Tak máme odvoleno

Od: ® odpovědí: 150 změna:
avatar lujs

Nebudu říkat jakou stranu nebo uskupení sem volil ale dal sem preferenční hlasy 4 ženám mladším než sem já.*palec*

150 odpovědí na otázku

 

 


0x

Mě se nelíbí, jak na Moravě zatím se sčítání vyhrává KSČM *blee**blee*. Měli je už dávno zrušit! Pokud vyhrajou, tak zase budou krást náš majetek a znárodňovat, že všechno je všech a hlavně jejich!

To jste všichni zapomněli, jaký to před pár lety bylo?! Co Vás přesvěčilo je volit?

doplněno 13.10.12 15:14:

Co lze od KSČM očekávat? Dle mě nic dobrého a taky jsem je nevolil.

doplněno 13.10.12 15:27:

Za komunistů možná byl pořádek, ale člověk neměl svobodu a lehce se mohl ocitnout za mřížemi. Dle hlasů přestáváme chtít demokracii.

Volit komunisty je fakt řešení, jak z kola ven.*blee*

doplněno 13.10.12 16:05:

martinaa: Teď se možná komunisti tváří, jak jsou vpohodě a jiní, než byli. Opak je pravdou. Teď jen neškodně oblbujou lidi. Postupem času dostanou opět moc, pokud je budete volit. Nebude to hned a pak zase všichni jak ovce přejdete jinam?

Komunisti jsou a stále budou stejní, stejný ...


Gumídku, vy si vážně myslíte že kdyby komunisti vyhráli parlamentní volby že by hned zadrátovali hranice a znárodńovali?.?.?

To přece už není možný!.!.!

doplněno 13.10.12 16:14:

Gumídku, já osobně si teda spíš vážím člověka kterej zůstal ,,oficiálním" komunistou než toho kdo hned tejden po sametovým podvodu zahodil knížku a stal se z něj největší antikomunista a demokrat.*bum*

A tihle co jsou 23 let u moci kradou co? Ne náš soukromý, ale republiku už zdevastovali docela dost, jen si to mnoho lidí neuvědomuje - to nedokázali komančové za 40 let své působnosti ;)

Osobně jsem volit nebyla, protože jsem to nestihla, jsem mimo svůj okrsek. Ale velmi jsem zvažovala právě komunisty.

Proč? Protože od spousty lidí slýchám, že kdo chtěl, měl se dobře. Všichni museli pracovat, cigánů nevyjímaje. A doby uzavřených hranic a nepouštění na školy se už opravdu nevrátí.

Tvrdíš, že komunisté kradli a znárodňovali - a co udělala tato vláda? Rozkradla komplet všechno, co mohla, a ještě se nám šklebí do obličeje, hajzlové. Takže ani ODS, ani TOP 09 pro mne nemají význam. Pana knížete nemůžu ani vidět, Kalouska bych nejraději odstřelila. Nějaká demokracie už je bohužel jen pojem, aby se nespokojeným njak zacpala huba.

Dělnická strana by sice udělala s cigány krátký proces, ale je moc radikální a nebude mít dostatečný počet hlasů.

A svoboda? Co je ti platné, že máš svobodu, když ti stát pomalu lehá popelem. Polovině lid je svoboda na prd, protože díky mocipánům žijí na hranici minima. Já osobně pomeranče ani zájezdy do Rakouska nepotřebuji.

 


0x
avatar bruno2

Překvapuje mě, že si někdo myslí, že když některá strana získá nejvíc hlasů, že si bude dělat co chce. Aby vítězná strana byla schopna schválit jakýkoli zákon, musela by získat více než 50% hlasů (nebo jít s někým do koalice, aby nadpoloviční většinu získala), Ale i tak by neměli zcela volnou ruku - máme také tolik zatracovaný senát, který je volen podle jiného volebního systému a jehož složení se obměňuje postupně, při každých volbách jedna třetina. Senát, jako určitá pojistka, je schopen případný sněmovnou schválený nedemokratický zákon zablokovat. Dále je tu prezident, bez jehož podpisu není žádný zákon platný. Další pojistkou je Ústavní soud, který poměřuje schválené zákony s Ústavou. Rok 1948 se určitě nebude opakovat; tehdy byla zcela jiná situace - po válce vítězila levice ve většině evropských států. Není zde Stalin, ani Gottwald, ani Brežněv. Rusko má dnes jiné priority. A jsem rád, že v krajích a v parlamentu je zastoupena pravice i levice. V pluralitě je totiž záruka, že některá strana nezíská absolutní moc.

doplněno 13.10.12 15:39:

Mám samozřejmě na mysli parlamentní volby, krajské volby nejsou pro politiku státu natolik významné.

v této zemi nemá cenu volit,to už jste mohli dávno pochopit!

no jak vidim ty vysledky voleb tak je mi špatně..nechapu jak mužou byt lidi takovi blbci.. a komunisty bych vubec neřešil.. ti jsou nalezlí ve všech stranách..

Ja bych "volil" komunisty ale jenom v uvozovkach Podle meho bylo za komancu lip nez dnes a to je mi 24let!Co slysim z vypravení od lidi co zazily komunismus,prace byla,stavet jste mohly,ze tu nebylo exotycke ovoce?ale bylo ze jste nomohly za hranice?ale mohly byla spravedlnost,nechtelo se vam makat?tak jste sly do basy za prizivnictvy komunisti tem dnesnim kryplum daly stat bez dluhu a oni ho jen rozkradly.Skody ze se nevyplni letosni konec sveta alespon by byl klid.

