkoušet na e-mail jeden, druhý, třetí, na fb, twitter, banky.. tak se u některých uživatelů zaručeně trefí a získá přístup všude.

Každé jednotlivé heslo musí být unikátní, pokud na to paměť nestačí, vytvořte si univerzální "suffix", například Q1#2e, a kombinujte ho například s názvem služby. Na poraďte budete mít heslo poradteQ1#2e, na emailu seznamQ1#2e, na druhém emailu gmailQ1#2e, na facebooku fbQ1#2e atd atd.

Heslo, které je použito víc než jednou, jako by ani neexistovalo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.