Co s váma dělá muzika v autě?

Od: Datum: 27.06.15 22:06 odpovědí: 8 změna: 02.07.15 21:08

Ahoj. Mám auto po starém pánovi. Bylo mu asi 70 let. Na rádiu chytám RCL a HIT rádio. Docela brzo se obě stanice, po vyjetí od domu ztrácí. Tuhle jsem si všimnul, že mám v autě několik kazet. Všechny bez označení. Tak jsem jednu zastrčil do mechaniky a řeknu, že mě to ani moc nepřekvapilo, co se z repráků ozvalo. Dechovkový lidovky. Jsem si řekl, chvíli to přetrpím. Dal jsem dvě skladby. Čeho jsem si všiml je to, že mě za tím volantem tak nějak zklidnily. Taky by vás zklidnily, nebo naopak zneklidnily? A naopak, rockové divočiny by rozvášnily?

doplněno 27.06.15 22:22:

Ale přece jen. Šlo o dechovku. Šládr TV ještě nějak nedám. A šílené řvaní na REBELu dlouho taky ne. Spíše hodně krátce.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: babinec*
Datum: 27.06.15 22:18

Opravdu to tak bývá. I mě hudba ovlivňuje a to nejen v autě. Když si pustíte nějaký beatbox, nebo elektro, často se stává, že budete nervózní a budete často nadávat, zetím co když si pustíte něco lidového, budete veselejší a uvolněnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nico13
Datum: 27.06.15 22:26

Se mnou to nedela nic, ale jak hraje nejaka moje oblibena pecka, auto samo zacne zrychlovat *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.15 22:40

NICO13, Tak že, něco to dělá. Rozdivočuje.

Datum: 28.06.15 08:53
avatar

Dobrý den, mě za volantem nerozvášní ani tvrdá muzika od Rammstein. Řídím pořád stejně klidně, vyrovnaně. V autě nejčastěji poslouchám právě rockové rádio. Ale jen když jedu sama, mladší dítě tento druh muziky zatím nemá rádo, ale vyžaduje naopak zpívat lidové písničky. Takže řídím auto a zpívám třeba Holka modrooká... Dechová hudba mi nevadí, dokonce ani na Šlágru TV ne, když ji hrají perfektní kapely, a těch je v naší republice docela dost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 28.06.15 09:25

Muzika včetně řečiček a reklam v rádiu budiž, ale nesmí v ní být zvuky reálných situací, například zvonění mobilního telefonu, houkání sanitky, divné zvuky po kterých řidiči naskočí husí kůže a poslouchá, jestli to je zvuk z motoru, nebo podvozku, nebo zda se spodkem dře o betonový obrubník, nebo na něj padá železo, nebo jestli to jsou zvuky z rádi. Také v některých skladbách jsou nepříjemné zvuky, kdy řidič zpozorní. To jsou nepříjemné okamžiky.

Už od dob kazeťáků si profesionální řidiči vozili své oblíbené kazety a pouštěli si je od začátku do konce třeba stokrát. Výhoda - znali pořadí skladeb, melodie, nemuseli nad tím přemýšlet, mohli se věnovat řízení a hlavně hudba přehlušovala blbé kecy závozníka, spolujezdce, nebo řečičky pasažérů (panský kočí v řiditelské šetsetrojce).

Pěkná svižná hudba potěší, například Já mám doma Máňu, nebo i pomalejší, různé styly, co kdo má rád. Někdo Uriah Heep (jistě znáte Lady in Black), někdo Matušku, někdo Divokého Billa, Jiřího Zmožka. Lepší jsou kazety nebo CD, nebo série skladeb na flashdisku známé, než neznámé. Nebo dobré rádio, které hraje a moc nekecá. Třeba i český rozhlas dvojka. TV Šlágr snad jako rádio nevysílá, jen televizi, ale má velmi pestrou nabídku od výborné slovenské skupiny lidové školy umění Akordeonika, skvělého sólistu zpěváka a světově ceněného hráče na pilu pana Dopitu, různé dechovky od Mistříňanky, přes... atd. Je tam toho hodně, ale je to televize a ne rádio.

Možná by to chtělo nějaký seriozní výzkum odborníků na psychologii a bezpečnost silničního provozu, zda rádio a muziku při řízení, zda ano, nebo ne. Pasivní poslech je snad bezpečnější než telefonování, za které jsou v některých zemích vysoké tresty a vědí proč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.06.15 10:58
avatar

se mnou to nedela nic, maximalne u sveho oblibeneho songu si zapalim cigo... jinak o radiich jsem kdysi zaslechl, ze nejake pry jeste porad vysilaji, tak snad jim to nekdo posloucha :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: czello
Datum: 02.07.15 15:49

Tak za mě by ty kazety s dechovkama okamžitě letěly, po dvou vteřinách :-D (co se týká TV Šlágr, tak to je jediná stanice, kterou jsem vymazal). A sám v autě poslouchám rock a metal, ale to ne proto, že by to nejak měnilo moje chování v autě, ale prostě proto, že tuto muziku poslouchám aj mimo auto ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.15 21:08
avatar

Mám ráda tvrdší hudbu, ale ne v autě. Pak najednou zjistím, že jedu o dost rychleji, než bych si troufla bez hudby. Kdybych měla auto, udělala bych si seznam pro řízení - klidnější a pohodově věci.

Dechovky by mne asi neuklidnily, spíš bych se začla nervovat a vyšilovat :-D

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.