 


0x

Dosavadni vysledky voleb,me vubec neprekvapuji,ocekavala jsem ,ze to tak nejak bude vychazet. voleb jsem byla a zatim jsem s vysledky spokojena.Hlavne zlikvidovat dosavadni vladu,protoze ta se teda zatim predvedla a kdo ji podporuje si muzem jen domyslet.

 


0x
avatar h0nz490

Nechapu jak muzete porad srovnavat KSCM x KSC , prece jen to co tu bylo tu uz nikdy nebude. TO byl vliv z ruska atd... po demokracii tu uz "diktatura" nikdy nebude. Tam ani neni koho volit , vzdyt ODS jen krade a oskubava normalni lidi , CSSD porad jen afery a ruzne machinace tak co?!

doplněno 13.10.12 17:10:

Nektere nazory moc drsne , prece jen to co tu prijde tak zas pocitem penez zhnije a zacne porad to same dokola.

 


0x

Kdyby volby mohly něco zmenit, dávno by je zakázali :D

 


0x
avatar kolikoli

Taky tu máme hrozně moc komoušů a lidovců. Jediná dobrá zpráva je, že je tu víc pirátů než ods :D.

hrdě jsem nosil po 17tém listopadu na klopě ve víčku od minerálky SMRT KSČ tento symbol nenávisti ve mě zůstane do smrti,nikdy jsem komanče nevolil a to ani na vojně,k volbám jsem šel až po roce 1989,jednou a už nikdy tam nepůjdu,vy co jste neprožili dopad komunistickýhon režimu tak jako já,těžko se vám to bude chápat,vy co mi nevěříte,tak sedněte do svých žigulíků a vemte si dederonku a jedte vesele za trabantem v tesilkách. třeba do NDR nebo jugošky

ale za to by se dnes asi normální člověk styděl,

viz sovětský svaz,náš věrný přítel,s ním na zem držku y pytel,jak jsme ryli držkou zemi,tk ji budeme i sít

S

Ještě, že tady komunisty máme. Alespoň se modráci a jejich příznivci budou moci dalších 23 let na co vymlouvat, když něco zase zkurví.

jo jo, koumošký hlasovací lístek spolu s DSSS pálím jako první...

 


0x

Pamatuje po 90tém?. Pozdrav MašužpracI? Sliby Havla ...(ten přece neměl co prodělat) a Vraťte se, vše odpuštěno.

 


0x

Myslíte někdo, že těch cca 20-25% lidí kteří volili KSČM zapomělo? Vůbec ne. Měli důvod: Nespokojenost se současným stavem. Ti starščí srovnávají, ti mladší zase vidí kriticky "úspěchy" vládních stran. KSČM Volilo mnoho mladých, a největší vinu na tom, mají dnešní média. Už několik měsíců zpátky slyším od svých dětí, jak jsou jejich vrstevníci nespokojeni, a že budou volit buď Piráty nebo KSČM. Prostě chtějí změnu. No a jestli jim dva měsice před volbami TV ve svých průzkumech tvrdí, že kromě parlamentních stran nebude zvolena žádná další strana, tak si ti rozumnější vyberou vzdor ve formě KSČM. Jinou volbu nemají. Proč by si vybírali Piráty a jiné malé strany, když chtějí změnu a média je přesvědčují, že bez velké strany to nepůjde.

Výsledky těchhle voleb z nevědomosti nebo z hlouposti "upekla" média.

 


0x

Já jsem volil pravici a k ničemu to nebylo. U nás moje strana nezískala ani 1% hlasů. Škoda hlasu. Příště asi budu volit levici, aby to bylo aspoň k něčemu. Takhle jsem v podstatě vyhodil hlas.

doplněno 13.10.12 23:02:

Jestli chcete, tak si tipněte podle indícií, koho jsem volil. Zítra to klidně napíšu. Nemám se za co stydět. Ale dnes dávám šanci tipařům. :)

doplněno 14.10.12 22:42:

Nikdo netipoval. Takže nic. :)

 


0x
avatar klera

Teď budu možná trochu ostřejší- ale je mi z vás opravdu blbě. Komunisty bych nikdy nevolila- oni sami možná nejsou vrazi a zloději, ale veřejně se k nim hlásí. Mají ve svém názvu jméno těch, kteří zabili na desítky milionů lidí, možná ne u nás v ČR, zde to byli desítky oficiálně popravených, stovky a více zmrzačených a ticíce těch, kterým komunisti zkazili šanci na šťastný život...A že nemám důkazy? Už jenom to, jaké měl problémy můj táta, protože pořádal koncerty těch, kteří nebyli zrovna nejoblíbenější režimem, mi stačí. Vy si myslíte, že komouši nekradli? Vy si snad myslíte, že kdyby se přišlo na to, že někdo někoho uplácí, lidé by se o tom dozvěděli? Že by snad hned ten den na ČT běželi zprávy- PREMIÉR UPLACEN! Že se všichni měli dobře? Další blbost...Jo mohli jste mít štěstí a mít ty správné rodiče a prarodiče a nemít zrovna vysoké ambice a mít žaludek na to, dělat jakoby nic, když poznáte, co za lži vám dennodenně nakecávají, to jo. Ale víte co? Dneska je to volba každého, jaký život bude mít. Každý svého štěstí strůjcem a to se vám nelíbí, protože jste na to až moc líní.

no jo, to je holt život. někomu zase bude blbě z vás. co naděláte? taková ta politika je. sfině, prej. *slunce*

klera,,neznám žádného chudáka z doby komoušů, neznám vybírače odpadků,,neznám bezdomovce, nevím o tolikati zoufalých lidí, neznám lidi bez práce,,jedině bulače.,neznám kdo tak toužil po banánech ,měli jsme všichni práci ,,byty,,nikdo neumřel hlady ,nežebral ,nebála jsem se jít po městě ,jestli mne někdo nezabije pro pár korun ,,neznám okradace starých lidí ,,,já se měla dobře,vyučila jsem se ,koupila dr. byt ,,kteří stavěli komančové . Dožila se důchodu,,,ale co bude za pár let? Lidi nebudou mít na důchody pomalu, dnes ještě dostanou děcka od rodičů něco,ale co dostanou od dnešních mladých?Děkuju bohu,že jsem tu dobu zažila a mohu se těšit důchodu,,i když bych tehdá někdy do práce nešla a raději bych se vyvalovala doma ,jako dnešní někteří lidi a není jich málo. Své jsem si dost tvrdě odpracovala bylo kolem mne dost komunistů a ti pracovali jako já.Nikoho nevraždili a nekradli. Je zajímavé,,že si stěžují a nadávají na minulý režim jen mladí lidé ,,nebo i neúspěšní lempli.Slušný člověk si nemusel stěžovat. Byla jiná doba,,technika jde moc rychle , ONO já říkám,,že dobře už bylo...teď už je vše rozkradeno ne komunisty ,,ti jsou pod drnem! Tak co o nich tady píšete. Tak kým?

doplněno 14.10.12 01:40:

ještě dodám,,,dnes se člověk jakéhokoliv věku bojí být nemocný ,,,mladého vyhodí z práce a starého nechají tak.Ten,který pracoval celý život. Co z toho že mohu do ciziny ,,tu poznám za několik let ,ale vracím se domů a žiji ze vzpomínek a splácím půjčku,abych mohla na příští rok zas! Takových lidí je u nás moc..Zkrachovalých cestovek a jedno k druhému. To je život? Tak bych nechtěla žít,,,a o toto tady někdo řve a za to mohou komouši? Kteří? Ti mrtví?

"polinek", Vaše slova: "si stěžují a nadávají na minulý režim jen mladí lidé ,,nebo i neúspěšní lempli" *sok*. To je k smíchu.

Já si myslím, že je to přesně obráceně.

 


0x

Kdyby kažá vláda po roce 89 vedla tuto zemi k lepšímu a mysleli i na lidi ne jen na své konta, dnes by měli komunisti stejné procento asi jako "veverky".

Jen mě docela pobavil jeden mladý radaktor v TV když srovnával dobu minulou a současnou a jako argument prohlásil "jen si vzpomeňte kolik lidí mělo mobilní telefon" :)

 


0x
avatar hejkal

Tyto volby šly mimo mne... Teda jen organizačně, protože žiju už větší polovičku života na Slovensku. Mám v domovině ještě dost příbuzných, i známé, kamarády a přátele. A tak mne to dění i nadále dost zajímá...teď ráno jsem nakoukl, slabých 37 % volební účasti něco napovídá...

Místo sociologického rozboru, na který stejně nemám, sem vložím zkrácenou část emailu, který v současnosti koluje po Slovensku...

Nemusíš súhlasiť, ale môžeš si prečítať.
Kto vybudoval školské budovy s telocvičňami a ihriskami?
Kto zabezpečil naozaj bezplatné školstvo na všetkých stupňoch?
Kto vybudoval pionierske domy a staral sa o aktivity mládeže vo voľnom čase?
Kto postavil rekreačné zariadenia?
Kto postavil zimné štadióny na hokej, futbalové štadióny, športové haly, plavárne a iné športové zariadenia?
Kto vybudoval bezprašné cesty tak, aby bolo spojenie do každej dediny?
Kto vybudoval železničné trate, kto ich elektrifikoval?
Kto zabezpečil lacné spojenie do každej dediny od rána do polnoci?
Kto poskytoval zľavy na dopravu pre študentov a pracujúcich?
Kto elektrifikoval krajinu?
Kto nastaval vodné a tepelné elektrárne?
Kto plynofikoval krajinu?
Kto postavil fabriky v každom meste?
Kto vybudoval poľnohospodárske družstvá vo väčšine dedín a miest?
Kto nastaval smiešne králikárne pre ľudí, ktoré dnes majú hodnotu miliónov?
Kto umožnil bývať mladým rodinám v lacných nájomných bytoch?
Kto zabezpečil, že veci pre malé deti boli za smiešne nízke ceny?
Kto zabezpečil, že neboli bezdomovci?
Kto zabezpečil, že ľudia zarábali toľko, aby každý mohol vyžiť?
Kto dával nenávratné pôžičky rodinám na kúpu zariadení a stavbu rodinných domov?
Kto vybudoval v obciach vodovody, reguláciu potokov?
Kto vybudoval aj vo väčších obciach kiná, knižnice, kultúrne domy, požiarne zbrojnice, obchody?
Kto dokázal mobilizovať ľudí, aby zveľaďovali svoje obce bez nároku na odmenu?
Kto dokázal dať prácu všetkým svojim občanom?
Kto poskytol mladým rodinám nenávratné mladomanželské pôžičky?
Kto zabezpečil bezplatnú zdravotnú starostlivosť pre všetkých?
Kto poskytoval pracujúcim rekreácie na zotavenie zadarmo?
Kto postavil nemocnice a zdravotnícke strediská?
Kto vybudoval telekomunikačné systémy, rozhlasové a televízne vysielanie?
Kto zabezpečil, že ľudia sa nebáli chodiť v noci po mestách a dedinách a cítili sa bezpečne?
Kto zabezpečil, že všetci cigáni museli chodiť do zamestnania?
Kto zabezpečil, že keď do roboty nechodili, nedostali výplatu ani rodinné príplatky?
Je veľa otázok, ktoré by bolo možné doplniť, ale nie je to až také dôležité.
Treba však pripomenúť, za akých podmienok sa všetko dialo.
Socializmus začínal v krajine zdevastovanej vojnou, kde bolo zničená či poškodená väčšina infraštruktúry.
Neexistovala pomoc zo zahraničia, ba naopak. Západné štáty robili všetko možné, aby brzdili hospodársky rast našej krajiny. USA vstúpilo do vojny v Európe, Ázii a Afrike, čím ju "povýšilo" na svetovú len preto, aby na nej zarobilo.
Krajina sa musela trápiť aj s vnútorným nepriateľom, ktorý sa snažil zvnútra škodiť - pozrime sa na to, koľko ľudí sa dnes hlási k tomu, že aktívne bojovali proti bývalému režimu.
Všetko sa budovalo bez veľkých zahraničných investícií, bez pomoci z Eurofondov, z ktorých 40 % rozkradnú politici a my ich musíme potom vracať.
Napriek všetkému krajina napredovala, hospodársky rástla a nehrozil jej krach, ako nás dnes strašia novodobí politici.
Čo dokázal kapitalizmus so slušne vybudovanou krajinou, môže vidieť každý. Len porovnanie nemôže urobiť každý.
Študenti, ktorí roku 1989 mali 18 - 22 rokov, majú dnes 40 - 45 rokov. Takže generácia do 45 rokov nevie porovnávať a ľahko sa im vtĺka aj nepravda do hlavy.
Cigáni, ktorí sa narodili po roku 1989, majú dnes viac ako dvadsať rokov, nikdy nepracovali a ani nikoho pracovať nevideli. Jediné čo vedia, je ísť raz za mesiac na úrad po peniaze, ktoré im kapitalizmus vypláca zadarmo z peňazí ľudí, ktorí poctivo pracujú. Poctivo pracujúci ľudia sú vykorisťovaní zamestnávateľom a kapitalistickým štátom okrádaní.
Socialistický štát Vám bral z hrubej mzdy 20 %. Za to ste mali zabezpečené.
1. Bezplatné školstvo od materskej až po vysokú školu
2. Bezplatnú zdravotnú starostlivosť až po akúkoľvek operáciu (za recept sa doplácalo 1 korunu!)
3. Zabezpečený príjem v dôchodkovom veku a dôstojnú starobu
4. Lacné ceny potravín, dopravy, služieb, energií...atď
Kapitalistický štát Vám berie z hrubej mzdy 50 %. Za to nemáte NIČ. (Okrem cigánov).
Chcete vedieť ceny za socializmu v československých korunách?
1 liter plnotučného mlieka 1,80 Kčs
1 liter benzínu 95 oktánový 2,20 Kčs
1 chlieb 3,00 Kčs
1 rožok 0,10 Kčs
0,5 litra piva 12 st. 1,80 Kčs
1 lístok na MHD 1,00 Kčs
Nájomné za 3 izbový byt vrátene energií 300,00 Kčs
Auto Lada 65.000,00 Kčs
Splátka úveru mesačne 100,00 Kčs
Mladomanželská pôžička na zariadenie bytu (30.000) nenávratná
(V cenách za zariadenie sa zariadil byt kompletne, vrátane spotrebičov)
Ak ste chceli získať byť, stačilo podpísať na 10 rokov pracovnú zmluvu so svojím zamestnávateľom, vstúpiť do bytového družstva za podiel 600,00 Kčs alebo podať žiadosť na Mestský úrad, kde Vám pridelili byt do troch rokov zadarmo.
Dom ste si postavili za 150.000,00 Kčs.
Priemerná mzda za socializmu v r. 1989 bola 3.142,00 Kčs
Nástupný plat stredoškoláka (každého) 1.300,00 Kčs
Nástupný plat vysokoškoláka (každého) 1.800,00 Kčs
Výška dôchodku bola 65 % z dosiahnutej mzdy za posledných odpracovaných 5 rokov.
Toto všetko ste dostali za odrobených 42,5 pracovných hodín týždenne (170 mesačne).
Ak si zoberiete kalkulačku, ľahko si spočítate výšku životnej úrovne ľudí vtedy a teraz.
Politici štát nerozkrádali ako teraz. Peniaze nekapali v bezodných studniach a súkromných vreckách bez toho, aby bol niekto potrestaní.
Čo bolo za socializmu zlé?
Nemohli ste svojvoľne cestovať po svete a politická perzekúcia! Nič iné.
Socializmus vraj nepriniesol nič dobré. Po roku 1989 máme tu nové veci:
nezamestnanosť, bezdomovcov, nehorázne platby v zdravotníctve, smiešne dôchodky, preplnené väznice, ale nie politických väzňov... To je všetko to dobro, čo nám priniesol kapitalizmus.
Pred rokom 1945 bolo Slovensko zaostalým poľnohospodárskym štátom, za tri desaťročia po vojne sa zmenil na vyspelú priemyselnú a poľnohospodársku krajinu s obrovskou výstavbou obytných domov ...A čo je dnes, všetko je rozkradnuté a čo nie je, je v rukách zahraničného kapitálu, sme kolóniou, banánovou republikou, režiséri prevratu, ktorí stáli na tribúnach sú milionári a chudoba je zbedačená, štrngá kľúčmi ďalej, alebo už ich nemá...
A Slovensko vtedy? Sebestačné vo výrobe potravín, dnes väčšinu dováža druhotriedne a treťotriedne braky, čo v štátoch, v ktorých sa to vyrába nedávajú ani psom (prepáčte psy).
Pred rokom 1989 sa hovorilo o hospodárskom raste, stále väčšom a lepšom uspokojovaní potrieb pracujúcich, zvyšovaní platov, poľnohospodárskej sebestačnosti, energetickej sebestačnosti (elektrinu sme vyvážali!). Znižovaní cien potravín, energií, služieb. Zvyšovaní životnej úrovne ľudí.
Po roku 1989 nič iné nepočuť. Iba, šetrenie, uťahovane opaskov, kríza, vyššie dane, zmrazenie platov, zmrazenie odmien, vraždy, samovraždy, okrádanie, lúpeže, neustále zvyšovanie cien potravín energií, služieb, rozkrádanie štátnych peňazí, ozdravenie verejných financií neznamená nič iné, ako zobrať viac peňazí ľuďom, čo poctivo pracujú. Každý vedel, aký bol príjem štátu a kam peniaze išli.
A Slovensko teraz? Na nič niet. Na školstvo, vedu, kultúru, zdravotníctvo, infraštruktúru...zabezpečenie práce pre všetkých, výstavbu domov, bytov dostupných pre každého. Nik nevie, kde tie miliardy miznú. Nesťažujú sa len politické strany.
Ako je to možné, že zamestnaná slobodná matka troch detí, ktorá dostane na výplatu v čistom 560,00 Eur, žije v dvojizbovom byte, za ktorý platí mesačne 280,00 Eur a nikdy zamestnaná cigánka so štyrmi deťmi v cigánskej kolónii, kde neplatí dane, odvoz smetí, za vodu, elektrinu, kúrenie dostane každý mesiac 680,00 Eur? K tomu si prirátajte, že na tie dane, odvoz smetí, vodu, elektrinu a kúrenie sa jej každý mesiac skladáme my všetci!

Myslím, že kdyby to bylo napsáno česky a slovo Slovensko bylo nahrazeno slovem Česko, nebyl by v tom velký rozdíl...a tak se těm výsledkům ani moc nedivím...

hejkal...úžasné! líp by to nikdo nenapsal ,všechny tyhle ""zločiny""" co ti mladí nevidí. Co ti komouši dokázali po roce 1945,,,škoda,že nemám ten email pošlete mi ho prosím do schránky děkuji.

Mně to přišlo mejlem také, jenže je to zavádějící. Po válce, kdy nebylo nikde nic, tak se začalao budovat a stavět. Jenže to by se dělo tak, či tak. Bylo by jedno, kdo vládne. Tenkrát vládli komunusti, tak se stavělo a budovalo za komunistů. V Německu, či Belgii vládli jiné strany a taky budovali a stavěli, jenže ke všemu se měli lépe, žili důstojně a cestovali. Měli práci, výdělky, jako jinde. Tato doba přinesla krizi všude. Tak jdou prostě dějiny, a historie. - pt

Nemusíš súhlasiť, ale môžeš si prečítať
...

Bože, to je naivita, a KDE se na to vzali peníze, jak to bezplatně vzniklo? Vůle boží?
Proč si lidi neuvědomí, že měli právě proto nízké mzdy, že ten "dobrotivý stát" to rozdával aniž se rozhlížel na zásluhy.
Jak lidi dlouho čekali na obecní byt? Jak ošuntěle vypadala města, vesnice?
Jak zajistíte (co někteří slibují) práci pro všechny? Ona byla zákonná povinnost pracovat ve prospěch celku! To nařídíte podnikatelům kolik mají zaměstnat lidí? Jaká byla technika, prostě se to dělalo ručně, přezaměstnanost. Dnes v době techniky není tolik lidí třeba.
Bezdomovci nebyli? Protože byli zavření! za příživu!
KHB: Komunismus znamená v pravém a úplném smyslu bludné učení, že nikdo nemá míti žádné jmění, nýbrž aby všechno bylo společné, a každý dostával jenom část zaslouženou a potřebnou k jeho výživě. - Bez všelikých důkazů a výkladů vidí tedy hned na první pohled každý, že takové učení jest nanejvýš bláznovské, a že se mohlo jen vyrojiti z hlav několika pomatených lidí, kteří by vždy z člověka chtěli učiniti něco buď lepšího nebo horšího, ale vždy něco jiného, než jest člověk.

Já a národ český
a příliš brzy
vystřízlivěl jsem z krásného snu
o kvetoucí zahradě,
kde svoboda, bratrství, mír
tančily jako dívčin veselý vír
a kde se spravedlnosti dostalo mně
a každému z mých.
Den ze dne
mrskán a bičován podlými žurnalisty a hrabivými politiky,
krmen a napájen
podvody, lžemi a triky,... 1919

Zadarmo, no neberte to! Lidi odváděli daň a nikdo jim neřekl kolik na co jde. Zisky fabrik odčerpané, o vše pak žádali, ředitel sháněl hřebíky...Politici se nedostali k hotovým prachům, vše v bance. Lid měl vše a kulové, jak si vládl? Jako dnes!
Vyřešte nezaměstnanost a bude za to nejmíň nobelovka. Zatím se to nikomu nepodařilo aniž by to bylo jak v robotárně.
Každý režim má své pro a proti. Pokud je národ, jednotlivci neschopní, vyhovuje komuna. Jiní prostě zmízí jinde, kde své schopnosti uplatní a co tady zůstane? Kolik lidí říkalo, joo, kdybych mohl! já bych vám ukázal a kde jsou dnes?
Počtěte si Borovského, Palackého, Masaryka (Po staletí jsme byli ovládáni cizí vládou a teď neumíme ani řádně panovat ani řádně poslouchat) aj. k čemu nabádají, co říkají o tomto národu.
O zhovadilosti komunismu...

Zase jen kecy.., to nám jde. Proč bycho,m nemohli být tygry €vropy?

 


avatar lujs

Tak se právě dívám na ČT24 na OVM.

Nečas - vrchol arogance, absolutně žádná zodpovědnost.

V těchhle volbách dali lidi najevo jak se jim líbí vládnutí týdle trojzlodějský koalice. Pročpak asi?.?.?

Přes 40 let tu byla vláda jedné strany, komunistů. Po revoluci vznikla spousta nových stran. Odkud ty lidi přešli? Přece to byli komunisti, kteří opustili tuto stranu a založili nové strany. Tak, kdo tady po revoluci vládl? Komunisti mívali po revoluci tak něco přes 10% a najednou mají tolik? Takže kdo je volil? Zase ti z fandů těch mnoha stran, jen otočili kabáty. Lidi, co vlastně chcete? Není to v té, či oné straně, je to v lidech, v jejich morálce, v jejich hodnotách. Kdyby vstali ti první komunisti, a ostatní lidé, co zahynuli v koncetrácích, tak by se nestačili divit. Některé země byly po válce rozbombardované, že nezůstal kámen na kameni, vzmohly se, vybudovaly nemožné, jsou v technice na předních místech, proč? Protože lidé, jako národ drží pohromadě, pomáhají si mezi sebou a v rodinách, mají národní hrdost, jsou pilní, ukáznění a mají morálku i duchovní hodnoty - pt

Pt. *palec*Naprosto souhlasím. Je to v lidech a jejich morálce. Myslím, že je téměř jedno, jakou politickou stranu budeme volit.

 


0x
avatar ringo

No začíná to tu být o hubu. Jednou vyhraje pravice, rozkrade co vidí a lidem přitáhne opasek. Jasně že pak lidi volí levici. Ta opět rozkrade co vidí, chce lidem udělat dobře, tak zbytek rozdá a nějaké hospodaření státu ji nezajímá. Toho se ovšem lekne volič. Zjistí jak prožral půl republiky, tak zase volí pravici. Ta rozkrade co uvidí a chca nechca musí vše zdražit aby se /jako/ chovala uvědoměle. To ale lidi bolí, takže zvolí levici atd. atp...

Přál bych všem voličům komančů zažít alespoň měsíc dovolené v 50. nebo 70. letech. S jakou chutí by se vraceli do svobody i s žebráky a drahotou. Nikdy nebudu volit komouše ani levici!

Ringo:

v 50., 70. dovolenou a v 80.letech už ne? *haha**haha**haha*

Jaké dovolené byly v letech 20,30? Sice nepamatuji, zato jsem slýchal od babči, když vyprávěla jak ji trávila u sedláka na poli. Vždy mě pobaví lidé když srovnávají co bylo před sedmdesáti lety. Bože do kterého století takto dojdeme *modla*.

Já si na dovolené za komunistů vůbec stěžovat nemohu.Nebyl jsem straník,přesto bylo dost prostředků na výběrové rekreace ROH.Byl jsem kromě Bulharska dvakrát v Rusku a u nás i s dětmi ve všech myslitelných lázeňských městech celé republiky.Lázeňskou péči zdarma nevyjímaje.Dnes si to už nemůžeme dovolit.A lázně už pojišťovna také nedává.,

Můžeme sice jet do kapitalistické ciziny,což jsem také využil,ale má to jednu nevýhodu.Zaplacený zájezd nám zkrachoval a zůstalo nám viset skoro 50000 Kč a ty jsme sice vymohli nazpět,ale výhodný a exkluzivní pobyt byl pryč a já brečel s vnučkou,která se strašně těšila.

JABRAKA

 


0x

Nechápu, proč se tady modráci tak rozčilují a pohoršují nad výsledky voleb. Máme přece jimi tolik propagovanou "demokracii". Nebo jsou si někteří rovnější? *vezen*

Já to úplně chápu, tak jako na kuřáky je nejprotivnější ten odnaučený, tak modráci jsou vlastně odnaučení komouši a z toho to pramení *haha*

 


0x
avatar jerrymungo

Dobrá, každý volil tak jak si myslel, že to je nejlepší. Ale hodně mi zatrnulo, když jsem včera večer sledoval na ČT rozhovor s budoucím komunistickým hejtmanem tuším ústeckého kraje. Nejen že tvrdil, jak roztočí kola továren, které se musely zastavit. Ale ta výzdoba jeho kanceláře s bustou Karla Marxe a jakýmsi sousoším sovětských osvoboditelů v pozadí, jako by jsme se vrátili o čtyřicet let do minulosti. A to jsou jen malinké, neznatelné začátky.

doplněno 15.10.12 08:22:

P.S. Jedna věta z jednoho blogu:

Ukázaly, že téměř dvěma třetinám oprávněných voličů nestálo za to zvednout zadek a místo kecání o krizi a konci demokracie pro tu demokracii skutečně něco udělat.

jerrymungo:

co máš proti sovětským osvoboditelům?

Samozřejmě nic, další debata by byla off topic.

Jen jsem si připomněl, že podobné sochy byly kdysi na každém rohu a dokreslovaly dobu. Nejedná se samozřejmě jen o vojáky s lodičkami na hlavách a mávající samopaly, ale třeba i o kolchozníka, slévače a další, něco jako pomník na Letné.


Jerrymungo: Chtělo by to, tu jednu větu z jednoho blogu ,,dát do kontextu", protože vytržený z kontextu to může mít několik desítek podob.

 


0x
avatar ringo

Já nepsal o dovolené jako takové, ale o tom přemístit se do těch časů. Vychutnat si ponurost těch dob. Kdo nezažil nepochopí. Kdo táhl s komoušema basu, držel hubu a krok nepochopí taky.

Myslíte, že jinde byl ráj blisty.cz/...

Ne jen tady byli vrazi a o tom "táhnutí" to bude platit podobně.

"ar", je to hnus, mučit a zabíjet lidi z nějakého fanatismu. Neměl by to být fanatismus ani proti afričanům, ani proti vlastnímu národu. Lidé nemají právo zabíjet ve jménu ničeho, a už vůbec ne fatanismu.

Jako můj poslední příspěvek k tomuto tématu dávám písničku. - pt


 


0x

Volil jsem komunistu a verboval jsem všechny své známé k tomu samému hlasu. Nestydím se říci, koho jsem volil a stojím si za tím. Komunista uměl naší zemi prosadit a zabezpečit, zatímco demokrat jí pouze rozkradl a rozprodal.

Heslo : Chceme zpět pro náš lid, co bylo dříve naše!

Vypráskat cizáky za hranice a znárodnit vše bez kousku odškodnění pro současné soukromé vlastníky. Osobně mi nedělá problém vložit do státního vlastnictví rozsáhlé polnosti, ať jsou suroviny pro naši zemi a ne na vývoz. Jsem vlastenec a klidně státu dám, co mám, když budu vědět, že to poslouží naší zemi a našemu lidu a ne pouze jedné soukromé osobě, která je schopná pozemky dokonce rozprodat cizákům a český člověk bude kušovat ..

a víš jak se zachranuje tonoucí se komunista?

ten se nezachraňuje*hej*


Víte, jaký je rozdíl
mezi současným zřízením a tím, které tu bylo do roku 1989?
Tehdy to prý brali politici vážně a lidé si z nich dělali srandu.
Dnes to berou vážně lidé a srandu si z nich nás dělají politici.
video - newold.blbne.cz/...

 


0x
avatar jerrymungo

Víte, chtěl bych ještě reagovat na všechny ty řeči o tom, že komunisté vlastně nejsou tak zlí a že je dobře, že jsme konečně těm blbcům ve vládě ukázali, že už si nakradli dost a zloděj Kalousek a darebák Nečas...

Doporučil bych všem, aby si našli někde v knihovně trochu pozapomenutou knížku Vladimíra Škutiny Presidentův vězeň a její pokračování Presidentův vězeň na hradě plném bláznů. I pro ty, kteří moc nečtou, je to jen několik desítek stránek.

A tam se i ti mladí dozvědí, jaké to kdysi bylo, když před mnoha a mnoha lety obvinili člověka, že kdesi řekl, že president republiky Antonín Novotný je vůl. I když to neřekl.

Pak se možná někomu trochu rozsvítí a řekne si, príma, teď můžu na představitele státu házet nadávky naprosto beztrestně.

Církev za jiné názory upalovala a lidi jí nezavrhli, tak proč nevěřit, že komunisti se změnili, obzvlášť když nemají za zády SSSR ;)

Jenže, porovnáváte středověk s dvacátým stoletím.

No jistě a v čem je problém? V současné době je všechno rychlé a pak nejvíc zla pramenilo z toho že sovětský svaz byl jejich vzor.

 


0x

Modráci a spol., jak dlouho ještě budete strašit komunisty a Řeckem?

Pomalu si myslím, že to není strašení, ale konstatování.

Nic, uvidíme, ani to nebude tak dlouho trvat a znovu vyjde Rudé Právo.

Vychazet si může, prů...er bude, když jej lidi budou kupovat a číst *smich*

doplněno 21.10.12 20:22:

Teda upřesním -když tomu budou věřit

22.10.12 11:47

 


0x

Ano, kdo se komunistovi chtěl hrubě postavit, byl potrestán. Ale kdo nesouhlasil a mlčel, měl se dobře stejně, jako ten, který komunistu podporoval. Copak už jste zapoměli na to sociální zabezpečení, které stát poskytoval ( vlastní továrny, vlastní produkty )?

Tak proč si teď stěžujete na vysoké ceny a dph? Nyní máme v ČR dvě jaderné elektrárny a elekřina nezlevňuje, naopak a to se Vám líbí? Asi ano ...

To, že Vaše děti jsou třeba bez práce a některé nemají ani kde bydlet, to se Vám také líbí? Asi ano ...

Protože kdyby ne, tak volíte komunistu, který dával mladým lidem do začátku vlastního života práci a byt. Zatím, co nyní mladí do začátku dostanou část dluhu z rozkradeného státu.

Co řeknete teď?

Ano, soudruhu, máš pravdu.

Jak je vidět, že i dnes se ve volbách objevila spousta lidí, kteří sice nesouhlasí, ale mlčí.

Už se těším na to, jak vyhraje komunista a bude dost práce a bytů pro každého, kdo chce poctivě pracovat. Vysoké ceny nebudou, pivo bude za korunu sedmdesát, elektřina bude skoro zadarmo a budou moci i v noci svítit rudé hvězdy na kouřících komínech továren. A budeme se mít zase dobře.

Já od komančů nikdy nic nedostal. Leda přes hubu. Práci mi dala fabrika a byt taky. A řeknu vám. Být o něco mladší a umět jazyk, neudrží mě tu už nikdo. A budu se ze všech sil snažit, aby všechny moje děti zůstaly ve světě. Jedno už tam chválabohu je. Za komančů bylo hodně zle a pokud se vrátí bude hůř. Nikdo z vás mladších si to neumí představit. Mohli jste se stavět na hlavu a nic víc jste nevidělali, nikam výš se nevyškrábali /byly tam protekční fracci/, nikam si nezajeli a nic si nekoupili. Za prvé nic nebylo a za druhé nebylo z čeho. Teď se mám mnohem lépe. I když s vládou nesouhlasím a s klidem v duši bych ji postavil ke zdi. Ale komunisti prostě NE!

stribrnak*
22.10.12 14:21

 


0x

Shodnu se s většinou místních, že komunismus zpět nechci. Kdo měl odvahu, znalosti a něco uměl, začal po pádu komunismu podnikat, což byl přece jeden ze záměrů svrhnout režim. Já začal investovat do nemovitostí, nejdříve jsem koupil chatu, pak něco většího a dnes jsem vlastníkem a spravuji několik bytů. Dnes si nemohu stěžovat i když začátek to byl finančně nákladný ( zadlužení ) a obava, že o vše zase přijdu zde také byla. O nemovitost je potřeba se řádně starat a jsou s tím spojené nemalé finanční výdaje. Proto fandím deregulaci nájemného. Riziko v podnikání je ale vždy. Za komunismu nebylo umožněno soukromé fyzické osobě růst a realizovat svoje plány v oblasti podnikání. Drželi nás, jako v hrnci přiklopeném pokličkou. A úplata byla pouze onen byt, ale ten nebylo zadarmo, člověk, ač chytrý musel stát někde u pásu ve fabrice a ten plat, ani nezmiňuji.

Nedivím se odpůrcům komunismu. Je mnoho lidí, kteří se májí dnes díky demokracii mnohem lépe než za komunismu.

Ovšem abychom byli zase objektivní. Nemuselo se vše staré rušit. Spousta věcí byla na vyšší úrovni než dnes. Ať už se jedná o pracovně-právní vztahy, rekreace, tábory pro děti /pokud tam do nich nehustili politiku/ aj. Je škoda že ty dobré věci zanikly spolu s komunismem. Vylili jsme s vaničkou i dítě.

 

RINGO, souhlasím, abychom byli objektivní, ale to je na dlouhé psaní o jednom tématu...

třeba tábory. Ty jsou i dnes. Zřejmě ale jde jen o placení a náklady...páč do nich určitě hustili dříve politiku i momo tábory. Firma přispívala z FKSP (fond kultury a sociálních potřeb), rovněž i odbory, ale ty peníze museli odněkud vzít... odkud? opět debata na dlohou dobu...

Dokonce sami odboráři prodávali rekreační objekty, páč se neměl o to kdo starat...a prachy si rozdělili.

Stane se, že se vylije dítě s vaničkou, a stávat se to bude i nadále. Páč by pak pořekadlo zaniklo...

 


avatar lujs

Kdybyste přestali strašit komunistama a začali se radši doopravdy věnovat tomu proč lidi nevěří politikům obecně, proč si většina lidí myslí že politici tenhle stát rozkradli (ODS+ČSSD+ĎÁBEL KALOUSEK) ale hlavně proč lidi ty komunisty volili!?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!

lujsi, zdravím,

do výčtu zlodějů jste zapoměl uvést i nezařazení, bezpartijní, komunisti, lidovci, úředníci na magistrátech, a všichni kteří kradou. Ať na stavbě, či v úřadě, ve škole, zkrátka všude kde se krade..

třeba i v těch Holicích se kradlo, snad to nebyli politici..

proč lidi volili komunisty, to může sdělit jen ten co je zvolil, nikoliv jiný, který se domnívá, co toho dotyčného k tomu vedlo...

doplněno 24.10.12 13:37:

tak kolik ještě?

I já zdravím a do výčtu zlodějů bych přidal ještě holiče a cyklisty...*smich*

Lidi volili komunisty hlavně proto, aby to té zlodějské vládě a hlavně *cert*Kalouskovi*cert*pořádně ukázali. To, že si nevidí ani na špičku krátkého nosu, to už nikoho nezajímá. Mimochodem, jestlipak existuje nějaký nezpochybnitelný důkaz, že ministr financí, ďábel jeden, něco ukradl? Třeba krabice od bot, igelitka a tak...
Vůbec se nesnažím strašit "komunistama". Snažím se uvažovat racionálně a odhadnout, jak to bude v budoucnu. Asi takhle.*blee**blee*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]